Przewodnik po BitShares

BitShares jest walutą inwestycyjną z własną walutą cyfrową, BTS. Dzięki BitShares użytkownicy mogą handlować i inwestować w zasadniczo nieograniczoną listę aktywów, korzystając z bezpieczeństwa blockchain. BitShares ma funkcje, których oczekujesz od tradycyjnej platformy handlowej, ale z dodatkowymi zaletami kryptowalut i technologii blockchain, takich jak decentralizacja.

Witryna BitShares

Kiedyś nosił nazwę ProtoShares (z tokenami PTS) i jest rozproszoną księgą peer-to-peer oraz siecią. Dan Larimer, współzałożyciel Cryptonomex, EOS i Steemit, stworzył BitShares w 2014 roku. Dzięki BitShares użytkownicy wykorzystują tokeny BTS jako zabezpieczenie szeregu zdecentralizowanych usług finansowych, takich jak szyny walutowe, tworzenie instrumentów pochodnych, bankowość, inteligentne kontrakty i zdecentralizowane giełdy.

Co to jest grafen?

Grafen służy jako podstawa dla BitShares. Grafen to implementacja blockchain w C ++ o otwartym kodzie źródłowym, która służy również jako mechanizm konsensusu. Grafen był również używany w świecie rzeczywistym za pośrednictwem Steemit.com i PeerPlays.com.

Ponieważ BitShares jest oparty na Graphene, ma taką samą skalowalność jak ta implementacja łańcucha bloków. Grafen może obsłużyć nawet 100 000 TPS. Dzięki tej liczbie BitShares może obsłużyć więcej transakcji na sekundę niż łącznie MasterCard i VISA. Dzięki Delegated Proof of Stake sieć BitShares potwierdza transakcje średnio w ciągu jednej sekundy.

funkcje

Ta skalowalność jest wynikiem uczenia się od innych giełd o wysokiej skalowalności, w tym LMAX Exchange, który może przetwarzać 6 milionów transakcji na sekundę. BitShares nauczył się z tej wymiany, że wszystko powinno znajdować się w pamięci, podstawowa logika biznesowa powinna pozostać w jednym wątku, operacje kryptograficzne powinny pozostać poza podstawową logiką biznesową, model danych powinien być zorientowany obiektowo, a walidacja powinna być podzielona na niezależne od stanu i kontrole zależne od stanu.

Jak działa wymiana BitShares?

BitShares obejmuje zdecentralizowaną wymianę aktywów o wysokiej wydajności. Ta giełda jest w stanie obsłużyć ten sam wolumen obrotu, co NASDAQ, ale rozlicza zamówienia w tej samej sekundzie, w której zostały one złożone, i zawiera funkcje, które chcesz z platformy handlowej.

BitShares Exchange

Zdecentralizowany charakter Wymiana BitShares pomaga chronić go przed awarią, ponieważ nie ma jednego punktu, w którym taka awaria mogłaby wystąpić. Ponieważ wykonuje transakcje w kilka sekund, wszyscy inwestorzy mają te same zalety. Nie ma transakcji o wysokiej częstotliwości, ukrytych zleceń ani transakcji typu „front running”. Ponadto giełda BitShares jest niezwykle bezpieczna, a każdy składnik aktywów przechowywany w formie SmartCoin na giełdzie jest objęty nawet dwukrotnie wyższymi rezerwami, które można znaleźć na scentralizowanej giełdzie. Absolutne minimum to 100% rezerwa, coś, co chroni przed nieprawdopodobnymi włamaniami.

Giełda BitShares nie ma limitów handlowych ani wypłat, bez nadmiernych wymagań dotyczących dokumentacji. Jest to również jedna z najtańszych giełd, jakie znajdziesz wszędzie, zaledwie kilka centów za transakcję w przypadku par SmartCoin.

Czym można handlować na giełdzie BitShares?

Podczas gdy wiele transakcji na giełdzie BitShares będzie obejmowało handel SmartCoins, użytkownicy mogą handlować niemal wszystkim. Pod warunkiem, że aktywa mają wystarczające zainteresowanie, istnieją minimalne ograniczenia dotyczące tego, czym użytkownicy mogą handlować. Przykłady obejmują kryptowaluty, waluty krajowe, ropę, gaz, srebro i złoto. Giełda obsługuje aktywa śledzące inflację, indeksy, obligacje i akcje. Firmy mają nawet możliwość emitowania własnych akcji za pomocą sieci BitShares, a następnie oferują tani handel, który obejmuje ochronę przed nagłym zwarciem.

