Recenzja Coinloan: Platforma pożyczkowa P2P oparta na kryptowalutach

Recenzja Coinloan

W ostatnich latach przestrzeń pożyczkowa typu peer-to-peer wzrosła wykładniczo, między innymi dlatego, że jest to sytuacja korzystna zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawców. Jeśli chodzi o to pierwsze, strony P2P torują drogę do bezproblemowego procesu wypożyczania, który eliminuje niekończące się dokumenty.

I to drugie – strony P2P pozwalają zwykłym inwestorom pożyczać pieniądze w zamian za stałe oprocentowanie. W związku z tym było tylko kwestią czasu, zanim zjawisko dotrze na arenę kryptowalut.

Na czele tego jest Coinloan – która twierdzi, że jest pierwszą platformą pożyczkową P2P dla pożyczek zabezpieczonych aktywami kryptograficznymi.

Krótko mówiąc, platforma umożliwia osobom fizycznym pożyczanie środków pod zastaw kryptowalut – z wartością Loan-to-Value (LTV) do 70% w ofercie. Dla tych, którzy chcą zarobić pasywny dochód, Coinloan zazwyczaj oferuje dwucyfrowe zwroty przy finansowaniu inwestycji za pomocą waluty fiducjarnej lub stabilnych monet.

Chcesz się dowiedzieć, czy platforma pożyczkowa P2P jest odpowiednia dla Twoich potrzeb finansowych lub inwestycyjnych? Koniecznie przeczytaj naszą recenzję Coinloan.

Strona główna CoinloanCoinLoan to pierwsza platforma pożyczkowa P2P dla pożyczek zabezpieczonych kryptowalutami

Odwiedź CoinLoan

Co to jest Coinloan?

W swojej najbardziej podstawowej formie, Coinloan to platforma pożyczkowa typu peer-to-peer, która jest przeznaczona zarówno dla pożyczkobiorców, jak i inwestorów. Dla tych, którzy chcą pożyczyć pieniądze, platforma działa w podobny sposób jak pożyczka zabezpieczona. Dzieje się tak, ponieważ będziesz musiał umieścić swoje zasoby kryptowaluty jako zabezpieczenie.

W zamian będziesz mógł pożyczyć do 70% LTV kryptowaluty. Co więcej, zmniejsza to również potrzebę posiadania przy sobie sprawdzania zdolności kredytowej, więc platforma jest odpowiednia, nawet jeśli masz zły rating kredytowy.

Jak działa platformaJak działa platforma

Coinloan umożliwia pożyczanie środków zarówno krótko, jak i długoterminowo. Obejmuje to okres kredytowania wynoszący zaledwie 7 dni, aż do 3 lat. Będziesz oczywiście musiał zapłacić odsetki od pożyczonych środków, tak jak w przypadku każdego innego pożyczkodawcy.

Na drugim końcu spektrum Coinloan jest również odpowiedni dla tych, którzy chcą zarabiać pasywnie. Platforma umożliwia inwestowanie w walutę fiducjarną i stabilne monety, a środki są następnie dystrybuowane do tych, którzy pożyczają pieniądze od Coinloan. W zamian platforma oferuje dość soczysty wskaźnik nagłówkowy wynoszący 12% rocznie. Jednak – i jak za chwilę omówimy bardziej szczegółowo, dokładna stawka będzie się różnić w zależności od wielu zmiennych.

Jeśli chodzi o samą firmę, Coinloan został uruchomiony w 2016 roku i ma swoją siedzibę w Estonii. Firma jest regulowana przez Estońską Komisję Nadzoru Finansowego – co oznacza, że ​​posiada wymagane Europejskie Licencje Finansowe do prowadzenia działalności.

Na temat podstawowych usług oferowanych przez Coinloan można się wiele dowiedzieć, więc prawdopodobnie najlepiej przyjrzeć się platformie z perspektywy pożyczkobiorcy i inwestora.

Korzystanie z Coinloan jako pożyczkobiorcy

Jeśli wcześniej pożyczyłeś środki od tradycyjnej instytucji finansowej, wiesz z pierwszej ręki, jak uciążliwy może być ten proces. Będziesz musiał wypełnić niezliczone dokumenty – nawet podczas składania wniosku online. Następnie zostanie przeprowadzona kontrola zdolności kredytowej, a wyszukiwanie prawdopodobnie pojawi się w raporcie zdolności kredytowej.

Co najważniejsze, jeśli Twój profil kredytowy jest mniej niż idealny, możesz odrzucić wniosek o pożyczkę na miejscu.

Korzyści dla pożyczkobiorcówKorzyści dla pożyczkobiorców

W związku z tym warto rozważyć alternatywną platformę pożyczkową, taką jak Coinloan – o ile masz kryptowaluty. Jak wspomniano powyżej, musisz zdeponować swoje kryptowaluty w Coinloan, aby kwalifikować się do finansowania, a kwota, którą możesz pożyczyć, jest oparta na wartości rynkowej twojego zabezpieczenia w momencie wpłaty.

Omówmy niektóre podstawy.

Wielkość pożyczki

Coinloan opiera swoje produkty finansowania od wartości LTV bezpieczeństwa Twojej kryptowaluty. To może sięgać nawet 70%, co jest ogromne. Na przykład załóżmy, że decydujesz się na zabezpieczenie wartości Bitcoin o wartości 10 000 USD. Jeśli kwalifikujesz się do maksymalnego LTV wynoszącego 70%, będziesz mógł pożyczyć do 7000 USD.

