Recenzja NordVPN: Najlepsza dostępna usługa VPN?

Recenzja NordVPN

NordVPN jest jednym z liderów w świecie usług VPN, szczyci się swoją ofertą, która ma na celu zapewnienie pełnej prywatności, wolności w Internecie i zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa.

NordVPN opisuje VPN jako zaszyfrowany tunel przeznaczony do ruchu internetowego, który jest odporny na włamania i zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa i prywatności dla ich użytkowników. Dzięki NordVPN klienci mają spokój ducha, ponieważ ich historia przeglądania pozostaje prywatna. NordVPN szczegółowo opisuje również, w jaki sposób jego usługi pomagają ukryć tożsamość klientów, zapewniając prywatność w Internecie.

Recenzja NordVPN

Ukrycie adresu IP może usunąć nadzór i cenzurę oraz chronić aktywność online. Może również zapewnić nieprzerwane przesyłanie strumieniowe bez ograniczania przepustowości i przesyłania strumieniowego. Pozwala także na bezpieczne pobieranie i udostępnianie plików w sieci P2P lub zdalnie z pracy. NordVPN zwraca uwagę, że serwery proxy zmienią Twój adres IP, ale nie ukryją ruchu internetowego. Prowadzi to do potencjalnego ujawnienia danych osobowych.

Odwiedź NordVPN

Czytaj dalej, aby dogłębnie przyjrzeć się NordVPN i dowiedzieć się, czy naprawdę są one jedną z najlepszych dostępnych obecnie opcji VPN.

Historia NordVPN

NordVPN rozpoczął się w 2012 roku z grupą czterech przyjaciół z dzieciństwa. Spędzili czas na całym świecie i widzieli cenzurę i nadzór rządowy. Byli zaniepokojeni wzrostem tych włamań. Zespół rozpoczął poszukiwania rozwiązań pozwalających przezwyciężyć te naruszenia i ograniczenia. Skonfigurowali swój pierwszy serwer VPN i udostępnili prototyp znajomym. Po pozytywnych opiniach rozszerzyli się.

Nazwa NordVPN została zainspirowana nordyckimi wartościami zaufania, innowacyjności i pewności siebie. Te ideały przekładają się na wartość, jaką NordVPN przywiązuje do wolności klienta. Obecnie NordVPN obsługuje ponad 12 milionów klientów na całym świecie. Został doceniony przez wielu wpływowych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Cieszy się dobrą opinią wśród najbardziej zaufanych ze wszystkich dostawców usług w zakresie bezpieczeństwa i prywatności.

Liczba serwerów & Lokalizacje

Jakość usługi VPN jest silnie związana z liczbą i rozmieszczeniem serwerów. Więcej serwerów rozsianych po całym świecie przekłada się na lepszą niezawodność i szybkość. Przekłada się to również na więcej opcji adresu IP VPN. NordVPN jest tego świadomy i ma naprawdę imponującą liczbę serwerów, ponad 5200. Są one rozmieszczone w 60 krajach, więc istnieje bardzo duża szansa, że ​​w pobliżu znajduje się serwer. Duża ilość serwerów zmniejsza obciążenie każdego z nich, przekładając się na lepszą prędkość.

Lokalizacje serwerów

Możesz wyświetlić pełną listę serwerów z NordVPN na stronie Lokalizacja serwera. Serwery są podzielone według regionu, a następnie kraju. Dla każdego możesz zobaczyć, jakie funkcje są dostępne. Są one wyświetlane ze znacznikami wyboru i obejmują takie rzeczy, jak Double VPN, dedykowany adres IP, P2P, zaciemniony i Onion Over VPN.

Kiedy korzystasz z NordVPN, inteligentny algorytm usługi automatycznie wybierze idealny serwer. Zależy to od Twojej lokalizacji, specjalnych wymagań i obciążenia. Zauważysz również, że istnieją specjalne typy serwerów, funkcje wymienione przez niektóre serwery.

Dedykowane serwery IP umożliwiają korzystanie z dedykowanego adresu IP, którego nie będziesz udostępniać innym użytkownikom. Serwery Double VPN oferują funkcjonalność Double VPN od NordVPN. Podobnie serwery Onion Over VPN oferują funkcję Onion Over VPN. Serwery zaciemnione są idealne dla tych w krajach, w których obowiązują silne ograniczenia dostępu do Internetu. Serwery P2P są zoptymalizowane pod kątem udostępniania o charakterze P2P. Standardowe serwery są zawsze ultraszybkie i zapewniają prywatność.

Kiedy dedykowane adresy IP z NordVPN są przydatne?

Przeciętny klient NordVPN nie potrzebuje dedykowanego adresu IP, ale jest to kluczowa funkcja w niektórych sytuacjach. Ci, którzy uzyskują dostęp do serwerów biznesowych, mogą skorzystać z tej opcji w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Można to zrobić, dodając dedykowany adres IP do białej listy i wiedząc, że nikt inny nie może go używać.

Jest to również dobre dla bankowości internetowej, zapobiegając temu, by Twój bank uwierzył, że jesteś w różnych lokalizacjach przy każdym logowaniu. Ciągłe zmiany lokalizacji mogą być postrzegane jako podejrzane, skutkując zablokowaniem konta.

Korzystanie z dedykowanych adresów IP może również pomóc w uniknięciu czarnej listy. Jest to potencjalna konsekwencja współdzielonych adresów IP, ponieważ inne osoby korzystające z tego adresu mogą angażować się w zachowania powodujące umieszczenie na czarnej liście. Możesz również zauważyć, że jeśli używasz popularnego współdzielonego adresu IP, musisz poradzić sobie z większą liczbą CAPTCHA. Jeśli to się denerwuje, dedykowany adres IP może mieć sens.

Oczywiście współdzielone adresy IP zapewniają większą prywatność w Internecie, ponieważ Twoja historia jest mieszana z historią innych osób. Istnieje również dodatkowa opłata za osobisty statyczny adres IP z NordVPN.

Serwery specjalistyczne

Czy NordVPN prowadzi dzienniki?

W przeciwieństwie do niektórych dostawców VPN NordVPN nigdy nie prowadzi dzienników. Dzieje się tak, ponieważ firma chce mieć pewność, że nikt nie będzie mógł zobaczyć działań online swoich klientów. Ponieważ na NordVPN nie ma dzienników, nie można zmusić firmy do ich udostępniania. Nie możesz dzielić się tym, czego nie ma.

