Zmienność cen kryptowalut doprowadziła do niemożności bezpiecznego korzystania z nich jako natychmiastowego i bezproblemowego środka wymiany. Kluczową przeszkodą dla bardziej powszechnego przyjęcia kryptowalut jest możliwość znalezienia rozwiązania, które rozwiązuje ten problem, który zniechęca wiele osób do używania ich jako jednego z ich oryginalnych, nowatorskich komponentów. Doprowadziło to do wzrostu liczby projektów znanych jako Stablecoins, które wykorzystują własne metody osiągania stabilności cen w swoich walutach, zachowując jednocześnie kluczowe składniki kryptowalut, które czynią je odrębnymi i nowatorskimi technologiami..

Co to są Stablecoiny?

Różne platformy wykorzystują różne metody osiągania stabilności cen. Wiele z tych platform wiąże wartość swojej waluty z walutą fiducjarną w innej formie, na przykład dolara amerykańskiego. Niezależnie od tego, czy używają zastrzeżonego algorytmu do zarządzania ruchami cen, są wspierani 1: 1 przez ustalony magazyn wartości, czy też działają jako organizacja zdecentralizowana, liczba różnych stablecoinów w branży rośnie.

Co to są Stablecoins?

Celem jest osiągnięcie zdecentralizowanego stablecoina. Najbardziej znanym i szeroko stosowanym stablecoinem jest Tether, który jest całkowicie wspierany przez walutę fiducjarną, ale jest scentralizowany i był dokładnie analizowany przez cały okres swojego istnienia. Obiecujące projekty przedstawiły swoje platformy, które przyjmują unikalne podejście z pewnymi innowacyjnymi mechanizmami, jednak właściwe rozwiązanie, które jest powszechnie akceptowane przez większą społeczność jako funkcjonalne, bezpieczne i wystarczająco zdecentralizowane, jeszcze nie przyniosło skutku.

Znaczenie stablecoinów

Znaczenie stabilnej kryptowaluty nie może być zaniżone i przez wielu jest uważane za kluczowy element szerszej branży kryptowalut z wielu powodów, od bardziej naglących potrzeb w obecnym klimacie po wpływ na rozwój branży w czasie. W szczególności kluczem jest stabilność i są dwa elementy, które są niezbędne do zrozumienia. Są to krótkoterminowa stabilność transakcji i długoterminowa stabilność utrzymywania ich jako inwestycji.

Podczas gdy zmienność kryptowalut jest atrakcyjna dla inwestorów pragnących osiągnąć zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe zyski, stabilność odgrywa kluczową rolę w inwestowaniu. Podczas bessy, takiej jak w pierwszych trzech miesiącach 2018 r., Inwestorzy szukają stabilnych zapasów wartości, aby utrzymać swoje fundusze, podczas gdy ceny ulegają wahaniom, a wiele ich inwestycji wykazuje znaczne straty. Ponieważ konwersja pieniędzy fiducjarnych na kryptowaluty iz powrotem jest nadal stosunkowo trudna dla przeciętnego użytkownika, posiadanie stabilnego zasobu wartości w samej kryptowalucie staje się nadrzędne w ograniczaniu strat na takich rynkach.

Ponadto wielu użytkowników nadal utrzymuje swoje pieniądze na giełdach w celu handlu krótkoterminowego, a możliwość wejścia i wyjścia z transakcji, mając jednocześnie poczucie satysfakcji, że pieniądze nie są podatne na wahania, jeśli odejdziesz od komputera na kilka godzin, jest bardzo trafne. Większość kryptowalut na największych giełdach jest powiązana z Bitcoinem i Ethereum, więc gdy rynek wykazuje tendencję spadkową, również mają tendencję spadkową, pozostawiając pilną potrzebę stabilnego przechowywania wartości.

Wykres cen uwięzi

Bardziej znaczącym problemem kryptowalut, w przypadku którego stablecoiny są rozwiązaniem, są transakcje krótkoterminowe. W przypadku Bitcoin jednym z najbardziej decydujących aspektów technologii była jego zdolność do działania jako „cyfrowa gotówka”. Liczne przykłady z książek i artykułów opisujących Bitcoin wykorzystują kupno filiżanki kawy jako przykład tego, jak działała prosta transakcja z twoim portfelem, a następnie jak była propagowana w sieci. Niestety nie jest to już opłacalne, ponieważ cena Bitcoina jest sama w sobie bardzo zmienna, a przy niewielkich zakupach po prostu nie jest wydajna lub wygodna dla przeciętnej osoby, która nie jest w stanie wytrzymać zmienności, do wykorzystania w małych transakcjach.

Stworzyło to problem w branży, ponieważ wiele platform oferuje różnorodne nowe technologie i środowiska dla zdecentralizowanych aplikacji, jedna z podstawowych zasad kryptowalut pozostaje nierozwiązanym problemem. Ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej kryptowalut, wiele z nich skupiło się w szczególności na stablecoinach i zapewnieniu właściwego rozwiązania ważnego problemu. Poniżej znajdziesz wiele stablecoinów, które są obecnie w pełni funkcjonalne lub rozwijają swoje platformy z obiecującymi pomysłami.

