Przewodnik dla początkujących po Nano (RaiBlocks)

Nano, formalnie znany jako RaiBlocks jest kryptowalutą o małym opóźnieniu i bez zaufania. Opiera się na architekturze sieci blokowej, która jest nowatorska, a każde konto ma własny łańcuch bloków. Konsensus pochodzi z głosowania z delegowanym potwierdzeniem stawki (PoS). Dzięki Nano użytkownicy otrzymują nieograniczoną skalowalność oraz natychmiastowe transakcje bez opłat. Ten brak opłat jest możliwy dzięki minimalnym zasobom wymaganym przez sieć, w tym brakowi konieczności posiadania sprzętu górniczego o dużej mocy. Jak podaje jej strona internetowa, do tej pory sieć Nano przetworzyła ponad 4 miliony transakcji. Jest to jeszcze bardziej imponujące, biorąc pod uwagę, że nieukończona księga ma zaledwie 1,7 GB.

Przewodnik po kryptowalutach Nano

Nano Rebrand

RaiBlocks został przemianowany na Nano i ogłoszony w Średni post na blogu 21 stycznia 2018 roku. Przyczyną rebrandingu było zamieszanie związane z wymową nazwy

(„Czy to promień czy żyto?”, „Porzuć bloki!”, „Po prostu nazwij to Rai!”). Opinie społeczności sugerowały, że można wprowadzić ulepszenia, aby lepiej rezonować z opinią publiczną i publicznością głównego nurtu.

Nano Kryptowaluta

W jaki sposób użytkownicy korzystają z Nano?

Struktura sieci blokowej Nano odróżnia go od innych konwencjonalnych łańcuchów bloków używanych do kryptowalut. Każde konto ma łańcuch bloków kont, czyli saldo i historię transakcji. Tylko właściciel konta może aktualizować łańcuch kont, co oznacza, że ​​aktualizacje są asynchroniczne i natychmiastowe, co pozwala na szybkie transakcje. Ponieważ bloki muszą być dodawane przez starsze konto, przeniesienie środków wymaga dwóch transakcji zamiast jednej. Nadawca musi dodać transakcję wysyłania, podczas gdy odbiorca musi zakończyć transakcję odbierającą.

Jak działa Nano

Dlaczego warto korzystać z Nano?

Największymi zaletami Nano są brak opłat, skalowalność i natychmiastowe transakcje. Ze względu na lekki protokół nie ma żadnych opłat za transakcje. Dodatkowo, transakcje są obsługiwane niezależnie, a każda transakcja jest dopasowana do pakietu UDP, co zapobiega problemom związanym z rozmiarem bloku.

Jest również wysoce skalowalny dzięki zastosowaniu logarytmów zbiorów danych wykorzystujących struktury drzewiaste. Wreszcie, transakcje są natychmiastowe, ponieważ wstępnie buforują systemowy dowód pracy (PoW) antyspamowy do użycia z następną transakcją po zakończeniu każdej transakcji. Nadal może występować opóźnienie w trwającej transakcji, ale pomaga to zapobiegać spamowi.

W jaki sposób Nano ulepsza istniejące kryptowaluty?

Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta, ale Nano ma nad nią znaczącą przewagę pod względem czasu transakcji. Typowa transakcja Bitcoin wymaga przetwarzania zamówień na godziny. Dzieje się tak, ponieważ średni czas przetwarzania bloku wynosi 10 minut oraz ponieważ transakcja musi znajdować się w bloku i aby ten blok mógł przejść. W większości przypadków należy dodać kilka bloków, zanim transakcja zostanie uznana za zakończoną. Dla porównania, każda transakcja w Nano jest blokiem, a sieć może natychmiast przetworzyć ten blok.

Zajmuje również wyjątkowe stanowisko w kwestii bezpieczeństwa poprzez delegowane PoS. Aby dokonać złośliwego ataku, osoba atakująca potrzebuje ponad 50 procent siły głosu. Wymagałoby to jednak od nich posiadania ponad 50 procent tokenów XRB, co wymaga dużych środków i sprawia, że ​​atakowanie ich jest nierozsądne. Ponadto oddelegowany system PoS pozwala na minimalne zużycie energii i działanie pełnych węzłów przy użyciu niskonapięciowego i niedrogiego sprzętu.

Co powinieneś wiedzieć o nanotokenach (XRB)?