NordVPN zapewnia dalsze gwarancje dotyczące bezpieczeństwa Twoich danych osobowych i historii online. Na stronie O nas znajduje się sekcja Warrant Canary. To jest stwierdzenie, że NordVPN ma pełną kontrolę nad swoją infrastrukturą. Ta sekcja dalej stwierdza, że ​​nigdy nie doszło do naruszenia lub naruszenia bezpieczeństwa danych. Nie ujawnił żadnych informacji ani kluczy prywatnych użytkowników. Ponadto nie został zmuszony do wprowadzania modyfikacji, które prowadziłyby do wycieku danych lub dostępu osób trzecich.

Polityka braku dzienników

Pod tym oświadczeniem NordVPN zawiera trzy ważne oświadczenia wspierające prywatność. Wszystkie są ważne w dniu podanym na stronie internetowej, czyli w dniu, w którym je przeglądasz. Oświadczenia wskazują, że NordVPN NIE otrzymał nakazów kneblowania, listów bezpieczeństwa narodowego ani nakazów od organizacji rządowych. Zakończyła się potwierdzeniem zobowiązania NordVPN do polityki zerowych logów.

Prywatność NordVPN

Jak wspomniano, NordVPN ma ścisłą politykę braku logów. Usługa nigdy nie śledzi, nie zbiera ani nie udostępnia prywatnych danych. NordVPN szczyci się tym, że gromadzi jedynie minimum informacji wymaganych do świadczenia Twojej usługi. Jest to bardzo ważne, ponieważ chociaż Twoja sieć VPN ukrywa informacje przed usługodawcą internetowym, może sama je zbierać.

Aby lepiej zrozumieć zasady braku logów w NordVPN, rozważ niektóre typy dzienników, których firma nigdy nie śledzi ani nie gromadzi. Jeśli chodzi o dzienniki połączeń, NordVPN nie śledzi używanych serwerów VPN ani ilości przesyłanych danych. Nie śledzi również czasu trwania połączenia, czasu ani przychodzących ani wychodzących adresów IP. Jeśli chodzi o dzienniki użytkowania, NordVPN nigdy nie śledzi odwiedzanych witryn internetowych, pobieranych plików ani używanego oprogramowania.

Prywatność

Podczas gdy inni dostawcy VPN twierdzą, że mają zasady braku dziennika, nie zawsze robią to w tym samym stopniu. Wielu nadal będzie gromadzić dzienniki połączeń. Jest to problematyczne, ponieważ osoba trzecia może wykorzystać informacje zawarte w tych dziennikach połączeń, aby Cię zidentyfikować.

NordVPN nie tylko ma politykę braku logów, ale nie musisz wierzyć firmie na słowo. Jedna z czterech firm audytorskich z Wielkiej Czwórki zakończyła audyt swoich roszczeń niezarejestrowanych. Jest to pierwsza w branży i stwierdzono, że NordVPN uczciwie i dokładnie opisał swoją politykę.

Należy również zauważyć, że NordVPN wybrał swoją lokalizację bazową, aby zmaksymalizować prywatność. Ponieważ NordVPN nie ma siedziby w jurysdykcjach USA ani UE, nie ma wymogów prawnych dotyczących gromadzenia danych osobowych.

Wszystko, co NordVPN o Tobie wie, to Twój adres e-mail, informacje o płatności i sygnatura czasowa statusu ostatniej sesji. Firma posiada również podstawowe informacje o obsłudze klienta i wie, jak korzystasz z jej strony internetowej. Poza tymi informacjami obowiązuje Twoja prywatność.

Kluczowe cechy NordVPN

Wiele kluczowych funkcji NordVPN dotyczy zachowania bezpieczeństwa online. Obejmuje to takie funkcje, jak podwójna sieć VPN, CyberSec i szyfrowanie na poziomie wojskowym. Połączenie funkcji chroni Twoją aktywność przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami. Może również blokować reklamy i zapewniać ochronę w publicznych sieciach Wi-Fi.

Inne środki bezpieczeństwa mające na celu ochronę danych obejmują ścisłą politykę braku dzienników i ochronę IP. NordVPN dodatkowo oferuje produkcję wycieków DNS, Onion Over VPN i automatyczny wyłącznik awaryjny. NordVPN działa również na każdym urządzeniu, więc możesz go używać w domu, w podróży lub gdziekolwiek indziej.

Korzystając z NordVPN, możesz cieszyć się Internetem niezależnie od tego, gdzie jesteś. Oznacza to brak obaw o ograniczenia przepustowości lub cenzurę dzięki licznym serwerom, SmartPlay, obsłudze P2P i błyskawicznej szybkości.

Blokuj reklamy & Złośliwe oprogramowanie z funkcją CyberSec

CyberSec od NordVPN to zaawansowana technologia, która automatycznie blokuje podejrzane strony internetowe. W rezultacie nie musisz martwić się o cyberzagrożenia, takie jak złośliwe oprogramowanie lub krzykliwe reklamy. CyberSec regularnie skanuje adresy internetowe, porównując je z listami blokowanymi, aby uchronić Cię przed cyberzagrożeniem lub oszustwem typu phishing. Ta funkcja automatycznie blokuje dostęp do witryn internetowych znanych ze złośliwego oprogramowania, oprogramowania szpiegującego, elementów śledzących i podobnego złośliwego oprogramowania.

Cybersec

CyberSec zapobiega również kontroli botnetów. Oznacza to, że nawet jeśli Twoje urządzenie ma już złośliwe oprogramowanie, nie będzie brało udziału w ataku DDoS. Zamiast tego funkcja wykrywa, a następnie przerywa komunikację między serwerem poleceń i kontroli botnetu a Twoim urządzeniem. Jeśli chodzi o reklamy, CyberSec ukrywa automatycznie odtwarzane reklamy wideo, wyskakujące okienka i inne rodzaje reklam. Może to poprawić prędkość ładowania i usunąć uciążliwości.