Zwróć uwagę, że LTV jest oparte na aktualnej wartości rynkowej w momencie dokonywania wpłaty. Wiedząc, jak zmienne mogą być kryptowaluty, LTV prawdopodobnie będzie się zmieniać każdego dnia. W związku z tym możesz zapewnić sobie znacznie większą siatkę bezpieczeństwa, wybierając niższą wartość LTV.

Pożyczki błyskawiczneBłyskawiczne pożyczki wykorzystujące krypto jako zabezpieczenie

Obsługiwane kryptowaluty

Platforma obsługuje obecnie siedem aktywów kryptograficznych jako sposób na zabezpieczenie wniosku o pożyczkę. Obejmuje to:

 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • Monero (XMR)
 • Ontologia (ONT)
 • Token CoinLoan (CLT)

Coinloan zauważa, że ​​planuje dodać więcej obsługiwanych kryptowalut w najbliższej przyszłości. Zauważysz również, że platforma ma własny token cyfrowy – token CoinLoan (CLT).

Stopy procentowe

W Coinloan nie ma stałej stopy procentowej na słowo, ponieważ będzie się ona różnić w zależności od pożyczkobiorcy. Będzie to zależeć od pożyczonej kwoty, okresu pożyczki, rodzaju kryptowaluty użytej jako zabezpieczenie oraz wielkości LTV.

Co najważniejsze – i całkowicie zgodnie z etosem P2P, ostateczna stopa procentowa jest określana przez rynki. Ponieważ inwestorzy będą mogli wybrać, które pożyczki zwrócą, odsetki będą się różnić w zależności od warunków rynkowych.

Ważne jest również, aby pamiętać, że możesz wybrać umowę obejmującą tylko odsetki lub umowę kapitał + odsetki. Jeśli zdecydujesz się na pierwszą spłatę, Twoje spłaty będą obejmować tylko odsetki, wraz z kwotą główną należną w ostatnim terminie.

PortfelStrona portfela do deponowania kryptowalut jako zabezpieczenia

W jaki sposób wypłacane są moje fundusze Coinloan?

Po potwierdzeniu pożyczki do Platforma, będziesz mieć wiele opcji dostępu do środków. Obejmuje to walutę fiducjarną, stabilne monety i kryptowaluty.

Waluta Fiat

Możesz wypłacić środki z pożyczki w EUR, USD, GBP lub RUB.

Coinloan obsługuje następujące kanały płatności w celu wykonania wypłaty:

 • SEPA
 • SZYBKI
 • AdvCash
 • Alfa-Bank

Stabilne monety

Jeśli zdecydujesz się wypłacić środki z pożyczki jako stabilną monetę, możesz wybrać jedną z następujących opcji:

 • TUSD
 • USDC
 • USDT
 • PATENA
 • DAI
 • EURS

kryptowaluty

Środki pożyczkowe można również wypłacić w następujących kryptowalutach:

 • BTC
 • ETH
 • LTC
 • XMR
 • CLT

Jak i kiedy muszę spłacić swój fundusz Coinloans?

Po pierwsze, kiedy przejdziesz przez proces składania wniosku w Coinloan, będziesz mógł wybrać długość wymaganego okresu pożyczki.

Możesz wybrać jedną z następujących opcji

 • 7 dni
 • 14 dni
 • 1 miesiąc
 • 3 miesiące
 • 6 miesięcy
 • 1 rok
 • 2 lata
 • 3 lata

Niezależnie od wybranego okresu pożyczki, spłaty kredytu będziesz musiał dokonać w tej samej walucie, w której pożyczyłeś. Na przykład, jeśli pożyczyłeś środki w USD, musisz spłacić je w walucie fiducjarnej. Podobnie, jeśli pożyczyłeś Bitcoin, spłaty należy dokonać za pośrednictwem BTC.

Twoja pierwsza spłata będzie wymagalna 30 dni po wypłacie środków z Coinloan, a następnie co 30 dni. Jeśli jednak zdecydowałeś się na pożyczkę krótkoterminową na mniej niż 30 dni, będziesz musiał dokonać pełnej spłaty przed ostatnim dniem pożyczki. Na przykład, jeśli pożyczyłeś gotówkę na 14 dni, wtedy będziesz musiał dokonać spłaty nie później niż 14 dnia.

Ryzyko LTV i opóźnienie w spłatach

Bardzo ważne jest, aby dobrze rozumieć ryzyko związane z pożyczaniem środków od Coinloan. Powodem tego jest fakt, że twoja pożyczka jest oparta na wartości rynkowej twojego zabezpieczenia kryptowaluty w momencie wpłaty. Ponieważ rynki kryptowalut działają na bardzo niestabilnym polu bitwy, wartość twojego bezpieczeństwa będzie się zmieniać każdego dnia. W związku z tym wpłynie to na LTV pożyczki, co oznacza, że ​​możesz wejść na terytorium „likwidacji”.

Oto jak to działa:

 1. Załóżmy, że zaciągasz pożyczkę od Coinloan przy LTV wynoszącym 70%. Byłaby to maksymalna wartość LTV oferowana przez platformę.
 2. Zdeponowałeś Bitcoin jako swoje zabezpieczenie, gdy był on wart 8000 $. Oznacza to, że pożyczyłeś 5600 USD.
 3. Jednak kilka tygodni później wartość Bitcoina zaczyna spadać. Z Bitcoinem wartym 7000 $, Twoja pożyczka wynosi 80% LTV – w oparciu o 5600 $, które pożyczyłeś.
 4. W związku z tym otrzymasz powiadomienie od Coinloan, informujące o ryzyku likwidacji.
 5. Możesz spłacić część środków z pożyczki, aby z powrotem obniżyć współczynnik LTV, lub nic nie robić.
 6. Jeśli zdecydujesz się nic nie robić, a cena Bitcoin będzie nadal spadać, Coinloan przystąpi do sprzedaży Twoich zasobów, aby obniżyć LTV.

