Jak wydobywać Beam Coin

Belka to pierwsza wypuszczona moneta zawierająca wersję protokołu mimblewimble. Jest wiele informacji na temat tego protokołu, ale główne punkty to:

  • Zwiększona prywatność
  • Skalowalność i zmniejszony rozmiar łańcucha bloków

Proponuję każdemu, kto chce wydobyć tę monetę, przeczytał nasz artykuł, ponieważ mówi o tym, jak są w stanie to osiągnąć, a także czym różni się od Monero i ZCash.

Beam używa protokołu Equihash 150/5, jest napisany w C ++ i może w pewnym momencie pozwolić ASICS.

Jak wydobywać Beam Coin

Być może słyszałeś o Grin, który był drugą kryptowalutą, która wyszła z wersją protokołu mimblewimble. Beam ma znacznie inną architekturę systemu niż Grin. Główną różnicą z punktu widzenia użytkowników jest to, że Grin pozwala na transakcje oparte na IP, plikach i adresach, podczas gdy beam używa tymczasowych identyfikatorów, które pomagają portfelom komunikować się ze sobą, i ma możliwość tworzenia trwałych identyfikatorów od regularnej zmiany identyfikatora po każdym połączeniu z portfelem , aby zwiększyć prywatność.

Teraz, gdy znamy szczegóły dotyczące Beam, przejdźmy do wydobycia BEAM!

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących górnictwa

Zanim więc zaczniemy ten samouczek, mam dwie wskazówki, jak najlepiej wykorzystać możliwości wydobycia. Najpierw upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swoich układów GPU. Po drugie, większość oprogramowania do kopania zostanie oznaczona jako wirus ze skanerów antywirusowych. Z tego powodu, jeśli wydobywasz na swoim zwykłym codziennym komputerze lub komputerze do gier z zainstalowanym programem antywirusowym, będziesz chciał wykluczyć oprogramowanie do wydobywania z programu antywirusowego. Lubię tworzyć jeden folder, a następnie umieszczać całe oprogramowanie do wydobywania w podfolderach. Następnie wykluczam folder najwyższego poziomu z programu antywirusowego, co wyklucza całe oprogramowanie do wydobywania.

Konfiguracja portfela

W tym samouczku pokażemy również proces konfiguracji portfela. Powodem omówienia konfiguracji portfela w tym samouczku jest to, że monety protokołu mimblewimble są zaprojektowane znacznie inaczej w porównaniu z innymi kryptowalutami. Jedną z największych różnic projektowych jest to, że nie przewiduje się żadnych adresów w systemie, a portfele komunikują się ze sobą (nie muszą być online), aby wysłać kryptowalutę. Ponieważ jest to zupełnie inny system niż wszyscy w kryptowalutach, Beam ma identyfikatory, dzięki którym łączysz ze sobą portfele. To bardzo przypomina doświadczenie kryptowalut, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Ponieważ te adresy nie są trwałe, aby zwiększyć prywatność, w celu wydobycia będziemy musieli wygenerować identyfikator i ustawić go tak, aby nigdy nie wygasał.

Tam są portfele dla Windows, Mac i Linux, a także portfele z wbudowanymi koparkami i własnym oprogramowaniem do wydobywania. Mają również wersje CLI i GUI. W tym samouczku zamierzamy po prostu używać interfejsu GUI systemu Windows tylko z koparką procesora, ponieważ zgłoszono, że zewnętrzni górnicy mogą osiągnąć lepszą wydajność.

Instalacja jest podobna do instalowania dowolnego programu Windows. Po pobraniu i zainstalowaniu kliknij utwórz nowy portfel.

Będziesz chciał zapisać słowa początkowe, ponieważ jest to twój klucz prywatny do portfela.

Jeśli chodzi o opcje, prawdopodobnie chcesz uruchomić własny węzeł, ze względu na prywatność i możemy pozostawić wydobywanie wątków 0.

Wykorzystanie portfela

Po zsynchronizowaniu węzła dojdziemy do pulpitu nawigacyjnego.

Na dole widzimy listę transakcji płatniczych, a po prawej stronie dostępne lub możliwe do wydania saldo, a po lewej wszelkie transakcje w toku.

Strona ustawień pozwala nam zobaczyć informacje o naszych portfelach, zmienić je i rozpocząć dowolne wątki wydobywcze na procesorze.