Double VPN firmy NordVPN

Double VPN firmy NordVPN zasadniczo podwaja Twoje bezpieczeństwo i prywatność w Internecie. W przypadku zwykłej sieci VPN Twój ruch online będzie przechodził przez wybrany przez Ciebie serwer VPN. To szyfruje wysyłane i odbierane dane oraz zmienia adres IP. Double VPN ukrywa całą aktywność za drugim serwerem.

Gdy ruch dociera do zdalnego serwera VPN, pozostaje zaszyfrowany. Następnie przechodzi przez inny serwer VPN w celu uzyskania kolejnej warstwy szyfrowania. Dzięki Double VPN Twoje dane otrzymują dwie warstwy szyfrowania zamiast jednej. To sprawia, że ​​włamanie się hakerom jest jeszcze trudniejsze.

Double VPN zwiększa również bezpieczeństwo, ponieważ połączenia łączą protokoły TCP i UDP. Ponadto drugi serwer nie ma żadnych informacji o Tobie, odkąd pierwsza sieć VPN zmieniła Twój pierwotny adres IP. Ta metoda zapewnia pełną prywatność, ponieważ nikt nie może wyświetlić ostatecznego miejsca docelowego w Internecie. Zamiast tego zauważą, że korzystasz z VPN.

Podwójna sieć VPN

NordVPN zwraca uwagę na kilka kategorii osób, dla których Double VPN będzie istotną funkcją. Należą do nich działacze polityczni, dziennikarze, ci, którzy chcą uniknąć inwigilacji rządowej i każdy, kto chroni źródła.

Podwójna sieć VPN nie jest konieczna do codziennego przeglądania prywatnego, w takim przypadku wystarczy zwykła sieć VPN. Podwójne VPN mogą również spowalniać połączenia, czyniąc je niepraktycznymi, gdy potrzebujesz szybkości. Nie musisz też używać go do przeglądania Tor, ponieważ NordVPN ma do tego oddzielną funkcję.

Double VPN jest częścią każdej subskrypcji NordVPN. Jest dostępny dla systemów Windows, Android i macOS z OpenVPN. Możesz go włączać i wyłączać, jak chcesz.

Co to jest Onion Over VPN?

Onion Over VPN to ekskluzywna funkcja w NordVPN. Ulepsza Tor (The Onion Router) o dodatkowe zabezpieczenia tunelu VPN. Ta funkcja jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy jedno kliknięcie, aby przejść przez sieć Onion. Alternatywnie możesz go użyć, łącząc się z NordVPN, tak jak zwykle podczas korzystania z przeglądarki Tor.

Korzystanie z Onion Over VPN zapewni Ci prywatność przed władzami i dostawcą usług internetowych. Dostawca usług internetowych zazwyczaj jest w stanie stwierdzić, że używasz Onion, ale nie widzi, co z nią robisz. W przypadku NordVPN dostawca usług internetowych nie może nawet tego zrobić. Istnieje również dodatkowe szyfrowanie z zaszyfrowanego tunelu VPN NordVPN.

Cebula VPN

Korzystanie z Onion Over VPN zapewnia wiele warstw anonimowości. Zaczynasz od połączenia się z siecią Onion przez losowy punkt wejścia. Stamtąd podróżujesz przez różne serwery, otaczając dane w szyfrowaniu. Później warstwy szyfrowania są usuwane pojedynczo. Po wyjściu dane zostaną odszyfrowane, zanim wyjdziesz przez losowy węzeł i trafią do sieci.

Jeśli miałbyś używać cebuli bez NordVPN, Twój dostawca usług internetowych może stwierdzić, że używasz cebuli. Jest to ryzykowne dla niektórych osób, szczególnie w krajach o silnej cenzurze. Istnieje również ryzyko związane z tym, że serwery Onion obsługują wolontariusze. Oznacza to, że ktoś o złych zamiarach może wdrożyć zagrożone serwery i śledzić Cię. Dzięki technologii Onion Over VPN NordVPN to ryzyko zostało wyeliminowane.

NordVPN sugeruje Onion Over VPN jako szczególnie przydatną funkcję dla dziennikarzy i działaczy politycznych. Jest to również dobre dla tych, którzy są w autokratycznych reżimach, w których rząd monitoruje i rejestruje ruch online. Może być również przydatne dla każdego, kto pracuje z poufnymi danymi lub uzyskuje do nich dostęp.

Szyfrowanie na poziomie wojskowym NordVPN

Jedną z mocnych stron NordVPN jest szyfrowanie na poziomie wojskowym. To szyfrowanie zapewnia ochronę przed wścibskimi oczami, takimi jak hakerzy, dostawcy usług internetowych i rząd. Bez szyfrowania i VPN cały ruch przechodzi przez dostawcę usług internetowych (ISP). Pozwala to dostawcy usług internetowych na łatwe odczytanie danych. Dostawca usług internetowych może następnie zapisać te dane i udostępniać je lub wykorzystywać w dowolny sposób. Może to obejmować przekazanie go władzom lub sprzedaż reklamodawcom. Rząd może nawet wymagać od niego udostępniania danych.

Korzystanie z VPN z szyfrowaniem na poziomie wojskowym uniemożliwia dostawcom usług internetowych dostęp do Twojego ruchu internetowego. Cały ruch będzie przechodził przez tunel VPN. To jest zaszyfrowany tunel łączący Twoje urządzenie z miejscem docelowym w sieci. Zapewnia to nie tylko szyfrowanie, ale także ukrywa lokalizację i adres IP.

Szyfrowanie na poziomie wojskowym

NordVPN zapewnia szyfrowanie, tworząc zaszyfrowany tunel. Wszystkie dane przesyłane online są dzielone na pakiety. W związku z tym NordVPN rozdziela prywatne dane, hermetyzuje je, a następnie przekazuje przez ten tunel VPN. Dane docierają do serwerów VPN, z których usuwany jest pakiet zewnętrzny. Następnie dostęp do danych uzyskuje się poprzez odszyfrowanie. W rezultacie nawet jeśli komuś udało się przechwycić Twoje dane, to nie mógł ich odczytać.

NordVPN wybiera szyfrowanie na poziomie wojskowym, czyli AES z 256-bitowymi kluczami. To właśnie zaleca NASA w przypadku informacji niejawnych, nawet danych ŚCIŚLE TAJNYCH. Klucz 256-bitowy wskazuje rozmiar klucza, z 256-bitowymi kluczami zawierającymi potencjalne kombinacje 1,1 × 1077. Aby przełamać ten poziom szyfrowania, konieczne są superkomputery, których nie można jeszcze zbudować.