Z drugiej strony zawsze istnieje szansa, że ​​LTV Twojej pożyczki spadnie, jeśli wzrośnie wartość Twoich sekurytyzowanych kryptowalut. W takim przypadku będziesz mieć możliwość pożyczenia większej ilości pieniędzy pod zastaw swojego zabezpieczenia.

Więc teraz, gdy masz pełne i szczere zrozumienie, jak działa Coinloan z perspektywy pożyczkobiorcy, teraz zbadamy, jak wygląda platforma dla tych z Was, którzy chcą inwestować.

Korzystanie z Coinloan jako inwestora

Jeśli jesteś inwestorem na co dzień, który chce zarobić trochę pasywnego dochodu – warto rozważyć metis Coinloan. Dzieje się tak, ponieważ platforma oferuje hojne zwroty, które często mieszczą się w progu cyfrowym.

Chociaż konkretna oferowana stopa zwrotu będzie się różnić, Coinloan reklamuje roczną stopę procentową w wysokości 12%, co jest bardzo konkurencyjne.

Korzyści dla inwestorówKorzyści dla inwestorów

Krok 1: Otwórz konto i potwierdź swoją tożsamość

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z platformy pożyczkowej peer-to-peer, proces działa w dużej mierze tak samo w Coinloan.

Przede wszystkim musisz Utwórz konto a następnie przejdź przez proces KYC (Know Your Customer). Jest to wymóg ze względu na relację Coinloan z pieniądzem fiducjarnym – a co ważniejsze, ze względu na jej status regulacyjny.

Zapisz sięProces rejestracji jest prosty

W związku z tym musisz przesłać kopię swojego oficjalnego dokumentu tożsamości, którym może być paszport lub dowód osobisty. Jeśli jesteś z USA, może to być również prawo jazdy. Konieczne będzie również przesłanie zdjęcia, na którym trzymasz identyfikator obok twarzy. To gwarantuje, że jesteś tym, za kogo się podajesz.

Krok 2: Wpłać środki

Korzystając z platformy jako inwestor, uzyskasz więcej opcji wpłat. Obejmuje to przelew bankowy za pośrednictwem SWIFT lub SEPA, a także kartę debetową lub kredytową. Jeśli korzystasz z karty kredytowej, upewnij się, że Twój bank nie klasyfikuje wpłaty jako zaliczki gotówkowej. Jeśli tak, możesz od razu otrzymać odsetki w wysokości 3% – co będzie miało bezpośredni wpływ na zysk z Coinloan.

Wpłać środkiWpłać środki

Zwróć uwagę, że podstawową walutą używaną przez stronę pożyczkową platformy jest EUR. Chociaż możesz użyć karty lub konta bankowego z dowolnego kraju, jeśli jest to płatność w walucie innej niż EUR, Coinloan automatycznie przeliczy ją w momencie transakcji. Po raz kolejny może to wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Krok 3: Zainwestuj w pożyczkę

Po zasileniu konta Coinloan możesz dokonać pierwszej inwestycji. Masz do wyboru dwie opcje. Po pierwsze, możesz ustawić własne parametry pożyczki, a następnie opublikować je na rynku Coinloan. Powinno to obejmować wskaźniki, takie jak kwota, którą z przyjemnością pożyczysz, na jak długo i przy jakiej stopie procentowej.

Rynek pożyczekRynek pożyczek – oferowane pożyczki

Alternatywnie możesz udać się na rynek, aby sprawdzić, jakie wymagania kredytowe są już spełnione. W tym miejscu pożyczkobiorcy przedstawili swoje wymagania – więc jeśli podoba Ci się wygląd konkretnego wniosku o finansowanie, możesz od razu go spłacić.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, inwestycja zostanie pobrana z salda Twojego konta Coinloan.

Krok 4: Odbierz swoje spłaty

Po zabezpieczeniu pożyczki w Coinloan proces spłaty działa tak samo, jak w przypadku każdej innej witryny P2P. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę krótkoterminową na mniej niż 30 dni, spłatę otrzymasz jednym uderzeniem. Będzie to data spłaty kredytu lub wcześniejsza. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na 7-dniowy okres kredytowania, spłatę powinieneś otrzymać najpóźniej w 7 dniu.

Alternatywnie, jeśli pożyczka jest udzielana na 3 miesiące lub dłużej, będziesz otrzymywać miesięczne spłaty. Konkretna kwota będzie zależeć od tego, czy wybrałeś strukturę Tylko odsetki, czy Kapitał + odsetki. Jeśli jest to pierwszy przypadek, co miesiąc będziesz otrzymywać tylko odpowiednie odsetki, a następnie początkową kwotę główną w dniu ostatniej spłaty. Jeśli to drugie, będziesz otrzymywać równe spłaty co miesiąc, aż do całkowitego spłaty pożyczki.

