Najlepsze portfele NEO

NEO to jedna z nowych platform blockchain, która obecnie robi furorę w świecie kryptowalut. Pochodzący z Chin i wcześniej znany jako Antshares, NEO jest przez wielu uważany za ulepszenie lub przynajmniej konkurenta dla łańcucha blokowego Ethereum, oferując inteligentne kontrakty, a także zamykając niektóre luki, które wielu komentatorów i deweloperów sugerowało, czyni inteligentnymi kontraktami Ethereum być podatnym na ataki hakerów.

Oprócz NEO, inna kryptowaluta jest dostępna za pośrednictwem tego samego łańcucha blokowego. Znana jako GAS (dawniej Antcoins), ta waluta to rzeczywiste monety używane w systemie, w przeciwieństwie do NEO, która reprezentuje tylko akcje.

Zaczynając od 2017 roku wycenianego na zaledwie 0,14 USD, od października 2017 NEO kosztuje około 37 USD, co oznacza wzrost o ponad 26000%. Rzeczywiście, tylko od początku sierpnia wartość NEO wzrosła o 400%. Tymczasem GAS jest obecnie wyceniany na około 29 USD, w porównaniu z 1,78 USD w lipcu 2017 r., Kiedy po raz pierwszy stał się dostępny.

Chociaż wzrost rynku NEO w 2017 roku był fenomenalny, infrastruktura otaczająca blockchain nie rozwijała się jeszcze w tym samym tempie, co oznacza, że ​​niektóre z podstawowych dodatkowych wymagań bezpieczeństwa, których inwestorzy szukają przy zakupie kryptowalut, takich jak portfele, są w skrócie dostaw lub spowodowały szereg oszustw.

Jednak pomimo opóźnienia w zapewnieniu pełnej infrastruktury, nadal istnieje wiele portfeli NEO, które są bezpieczne i przyjazne dla użytkownika, jeśli chodzi o przechowywanie NEO lub GAS. Poniżej rozważymy niektóre z problemów, z którymi borykają się ludzie przy wyborze odpowiedniego portfela NEO, a także niektóre z obecnie dostępnych lepszych opcji.

Co wziąć pod uwagę korzystając z portfela NEO

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jak dotąd nie ma portfeli sprzętowych obsługujących NEO (chociaż w społeczności internetowej spekuluje się, że programiści pracujący nad Ledger Nano S wkrótce pozwolą temu portfelowi sprzętowemu obsługiwać NEO). Ponadto, pomimo pewnych zmian w zakresie portfeli mobilnych dla NEO, żaden z poniższych portfeli nie ma obecnie dostępnych aplikacji mobilnych.

Najlepsze portfele NEO

Inne kwestie do rozważenia przy wyborze portfela NEO to to, czy portfel obsługuje zarówno NEO, jak i GAS. Większość poniższych opcji obsługuje oba te rodzaje portfeli, ale na rynku są inne portfele, które tego nie robią. Dlatego, jeśli masz NEO, upewnij się, że korzystasz z kompatybilnego portfela, który pozwala ci odebrać GAS wygenerowany przez twój holding.

Wreszcie, co najważniejsze, bądź czujny. Wszystkie portfele omówione poniżej są legalne, ale ponownie, jako nowa waluta, zabezpieczenia nie są tak rozwinięte, jak w przypadku niektórych innych popularnych walut. Dlatego jeśli zdecydujesz się wybrać portfel, który nie jest jednym z tych, o których mowa poniżej, przeprowadź swoje badania i upewnij się, że nie zostałeś oszukany ani zhakowany – jak zawsze, Twoim obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa kryptowalut, nigdy ich nie udostępniając Twoje klucze prywatne i upewnij się, że masz ich kopię zapasową w bezpiecznym miejscu.

Portfele stacjonarne / portfele internetowe

Te klienty portfela komputerowego to oprogramowanie, które można pobrać na komputer lokalny, aby je uruchomić. Powinny być używane tylko na komputerze z dobrym zabezpieczeniem, co do którego masz pewność, że jest wolny od złośliwego oprogramowania i wirusów. Powodem tego jest to, że nowsze typy tych złośliwych programów zostały zaprojektowane specjalnie w celu kradzieży kluczy prywatnych do popularnych kryptowalut, co oznacza, że ​​możesz stracić dostęp do swoich monet, jeśli nie będziesz ostrożny.