Zakładka adres jest tym, na czym skupimy się przy wydobywaniu. Widzimy, że portfel ma już utworzony dla mnie adres lub identyfikator. Domyślnie adresy wygasają po 24 godzinach od momentu ich utworzenia.

Będziemy musieli utworzyć inny adres, który nigdy nie wygaśnie dla wydobycia. Aby to zrobić, musimy przejść do głównej zakładki portfela i kliknąć odbierz.

Teraz musimy ustawić termin wygaśnięcia w portfelu, aby nigdy nie wygasał, a następnie kliknąć przycisk zamykania.

Teraz powinniśmy potwierdzić, że adres znajduje się w naszym portfelu, klikając zakładkę z adresami. Tutaj możesz zobaczyć właśnie utworzony przez nas portfel, który nigdy nie wygasa.

Nie zamierzaliśmy pokrywać wysyłania transakcji, ponieważ jest to bardzo podobne do tego, do czego przywykliśmy (ustawienie opłaty i umieszczenie adresu nadawcy w polu wysyłki). Szybkie i łatwe przeczytanie większości tego, co właśnie omówiliśmy, a także wysyłanie transakcji można znaleźć na ich stronie instrukcje dotyczące portfela witryn internetowych. Możesz również przeczytać o wszystkich funkcjach w bardziej szczegółowym omówieniu ich oficjalny przewodnik po portfelu w formacie PDF.

Baseny górnicze

W tym samouczku użyjemy https://beam.leafpool.com/ Wybrałem tę pulę, ponieważ używaliśmy ich w przeszłości do artykułów górniczych i za niewielką opłatą w wysokości 0,5%.

Teraz, gdy mamy pulę, zacznijmy wydobywanie!

Wydobywanie CPU

W przypadku CPU Mining możemy pobrać plik oficjalny portfel Beam, i użyj górnika GUI. Nie będziemy się skupiać na wydobywaniu procesorów, ponieważ jest to nieopłacalne w porównaniu do wydobywania GPU.

Wydobywanie GPU – Nvidia

Do wydobywania GPU Nvidii możemy użyć GMiner. Górnik ma 2% opłaty za rozwój. Górnik jest kompatybilny z Windows i Linux.

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

miner –algo 150_5 –server kopanie_puli_serwera –Port mining_pool_port –ssl 1 –user YOUR_ADDRESS.WORKER_NAME

Zastąp „mining_pool_server” żądanym serwerem

Zastąp „port” odpowiednim portem

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela. Upewnij się, że używasz stałego adresu z portfela Beam, który nigdy nie wygasa. 

„Pracownik” jest opcjonalny. Użyj tego, jeśli masz wiele komputerów górniczych. Na przykład mógłbym zrobić adres.officecomputer dla jednego komputera, a następnie address.gamingcomputer dla innego komputera.

W ten sposób możesz śledzić je na pulpicie nawigacyjnym pul.

Na przykład moja konfiguracja to:

górnik –algo 150_5 –server beam-us.leafpool.com –port 3333 –ssl 1 –user 328a60fc7588850be8183c0e30f5b2319d06650c06203e0a9ddb739c36f004dc

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Niebieska strzałka wskazuje temperaturę i prędkość każdego GPU, a także całkowitą prędkość.

Zielona strzałka wskazuje zużycie energii przez każdy GPU.

Wydobywanie GPU – AMD

Dla AMD jest lol górnik. Ma 1,5% opłaty deweloperskiej

lolMiner.exe –coin BEAM –pool mining_pool –Port Port –użytkownik wallet_public_key

Zastąp „mining_pool” żądanym serwerem

Zastąp „port” odpowiednim portem

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela. Upewnij się, że używasz stałego adresu w portfelu Beam, który nigdy nie wygasa. 

„Pracownik” jest opcjonalny. Użyj tego, jeśli masz wiele komputerów górniczych. Na przykład mógłbym zrobić adres.officecomputer dla jednego komputera, a następnie address.gamingcomputer dla innego komputera.

W ten sposób możesz śledzić je na pulpicie nawigacyjnym pul.

Na przykład moja konfiguracja to:

lolMiner.exe –coin BEAM –pool beam-us.leafpool.com –port 3333 –user d6c70b19ae3da1c0081798b52723e03beb06368c0944d3d1e3c592e248e7f4baa

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić górnika i powinieneś zobaczyć coś takiego

Uwaga: to zdjęcie zostało zaczerpnięte z mojego artykułu w How to Mine Aion (AION): Complete Beginner’s Guide

Jeśli wystąpią problemy, możesz spróbować kilku rzeczy.