Konto odsetkowe Coinloan

Inną opcją, którą masz do dyspozycji jako inwestor, jest Konto odsetkowe Coinloan. Dzięki temu możesz zarabiać 8% odsetek rocznie za zdeponowanie swoich cyfrowych tokenów w Coinloan.

W chwili pisania tego tekstu dotyczy to tylko USDC, USDT i PAX. Odsetki mogą ulec zmianie w dowolnym momencie, chociaż inwestycja nie jest oparta na minimalnym okresie. W związku z tym możesz wycofać swoje monety, kiedy uznasz to za stosowne.

Konto odsetkowe CoinloanKonto odsetkowe Coinloan

Czy moje pieniądze są bezpieczne w Coinloan?

Niezależnie od tego, czy jesteś pożyczkobiorcą, czy inwestorem – musisz dokładnie zrozumieć, jak bezpieczne są Twoje pieniądze w Coinloan. Przede wszystkim Coinloan posiada szereg licencji i certyfikatów regulacyjnych.

Obejmuje to rejestrację FinCEN MSB, rejestrację FATCA FFI, licencję na usługę portfela wirtualnej waluty MTR oraz licencję instytucji finansowej MTR. Platforma publikuje również trzy numery europejskich licencji finansowych, którymi są:

 • FVR000111
 • FRK000091
 • FFA000241

Z punktu widzenia pożyczkobiorców największym ryzykiem jest zabezpieczenie, które przechowujesz w Coinloan. Aby przeciwdziałać tym zagrożeniom, Coinloan nie przechowuje żadnych kluczy prywatnych na urządzeniach podłączonych do sieci, a wszystkie zasoby kryptograficzne są przechowywane w zimnych portfelach z wieloma podpisami.

Ponadto wszystkie wypłaty są przetwarzane ręcznie. Chociaż oznacza to, że wypłaty nie są natychmiastowe, zapewnia to, że Twoje środki są zawsze bezpieczne.

Jeśli jesteś inwestorem w Coinloan z niespłaconymi pożyczkami, największym ryzykiem, na jakie masz narażone, jest niewykonanie zobowiązania. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystkie pożyczki w Coinloan są zabezpieczone aktywami kryptograficznymi, które platforma przejmie i sprzeda w przypadku niewykonania zobowiązania.

Obsługa klienta

Jeśli chcesz porozmawiać z członkiem zespołu obsługi klienta Coinloan, możesz to zrobić za pośrednictwem czatu na żywo. Alternatywnie możesz wysłać zespołowi wiadomość e-mail na adres [email protected]

Zespół wsparcia w Coinloan jest również obecny w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, Twitterze i Telegramie.

Recenzja Coinloan: Werdykt?

W podsumowaniu, Coinloan oferuje interesującą alternatywę dla stale rosnącej przestrzeni pożyczkowej peer-to-peer. Jeśli jesteś pożyczkobiorcą, który posiada obsługiwaną walutę cyfrową, masz szansę na pożyczkę w wysokości do 70% LTV wartości rynkowej aktywa.

Nie tylko możesz zdecydować się na otrzymanie środków w walucie fiducjarnej lub kryptowalutach, ale nie ma przeprowadzanych kontroli zdolności kredytowej. W związku z tym platforma jest odpowiednia, nawet jeśli Twój kredyt jest mniej niż idealny.

Na drugim końcu spektrum Coinloan jest również godne uwagi dla tych z Was, którzy szukają pasywnego dochodu. Wpłacając walutę fiducjarną i ustalając preferowane warunki pożyczki, możesz zarobić do 12% rocznego zysku.

Chociaż inwestycja nie jest w 100% niezawodna, masz dodatkowe zabezpieczenie krypto-zabezpieczenia pożyczkobiorcy.

Odwiedź CoinLoan

CoinLoan

src = “~ images \ coinloan-review-cryptocurrency-based-p2p-clients-pomys.gif”

alt = “Recenzja Coinloan”

class = “foto-wrapup wppr-product-image” /> 8.6

Łatwość użycia

9,0 / 10

Reputacja

8.0 / 10

Opłaty

9,0 / 10

Obsługa klienta

8.0 / 10

Metody Płatności

9,0 / 10

Plusy

 • Atrakcyjne dla Inwestorów & Pożyczkobiorcy
 • Łatwy w użyciu
 • Dobrze zaprojektowany
 • Pożyczki zabezpieczone kryptowalutą
 • Wspaniałe zwroty w ofercie