Jedną z unikalnych cech platformy BitShares są „aktywa wydane przez użytkownika”. Są to niestandardowe tokeny, które użytkownicy mogą zarejestrować na platformie, a także przechowywać i handlować w ramach zestawu ograniczeń. Ktokolwiek utworzy zasób, określi nazwę, dystrybucję, opis i wszelkie wymagania dotyczące dostosowywania, na przykład jeśli tylko osoby z określonej białej listy mogą przechowywać tokeny. To właśnie te „aktywa wydawane przez użytkowników” pozwalają firmom wydawać tokeny na takie rzeczy, jak pokwitowania depozytu, finansowanie społecznościowe, punkty nagród, bilety na wydarzenia, akcje firmy, rynki prognoz i własność cyfrowa.

Jak współdziałają SmartCoins z BTS?

SmartCoins to kryptowaluty, których wartość jest powiązana z innym aktywem, takim jak złoto lub dolar amerykański. BTS, podstawowa waluta BitShares, zawsze pokrywa 100 procent lub więcej wartości SmartCoins. Użytkownicy mogą również konwertować SmartCoins na BTS w dowolnym momencie po kursie wymiany z kanału cenowego. Prawie zawsze gwarantuje się, że SmartCoins mają wartość odpowiadającą przynajmniej ich wartości nominalnej, z wyjątkiem najbardziej ekstremalnych warunków na rynku. Jako kryptowaluta, SmartCoins są wolne od ograniczeń, podzielne i zamienne.

Czym są dynamiczne uprawnienia konta BitShares?

Dynamiczne uprawnienia konta to kluczowa technologia BitShares. Są wynikiem projektowania przez BitShares uprawnień opartych na ludziach, a nie na kryptografii. Umożliwia to kontrolowanie kont za pomocą ważonych kombinacji kluczy prywatnych i innych kont. Zastosowana struktura hierarchiczna została zaprojektowana tak, aby naśladować rzeczywiste uprawnienia i umożliwić prostszą kontrolę funduszy przez wielu użytkowników. To właśnie ta kontrolka dla wielu użytkowników znacznie zwiększa bezpieczeństwo i może prawie całkowicie wyeliminować ryzyko kradzieży związanych z włamaniami.

Czy BitShares obsługuje zaplanowane płatności?

Jednym z wielu obszarów, w których BitShares wyróżnia się na tle innych platform inteligentnych kontraktów, jest wsparcie dla zaplanowanych, a także cyklicznych płatności. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą ustawić upoważnienie dla osoby trzeciej do wypłaty z konta przy określonych limitach. Jest to szczególnie przydatne w przypadku miesięcznych subskrypcji i rachunków.

Konfigurowanie płatności cyklicznych jest tak proste, jak przyznanie uprawnień do wypłat użytkownikowi lub firmie z limitem wypłat na okres, takim jak jedna wypłata na miesiąc. Te zaplanowane wypłaty nie są jednak zobowiązaniem do zapłaty, ponieważ wypłata nie powiedzie się, jeśli na koncie BitShares nie ma wystarczających środków.

Co to jest program nagród za polecenia BitShares?

Podobnie jak wiele innych platform opartych na blockchain, BitShares oferuje program polecający z nagrodami. Ten zaawansowany program polecający jest w rzeczywistości wbudowany w oprogramowanie. Jako sieć finansowa przynosi korzyści zarówno BitShares, jak i każdemu użytkownikowi w sieci, jeśli więcej osób korzysta z platformy. Dzięki programowi poleceń możesz otrzymać 80 $ lub więcej za każdego członka Lifetime, którego otrzymasz, aby się zarejestrować. W szczególności członkowie Lifetime zapłacą 100 $ i otrzymają 80% zwrotu gotówki za każdą wniesioną opłatę. Jeśli skierują konto podstawowe do sieci, otrzymają również 80 procent tych opłat.

Jak kupić BitShares BTS ?

Możesz kupić BTS na samej giełdzie BitShares, wymieniając go na inną kryptowalutę, jest również dostępny na następujących giełdach:

  • Binance
  • Poloniex
  • Gate.io
  • ZB.com
  • LiveCoin
  • AEX

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me