Możesz nie mieć wystarczającej ilości pamięci wirtualnej. Możesz potrzebować 16 GB pamięci wirtualnej (w przypadku procesorów graficznych Vega potrzebujesz więcej, np. 16 GB na GPU), aby to zmienić, przejdź do Panelu sterowania -> System i bezpieczeństwo -> System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Następnie kliknij ustawienia w zakładce zaawansowane. Następnie kliknij zmień, a następnie na trzecim ekranie usuń zaznaczenie opcji Zarządzaj automatycznie, wybierz rozmiar niestandardowy i wpisz rozmiar (w MB) dla obu pól tekstowych. Następnie naciśnij przycisk ustawiania, a następnie przycisk ok.

Ogólne rozwiązywanie problemów

Jedną rzeczą do monitorowania są nieaktualne lub odrzucone udziały. Jeśli widzisz dużo przestarzałych udziałów, możesz wypróbować serwer, który jest bliżej Ciebie. Jeśli widzisz dużo odrzuconych akcji, spróbuj obniżyć intensywność górnika, jeśli to możliwe.

Ile BEAM zarobię dziennie?

Aby to rozgryźć, poszedłbyś do https://crypt0.zone/calculator/details/BEAM i użyj ich kalkulatora. Kalkulator zapewnia przybliżone oszacowanie, więc możesz otrzymać wyższą lub niższą kwotę niż ta, którą faktycznie podaje kalkulator.

Większość wartości jest już poprawnie wprowadzona i wystarczy edytować tylko kilka wartości.

Współczynnik skrótu: Wprowadź całkowitą prędkość (w megahasach na sekundę) dla wszystkich swoich komputerów górniczych. Byłaby to wartość „całkowitej prędkości” w oprogramowaniu do wydobywania. Pamiętaj, aby zsumować wszystkie komputery, których używasz do wydobywania wiązek.

Moc: Wprowadź całkowitą moc (w watach), którą wykorzystuje Twoja platforma wydobywcza. Niektóre programy wydobywcze zmierzą to za Ciebie. Możesz także zmierzyć całkowite zużycie energii przez komputer za pomocą specjalnego oprogramowania lub kilowatomierza. Wolę używać kilowatomierza, ponieważ uważam go za najbardziej dokładny. Pamiętaj, aby zsumować wszystkie komputery, których używasz do wydobywania wiązek.

Koszt energii elektrycznej: Wprowadź koszt za kilowatogodzinę, który płacisz firmie energetycznej. Udało mi się znaleźć te informacje w moim miesięcznym rachunku, a także na ich stronie internetowej.

Opłata za basen: Wpisz opłatę za pulę + opłatę za oprogramowanie górnika. Dla Nvidii byłoby to 0,5 + 2 = 2,5%, a dla AMD 0,5 + 1,5 = 2

Koszt sprzętu: Wprowadź całkowity koszt całego sprzętu.

Na tym obrazku możemy szybko zobaczyć, ile monet i wartości USD uzyskamy w określonych ramach czasowych. Chcesz spojrzeć na kolumnę Zysk, ponieważ jest to wartość po zapłaceniu za zużycie energii elektrycznej. Zwykle skupiam się na codziennych wypłatach w USD. Koncentrując się tylko na tej liczbie, możesz uruchomić kalkulator dla kilku różnych monet i szybko sprawdzić, która moneta jest najbardziej opłacalna dla Twojej konfiguracji platformy górniczej. Pamiętaj, że chcesz również zważyć dzienną wypłatę z kapitalizacją rynkową. Moneta o niskiej kapitalizacji rynkowej może pewnego dnia być naprawdę opłacalna, a jutro może mieć połowę wypłaty. W przypadku nowej monety, która również ma wiele szumu wokół niej, musisz również wziąć pod uwagę czynnik szumu i czynnik inflacji w swojej decyzji, a także w zakresie wydobywania i sprzedaży natychmiastowej lub wydobywania i trzymania.

Otóż ​​to. Powinieneś teraz wydobywać BEAM! Upewnij się, że wpisałeś swój klucz publiczny na pulpicie nawigacyjnym puli wydobywczej, aby śledzić swoje statystyki.