W przypadku portfeli internetowych należy również upewnić się, że znajdujesz się pod właściwym adresem URL – sprawdź pasek przeglądarki, aby się upewnić, ponieważ często istnieją witryny „phishingowe”, które zostały stworzone, aby wykorzystać ludzi i uzyskać ich klucze prywatne. Należy dodać prawidłowy adres URL do zakładek i uzyskiwać do niego dostęp tylko z tego miejsca – Nigdy nie klikaj linku w e-mailu, na Twitterze, Slacku lub innych metodach, zawsze używaj swojej zakładki.

Portfel NEON

Opracowany przez City of Zion i zatwierdzony przez programistów NEO, Portfel NEON to „lekki” portfel (tj. umożliwia użytkownikom interakcję z ich walutami w łańcuchu bloków NEO bez konieczności przechowywania wszystkich danych lokalnie). Zaletą lekkich portfeli jest to, że oszczędzają znaczną ilość miejsca, czasu i pieniędzy. Jednak wadą jest to, że bardziej ufasz pojedynczej, zdalnej wersji łańcucha bloków. Jednak w przypadku portfela na komputery osobiste klucze nigdy nie są przechowywane na serwerach NEON, co powinno zapewnić użytkownikom pewien poziom komfortu.

Portfel NEON

Portfel NEON umożliwia użytkownikom przechowywanie, wysyłanie i odbieranie obu walut NEO, a także pozwala użytkownikom ubiegać się o automatycznie wygenerowany GAS, jeśli trzymają NEO w portfelu (z każdym blokiem NEO wygenerowanym na blockchain, GAS jest dystrybuowany do wszystkich posiadaczy NEO).

Portfel biurkowy NEON jest dostępny dla systemów Windows, Mac lub Linux.

Portfel NEON

NEO GUI

Portfel NEO GUI jest jednym z „oficjalnych” portfeli stacjonarnych dla NEO, co oznacza, że ​​został opracowany przez programistów NEO. Portfel GUI, portfel NEO GUI został opracowany, aby umożliwić użytkownikom interakcję z nim za pośrednictwem graficznego interfejsu użytkownika.

W przeciwieństwie do portfela NEON, GUI NEO nie jest „lekkim” portfelem, ale portfelem synchronizującym, co oznacza, że ​​pobiera łańcuch bloków do systemu. Może to zająć dużo miejsca na dysku twardym, a pobieranie może zająć dużo czasu. Po pobraniu łańcucha blokowego NEO GUI umożliwia użytkownikom utworzenie nowego portfela z ochroną hasłem, a także zapewnia możliwość wykonania kopii zapasowej portfela poprzez zaszyfrowanie klucza prywatnego.

Portfel NEO GUI umożliwia również użytkownikom wysyłanie i odbieranie zarówno NEO, jak i GAS, a także pozwala na nagrody za generowanie GAS dla każdego, kto posiada tokeny NEO.

Portfel NEO GUI jest dostępny (tylko w języku angielskim i chińskim) tylko dla systemu Windows (Windows 7 SP1 lub nowszy).

NEO GUI

NEO CLI

Portfel NEO CLI to kolejny portfel stacjonarny NEO, który został stworzony przez programistów NEO. Podstawowa różnica między tym portfelem a graficznym interfejsem użytkownika NEO polega na tym, że portfel ten jest kontrolowany za pomocą poleceń wiersza poleceń. Ta inicjatywa sprawia, że ​​portfel NEO CLI jest bardziej odpowiedni dla zaawansowanych użytkowników, którzy czują się dobrze z językiem CLI.

NEO CLI

Podobnie jak inne portfele na komputery stacjonarne, NEO CLI umożliwia użytkownikom przechowywanie, wysyłanie i odbieranie zarówno NEO, jak i GAS oraz pozwala akcjonariuszom NEO na odbieranie tokenów wygenerowanych przez GAS.

Portfel NEO CLI jest dostępny (tylko w języku angielskim) dla systemów Windows i Linux.

NEO CLI

NEO Tracker

Portfel NEO Tracker to „lekki” portfel internetowy, który został opracowany niezależnie od NEO i umożliwia posiadaczom NEO interakcję i eksplorację łańcucha blokowego NEO za pośrednictwem sieci. Opracowany jako projekt open source, NEO Tracker oficjalnie działa jako portfel „offline” w tym sensie, że dane niezbędne do eksploracji łańcucha bloków są generowane przez przeglądarkę użytkownika i żadne informacje nie są przechowywane na serwerach NEO Tracker.

Portfel NEO Tracker

Portfel NEO Tracker umożliwia użytkownikom przechowywanie, wysyłanie i odbieranie NEO i GAS, a także umożliwia użytkownikom odbieranie dowolnego wygenerowanego GAS w odniesieniu do posiadanej przez nich ilości NEO.

