Ethereum

Niektórzy zwracają uwagę, że kryptoekonomia jest wciąż stosunkowo niewielka, więc nawet jej największe wydarzenia to wciąż burze w imbryku.

Nie zgadzam się z tym punktem widzenia, szczególnie jeśli chodzi o Ethereum. Czemu? Ponieważ jeśli przyjrzysz się uważnie, Ethereum już teraz zasila niesamowite, aw wielu przypadkach bezprecedensowe rozwiązania i usługi tu i teraz.

Wiodąca platforma inteligentnych kontraktów to nowy rodzaj infrastruktury publicznej, a jej ekosystem zaszedł na tyle daleko, że przynajmniej dla mnie wydaje się nieuniknione, że ta infrastruktura zostanie szerzej przyjęta w nadchodzących latach.

Dzieje się tak, ponieważ jeśli Ethereum jest teraz tak użyteczne, z biegiem czasu powinno być o wiele bardziej przydatne. Aby lepiej zrozumieć, dlaczego Ethereum już dziś zmienia zasady gry na świecie, przyjrzyjmy się głównym gwiazdom metaforycznej konstelacji platformy.

Finanse dla każdego

Dzięki adresowi Ethereum każdy na świecie może oszczędzać, inwestować, pożyczać, pożyczać i przeprowadzać transakcje z każdym na całym świecie, który ma również adres Ethereum.

Najlepsza część tej dynamiki? Wszystkie te działania są napędzane przez zdecentralizowany łańcuch bloków, a nie przez scentralizowaną firmę, która ma własne kaprysy i naciski regulacyjne. PayPal może zamknąć Twoje konto z tego lub innego powodu, ale Ethereum nie może.

W związku z tym Ethereum oferuje coraz bardziej zglobalizowanemu światu potężny alternatywny system finansowy, którego sednem jest niezależność.

Zdecentralizowane giełdy

Scentralizowane giełdy kryptowalut wymuszają KYC i kontrolują twoje fundusze. Zdecentralizowane giełdy nie robią żadnej z tych rzeczy, co jest głównym powodem, dla którego scena DEX Ethereum eksplodowała do tej pory w 2020 roku.

Możliwość handlu bez pozwolenia i przez całą dobę daje nowe możliwości, czego dowodzi niedawny wzrost w sektorze DEX. Weźmy przykład Uniswap, ukochanego DEX-a społeczności Ethereum. Twórca Uniswap, Hayden Adams, powiedział w tym miesiącu, że wolumen Uniswap będzie wyższy w czerwcu 2020 r. Niż w całym 2019 r..

&# 128246; Nieco zagubiony w szumie, zdecentralizowany handel * eksploduje * w tej chwili

&# 129412; @UniswapProtocol sam wolumen jest na dobrej drodze do ~ 400 milionów dolarów w tym miesiącu, więcej niż w całym 2019 razem wziętych

&# 128184; W ujęciu rocznym oznacza to ~ 4,8 mld USD wolumenu obrotu i ~ 14,4 mln USD opłat od dostawców płynności pic.twitter.com/aOaRyaNgzB

– Hayden Adams &# 129412; (@haydenzadams) 25 czerwca 2020 r

Co więcej, DEXy Ethereum stają się coraz bardziej wydajne i tańsze, do tego stopnia, że ​​teraz zaczynają rywalizować ze swoimi odpowiednikami na scentralizowanej wymianie.

Spółdzielnie cyfrowe

Cyfrowe spółdzielnie mogą zyskać znacznie większą przyczepność w przyszłości dzięki pojawieniu się rojnej sceny zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) na szczycie Ethereum w ciągu ostatniego półtora roku.

Istnieją DAO do koordynacji społeczności (MolochDAO, MetaCartel), do inwestowania venture (The LAO, MetaCartel Ventures), esportu (MetaClan), usług profesjonalnych (Raid Guild) i wiele więcej.

Grupy te są wczesnymi pionierami, które pokazują nowe rodzaje koordynacji grupowej, możliwe dzięki Ethereum.

Tanie płatności międzynarodowe

W tradycyjnym świecie finansów nie brakuje głównych szyn płatniczych. Ale te szyny są scentralizowane, regionalne i przez cały czas podatne na opłaty pośredników.

W rezultacie tradycyjne płatności mogą być dość drogie. Jeśli chcesz wysłać kilka tysięcy dolarów przez PayPal, gigant płatniczy pochłonie nietrywialną część sumy z opłatą za przelew.

Porównaj to z Ethereum, które może zasilić płatność w wysokości 5 dolarów lub 5 miliardów dolarów w dowolnym miejscu na świecie za zaledwie kilka centów. Ponieważ ekosystem Ethereum rozwija się technologicznie, transakcje za pośrednictwem platformy staną się tańsze.

Innowacje w zakresie finansowania z otwartego źródła

Finansowanie działań open source było problemem, zanim Ethereum kiedykolwiek istniało. Ale platforma dała początek pionierskim wysiłkom, na przykład Granty Gitcoin, To może zmienić sposób, w jaki świat patrzy na finansowanie open source w nadchodzących latach.

Na przykład Gitcoin Grants opiera się na finansowaniu kwadratowym, mechanizmie darowizn, który pomaga dopasować przekazane fundusze w sposób demokratyczny. Zdecentralizowana usługa była wielkim hitem, jeśli chodzi o umożliwienie projektom Ethereum uzyskania większego finansowania, i na pewno będzie nadal rosnąć.