W jaki sposób NordVPN chroni przed wyciekami DNS?

NordVPN wykorzystuje technologię ochrony przed wyciekiem DNS do ochrony prywatności i technologii online. Ta technologia ma zastosowanie, jeśli serwery DNS wysyłają zapytania, które nie są zaszyfrowane i nie znajdują się w bezpiecznym tunelu VPN. Aby zrozumieć tę ochronę, należy pamiętać, że DNS to skrót od Domain Name System. DNS tłumaczy nazwy domen lub adresy URL na adres IP, z którym się łączysz.

Wycieki DNS występują, gdy żądania DNS nie przechodzą prawidłowo przez tunel VPN, co oznacza, że ​​nie są szyfrowane. Wyciek DNS może się zdarzyć, jeśli ręcznie skonfigurujesz VPN lub użyjesz usługi VPN bez wystarczającej ochrony. Chroniąc przed wyciekami DNS, NordVPN uniemożliwia Twojemu dostawcy usług internetowych znajdowanie wycieków informacji związanych z ruchem online.

Co to jest automatyczny wyłącznik awaryjny NordVPN?

Automatyczny wyłącznik awaryjny to kolejna funkcja bezpieczeństwa usług NordVPN. To rodzaj zaawansowanego zabezpieczenia, które zapobiega wyciekowi danych do sieci. Kill Switch stale monitoruje, aby upewnić się, że masz połączenie z serwerem VPN. Jeśli to połączenie zostanie przerwane w dowolnym momencie, wyłącznik awaryjny tymczasowo zablokuje urządzeniu dostęp do sieci.

Zasadniczo wyłącznik awaryjny służy jako ostatnia linia obrony, jeśli coś się stanie, a połączenie z NordVPN spadnie. Bez tego spadek połączenia z NordVPN może spowodować, że Twój adres IP i prywatne dane staną się widoczne. Kill Switch automatycznie dezaktywuje się, przywracając połączenie internetowe, gdy tunel VPN zostanie przywrócony. Alternatywnie możesz zawsze wyłączyć tę funkcję Kill Switch.

Wyłącznik awaryjny

Istnieją dwie oddzielne wersje wyłącznika awaryjnego z NordVPN w zależności od urządzenia. W systemie Windows i macOS masz możliwość całkowitego wyłączenia połączenia internetowego w przypadku awarii serwera. Możesz też ustawić Kill Switch, aby blokował tylko określone aplikacje. Blokowanie wszystkiego jest bezpieczniejsze, ale blokowanie wybranych aplikacji jest idealne dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

W aplikacjach NordVPN na iOS Kill Switch zapewni ogólnosystemową blokadę sieci, gdy połączenie VPN zostanie przerwane. W przypadku Androida 7 i nowszych wersji możesz włączyć Kill Switch. Możesz to znaleźć w natywnych ustawieniach w sieciach bezprzewodowych i sieciach oraz VPN.

Czy musisz używać wyłącznika awaryjnego w NordVPN?

Chociaż NordVPN ma wiele serwerów zapewniających niezawodność, inne czynniki mogą prowadzić do problemów z połączeniem. Częściej zdarza się, że przerwanie połączenia będzie spowodowane niestabilnymi połączeniami internetowymi. Jest to szczególnie częste, jeśli sieć regularnie się rozłącza lub przekracza limit czasu.

Możliwe jest również, że Twój program antywirusowy lub zapora sieciowa zablokuje NordVPN, więc nie będzie mógł utworzyć tunelu VPN. Dopóki nie dodasz NordVPN do listy wyjątków, Kill Switch będzie aktywny. Czasami automatyczne aktualizacje mogą również prowadzić do ponownego uruchomienia bez ochrony VPN. Istnieje również szansa, choćby niewielka, że ​​coś pójdzie nie tak po stronie NordVPN. Raz kabel został przecięty przez osobę trzecią w wypadku budowlanym, co spowodowało rozłączenia. To jedyny jak dotąd przypadek zakłóceń spowodowanych przez NordVPN, ale w tym momencie Kill Switch był przydatny.

NordVPN zdecydowanie zaleca, aby wyłącznik awaryjny był aktywny, gdy prywatność ma kluczowe znaczenie. Oznacza to, że osoby mieszkające w krajach z autorytarnymi rządami powinny zawsze mieć ją aktywną. Tak samo powinni postępować ci, którzy są działaczami politycznymi lub dziennikarzami. Osoby, które pracują z informacjami niejawnymi lub poufnymi, powinny zawsze mieć włączoną funkcję zabijania podczas pracy. Każdy powinien przynajmniej włączyć funkcję Kill Switch przed wprowadzeniem jakichkolwiek danych, które mogłyby naruszyć prywatność, takich jak hasła.

Jakiego protokołu VPN używa NordVPN?

NordVPN korzysta z dwóch protokołów VPN w celu określenia formowania tunelu VPN. IKEv2 (Internet Key Exchange) współpracuje z najnowszą wersją wraz z IPsec (zabezpieczenia protokołu internetowego). Ta kombinacja zwiększa szybkość, stabilność i bezpieczeństwo. Wykorzystuje potężne klucze kryptograficzne i algorytmy, których superkomputery nie są w stanie złamać. NordVPN decyduje się na szyfrowanie nowej generacji (NGE) z tym IKEv2 / IPsec. NGE jest znana ze swojej wysokiej zdolności adaptacyjnej, dzięki czemu może się rozwijać w miarę pojawiania się przełomów w kryptografii.

Drugim protokołem VPN jest OpenVPN. Jest to wszechstronny protokół bezpieczeństwa, który działa na portach UPD i TCP. Dzięki temu można go używać do przesyłania strumieniowego na żywo, gier i bezpiecznego przeglądania. W celu ochrony wrażliwych danych NordVPN opiera się na algorytmie szyfrowania AES-256-GCM wraz z kluczem 2048-bitowym DH. OpenVPN ma kod typu open source, więc każdy może go przejrzeć, zapewniając jego jakość.

