Cloudflare Ethereum

Cloudfare, firma zajmująca się bezpieczeństwem sieci i Internetu, właśnie w przenośni otworzyła swoje drzwi do łańcucha bloków Ethereum.

Znany ze swoich usług ochrony DDoS, Cloudfare zaprezentował swój nowy tzw Brama Ethereum w środę, premiera pojawi się w ramach firmowych uroczystości Crypto Week 2019, podczas których wprowadza serię nowych usług wykorzystujących „nowoczesną kryptografię do budowy bezpieczniejszego i bardziej godnego zaufania Internetu”.

Cloudflare Ethereum

W powiązanym poście na blogu kryptograf Cloudfare, Jonathan Hoyland, wyjaśnił nową – i przede wszystkim bezpłatną – bramę Ethereum jako najnowszy dodatek do pakietu Distributed Web Gateway firmy. W związku z tym użytkownicy mogą teraz wchodzić w interakcje z siecią Ethereum bez dodatkowego oprogramowania.

.@Cloudflare, jedna z największych na świecie sieci w Internecie zapewnia teraz wysokowydajny dostęp do sieci Ethereum. https://t.co/ccnixaY7pp

– DCinvestor.eth | aftab.eth (@iamDCinvestor) 19 czerwca 2019 r

Zdecentralizowane strony internetowe w Ethereum za pośrednictwem Cloudfare są teraz możliwe, dodał:

„Taka konfiguracja umożliwia dodawanie elementów interaktywnych do witryn obsługiwanych przez inteligentne kontrakty Ethereum, zdecentralizowaną platformę obliczeniową. W połączeniu z bramą IPFS umożliwia to hosting witryn internetowych i zasobów w sposób zdecentralizowany, a ponadto zapewnia dodatkową szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność zapewnianą przez sieć brzegową Cloudflare ”.

Kryptograf zakończył post długim i uogólnionym podkładem na temat technologii Ethereum i bramy Cloudfare, który został szybko przyjęty przez interesariuszy społeczności Ethereum za umiejętne wprowadzenie łańcucha blokowego i jego możliwości do szerszego, znającego się na technologii publiczność.

Z drugiej strony byli tacy, którzy wskazywali, że korzystanie z Cloudfare w celu uzyskania dostępu do łańcucha bloków może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego dla misji decentralizacji.

W odpowiedzi na tę myśl, członek zespołu Gnosis i współtwórca EthHub, Eric Conner, rzucił Ethereum Gateway jako mile widzianą alternatywę dla Infura, który podobnie zapewnia dostęp do Ethereum, ale został scharakteryzowany jako swego rodzaju duszenie. Infura jest obecnie podstawą wielu najpopularniejszych dappsów Ethereum, w tym CryptoKitties, MetaMask i Ujo.

Conner dodał, że zarysowany przez Cloudfare proces hostingu Ethereum wydaje się „w pełni zdecentralizowany”.

Chyba dwie rzeczy. Uruchamianie ich węzłów dla ciebie oczywiście nie jest w pełni zdecentralizowane, ale przynajmniej jest wreszcie alternatywą dla Infury. Dobre!

Strona hostingowa wydaje mi się w pełni zdecentralizowana, co jest naprawdę fajne. Treść na ipfs i backend w kontrakcie.

– eric.eth (@econoar) 19 czerwca 2019 r

Jeśli chodzi o programistę Ethereum, Pétera Szilágyi, scharakteryzował wiadomości o Ethereum Gateway jako „niezłe per se”, ale utrzymywał, że Cloudfare pozycjonuje się jako ostateczny pośrednik informacyjny, a tym samym „globalny przeciwnik” – koncepcja z kryptografii obejmująca „podmiot, który ma dostęp do całego przepływu zaszyfrowanych informacji ”.

Globalny przeciwnik to koncepcja kryptografii opisująca jednostkę, która ma dostęp do całego przepływu zaszyfrowanych informacji. Wiele protokołów opiera się na niemożliwości takiego podmiotu. @Cloudflarecelem jest "być w środku wszystkiego" ~@grittygrease, więc idź.

– Péter Szilágyi (@peter_szilagyi) 19 czerwca 2019 r

Nie jest to więc kwestia złośliwości – chodzi raczej o to, że Cloudfare to dobrze umiejscowiona firma, która chce rozszerzyć i skonsolidować swój zasięg na arenie zdecentralizowanej sieci.

Jakkolwiek na to spojrzysz, Ethereum Gateway to tylko najnowsze rozwiązanie platformy inteligentnych kontraktów od znanej, mainstreamowej firmy technologicznej. Na początku tego miesiąca zespół Google Cloud przedstawił, w jaki sposób można budować „hybrydowe” aplikacje w chmurze typu blockchain przy użyciu połączenia usługi Google BigQuery, publicznego łańcucha Ethereum i zdecentralizowanej usługi Oracle Chainlink.

Pierwsza część premiery Ethereum „ETH 2.0” już w styczniu 2020 r?

W miarę jak więksi gracze zwracają się w stronę Ethereum, twórcy łańcucha bloków zwracają uwagę na najważniejszy jak dotąd okres przejściowy w sieci.

W zeszłym tygodniu, badacz Ethereum Foundation, Justin Drake, zauważył podczas XIX wezwania do wdrażania ETH 2.0, że 3 stycznia 2020 r. Może być idealną datą na aktywację „Fazy Zero” aktualizacji Serenity, która zmieni Ethereum z wydobywania dowodów pracy na dowód postawienia walidacji pod kątem konsensusu, a tym samym zobacz blok genezy narodzonego łańcucha ETH 2.0 Beacon Chain.

Dlaczego 3 stycznia 2020? Po pierwsze, Drake powiedział, że data ta da odpowiednim zainteresowanym stronom czas na przygotowanie się, ponieważ sezon wakacyjny dobiegnie końca. Po drugie, badacz powiedział, że ta data będzie szczególnym hołdem dla Bitcoina, którego blok Genesis został uruchomiony 3 stycznia 2009 r..

Komentarze poprzedzają planowane zamrożenie specyfikacji kodu potwierdzającego stawkę Ethereum, które ma nastąpić pod koniec tego miesiąca.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me