Dochód pasywny kryptowaluty

Obecnie kryptowaluty to znacznie więcej niż tylko sposób dokonywania lub otrzymywania płatności. Dzięki zastosowaniu inteligentnych kontraktów i innowacyjnych metod konsensusu możliwe jest teraz posiadanie różnych kryptowalut i uzyskiwanie w ten sposób stosunkowo regularnych zwrotów. Niektóre projekty osiągają to poprzez inteligentne kontrakty, dowód stawki, uruchamianie głównego trybu, a nawet za pomocą metod, które przypominają dobre, staromodne dywidendy. Dzisiaj przyjrzymy się kilku popularnym metodom uzyskiwania regularnego zwrotu poprzez kupowanie i trzymanie kryptowaluty.

Dochód pasywny kryptowaluty

Zyski z górnictwa ?

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz zdobyć trochę bitcoina lub Ethereum poprzez wydobycie, będziesz musiał poświęcić tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy dolarów na sprzęt i energię elektryczną, aby mieć szansę na zarobienie pieniędzy. Dodatkowo może minąć wiele miesięcy, a nawet lat, zanim zwrócisz początkową inwestycję i zaczniesz przynosić zyski. Jeśli znajdujesz się w obszarze, w którym energia elektryczna jest droga, masz jeszcze mniejsze szanse na osiągnięcie rentowności lub uzyskanie skąpego zysku.

Kopalnia bitcoinów

Sprzęt górniczy, taki jak ASIC i karty graficzne, często sprzedaje się z dużymi marżami, ponieważ są tak trudne do znalezienia z powodu niewiarygodnego popytu. Może się okazać, że będziesz musiał zapłacić podwójnie, potrójnie lub nawet więcej w stosunku do standardowej ceny. I to tylko po to, by dostać w swoje ręce sprzęt i zacząć. Co gorsza, sprzęt, w który zainwestowałeś, prawdopodobnie zostanie zdeklasowany i przestarzały w ciągu zaledwie roku lub dwóch, w zależności od tego, kiedy kupisz.

Mimo to niektóre alternatywne monety mogą być dla mnie opłacalne, spójrz na kilka napisanych przez nas poradników:

 • ZCash Mining
 • Wydobywanie Monero
 • Wydobywanie Ethereum
 • DigiByte Mining
 • Musicoin Mining

Opowiedz się za roszczeniem za pomocą dowodu stawki

Waluty oparte na dowodzie stawki opierają się na zupełnie innej metodzie wydobywania. Zamiast energochłonnego i intensywnego obliczeniowo haszowania, kopanie typu „dowód stawki” odbywa się poprzez trzymanie kryptowalut w portfelu do obstawiania (zwykle jest to oficjalny portfel waluty). Następnie wszystko, co musisz zrobić, to pozostawić go tam z włączonym komputerem i portfelem w trybie obstawiania. Dowód stawki pozwala na uzyskanie stałych nagród w zamian za bycie węzłem w sieci i ekonomiczne wspieranie waluty poprzez jej kupowanie i trzymanie.

Dowód stawki

Obecnie istnieje wiele kryptowalut potwierdzających stawkę, które są dość popularne i potencjalnie dochodowe. Aby wymienić tylko kilka, niektóre z popularnych opcji obejmują, ale nie są ograniczone do:

 • Diament
 • Fakt
 • GridCoin
 • Lisk
 • Moneta NAV
 • NEO
 • Nxt
 • OKCash
 • PIVX
 • Stratis

To, co jest miłe w kopaniu na podstawie dowodu stawki, polega na tym, że kryptowaluta, którą musisz kupić, aby postawić zakład, może zostać sprzedana w dowolnym momencie. Nie amortyzuje się z powodu obstawiania i nie będziesz musiał odzyskiwać strat, chyba że kupiona waluta znacznie spadnie.

Wadą jest to, że w zależności od kryptowaluty, możesz potrzebować kupić równowartość wielu tysięcy dolarów, aby uzyskać wystarczającą ilość, aby móc regularnie obstawiać. Kopanie oparte na dowodzie stawki jest również konkurencyjne, więc im więcej posiadasz jednostek, tym większe jest prawdopodobieństwo, że postawisz. Na przykład, aby mieć rozsądną szansę na obstawianie raz w miesiącu w sieci PIVX, należy posiadać co najmniej 500 PIV (około 3500 do 6000 USD w ostatnich cenach).

