Przewodnik po falach dla początkujących

Fale to platforma, która rozlicza się jako „Blockchain dla ludzi” i została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom przechowywanie, handel, zarządzanie i wydawanie własnych zasobów cyfrowych w bezpieczny i prosty sposób. Platforma zapewnia korzyści inwestorom, handlowcom, programistom i ogólnie organizacjom, z których każda otrzymuje korzyści na różne sposoby.

Platforma Waves została założona w 2016 roku przez Sasha Ivanov, z misją odkrywania na nowo przedsiębiorczości na całym świecie za pośrednictwem wspólnej infrastruktury. Ta infrastruktura oferuje narzędzia, które są wysoce funkcjonalne i proste w użyciu oraz które umożliwiają każdej osobie i organizacji dostęp do łańcucha bloków.

Dla programistów, którzy używają Waves, platforma zapewnia wysoką przepustowość sieci przy niskich opłatach transakcyjnych i małych opóźnieniach. Wave umożliwia handlowcom bezpieczne przechowywanie swoich aktywów w lokalnym kliencie Lite. Jednocześnie mogą bezpiecznie i szybko handlować swoimi aktywami, korzystając ze zdecentralizowanej giełdy wbudowanej w platformę.

Organizacje mogą wydawać własne tokeny blockchain, aby pomóc w szybkim rozpoczęciu działalności, niezależnie od tego, czy jest to głosowanie, programy lojalnościowe, finansowanie społecznościowe, czy coś innego. ostatnie wydanie „Whopper Coin”, kryptowaluty wydanej przez Burgerking w Rosji, która korzysta z platformy Waves.

Inną ważną częścią Waves jest ich własna zdecentralizowana giełda (DEX), która pozwala użytkownikom handlować swoimi tokenami – w tym WAVES, BTC i innymi aktywami wydanymi na platformie Waves – całkowicie bez zaufania i bez konieczności przenoszenia ich środków na scentralizowaną wymianę.

Co to jest klient i portfel Waves?

Klient Waves to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome lub możesz po prostu odwiedzić WavesWallet.io, działa jako zdecentralizowana giełda, która umożliwia uwalnianie tokenów, a także przechowuje tokeny Waves.

Portfel użytkownika to adres w łańcuchu bloków, do którego dostęp i kontrolę ma tylko ta osoba, dzięki czemu nikt inny nie może uzyskać dostępu do tych zasobów kryptowaluty. Ten portfel może zawierać wiele kryptowalut i zapewnia silne bezpieczeństwo platformy Waves.

Możesz wydzierżawić Waves, aby zwiększyć swoje aktywa i przenosić fundusze między ludźmi.Dzięki wydzierżawieniu salda fal do jednego z wielu węzłów dzierżawiających fale, możesz skutecznie generować dochód, który składa się z większej liczby tokenów Waves i nagród Miner. Przygotowaliśmy kompletny przewodnik po wynajmowaniu fal znajdujących się tutaj.

Zdecentralizowana wymiana fal

Twórcy Waves stworzyli ją jako zdecentralizowaną giełdę, czasami w skrócie DEX, ze względu na korzyści płynące z tego typu wymiany. DEX nie ogranicza żadnych wypłat. Kiedy kupujesz kryptowalutę, natychmiast pojawia się ona w Twoim portfelu. Nie ma również wysokich prowizji; wymiana pobiera tylko bardzo małą stałą prowizję od każdego zamówienia. Bezpieczeństwo nie jest problemem w przypadku DEX-a, takiego jak Waves, ponieważ środki są przechowywane w Twoim portfelu zamiast na giełdzie. Nie ma również ryzyka utraty pieniędzy, jak w przypadku scentralizowanej wymiany, ale nadal otrzymujesz dużą przepustowość kanału i scentralizowany moduł dopasowujący, aby zmaksymalizować szybkość transakcji.

Jest nowy projekt dla Waves DEX, stworzone przez Etherdesign, który powinien zostać opublikowany wkrótce, przyniesie to bardzo potrzebne ulepszenie interfejsu użytkownika do DEX i powinno znacznie pomóc w wykorzystaniu platformy, a zatem powinno pomóc w wzroście ceny Waves.

 

Wydanie własnego tokena

Jak wspomniano wcześniej, platforma Waves umożliwia firmom wydawanie własnych tokenów na wszelkie potrzeby. Wydając tokeny, firma jest w stanie stworzyć wewnętrzną walutę cyfrową za pośrednictwem łańcucha bloków. W ten sposób może wykorzystać blockchain do płacenia za usługi i towary w ramach projektów, a nawet finansowania społecznościowego. Firmy mogą stać się kreatywne dzięki tokenom, używając ich do rabatów, programów lojalnościowych, a nawet głosowania. Do tej pory w Waves wydano już 4635 tokenów, co świadczy o popularności i użyteczności tej funkcji.