IKEv2 / IPsec jest domyślnym protokołem podczas korzystania z NordVPN w aplikacjach macOS i iOS. OpenVPN jest domyślnym rozwiązaniem dla aplikacji na Androida, macOS i Windows.

NordVPN Speed

NordVPN zapewnia szybkość i bezpieczeństwo. Sieci VPN mogą spowolnić przeglądanie Internetu, ponieważ ruch internetowy musi wykonać kolejny krok. NordVPN korzysta jednak z ultraszybkich serwerów, więc nie stanowi to problemu. Różnice prędkości podczas korzystania z VPN zwykle nie są zauważalne. Wyjątki pojawiają się podczas przesyłania strumieniowego lub udostępniania plików. W takich przypadkach ultraszybkie serwery NordVPN stają się ważne.

NordVPN może również zapewnić szybki dostęp do Internetu, omijając ograniczanie przepustowości przez dostawcę usług internetowych. Nie ma obaw, że dostawcy usług internetowych spowalniają połączenie podczas przesyłania strumieniowego. Przesyłanie strumieniowe staje się nie tylko szybkie, ale także bezpieczne. Szybka usługa NordVPN zapewnia bezpieczeństwo, nawet w przypadku publicznego Wi-Fi.

Prędkość

Na szybkość połączenia VPN wpływa wiele czynników, w tym jakość szyfrowania i prędkość Internetu. Zależy to również od odległości do serwera VPN i obciążenia serwera. Ponadto zależy to od programu antywirusowego lub zapory ogniowej i protokołu bezpieczeństwa.

Aby zmaksymalizować prędkość z VPN, możesz ostrożnie wybierać serwery. Wybierz dostawcę takiego jak NordVPN z tysiącami serwerów. Daje to opcje i zmniejsza przepełnienie. Możesz także wybrać serwer, który jest bliżej Ciebie. NordVPN dba o to za Ciebie za pomocą przycisku Quick Connect. Ten przycisk automatycznie wybierze najlepszy dostępny serwer w danym momencie.

Czy NordVPN nadaje się do przesyłania strumieniowego? Co to jest SmartPlay?

NordVPN jest bardzo dobry do przesyłania strumieniowego treści. Dzięki możliwości wyboru serwera VPN możesz oglądać treści dostępne tylko w innych lokalizacjach geograficznych. Oznacza to również, że podczas podróży możesz uzyskać dostęp do treści domowych.

Podczas oglądania z NordVPN nie ma również buforowania lub jest ono minimalne. Filmy nie ładują się w nieskończoność, ponieważ dostawca usług internetowych nie narzuca ograniczania przepustowości. Twój dostawca usług internetowych nawet nie będzie wiedział, że przesyłasz strumieniowo. Co więcej, będziesz mógł skorzystać z szyfrowania na poziomie wojskowym, jednocześnie ciesząc się swoimi treściami.

Streaming

Jedną z największych zalet korzystania z NordVPN do przesyłania strumieniowego jest unikanie ograniczania przepustowości. Dostawcy usług internetowych często ograniczają przepustowość w godzinach szczytu. Może się to również zdarzyć z powodu priorytetyzacji treści lub jeśli używasz zbyt dużej ilości danych w witrynach P2P lub witrynach strumieniowych. Mogą również istnieć ograniczenia przepustowości, których usługodawca internetowy używa do zmuszenia Cię do aktualizacji.

Aby jeszcze bardziej ulepszyć przesyłanie strumieniowe z NordVPN, usługa oferuje SmartPlay. SmartPlay umożliwia bezpieczny dostęp do treści, których w innym przypadku nie byłbyś w stanie. Czyni to bez żadnego wysiłku czy działania z Twojej strony. Funkcja SmartPlay łączy VPN z technologią Smart DNS. Funkcje VPN zapewniają prywatność i bezpieczeństwo. Technologia Smart DNS umożliwia strumieniowe przesyłanie większej ilości treści.

Dzięki SmartPlay nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności podczas przesyłania strumieniowego. Możesz także uzyskać dostęp do treści bez względu na to, gdzie jesteś, i robić to bezpiecznie. SmartPlay jest szczególnie przydatny do przesyłania strumieniowego w publicznych sieciach Wi-Fi, z ograniczaniem przepustowości i za granicą.

Czy NordVPN nadaje się do udostępniania P2P?

NordVPN szczyci się tym, że jest najlepszą siecią VPN dla tych, którzy chcą zaangażować się w udostępnianie P2P. Sieci peer-to-peer to wygodna i szybka metoda udostępniania plików w większych grupach. Każda osoba jest zarówno osobą przesyłającą, jak i pobierającą, ale dostawcy usług internetowych tego odradzają. Wynika to w wielu przypadkach z negatywnej reputacji udostępniania plików. Mimo to udostępnianie plików jest bardzo legalne i przydatne. Jest to dobre rozwiązanie do wewnętrznego udostępniania dużych ilości danych firmowych i przesyłania aktualizacji oprogramowania. Jest również przydatny do publicznego rozpowszechniania danych, do których dostęp jest bezpłatny.

P2P

Bezpieczeństwo jest jednak problemem w przypadku udostępniania P2P. Dzieje się tak częściowo dlatego, że każdy może zobaczyć swoje adresy IP. Chociaż pomaga zwiększyć wydajność, szkodzi prywatności. Ponadto wielu dostawców usług internetowych odmówi Ci dostępu do witryn P2P lub ustawi limit przepustowości, aby Cię spowolnić.

Kiedy używasz NordVPN do udostępniania P2P, Twój adres IP jest zabezpieczony, co zapewnia prywatność. Uniemożliwia również usługodawcy internetowemu zobaczenie, że udostępniasz pliki. To z kolei zapobiega ograniczaniu przepustowości. Co więcej, sieci VPN, takie jak NordVPN, szyfrują wszystkie wysyłane dane i pliki. Chroni to Twoje prywatne informacje.

Obsługa urządzeń NordVPN & Aplikacje

NordVPN jest dostępny dla prawie każdego urządzenia, z którego regularnie korzystasz. Niezależnie od tego, czy masz komputer z systemem Linux, Windows czy Mac, to zadziała. Istnieją również specjalne aplikacje na Androida, iOS i Android TV. NordVPN oferuje również zaszyfrowane rozszerzenia proxy dla przeglądarek Firefox i Chrome.