Pęta

Tether to najbardziej znana i przyjęta stabilna kryptowaluta, która jest dostępna jako para handlowa na wielu giełdach. Funkcjonalnie jest on całkowicie zabezpieczony walutą fiducjarną z 1 USDT równym 1 USD. Oznacza to, że Tether (będący firmą) jest scentralizowanym repozytorium cyfrowej waluty reprezentującej dolara amerykańskiego. Dlatego muszą utrzymywać w swoim banku co najmniej stosunek 1: 1 USDT / USD lub mieć w obiegu nieco więcej USD niż USDT, aby ich stablecoin został uznany za ważny.

Pęta

Nie obyło się to bez kontrowersji, chociaż wiele osób jest przeciwnych idei scentralizowanego organu stojącego za stabilnym monetą. Ponadto Tether został oskarżony o to, że nie ma na swoim koncie bankowym środków niezbędnych do pokrycia kwoty USDT w obiegu. Niezależnie od tego, Tether pozostaje obecnie najpopularniejszym stablecoinem, pomimo dostrzeganych wad.

Podstawa

Podstawa to nowy stablecoin na scenie, który wywołał falę od niedawna Inwestycja warta 133 miliony dolarów od głównych firm VC. Dzięki znacznemu finansowaniu i wsparciu zespołu Basis, nieuniknione jest, że oczekiwania będą wysokie, a ich platforma dokładnie zbadana, co już zostało przez niektórych.

Podstawa

Zasadniczo Basis wykorzystuje „Algorytmiczny Bank Centralny”, który funkcjonuje w ramach prostszego paradygmatu podaży i popytu. Tak więc, gdy rośnie popyt, powstaje więcej Podstaw, a cena spada. Kiedy popyt spada, blockchain odkupi Bazę, zmniejszając podaż i zwiększając cenę. Ta implementacja pozostaje kontrowersyjna, ale opiera się na dość prostej koncepcji, a jej faktyczna funkcjonalność nie została jeszcze zbadana.

MakerDAO

MakerDAO to bardzo interesująca koncepcja stablecoina, ponieważ funkcjonuje jako zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO). Model jest powiązany z dolarem amerykańskim, ale całkowicie wspierany przez Ether. Korzystając z inteligentnych kontraktów, Maker używa systemu dwóch monet, w którym moneta Dai jest stablecoinem powiązanym 1: 1 z USD.

Maker DAO

MakerDAO to rozwiązanie skoncentrowane na wykorzystaniu potencjału decentralizacji w celu stworzenia stabilnego monety. Jest to jedna z pierwszych monet, które koncentrują się na stabilnej walucie i zapewniają fascynującą koncepcję. Krytyka platformy dotyczy tego, że jest ona zbyt złożona, a same DAO nie są w pełni zbadane i działają jako taka platforma.

Węgiel

Węgiel to kolejny stabilny projekt kryptowaluty, który opiera się na wykorzystaniu inteligentnych kontraktów i algorytmicznej regulacji wartości w oparciu o powiązanie jej z dolarem amerykańskim. Projekt kładzie nacisk na transakcje o dużej przepustowości, model bez zaufania i „programowalne pieniądze” poprzez możliwość zastosowania kontekstu do transakcji poprzez wykorzystanie inteligentnych kontraktów.

Węgiel

Projekt jest bardzo nowy, ale stoi za nim silny zespół akademicki z doświadczeniem niektórych uznanych firm. Ponieważ projekt będzie się dalej rozwijał, warto będzie mieć na niego oko.

Havven

Havven to rozwidlenie Monero, które koncentruje się na zapewnieniu stabilności, jednocześnie dodając zorientowane na anonimowość funkcje monety prywatności, takiej jak Monero. Havven korzysta również z inteligentnego kontraktu w łańcuchu. Waluta nie jest powiązana z niczym ani nie jest zabezpieczona aktywami, ale została zaprojektowana tak, aby była w pełni funkcjonalna dzięki wykorzystaniu inteligentnego kontraktu do bicia i spalania monet.

Havven

Wykorzystuje mechanikę teorii gier i stabilną monetę do wykorzystania jako rodzaj zabezpieczenia, a jednocześnie pozwala użytkownikom na dokonywanie transakcji w walutach fiducjarnych wymienianych przed transakcją. System składający się z dwóch tokenów obejmuje nominały i Havveny, przy czym Nominy są stabilną monetą z płynną podażą, podczas gdy Havvens działa jako waluta rezerwowa platformy.

Wniosek

Zainteresowanie i motywacja do stworzenia funkcjonalnego i zdecentralizowanego stablecoina w przestrzeni kryptowalut pozostaje pomimo ich polaryzacyjnego charakteru. Wielu postrzega je jako niemożliwe do skutecznego działania bez połączenia z osobą trzecią, co z natury czyni je nieodpowiednimi dla branży. Inni postrzegają je jako rozwiązanie fundamentalnego problemu na rynkach i wykorzystują jako stabilny magazyn wartości, który otwiera drzwi dla głównych użytkowników, aby czuli się pewni, że nie używają wysoce niestabilnej waluty cyfrowej do swoich małych codziennych transakcji.

Ludzie wahają się przed odejściem od tradycyjnych walut fiducjarnych i wkroczeniu do królestwa kryptowalut, ponieważ po prostu ich nie rozumieją lub boją się ich zmienności. Możliwość wypełnienia tej luki za pomocą stabilnej waluty, która jest kryptowalutą, jest główną szansą na przyjęcie na szerszą skalę i przejście z ustalonych modeli. Nie wiadomo, czy inne rozwiązanie poza stablecoinami może wypełnić tę lukę, czy też pojawi się wystarczający stablecoin i zaoferuje rozwiązanie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me