Wydanie własnego tokena na Waves nie może być prostsze. W kliencie Wave jest zakładka „Tworzenie tokena”, w której możesz nadać swojemu tokenowi nazwę i opis, wybrać łączną liczbę tokena i liczby dziesiętne, a następnie utworzyć. Aby to zrobić, kosztuje to tylko 1 falę, a następnie twój token może zostać wymieniony na DEX. Masz również opcję za wyższą opłatą, aby „Zrzucić” kwotę swojego tokena każdemu posiadaczowi Waves, aby pojawiła się w ich portfelach.

Co programiści powinni wiedzieć o falach?

Deweloperzy zainteresowani wykorzystaniem Waves z pewnością docenią fakt, że jego blockchain opiera się na algorytmie weryfikacji stawki. Oznacza to, że uczestnicy są nagradzani na podstawie prowizji od transakcji. Nowy algorytm konsensusu typu proof-of-hill zwiększa przepustowość sieci, dzięki czemu setki transakcji mogą być przeprowadzane w każdej sekundzie bez żadnych opóźnień.

Transakcje w Waves są wykonywane natywnie, więc nie musisz tworzyć inteligentnych kontraktów w celu uwolnienia tokenów lub zawierania transakcji za pomocą zdecentralizowanej wymiany. Deweloperzy docenią również niskie opłaty transakcyjne, które są stałe. Transfer środków wiąże się tylko z minimalną opłatą w wysokości 0,001 WAVES, która jest również stałą opłatą za wszelkie zlecenia rynkowe. Uwolnienie tokenów kosztuje 1 WAVES, ale użytkownicy nie muszą nic płacić, aby używać własnych tokenów.

Interfejs API jest taki sam jak klient typu open source, dzięki czemu jest łatwy w użyciu dla programistów. Z tego powodu programiści mogą eksplorować klienta i samodzielnie tworzyć aplikacje klienckie.

A co z używaniem węzła Waves?

Programiści mogą również stworzyć własny Waves Node, co pozwala im na tworzenie na nim wysoko obciążających i bezpiecznych aplikacji. Uruchamianie własnego węzła Waves jest proste, zarówno w instalacji, jak i uruchomieniu. Dzięki węzłowi Waves możesz wydobywać FALE, a także MRT (żetony nagród górników). Możesz także być pulą leasingową dla zagregowanej siły wydobywczej innych użytkowników.

Węzły Blockchain weryfikują każdą operację w ramach zdecentralizowanej wymiany pod kątem bezpieczeństwa. Ponieważ DEX znajduje się w każdym węźle i oprogramowaniu typu open source, możesz uruchomić własną instancję DEX. Węzły Waves mają również dopasowanie kolejności, które zasila zdecentralizowaną wymianę. W ten sposób transakcje tokenami, które nie wymagają przenoszenia tokenów między kontem blockchain a oddzielną giełdą, mogą również mieć miejsce.

Partnerstwa Waves

Jak wspomniano wcześniej, Waves współpracował z Burger King w Rosji, aby stworzyć „Whopper Coin”, która działa jako nagroda lojalnościowa dla ich klientów. Wydano 1 miliard monet Whopper, a klienci otrzymają jeden Whoppercoin za każdy wydany rubel (1 $ to 59 RUB). Mogą wymienić jednego burgera Whopper za 1700 Whoppercoinów, które są przechowywane w cyfrowym portfelu.

Inne godne uwagi partnerstwa to z GPB Digital, cyfrowe ramię Gazprombanku, trzeciego co do wielkości banku w Rosji:

mające na celu zapewnienie klientom kompleksowych usług w zakresie początkowej oferty monet (ICO) i niestandardowych rozwiązań blockchain – specjalnie dostosowanych do rosyjskiego sektora metali i górnictwa.

Fale też we współpracy z Deloitte:

mające na celu zapewnienie klientom kompleksowych usług w zakresie wstępnej oferty monet (ICO) oraz niestandardowych rozwiązań blockchain dostosowanych do konkretnych zadań biznesowych.

Jak widać, chociaż Waves jest w powijakach, zaczyna budować silne partnerstwa z dużymi globalnymi korporacjami.