Tokeny zostały po raz pierwszy rozprowadzone w październiku 2017 roku i nie można wydobywać XRB. Jest już przy maksymalnej podaży, 133 248 290 XRB. Jeśli witryna twierdzi, że wydobywa XRB, wydobywa inną kryptowalutę, a następnie wypłaca górnikom za pomocą XRB. W tej chwili możesz handlować na XRB na Kucoin, Bit-Z, BitFlip, Bitgraill i Mercatox. Zespół pracuje nad rozszerzeniem tej listy.

Portfele Nano

Istnieje kilka oficjalne portfele Nano dostępne do pobrania z oficjalnej strony internetowej. Mają internetowy portfel internetowy, oficjalne aplikacje na iOS i Androida, a także klienta stacjonarnego, więc możesz wybrać, który najbardziej Ci odpowiada.

Portfele Nano

Jak kupić Nano XRB

Nie możesz kupić XRB za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie handlować tym dla XRB na giełdzie takiej jak Kucoin.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Kup Ethereum

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup XRB w Binance

Aby kupić Nano, musisz wysłać swój Ether z Coinbase na giełdę i wymienić na XRB.

Możesz teraz wysłać swój Ether do Binance, aby dokonać zakupu XRB, zapoznaj się z naszą recenzją Binance tutaj, aby zobaczyć, jak zarejestrować się i kupić na ich giełdzie.

Portfele Binance

XRB można kupić na kilku innych giełdach, takich jak

  • OkEX
  • Bit-Z
  • Kucoin
  • RightBTC
  • BitFlip
  • Coin Falcon

Jak działa konsensus?

Głosowanie w Nano odbywa się na podstawie sald kont, im większy jest Twój bilans, tym większa jest waga Twojego głosu. Zespół uważa, że ​​ma to sens, ponieważ osoby z większą ilością środków w systemie mają już motywację, aby zachować uczciwość: chronić swoje aktywa.

Przedstawiciele

Dla porównania, inne kryptowaluty, takie jak IOTA, określają swój konsensus, łącząc kolejne transakcje z PoW. To zestawianie PoW wymaga maksymalnego ciągłego wskaźnika mieszania, za który użytkownicy płacą w postaci kosztów energii elektrycznej. Ponieważ nie potrzebuje PoW dla bezpieczeństwa ani konsensusu, koszty operacyjne są znacznie niższe.

Co jest na mapie drogowej?

Plan działania Nano zawiera bardziej szczegółowe cele na ostatnie trzy miesiące 2017 r., Podsumowując rok takimi rzeczami, jak testy beta i wypuszczenie portfela mobilnego oraz rozwijanie partnerstw i usług handlowych. W 2018 roku zespół planuje opracować wspomniany wcześniej lekki portfel i dodać przycinanie łańcucha, aby zmniejszyć rozmiar łańcucha. Jeśli chodzi o społeczność, zespół ma nadzieję na dalsze dodawanie giełd i ulepszanie eksploratora bloków.

Główne cele na przyszłość obejmują, aby protokół stał się standardem internetowym kontrolowanym przez zróżnicowaną grupę ludzi z różnych obszarów, a nie przez pojedynczą osobę lub małą grupę. Zespół chce również dodać multiemisję IPv6 do transmisji transakcji, aby każdy, kto chce, mógł zobaczyć ogłoszenie o transakcji. Zespół ma nadzieję, że obecni dostawcy płatności akceptują tokeny XRB, tak jak w przypadku waluty fiducjarnej.

Nano chce również pomóc dużej populacji osób bez banku. Miejmy nadzieję, że osoby te uzyskają pewność, że otrzymane płatności będą bezpieczne w punkcie wymiany.

Jak możesz wnieść swój wkład w Nano?

Ponieważ dystrybucja tokenów zakończyła się kilka miesięcy temu, nie ma ICO, do którego można by wnieść wkład finansowy. Zamiast tego możesz wnieść swoje zasoby do Nano. Jeśli chcesz, możesz uruchomić węzeł lite z tylko ustaloną maksymalną częścią dysku, przepustowością i procesorem. Możesz też przydzielić więcej miejsca na dysku i uruchomić węzeł audytu. Dla tych, którzy mają niezawodne połączenie internetowe i dedykowaną moc obliczeniową, możesz uruchomić reprezentatywną notatkę. Deweloperzy są również mile widziani, aby podzielić się swoimi umiejętnościami.

Wniosek

W przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut na rynku, Nano wykazało już duży postęp i jest dość daleko w swoim planie działania. Chociaż rynek jest prawdopodobnie przesycony kryptowalutami, architektura kratowa Nano sprawia, że ​​jest to mile widziany dodatek. Taka struktura zapewnia korzyści, które powinny spodobać się użytkownikom i z czasem doprowadzić do wzrostu popularności Nano.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map