Ponadto portfel NEO Tracker pozwala użytkownikom zabrać NEO do chłodni, umożliwiając drukowanie portfeli papierowych (tj. Kawałków papieru z nadrukowanym kluczem publicznym i prywatnym).

Portfel NEO Tracker jest obecnie dostępny (tylko w języku angielskim) w przeglądarkach internetowych Chrome i Edge.

NEO Tracker

Portfel NEO

Portfel NEO to „lekki” portfel opracowany i utrzymywany przez zespół rozwoju społeczności NEO. Oparty na API (Application Programming Interface) portfel NEO umożliwia szyfrowanie wszystkich wiadomości przed transmisją. Podobnie jak NEO Tracker, portfel NEO jest oficjalnie portfelem „offline”, co oznacza, że ​​żadne pliki portfela ani klucze prywatne nie są przesyłane na serwer portfela NEO.

Portfel NEO

Portfel NEO umożliwia użytkownikom pełną interakcję z łańcuchem blokowym NEO, umożliwiając w ten sposób przechowywanie, wysyłanie i odbieranie zarówno NEO, jak i GAS, a także odbieranie wszelkich monet GAS wygenerowanych z ich zasobów NEO.

Portfel NEO jest obecnie dostępny (w języku angielskim i chińskim) przez przeglądarki internetowe Chrome i Edge.

Portfel NEO

NeoWallet

Pomimo nieco mylących podobieństw nazewnictwa do portfela NEO, NEOWallet to osobny projekt. Jest to darmowy, „lekki” portfel internetowy typu open source, opracowany przez zespół programistów OnChain. Podobnie jak inne przejrzane portfele internetowe, NEOWallet działa jak portfel „offline”, zapewniając, że klucze prywatne użytkowników nie są przechowywane na serwerach programistów.

Ponadto NEOWallet umożliwia również użytkownikom dokonywanie transakcji zarówno w NEO, jak i GAS, a także odbieranie dowolnego GAS, który jest wytwarzany proporcjonalnie do posiadanych przez użytkowników NEO.

NEOWallet jest obecnie dostępny (w języku angielskim i chińskim) przez przeglądarki internetowe Chrome i Edge.

NEOWallet

Portfele papierowe

Ansy

Jak wspomniano wcześniej, portfele papierowe to po prostu wydrukowane kartki papieru zawierające publiczny adres kryptowaluty i klucz prywatny, do których można uzyskać dostęp za pomocą kodu QR.

Zaletą korzystania z portfela papierowego Ansy jest to, że ma on formę chłodni, ponieważ portfel nie jest połączony z Internetem. Dlatego pod warunkiem, że papier jest bezpiecznie przechowywany, portfel papierowy Ansy powinien zmniejszyć ryzyko włamania do NEO..

Korzystając z kodu QR, który dotyczy adresu publicznego, portfel papierowy Ansy umożliwia użytkownikom wysyłanie dowolnej ilości NEO do przechowywania. Korzystając z klucza prywatnego, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swoich tokenów NEO lub monet GAS w celu wydania.

Jednak chociaż portfel Ansy jest kompatybilny zarówno z NEO, jak i GAS, ponieważ tokeny są zabierane do chłodni, portfel nie pozwala na generowanie monet GAS przez posiadaczy NEO.

Portfele papierowe Ansy są dostępne do pobrania za pośrednictwem przeglądarki Chrome lub Edge.

Ansy

Wniosek

Przeglądane powyżej portfele reprezentują najlepsze obecnie dostępne opcje przechowywania NEO i GAS. Wraz z utrzymaniem się popularności blockchaina NEO prawdopodobne jest, że będzie dostępnych coraz więcej opcji, szczególnie w obszarze portfeli sprzętowych i mobilnych.

Na razie jednak, niezależnie od tego, czy wybierasz jeden z powyższych portfeli, czy inny portfel NEO, upewnij się, że w pełni zbadałeś podstawy i rozwój portfela, aby upewnić się, że jest on legalny. I na koniec, tak jak w przypadku każdego innego portfela kryptowalut, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową swojego portfela i że są one zabezpieczone w bezpiecznym miejscu.

Wreszcie, nie ulegaj pokusie, aby zostawić NEO lub GAS na giełdzie. Poza kwestiami bezpieczeństwa, ta rada dotyczy szczególnie NEO, gdzie większość dostępnych portfeli umożliwia posiadaczom NEO generowanie tokenów GAS. Jeśli jesteś NEO na giełdzie, GAS jedzie do nich!