Jak kupować fale

WAVES, waluta platformy Waves, jest łatwa do zdobycia. Możesz je znaleźć za pośrednictwem zdecentralizowanej wymiany Waves, szereg scentralizowanych giełd, lub nawet za pośrednictwem klienta Waves za pomocą karty kredytowej lub płatnego partnerstwa. Z tego powodu możesz używać różnych kryptowalut i walut FIAT do kupowania fal.

Najłatwiej w tej chwili kupić Bitcoin lub Ethereum, a następnie wymienić je na giełdę.

W tej sekcji pokażemy, jak możesz kupić Waves za pomocą karty kredytowej lub debetowej za pomocą Coinbase stronie internetowej, a następnie zamień ją na Waves pod adresem Changelly.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych. Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Coinbase wyśle ​​Ci następnie e-mailem link do weryfikacji konta e-mail, a po kliknięciu linku w e-mailu zostaniesz przeniesiony na stronę weryfikacji. Następnie musisz dodać swój numer telefonu i przesłać zdjęcie swojego dowodu osobistego – może to być paszport, prawo jazdy itp. Musisz również podać szczegóły płatności, aby w razie potrzeby dodać swoje konto bankowe lub kartę debetową lub kredytową – po krótkim czasie Twoje konto zostanie zweryfikowane i będziesz mógł dokonać pierwszego zakupu.

Weryfikacja Coinbase

Kup Ethereum lub Bitcoin

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Korzystanie z Changelly

Następnym etapem jest skorzystanie ze strony Changelly, aby zamienić swój Ether na Waves. Użyj tego łącza i podaj, ile Ethów chcesz zamienić, a pokaże Ci, ile fal otrzymasz w zamian, jeśli jesteś zadowolony, kliknij zielony przycisk „Wymień”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o zarejestrowanie konta, które możesz zrobić za pomocą konta w mediach społecznościowych lub wpisując swój adres e-mail.

Rejestracja Changelly

Gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony na stronę ze szczegółami transakcji – sprawdź ją i upewnij się, że kwoty są prawidłowe. Gdy będziesz zadowolony, kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie adresu portfela Waves, pod którym otrzymasz monety. Wklej to do pola i kliknij zielony przycisk „Dalej”.

Adres portfela Changelly

Zostanie wyświetlony końcowy ekran potwierdzenia. Przed kontynuowaniem upewnij się, że wszystkie dane są poprawne.

Bierzmowanie Changelly

Changelly dostarczy Ci adres, na który wyślesz swój Ether, więc skopiuj adres, który Ci podali, a następnie wróć na swoje konto w bazie monet.

Changelly Wyślij do

Wyślij swój Ethereum lub Bitcoin

W Coinbase kliknij „Konta” i wybierz swój portfel Ethereum po lewej stronie, a następnie kliknij „Wyślij”.

Wpisz adres, który podał Ci wcześniej Changelly.

Wyślij Ethereum

Kliknij „Kontynuuj”, a następnie może być konieczne potwierdzenie transakcji e-mailem lub telefonem, jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Transakcja zostanie teraz wysłana przez sieć Ethereum i jej dotarcie zajmie chwilę – możesz sprawdzić swoje konto Changelly, gdzie powiadomi Cię o następujących krokach:

  1. czekać na wypłatę
  2. Wymiana
  3. Wysyłam do twojego portfela

Po zakończeniu na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający „Transakcja zakończona”. Możesz teraz sprawdzić swój portfel Waves, w którym możesz potwierdzić, że masz teraz swoje Waves.

Transakcja Changelly zakończona

Wniosek

Ponieważ Waves jest jeszcze stosunkowo młody, istnieją już liczne plany rozszerzenia go w przyszłości o szereg funkcji. Pojawi się nowy UX i UI, a także rozszerzone statystyki dotyczące wydanych tokenów. Waves doda komunikator blockchain dla łatwiejszej komunikacji. W końcu pojawią się inteligentne kontrakty i wielokrotne podpisy dla bezpieczeństwa. Twórcy stworzą również nowe bramy zarówno dla kryptowalut, jak i walut FIAT.

Waves jest wciąż w powijakach i ma wiele nowych funkcji, które nadejdą. Obecna cena około 4 USD za falę (od 19 września 2017 r.) Wygląda na dobrą inwestycję na przyszłość. Wraz z uruchomieniem nowych klientów DEX UI i Mobile DEX, większą liczbą przyszłych partnerstw i inteligentnymi kontraktami, które pozwoliłyby konkurować z innymi platformami, takimi jak Ethereum i NEO, powinna odnotować znaczny wzrost wartości w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map