Łatwe pieniądze społecznościowe

Ethereum ułatwia tokenizację. Ta rzeczywistość dała początek „pieniądzom społecznościowym”, w których osoby prywatne i twórcy mogą uruchamiać osobiste tokeny, które dają im sposoby na zarabianie na treściach, jak nigdy dotąd. Daje również fanom możliwość zaangażowania się w interesariuszy.

W tej dziedzinie, Rolka – „nowy standard pieniądza społecznego” – jest wczesnym innowatorem. Sprawili, że pieniądze społecznościowe są łatwe do przyjęcia na tak wczesnym etapie, więc spodziewaj się, że więcej osób przyjdzie do sektora w miarę rozwoju kryptoekonomii.

Cyfrowe kolekcje

Dzięki Ethereum przedmioty kolekcjonerskie można teraz programować, a ta możliwość doprowadziła do rozkwitu cyfrowego ekosystemu kolekcji na platformie inteligentnych kontraktów. Tam, gdzie kiedyś przedmioty kolekcjonerskie były niepłynne, teraz stały się płynne na Ethereum.

Te przedmioty kolekcjonerskie lub NFT dla niewymienialnych tokenów pojawiły się na Ethereum za pośrednictwem CryptoPunks i CryptoKitties w 2017 roku.

Wiele lat później istnieją dziesiątki projektów „z lat dziewięćdziesiątych”, których przedmioty kolekcjonerskie pozostaną na zawsze w łańcuchu blokowym Ethereum, a jednocześnie będzie ich niewiele i będą odporne na kradzieże. Wydaje się, że nadchodzi nowa era cyfrowego kolekcjonowania.

Rynki nieruchomości VR

Ethereum jest także domem dla wielu znanych światów rzeczywistości wirtualnej, takich jak Cryptovoxels, Decentraland, The Sandbox i nie tylko. Te centra społeczności również szybko się rozwijają.

CryptovoxelsCryptovoxels: Inside One z najfajniejszych projektów wirtualnego świata w Ethereum

Wspaniałe jest to, że te światy są już wykorzystywane do organizowania wydarzeń VR, prezentowania NFT artystów, wystawiania gier i nie tylko, a cały ten potencjał sprawia, że ​​rynek nieruchomości VR w Ethereum ostatnio kwitnie. Budowniczowie i płetwy mają odpowiednio nowy sposób na przedsiębiorczość.

Zautomatyzowane tantiemy dla artystów

Rosnące rynki sztuki cyfrowej Ethereum były wczesnymi klejnotami platformy, a jedną niesamowitą rzeczą, którą oferują – i którą Ethereum oferuje ogólnie – są automatyczne płatności tantiem dla artystów za sprzedaż wtórną.

Dlaczego jest taki duży? Ponieważ nie ma odpowiednika w tradycyjnym świecie sztuki, gdzie artyści zazwyczaj w ogóle nie otrzymują tantiem za sprzedaż wtórną, a płatności za galerie mogą zająć tygodnie.

Blockchain & amp; SztukaBlockchain & Art: Jak ta technologia wpływa na stary przemysł

W Ethereum za każdym razem, gdy NFT artysty jest sprzedawany, inteligentny kontrakt może automatycznie wysłać twórcy część sprzedaży. Przy 10% tantiemy artysta otrzyma na przykład 0,1 ETH za sprzedaż wtórną 1 ETH. To ogromna korzyść dla twórców i spodziewam się, że w przyszłości stanie się bardzo popularna.

Graj, aby zarobić na grach

Ethereum już teraz jest świetne, ponieważ udowadnia również, że gry mogą zapewnić swoim użytkownikom nowe źródła przychodów.

Konkretnie rzecz biorąc, w ostatnich miesiącach w Ethereum pojawił się ruch typu „graj, aby zarobić”, który polega na nagradzaniu i wzmacnianiu graczy. Jest Axie Infinity, w której możesz przedzierać się przez bitwy, aby zdobyć żetony Small Love Potion (SLP), które można sprzedać, lub gra karciana Gods Unchained, w której możesz sprzedać zdobyte karty z zyskiem.

Stolica najnowocześniejszej technologii Blockchain

Kolejny ważny powód, aby nie spać na Ethereum przez następną dekadę? Obecnie jest domem dla rozwiązań nowej generacji na całej arenie blockchain.

Na przykład scena technologii wyroczni ekosystemu (Chainlink, Augur, Maker) jest obecnie najbardziej oblegana na Ethereum. Jest bardziej obiecujących rozwiązań skalowania warstwy drugiej (Fuel, Loopring, StarkEx) opartych na Ethereum niż gdziekolwiek indziej. Warstwa bazowa Ethereum w końcu otrzyma również zaawansowane ulepszenie jej możliwości skalowania, gdy platforma obejmie sharding w Ethereum 2.0.

Wniosek

Ethereum zbliża się do wieku 5 lat, a rzeczy dopiero zaczynają być niezwykle interesujące dla platformy. Jeśli tak daleko zajdzie projekt za pół dekady, wyobraź sobie, jak będzie wyglądał za dwie dekady?

Od teraz do tego czasu może się wiele wydarzyć, a Ethereum nadal nie brakuje wyzwań na całej planszy. Ale nie ulega wątpliwości, że istnieje wiele powodów, by ekscytować się Ethereum teraz i dokąd zmierza.