Kontrola granic Blockchain

Co mogło być uwaga spontaniczna od obecnego ministra finansów Wielkiej Brytanii wywołał spore poruszenie. Philip Hammond powiedział na konferencji Partii Konserwatywnej, że blockchain może być rozwiązaniem problemów granicznych związanych z Brexitem i Irlandią.

Pan Hammond powiedział: „Technologia staje się dostępna (…) Nie twierdzę, że jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale najbardziej oczywistą technologią jest blockchain (do zarządzania irlandzką granicą)”. To nieco enigmatyczne stwierdzenie sprawiło, że wielu zastanawiało się, czy minister finansów ma w zanadrzu coś związanego z blockchainem. Inni krytykowali zdolność blockchain do łagodzenia problemów granicznych, zarówno w Irlandii, jak i na arenie międzynarodowej.

Kontrola granic Blockchain

Nie ma wątpliwości, że Wielka Brytania stoi przed kilkoma trudnymi pytaniami, jeśli chodzi o granice w świecie po Brexicie. Granica irlandzka jest szczególnie drażliwa, ponieważ jakakolwiek „twarda granica” wymagałaby podwyższonego poziomu bezpieczeństwa. Wysokie granice bezpieczeństwa w Irlandii nie są możliwe do utrzymania z politycznego punktu widzenia, ponieważ spowodowałoby to poruszenie niektórych problemów, które Irlandia przeszła.

Niektórzy myślą, że Philip Hammond jest całkowicie zły

Według Vili Lehdonvirta, który jest profesorem nadzwyczajnym i starszym pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Oksfordzkim, blockchain nie jest początkiem rozwiązań granicznych. Powiedział Cointelegraph, że „W mojej ocenie nie ma żadnych szans, że technologia blockchain pomoże zapewnić„ bezproblemową ”granicę między Północą a Republiką Irlandii”.

Pan Lehdonvirta przyjął surowe stanowisko wobec pomysłu Philipa Hammonda, mówiąc to,

„Blockchain stał się magicznym hasłem, do którego ludzie tacy jak Philip Hammond, którzy nie wiedzą, o czym mówią, wiążą wszelkiego rodzaju nadzieje i marzenia. Myślę, że to na zwolennikach spoczywa obowiązek wyjaśnienia, w jaki sposób technologia blockchain może w tym pomóc. Na początek musielibyśmy wiedzieć, co dokładnie oznacza tutaj „blockchain”. Jeśli oznacza to system weryfikacji pracy peer-to-peer w stylu Bitcoin, to oczywiście przepustowość i opóźnienia będą poważnymi problemami, wbrew oczekiwanym korzyściom? ”

Trzeba przyznać, że pan Hammond przyznał, że niewiele wiedział o tym, jak działa blockchain, co sugerowałoby, że nie ma ustalonego planu dotyczącego rozwiązań granicznych Brexitu opartych na blockchain. Systemy typu „proof-of-work” są prawdopodobnie realnym rozwiązaniem dla publicznego systemu kontroli granic, ponieważ funkcjonują w oparciu o czasami drogie i powolne transakcje. Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum mają problemy z dostarczeniem ponad 20 transakcji na sekundę, co byłoby znacznie spowolnione w przypadku ruchliwej granicy.

Prywatne łańcuchy bloków nie są przełomowe?

Vili Lehdonvirta najwyraźniej nie był pod wrażeniem pomysłów blockchaina Philipa Hammonda. Ale on też nie postrzega łańcuchów bloków, na które zezwolono, jako czegoś specjalnego. Jeśli chodzi o używanie łańcucha blokowego na granicy Wielkiej Brytanii, pan Lehdonvirta powiedział, że „Jeśli oznacza to łańcuch bloków na wzór IBM, to w zasadzie jest to tylko wspólna baza danych, nic w tym szczególnie przełomowego”.

Pomysł, że prywatne łańcuchy bloków nie wnoszą do stołu niczego nowego, może być chybiony. Z pewnością nie ma rzeczywistych scenariuszy użycia, które pokazałyby, że prywatny blockchain byłby dobry dla granicy, ale wiele innych aplikacji sugeruje, że blockchain stanowiłby dobry system kontroli granic, przynajmniej jako projekt pilotażowy.

Architektura łańcucha bloków IBM była wykorzystywana w wielu aplikacjach, których dotychczasowa technologia nie była w stanie obsłużyć. Ostatnia współpraca między IBM i Walmart jest tego dowodem, ale istnieje wiele innych projektów blockchain, które również podważają opinię pana Lehdonvirty.

Główny analityk ds. Technologicznego programu badawczego GlobalData, Gary Barnett, również negatywnie oceniał blockchain jako rozwiązanie dla granicy Wielkiej Brytanii. Zacytowano go, jak mówił. „Technologia Blockchain nie nadaje się dobrze do przetwarzania handlu transgranicznego. Jest drogi, złożony i powolny ”. Twierdzenia te są również łatwe do zakwestionowania, ponieważ blockchain okazał się znacznie wydajniejszym sposobem robienia wielu rzeczy, zwłaszcza na dużą skalę.

Obecnie największy problem, z jakim boryka się blockchain, związany z powszechnym przyjęciem, nie ma charakteru technicznego. W przestrzeni rozwoju blockchain jest ogromna ilość kreatywnego myślenia, ale w sferze publicznej wydaje się istnieć znaczna obawa, jeśli chodzi o wspieranie rozwoju platform opartych na blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me