Cons

 • Nie wyświetla informacji o ustawieniach domyślnych

Odwiedzić {"@kontekst":"http: \ / \ / schema.org \ /","@rodzaj":"Produkt","Nazwa":"CoinLoan","wizerunek":"https: \ / \ / blockonomi-9fcd.kxcdn.com \ / wp-content \ / uploads \ / 2020 \ / 02 \ /coinloan-review.gif","opis":"W ostatnich latach przestrzeń pożyczkowa typu peer-to-peer wzrosła wykładniczo, nie tylko dlatego, że jest to sytuacja korzystna zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawców. Jeśli chodzi o to pierwsze, strony P2P torują drogę dla bezproblemowego procesu wypożyczania, który eliminuje niekończące się dokumenty. I to drugie – strony P2P umożliwiają zwykłym inwestorom pożyczanie…","oferuje": {"@rodzaj":"Oferta","Cena £":"0,00","priceCurrency":"$","sprzedawca": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Kane Pepi"}},"przejrzeć": {"@rodzaj":"Przejrzeć","recenzjaRating": {"@rodzaj":"Ocena","najlepsza ocena":"10","najgorsza ocena":"0","ratingValue":"8.60"},"Nazwa":"CoinLoan","reviewBody":"W ostatnich latach przestrzeń pożyczkowa typu peer-to-peer wzrosła wykładniczo, nie tylko dlatego, że jest to sytuacja korzystna zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawców. Jeśli chodzi o to pierwsze, strony P2P torują drogę do bezproblemowego procesu pożyczania, który eliminuje niekończące się dokumenty. \ R \ n \ r \ nA drugie – strony P2P umożliwiają zwykłym inwestorom pożyczanie pieniędzy w zamian za stałe oprocentowanie. W związku z tym było tylko kwestią czasu, zanim zjawisko dotrze na arenę kryptowalut. \ R \ n \ r \ nNa czele tego znajduje się Coinloan – który twierdzi, że jest pierwszą platformą pożyczkową P2P dla pożyczek zabezpieczonych aktywami kryptograficznymi. \ r \ n \ r \ nW skrócie, platforma umożliwia osobom fizycznym pożyczanie środków pod zastaw kryptowalut – przy wartości Loan-to-Value (LTV) do 70% w ofercie. \ u00a0 Dla tych, którzy chcą zarobić pasywny dochód, Coinloan zazwyczaj oferuje dwucyfrowe zwroty w przypadku finansowania inwestycji za pomocą waluty fiducjarnej lub stabilnych monet. \ R \ n \ r \ nMasz ochotę sprawdzić, czy platforma pożyczkowa P2P jest odpowiednia dla Twoich potrzeb finansowych lub inwestycyjnych? Koniecznie przeczytaj naszą recenzję Coinloan. \ R \ n \ r \ n \ r \ nOdwiedź CoinLoan \ r \ n \ r \ nCo to jest Coinloan? \ R \ nW swojej najbardziej podstawowej formie Coinloan jest pożyczką typu peer-to-peer platforma przeznaczona zarówno dla pożyczkobiorców, jak i inwestorów. Dla tych, którzy chcą pożyczyć pieniądze, platforma działa w podobny sposób jak pożyczka zabezpieczona. Dzieje się tak, ponieważ będziesz musiał umieścić swoje zasoby kryptowaluty jako zabezpieczenie. \ R \ n \ r \ nW zamian będziesz mógł pożyczyć do 70% wartości LTV kryptowaluty. Co więcej, zmniejsza to również potrzebę posiadania przy sobie sprawdzania zdolności kredytowej, więc platforma jest odpowiednia, nawet jeśli masz zły rating kredytowy. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nCoinloan zezwala pożyczać środki zarówno na krótki, jak i na dłuższy okres. Obejmuje to okres kredytowania wynoszący zaledwie 7 dni, aż do 3 lat. Będziesz oczywiście musiał zapłacić odsetki od pożyczonych środków, tak jak w przypadku każdego innego pożyczkodawcy. \ R \ n \ r \ nZ drugiej strony, Coinloan jest również odpowiedni dla tych, którzy chcą zarabiać pasywny dochód. Platforma umożliwia inwestowanie w walutę fiducjarną i stabilne monety, a środki są następnie dystrybuowane do tych, którzy pożyczają pieniądze od Coinloan. W zamian platforma oferuje dość soczysty wskaźnik nagłówkowy wynoszący 12% rocznie. Jednak – i jak za chwilę omówimy bardziej szczegółowo, dokładna stawka będzie się różnić w zależności od wielu zmiennych. \ R \ n \ r \ nJeśli chodzi o samą firmę, Coinloan został po raz pierwszy uruchomiony w 2016 r. I ma swoją siedzibę w Estonii. Firma jest regulowana przez estoński Urząd Nadzoru Finansowego – co oznacza, że ​​posiada wymagane europejskie licencje finansowe na prowadzenie działalności. \ R \ n \ r \ nMożna się wiele dowiedzieć o podstawowych usługach oferowanych przez Coinloan, więc prawdopodobnie najlepiej będzie badamy platformę z perspektywy pożyczkobiorcy i inwestora. \ r \ nKorzystanie z Coinloan jako pożyczkobiorcy \ r \ nJeśli wcześniej pożyczyłeś środki od tradycyjnej instytucji finansowej, wiesz z pierwszej ręki, jak uciążliwy jest proces może być. Będziesz musiał wypełnić niezliczone dokumenty – nawet podczas składania wniosku online. Następnie zostanie przeprowadzona kontrola zdolności kredytowej, a wyszukiwanie prawdopodobnie