Korzystając z NordVPN na urządzeniach mobilnych, otrzymujesz łatwą w obsłudze i intuicyjną aplikację na iOS lub Androida. Dostępność mobilnych usług VPN ma kluczowe znaczenie, ponieważ dostęp do publicznej sieci Wi-Fi na tych urządzeniach jest bardziej powszechny. Mobilna wersja NordVPN ma ten sam wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności.

Jednocześnie jego konstrukcja jest szczególnie ukierunkowana na kwestie mobilne. Na przykład dokona automatycznych korekt, gdy wyjdziesz z zasięgu lub między połączeniami Wi-Fi. Aplikacje mobilne NordVPN są zoptymalizowane pod kątem sieci bezprzewodowych o małej przepustowości. Mają również zoptymalizowaną prędkość i mniejsze ścieżki pamięci.

Aplikacje NordVPN

Rozszerzenia proxy oferowane przez NordVPN dla przeglądarek Firefox i Chrome są lekkie. Te rozszerzenia umożliwiają zmianę adresu IP, tak jak robi to VPN. Umożliwiają również bezpieczny dostęp do witryn internetowych, niezależnie od tego, czy mają one ochronę HTTPS, czy nie. To rozszerzenie działa w przeglądarkach na Androida lub na komputerach. Rozszerzenie umożliwia również wyłączenie protokołu WebRTC, który może przypadkowo ujawnić Twój prawdziwy adres IP.

Po założeniu konta NordVPN możesz z niego korzystać jednocześnie na sześciu urządzeniach. Pamiętaj, że połączenie NordVPN z routerem liczy się tylko jako jedno z sześciu urządzeń. Jednocześnie jednak zabezpieczy każde urządzenie korzystające z sieci routera. Pokrycie sześciu urządzeń pomaga NordVPN wyróżnić się na tle konkurencji. Jest to również ważna funkcja, dzięki której zawsze jesteś chroniony, nawet jeśli używasz wielu urządzeń.

Jak korzystasz z NordVPN?

NordVPN został specjalnie zaprojektowany, aby był bardzo łatwy w użyciu. Wszystkie aplikacje mają opcje konfiguracji, więc możesz zacząć od razu. Możesz po prostu otworzyć program i wybrać Szybkie połączenie. Dzięki tej opcji system NordVPN automatycznie wybiera najlepszy dla Ciebie serwer. Możesz też wybrać kraj, z którego chcesz się połączyć z serwerem, a następnie pozwolić systemowi wybrać. Zaawansowani użytkownicy mogą przeglądać określone serwery na karcie Serwery. Tutaj możesz wybrać serwer na podstawie odległości i czasu ładowania.

W menu ustawień dostępne są również dodatkowe intuicyjne opcje. Obejmuje to przełączanie z portów UDP na TCP z protokołem OpenVPN lub odwrotnie. Możesz też włączyć zaciemnione serwery lub skonfigurować automatyczne uruchamianie i automatyczne łączenie. Tutaj znajdziesz również proste konfiguracje dla CyberSec, Kill Switch i niestandardowych serwerów DNS.

Jakie plany oferuje NordVPN?

Podobnie jak w przypadku wielu innych dostawców VPN, NordVPN oferuje kilka planów z podobnymi funkcjami. Główna różnica polega na tym, że plany z dłuższymi terminami dają większe oszczędności. Jeśli zdecydujesz się płacić co miesiąc, miesięczny plan kosztuje 11,95 USD. Ta kwota jest rozliczana miesięcznie. Wybór rocznego planu przekłada się na 6,99 USD miesięcznie, oszczędzając 41 procent. To kosztuje 83,88 dolarów rocznie.

Dwuletni plan prowadzi do oszczędności w wysokości 66 procent miesięcznie, 3,99 USD. To jest rozliczane jako 95,75 USD co dwa lata. Najlepsza oferta to ekskluzywny trzyletni plan dostępny przez ograniczony czas. Ma 75 procent oszczędności, więc płacisz 2,99 USD miesięcznie. Opłata jest naliczana co trzy lata i wynosi łącznie 107,55 USD.

cennik

Bez względu na plan, który wybierzesz w NordVPN, otrzymasz te same wspaniałe funkcje. Obejmują one dostęp do 51800 serwerów na całym świecie i możliwość podłączenia sześciu urządzeń jednocześnie. Zawsze istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy i polityka braku logów. Należy pamiętać, że można później przejść na dłuższy plan między cyklami rozliczeniowymi.

Jeśli chcesz mieć osobisty statyczny adres IP, znany jako dedykowany adres IP, wiąże się to z dodatkową opłatą. Możesz dodać to do swojego planu NordVPN w sekcji o nazwie Moje usługi. Kosztuje 70 USD rocznie, a adres IP może znajdować się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Holandii lub Niemczech.

Czy istnieje bezpłatna wersja próbna od NordVPN?

NordVPN nie oferuje bezpłatnej wersji próbnej. Możesz jednak zapisać się do planu i otrzymać pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni. Wynika to z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Opcje płatności NordVPN

Istnieje wiele metod płatności za NordVPN. Należą do nich karty kredytowe, kryptowaluty, PaymentWall, AliPay i WeChat. Możesz także skorzystać z Google Play lub iTunes. Osoby mieszkające poza Stanami Zjednoczonymi mogą również być w stanie zapłacić gotówką. Można to zrobić w niektórych sklepach, w tym w Micro Center i Fry’s Electronics. Po przejściu do dokonania płatności zobaczysz pełną listę opcji płatności.

Opcje płatności

Program afiliacyjny NordVPN

Dzięki programowi partnerskiemu NordVPN otrzymujesz prowizję za udane skierowanie do NordVPN. Program jest wyposażony w dedykowanego opiekuna klienta do indywidualnego wsparcia. Istnieją konwersje dla wszystkich typów ruchu i lokalizacji geograficznych. Prowizje są również hojne, w tym dożywotnie udziały w przychodach i jedne z najlepszych prowizji w VPN.

Konkretne stawki prowizji zależą od planu, który wybrał Twój polecony i czy jest to nowa rejestracja, czy odnowienie. Otrzymujesz 100 procent prowizji za nowe rejestracje w przypadku planów miesięcznych i 30 procent za odnowienia. W przypadku ofert sześciomiesięcznych, rocznych lub dwuletnich prowizje dla nowych rejestracji wynoszą 40 procent. Są 30 procent na odnowienia.