Uruchamianie Masternodów

Masternodes działają w sposób nieco podobny do proof-of-hill. Kupujesz i przechowujesz określoną ilość kryptowalut w portfelu i prowadzisz własny serwer (np. VPS, a w niektórych przypadkach nawet komputer domowy), a Twój komputer regularnie otrzymuje nagrody w zamian za obsługę sieci.

Przewodnik Masternodes

Masternodes zazwyczaj uzyskują wyższą stopę zwrotu niż kopanie metodą proof-of-hill. Jednak masternody są często bardzo drogie na początku. Na przykład główny tryb Dash będzie wymagał 1000 DASH, aby rozpocząć. Przy dzisiejszych cenach to prawie milion dolarów. W przypadku innych walut, takich jak PIVX, koszt jest bliższy 100 000 USD. Jest tańszy, ale dla wielu poza zasięgiem. Jednak po uruchomieniu węzła normalne jest zarabianie kilku tysięcy lub więcej dolarów miesięcznie.

Według tego kalkulator, Masternode Dash powinien przynosić około 4000 do 5000 USD miesięcznie. Masternode PIVX powinien przynosić około 300 do 500 USD miesięcznie, ale ma znacznie niższy koszt uruchomienia.

Masternodes

Szereg nowych kryptowalut również zaczęło oferować masternody, być może w celu przyciągnięcia większej liczby inwestorów pragnących zarobić pasywny dochód. Niektóre z tych nowych projektów obejmują ChainCoin, Crypto Improvement Fund, Insane Coin, 8-bit Coin i dziesiątki innych.

Kryptowaluty, które dają dywidendy

Podobnie jak tradycyjne inwestycje giełdowe, wiele projektów kryptowalut oferuje jakąś formę dywidendy. Zwykle trzymasz określoną ilość tokenów w kompatybilnym portfelu, a następnie w każdym wyznaczonym okresie dywidendy dokonywany jest depozyt na Twoje konto, na którym znajdują się monety. Może się to zdarzyć od każdego dnia do kwartału. Jeśli zatrzymasz swoje monety na giełdzie, wymiana prawdopodobnie zapewni ci nagrody. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że używasz odpowiedniego rodzaju portfela.

Niektóre giełdy kryptowalut oferują dywidendy posiadaczom własnych tokenów. Dywidenda zwykle stanowi część zysku, który wymiana zarobiła w tym okresie. Na przykład, Flyp.Me, stosunkowo nowa giełda bez kont, która jest podobna do Shapeshift, ma swój własny token. Planują co kwartał wypuszczać dywidendy w formie ETH. Tokeny ERC-20 można przechowywać w dowolnym zgodnym portfelu Ethereum, takim jak MyEtherWallet.com, Meta Mask i tak dalej.

Wiele chińskich giełd, takich jak Kucoin i Binance, ma podobne oferty. Oprócz otrzymywania dywidend posiadacze tokenów mogą również uzyskać inne korzyści, takie jak niższe opłaty za wymianę.

Mówiąc o chińskich projektach, Neo ma podobny program, w którym ci, którzy posiadają jednostki Neo, będą okresowo otrzymywać walutę wtórną sieci znaną jako GAS, jeśli będzie przechowywana w portfelu pomocniczym. GAS służy do płacenia za transakcje w sieci Neo. Różni się to od Ethereum, w którym do płacenia za transakcje używany jest własny natywny Ether. Gwarantuje to, że GAS jest zawsze poszukiwany, a zatem cenny. Wraz ze wzrostem liczby projektów opartych na Neo, ceny GAS mogą z czasem wzrosnąć.

Jak widać, istnieje kilka sposobów na zdobycie nagrody za kryptowalutę nie tylko za wydobycie, ale w niektórych przypadkach tylko za trzymanie lub trzymanie monet walutowych w odpowiednim portfelu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me