pojawi się w raporcie kredytowym. \ R \ n \ r \ nNajważniejsze, jeśli Twój profil kredytowy jest mniej niż idealny, może to spowodować odrzucenie wniosku o pożyczkę na miejscu. \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nW związku z tym warto rozważyć alternatywną platformę pożyczkową, taką jak Coinloan – o ile masz kryptowaluty. Jak wspomniano powyżej, musisz zdeponować swoje kryptowaluty w Coinloan, aby kwalifikować się do finansowania, a kwota, którą możesz pożyczyć, jest oparta na wartości rynkowej zabezpieczenia w momencie wpłaty. \ R \ n \ r \ nZłóżmy niektóre podstawy. \ r \ nRozmiar pożyczki \ r \ nCoinloan opiera swoje produkty finansowe na wartości LTV bezpieczeństwa Twojej kryptowaluty. To może sięgać nawet 70%, co jest ogromne. Załóżmy na przykład, że decydujesz się na zabezpieczenie wartości Bitcoin o wartości 10 000 USD. Jeśli kwalifikujesz się do maksymalnego LTV 70%, możesz pożyczyć do 7 000 USD. \ R \ n \ r \ nUwaga: LTV jest oparte na aktualnej wartości rynkowej w momencie wpłaty. Wiedząc, jak zmienne mogą być kryptowaluty, LTV prawdopodobnie będzie się zmieniać każdego dnia. W związku z tym zapewnisz sobie znacznie większą siatkę bezpieczeństwa, wybierając niższy wskaźnik LTV. \ R \ n \ r \ n \ r \ nObsługiwane kryptowaluty \ r \ n Platforma obsługuje obecnie siedem zasobów kryptograficznych jako sposób na zabezpieczenie wniosku o pożyczkę . Obejmuje to: \ r \ n \ r \ n \ tEthereum (ETH) \ r \ n \ tBitcoin (BTC) \ r \ n \ tBitcoin Cash (BCH) \ r \ n \ tLitecoin (LTC) \ r \ n \ tMonero (XMR) \ r \ n \ tOntology (ONT) \ r \ n \ tCoinLoan Token (CLT) \ r \ n \ r \ nCoinloan zauważa, że ​​w najbliższej przyszłości planuje dodać więcej obsługiwanych kryptowalut. Zauważysz również, że platforma ma swój własny cyfrowy token – CoinLoan Token (CLT). \ R \ nStopy procentowe \ r \ nW Coinloan nie ma stałej stopy procentowej na każde słowo, ponieważ będzie się ona różnić w zależności od pożyczkobiorcy. pożyczający. Będzie to zależeć od pożyczonej kwoty, okresu pożyczki, rodzaju kryptowaluty użytej jako zabezpieczenia i wielkości LTV. \ R \ n \ r \ nKrzyżowo – i zgodnie z etosem P2P, ostateczną stopę procentową określają rynki. Ponieważ inwestorzy będą mogli wybrać, które pożyczki będą spłacać, odsetki będą się różnić w zależności od warunków rynkowych. \ R \ n \ r \ nWażne jest również, aby pamiętać, że masz do wyboru umowę obejmującą tylko odsetki lub umowę kapitał + odsetki . Jeśli zdecydujesz się na pierwszą spłatę, Twoje spłaty będą obejmowały tylko odsetki, wraz z kwotą główną należną w dniu ostatniej spłaty. \ R \ n \ r \ n \ r \ nJak są wypłacane moje fundusze Coinloan? \ R \ nGdy już to zrobiłeś Twoja pożyczka potwierdzona przez platformę, będziesz miał szereg opcji, jeśli chodzi o dostęp do środków. Obejmuje to walutę fiducjarną, stabilne monety i kryptowaluty. \ R \ nWaluta Fiata \ r \ nMożesz wypłacić środki z pożyczki w EUR, USD, GBP lub RUB. \ R \ n \ r \ nCoinloan obsługuje następujące kanały płatności do realizacji wypłata: \ r \ n \ r \ n \ tSEPA \ r \ n \ tSWIFT \ r \ n \ tAdvCash \ r \ n \ tAlfa-Bank \ r \ n \ r \ nStabilne monety \ r \ nJeśli zdecydujesz się na wypłatę środki pożyczki jako stabilna moneta, możesz wybrać jedną z następujących opcji: \ r \ n \ r \ n \ tTUSD \ r \ n \ tUSDC \ r \ n \ tUSDT \ r \ n \ tPAX \ r \ n \ tDAI \ r \ n \ tEURS \ r \ n \ r \ nKryptowaluty \ r \ nPożyczki można również wypłacić w następujących kryptowalutach: \ r \ n \ r \ n \ tBTC \ r \ n \ tETH \ r \ n \ tLTC \ r \ n \ tXMR \ r \ n \ tCLT \ r \ n \ r \ nJak i kiedy muszę spłacić swoje fundusze Coinloan? \ r \ nPo pierwsze, gdy przejdziesz przez proces składania wniosku o Coinloan, będziesz mógł: wybierz długość wymaganego okresu pożyczki. \ r \ n \ r \ nMożesz wybrać spośród następujących \ r \ n \ r \ n \ t7 dni \ r \ n \ t14 dni \ r \ n \ t1 miesiąc \ r \ n \ t3 miesiące \ r \ n \ t6 miesięcy \ r \ n \ t1 rok \ r \ n \ t2 lata \ r \ n \ t3 lata \ r \ n \ r \ n Niezależnie od okresu kredytowania t Niezależnie od tego, którą wybierzesz, będziesz musiał dokonać spłaty w tej samej walucie, w której się pożyczyłeś. Na przykład, jeśli pożyczyłeś środki w USD, będziesz musiał spłacić je w walucie fiducjarnej. Podobnie, jeśli pożyczyłeś Bitcoin, spłata musi zostać dokonana za pośrednictwem BTC. \ R \ n \ r \ nPierwsza spłata będzie wymagalna 30 dni po wypłacie środków z Coinloan, a następnie co 30 dni. Jeśli jednak wybrałeś pożyczkę krótkoterminową na mniej niż 30 dni, będziesz musiał dokonać pełnej spłaty przed ostatnim dniem pożyczki. Na