Obsługa klienta NordVPN

Obsługa klienta NordVPN zapewnia wielokrotnie nagradzaną obsługę klienta 24/7. W szczególności zdobył tytuł Najlepszej Obsługi Klienta 2018 podczas BestVPN.com Awards. Możesz rozmawiać za pomocą pływającego przycisku w prawym dolnym rogu strony. Możesz też skontaktować się z nimi za pośrednictwem Centrum pomocy. Głównymi metodami znajdowania odpowiedzi na NordVPN są czat na żywo, pomoc przez e-mail i Centrum pomocy.

Gdy wyślesz wiadomość e-mail, zespół NordVPN skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin. Czat na żywo zapewnia pomoc na żywo. Przed połączeniem poprosi Cię o kilka podstawowych informacji, takich jak temat. Następnie zostajesz przekierowany do agenta z odpowiednią wiedzą.

Strona Skontaktuj się z nami w NordVPN zawiera również informacje dotyczące kontaktu z firmą w innych sytuacjach. Istnieją określone adresy e-mail do rozwoju biznesu, VPN dla firm, prasy i partnerstw afiliacyjnych.

Centrum pomocy NordVPN to zbiór artykułów związanych z VPN i usługami firmy. Sekcja jest dobrze zorganizowana i zawiera również samouczki. Możesz przeglądać według kategorii lub skorzystać z pola wyszukiwania. Dla wygody zobaczysz również najpopularniejsze pytania u góry.

Inni dostawcy VPN

Niektórzy inni dostawcy, których omówiliśmy wcześniej w Blockonomi, to:

  • CyberGhost
  • Avast Secureline

Wniosek

NordVPN należy do liderów w świecie usług VPN. Firma posiada ponad 5200 serwerów w 60 krajach. Pozwala to na więcej opcji geograficznych i poprawę prędkości ze względu na brak przepełnienia.

Pojedyncza subskrypcja NordVPN umożliwia podłączenie sześciu urządzeń, z których jedno może być routerem z nieograniczoną liczbą podłączonych urządzeń. NordVPN jest silny pod względem bezpieczeństwa i prywatności dzięki szyfrowaniu i polityce braku logów. Ta zasada braku logów została nawet sprawdzona przez firmę zewnętrzną.

Gwarancja zwrotu pieniędzy z NordVPN jest również świetna, zasadniczo pozwala potencjalnym klientom wypróbować usługę przez 30 dni. Są nieco zawiedzeni brakiem bezpłatnej wersji próbnej, którą oferuje teraz wielu innych dostawców.

Ogólnie uważamy, że NordVPN jest jednym z najlepszych dostawców na rynku, więc jeśli szukasz bardzo solidnej oferty wspieranej przez firmę o doskonałej reputacji, daj im szansę.

Odwiedź NordVPN

NordVPN

src = “~ images \ nordvpn-review-the-best-vpn-service-available.gif”

alt = “Recenzja Nord VPN”

class = “foto-wrapup wppr-product-image” /> 9.4

Łatwość użycia

9,0 / 10

Reputacja

10,0 / 10

Cena £

9,0 / 10

Bezpieczeństwo

10,0 / 10

Prędkość

9,0 / 10

Plusy

  • Świetne bezpieczeństwo & Prywatność
  • Wyłącz przełącznik, aby zapobiec połączeniom złożonym
  • Wiele serwerów & Lokalizacje
  • Dobra cena
  • Doskonała reputacja