przykład, jeśli pożyczyłeś gotówkę na 14 dni, musisz dokonać spłaty nie później niż w 14 dniu. \ R \ nRyzyko LTV i jego realizacja w spłacie \ r \ nKonieczne jest, abyś miał dokładne zrozumienie ryzyka związanego z pożyczaniem środków od Coinloan. Powodem tego jest fakt, że twoja pożyczka jest oparta na wartości rynkowej twojego zabezpieczenia kryptowaluty w momencie wpłaty. Ponieważ rynki kryptowalut działają na bardzo niestabilnym polu bitwy, wartość twojego bezpieczeństwa będzie się zmieniać każdego dnia. W związku z tym wpłynie to na LTV pożyczki, co oznacza, że ​​możesz wkroczyć na terytorium \ u2018 upłynnienia \ u2019. \ R \ n \ r \ nOto jak to działa: \ r \ n \ r \ n \ t \ u2019s powiedzmy, że zaciągasz pożyczkę od Coinloan przy LTV wynoszącym 70%. Byłaby to maksymalna wartość LTV oferowana przez platformę. \ R \ n \ tZdeponowałeś Bitcoin jako swoje zabezpieczenie, gdy był on wart 8 000 USD. Oznacza to, że pożyczyłeś 5600 $. \ R \ n \ tJednak kilka tygodni później wartość Bitcoina zaczyna spadać. Ponieważ Bitcoin jest teraz wart 7000 USD, Twoja pożyczka wynosi 80% LTV – na podstawie pożyczonych 5600 USD. \ R \ n \ tW związku z tym otrzymasz od Coinloan powiadomienie z informacją, że ryzykujesz likwidacją . \ r \ n \ tMożesz spłacić część funduszy pożyczki, aby z powrotem obniżyć współczynnik LTV, lub nic nie robić. \ r \ n \ tJeśli zdecydujesz się nic nie robić, a cena Bitcoina będzie nadal spadać, Coinloan będzie kontynuował sprzedać swoje aktywa, aby obniżyć LTV. \ r \ n \ r \ nZ drugiej strony, zawsze istnieje ryzyko, że LTV twojej pożyczki spadnie, jeśli wartość twoich sekurytyzowanych kryptowalut wzrośnie. W takim przypadku będziesz mieć możliwość pożyczenia większej ilości pieniędzy pod zastaw swojego zabezpieczenia. \ R \ n \ r \ nTak więc teraz, gdy masz pełne i szczere zrozumienie działania Coinloan z perspektywy pożyczkobiorcy, możemy zamierzają teraz zbadać, jak platforma jest dla tych z Was, którzy chcą inwestować. \ r \ nKorzystanie z Coinloan jako inwestor \ r \ nJeśli jesteś inwestorem na co dzień, który chce zarobić trochę pasywnego dochodu na strona – warto rozważyć metis Coinloan. Dzieje się tak, ponieważ platforma oferuje hojne zyski, które często mieszczą się w progu cyfrowym. \ R \ n \ r \ nPodczas gdy konkretna oferowana stopa zwrotu będzie się różnić, Coinloan reklamuje roczną stopę procentową w wysokości 12%, co jest bardzo konkurencyjne. r \ n \ r \ n \ r \ nKrok 1: Otwórz konto i potwierdź swoją tożsamość \ r \ nJeśli kiedykolwiek wcześniej korzystałeś z platformy pożyczkowej peer-to-peer, w Coinloan proces przebiega prawie tak samo. \ r \ n \ r \ nPrzede wszystkim musisz utworzyć konto, a następnie przejść przez proces KYC (Poznaj swojego klienta). Jest to wymóg ze względu na związek Coinloan z pieniądzem fiducjarnym – a co ważniejsze, ze względu na jego status prawny. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nW związku dowód osobisty, którym może być paszport lub dowód osobisty. Jeśli jesteś z USA, może to być również prawo jazdy. Konieczne będzie również przesłanie zdjęcia, na którym trzymasz identyfikator obok twarzy. Gwarantuje to, że jesteś tym, za kogo się podajesz. \ R \ nKrok 2: Wpłać środki \ r \ nW przypadku korzystania z platformy jako inwestor uzyskasz więcej opcji wpłat. Obejmuje to przelew bankowy za pośrednictwem SWIFT lub SEPA, a także kartę debetową lub kredytową. Jeśli korzystasz z karty kredytowej, upewnij się, że Twój bank nie klasyfikuje wpłaty jako zaliczki gotówkowej. Jeśli tak się stanie, możesz od razu zostać obciążony odsetkami w wysokości 3% – co będzie miało bezpośredni wpływ na zysk z Coinloan. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nZwróć uwagę, że główna waluta używana do pożyczki strona platformy to EUR. Chociaż możesz użyć karty lub konta bankowego z dowolnego kraju, jeśli jest to płatność w walucie innej niż EUR, Coinloan automatycznie przeliczy ją w momencie transakcji. Ponownie może to wiązać się z dodatkowymi opłatami. \ R \ nKrok 3: Zainwestuj w pożyczkę \ r \ nPo zasileniu konta Coinloan możesz dokonać pierwszej inwestycji. Masz do wyboru dwie opcje. Po pierwsze, możesz ustawić własne parametry pożyczki, a następnie opublikować je na rynku Coinloan. Powinno to obejmować dane takie jak kwota, którą z przyjemnością pożyczysz, na jak długo i przy jakiej stopie procentowej. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nAlternatywnie możesz udać się na rynek, aby zobacz, jakie wymagania kredytowe są już aktualne. W tym miejscu pożyczkobiorcy przedstawili swoje wymagania – \ u00a0, więc jeśli podoba Ci się wygląd konkretnego wniosku o finansowanie, możesz go od razu poprzeć. \ R \ n \ r \ nKażda z opcji się zdecyduje, inwestycja zostanie podjęta z salda konta Coinloan. \ r \ nKrok 4: Odbierz spłatę \ r \ nPo zabezpieczeniu pożyczki w Coinloan proces spłaty przebiega tak samo, jak w przypadku każdej innej witryny P2P. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę krótkoterminową na mniej niż 30 dni, spłatę otrzymasz jednym uderzeniem. Będzie to data spłaty kredytu lub wcześniejsza. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na 7-dniowy okres pożyczki, spłatę powinieneś otrzymać najpóźniej w 7 dniu. \ R \ n \ r \ nAlternatywnie, jeśli pożyczka jest spłacana co najmniej 3 miesiące, będziesz otrzymywać miesięczne spłaty . Konkretna kwota będzie zależeć od tego, czy wybrałeś strukturę Tylko odsetki, czy Kapitał + odsetki. Jeśli to pierwsza, to co miesiąc będziesz otrzymywać tylko odpowiednie odsetki, a następnie początkowy kapitał w ostatnim terminie spłaty. Jeśli to drugie, będziesz otrzymywać równe spłaty co miesiąc, aż do całkowitego spłaty pożyczki. \ R \ nKonto odsetkowe Coinloan \ r \ nInną opcją, którą masz do dyspozycji jako inwestora, jest konto odsetkowe Coinloan. Dzięki temu możesz zarabiać 8% odsetek rocznie za zdeponowanie swoich cyfrowych tokenów w Coinloan. \ R \ n \ r \ nW chwili pisania tego tekstu dotyczy to tylko USDC, USDT i PAX. Odsetki mogą ulec zmianie w dowolnym momencie, chociaż inwestycja nie jest oparta na minimalnym okresie. W związku z tym możesz wycofać swoje monety, kiedy uznasz to za stosowne. \ R \ n \ r \ n \ r \ nCzy moje pieniądze są bezpieczne w Coinloan? \ R \ nNiezależnie od tego, czy jesteś pożyczkobiorcą, czy inwestorem – ty musisz dokładnie zrozumieć, jak bezpieczne są Twoje pieniądze w Coinloan. Przede wszystkim Coinloan posiada szereg licencji i certyfikatów regulacyjnych. \ R \ n \ r \ n Obejmuje to rejestrację FinCEN MSB, rejestrację FATCA FFI, licencję na usługę wirtualnego portfela walutowego MTR oraz licencję instytucji finansowej MTR. Platforma publikuje również trzy numery europejskich licencji finansowych, którymi są: \ r \ n \ r \ n \ tFVR000111 \ r \ n \ tFRK000091 \ r \ n \ tFFA000241 \ r \ n \ r \ nZ perspektywy pożyczkobiorców Największym ryzykiem jest zabezpieczenie, które przechowujesz w Coinloan. Aby przeciwdziałać tym zagrożeniom, Coinloan nie przechowuje żadnych kluczy prywatnych na urządzeniach podłączonych do sieci, a wszystkie zasoby kryptograficzne są przechowywane w zimnych portfelach z wieloma podpisami. \ R \ n \ r \ nPonadto wszystkie wypłaty są przetwarzane ręcznie. Chociaż oznacza to, że wypłaty nie są natychmiastowe, gwarantuje to, że Twoje środki są zawsze bezpieczne. \ R \ n \ r \ nJeśli jesteś inwestorem w Coinloan z niespłaconymi pożyczkami, największym ryzykiem, jakie możesz napotkać, jest niewypłacalność . Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystkie pożyczki w Coinloan są zabezpieczone aktywami kryptograficznymi, które platforma przejmie i sprzeda w przypadku niewykonania zobowiązania. \ R \ nObsługa klienta \ r \ nJeśli musisz porozmawiać z członkiem obsługi klienta Coinloan zespół, możesz to zrobić za pośrednictwem czatu na żywo. Alternatywnie możesz wysłać zespołowi wiadomość e-mail na adres [email protected] \ r \ n \ r \ nZespół wsparcia w Coinloan jest również obecny w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, Twitterze i Telegramie. \ R \ nPrzegląd Coinloan: Werdykt? \ R \ nW podsumowaniu, Coinloan oferuje interesującą alternatywę dla stale rosnącej przestrzeni pożyczkowej peer-to-peer. Jeśli jesteś pożyczkobiorcą, który posiada obsługiwaną walutę cyfrową, masz szansę na pożyczkę w wysokości do 70% LTV wartości rynkowej aktywa. \ R \ n \ r \ nNie tylko możesz zdecydować się na otrzymanie środków w walucie fiducjarnej lub kryptowalutowej, ale nie są przeprowadzane żadne kontrole kredytowe. W związku z tym platforma jest odpowiednia, nawet jeśli Twój kredyt jest mniej niż idealny. \ R \ n \ r \ nZ drugiej strony Coinloan jest również godna uwagi dla tych z Was, którzy szukają pasywnego dochodu. Wpłacając walutę fiducjarną i ustawiając preferowane warunki pożyczki, możesz zarobić do 12% rocznego zysku. \ R \ n \ r \ nGdy inwestycja nie jest w 100% niezawodna, masz dodatkowe zabezpieczenie krypto-zabezpieczenie pożyczkobiorcy. \ r \ nOdwiedź CoinLoan","autor": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Kane Pepi"},"Data opublikowania":"2020-02-06"}}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map