Cons

  • Brak wsparcia telefonicznego
  • Brak bezpłatnego okresu próbnego

Odwiedzić {"@kontekst":"http: \ / \ / schema.org \ /","@rodzaj":"Produkt","Nazwa":"NordVPN","wizerunek":"https: \ / \ / blockonomi-9fcd.kxcdn.com \ / wp-content \ / uploads \ / 2019 \ / 06 \ /nordvpn-review.gif","opis":"NordVPN jest jednym z liderów w świecie usług VPN, szczyci się swoją ofertą, która ma na celu zapewnienie pełnej prywatności, wolności w Internecie i zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. NordVPN opisuje VPN jako zaszyfrowany tunel przeznaczony do ruchu internetowego, który jest odporny na włamania i zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa i prywatności…","oferuje": {"@rodzaj":"Oferta","Cena £":"0,00","priceCurrency":"$","sprzedawca": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Oliver Dale"}},"przejrzeć": {"@rodzaj":"Przejrzeć","recenzjaRating": {"@rodzaj":"Ocena","najlepsza ocena":"10","najgorsza ocena":"0","ratingValue":"9.40"},"Nazwa":"NordVPN","reviewBody":"NordVPN jest jednym z liderów w świecie usług VPN, szczyci się swoją ofertą, która ma na celu zapewnienie pełnej prywatności, wolności w Internecie i zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. \ R \ n \ r \ nNordVPN opisuje VPN jako zaszyfrowany tunel zaprojektowany pod kątem ruchu online, który jest odporny na włamania i zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa i prywatności ich użytkownikom. Dzięki NordVPN klienci mają spokój ducha, ponieważ ich historia przeglądania pozostaje prywatna. NordVPN szczegółowo opisuje również, w jaki sposób jego usługi pomagają ukryć tożsamość klientów, zapewniając prywatność w Internecie. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nUkrywanie adresu IP może usunąć nadzór i cenzurę oraz chronić aktywność online. Może również zapewnić nieprzerwane przesyłanie strumieniowe bez ograniczania przepustowości i przesyłania strumieniowego. Pozwala także na bezpieczne pobieranie i udostępnianie plików w sieci P2P lub zdalnie z pracy. NordVPN zwraca uwagę, że serwery proxy zmienią Twój adres IP, ale nie ukryją ruchu internetowego. Prowadzi to do potencjalnego ujawnienia danych osobowych. \ R \ nOdwiedź NordVPN \ r \ nCzytaj dalej, gdy dokładnie przyjrzymy się NordVPN i dowiemy się, czy naprawdę są to jedne z najlepszych dostępnych obecnie opcji VPN. \ R \ nHistoria NordVPN \ r \ nNordVPN rozpoczął się w 2012 roku od grupy czterech przyjaciół z dzieciństwa. Spędzili czas na całym świecie i widzieli cenzurę i nadzór rządowy. Byli zaniepokojeni wzrostem tych włamań. Zespół rozpoczął poszukiwania rozwiązań pozwalających przezwyciężyć te naruszenia i ograniczenia. Skonfigurowali swój pierwszy serwer VPN i udostępnili prototyp znajomym. Po pozytywnych opiniach rozszerzyli swoją działalność. \ R \ n \ r \ nNazwa NordVPN została zainspirowana nordyckimi wartościami zaufania, innowacyjności i pewności siebie. Te ideały przekładają się na wartość, jaką NordVPN przywiązuje do wolności klienta. Obecnie NordVPN obsługuje ponad 12 milionów klientów na całym świecie. Został doceniony przez wielu wpływowych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Cieszy się dobrą opinią wśród najbardziej zaufanych ze wszystkich dostawców usług w zakresie bezpieczeństwa i prywatności. \ R \ nLiczba serwerów & Lokalizacje \ r \ nJakość usługi VPN jest silnie związana z liczbą i rozmieszczeniem serwerów. Więcej serwerów rozsianych po całym świecie przekłada się na lepszą niezawodność i szybkość. Przekłada się to również na więcej opcji adresu IP VPN. NordVPN jest tego świadomy i ma naprawdę imponującą liczbę serwerów, ponad 5200. Są one rozmieszczone w 60 krajach, więc istnieje bardzo duża szansa, że ​​w pobliżu znajduje się serwer. Duża liczba serwerów zmniejsza obciążenie każdego z nich, co przekłada się na większą szybkość. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nMożesz wyświetlić pełną listę serwerów z NordVPN na stronie Lokalizacja serwera. Serwery są podzielone według regionu, a następnie kraju. Dla każdego możesz zobaczyć, jakie funkcje są dostępne. Są one wyświetlane ze znacznikami wyboru i obejmują takie elementy, jak Double VPN, dedykowany adres IP, P2P, zaciemniony i Onion Over VPN. \ R \ n \ r \ nGdy używasz NordVPN, inteligentny algorytm usługi automatycznie wybierze idealny serwer. Zależy to od Twojej lokalizacji, specjalnych wymagań i obciążenia. Zauważysz również, że istnieją specjalne typy serwerów, funkcje wymienione przez niektóre serwery. \ R \ n \ r \ nDedykowane serwery IP umożliwiają korzystanie z dedykowanego adresu IP, którego nie będziesz udostępniać innym użytkownikom. Serwery Double VPN oferują funkcjonalność Double VPN od NordVPN. Podobnie serwery Onion Over VPN oferują funkcję Onion Over VPN. Serwery zaciemnione są idealne dla tych w krajach, w których obowiązują silne ograniczenia dostępu do Internetu. Serwery P2P są zoptymalizowane pod kątem udostępniania o charakterze P2P. Standardowe serwery są zawsze ultraszybkie i zapewniają prywatność. \ R \ nKiedy dedykowane adresy IP z NordVPN są przydatne? \ R \ nPrzeciętny klient NordVPN nie potrzebuje dedykowanego adresu IP, ale jest to kluczowa funkcja w niektórych sytuacjach. Ci, którzy uzyskują dostęp do serwerów biznesowych, mogą skorzystać z tej opcji w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Można to zrobić, dodając swój dedykowany adres IP do białej listy i wiedząc, że nikt inny nie może go używać. \ R \ n \ r \ n Jest to również dobre dla bankowości internetowej, zapobiegając temu, by Twój bank uwierzył, że jesteś w różnych lokalizacjach przy każdym logowaniu. Ciągłe zmiany lokalizacji mogą być postrzegane jako podejrzane, co skutkuje zablokowaniem konta. \ R \ n \ r \ nUżywanie dedykowanych adresów IP może również pomóc w uniknięciu czarnej listy. Jest to potencjalna konsekwencja współdzielonych adresów IP, ponieważ inne osoby korzystające z tego adresu mogą angażować się w zachowania powodujące umieszczenie na czarnej liście. Możesz również zauważyć, że jeśli używasz popularnego współdzielonego adresu IP, musisz poradzić sobie z większą liczbą CAPTCHA. Jeśli to staje się irytujące, dedykowany adres IP może mieć sens. \ R \ n \ r \ nOczywiście współdzielone adresy IP zapewniają większą prywatność online, ponieważ Twoja historia jest mieszana z innymi osobami. Istnieje również dodatkowa opłata za osobisty statyczny adres IP z NordVPN. \ R \ n \ r \ n \ r \ nCzy NordVPN przechowuje dzienniki? \ R \ nW przeciwieństwie do niektórych dostawców VPN NordVPN nigdy nie prowadzi dzienników. Dzieje się tak, ponieważ firma chce mieć pewność, że nikt nie będzie mógł zobaczyć działań swoich klientów w Internecie. Ponieważ na NordVPN nie ma dzienników, nie można zmusić firmy do ich udostępniania. Nie możesz udostępniać tego, co nie istnieje. \ R \ n \ r \ nNordVPN zapewnia dodatkowe zapewnienie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych i historii online. Na stronie O nas znajduje się sekcja Warrant Canary. To jest stwierdzenie, że NordVPN ma pełną kontrolę nad swoją infrastrukturą. Ta sekcja dalej stwierdza, że ​​nigdy nie doszło do naruszenia lub naruszenia bezpieczeństwa danych. Nie ujawnił żadnych informacji ani kluczy prywatnych użytkowników. Co więcej, nie został zmuszony do wprowadzania modyfikacji, które prowadziłyby do wycieku danych lub dostępu osób trzecich. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nPoniżej tego oświadczenia NordVPN zawiera trzy ważne oświadczenia wspierające prywatność. Wszystkie są ważne w dniu podanym na stronie internetowej, czyli w dniu, w którym je przeglądasz. Oświadczenia wskazują, że NordVPN NIE otrzymał nakazów kneblowania, listów bezpieczeństwa narodowego ani nakazów od organizacji rządowych. Podsumowując, potwierdzono zobowiązanie NordVPN do stosowania zasady zerowych logów. \ R \ nNordVPN \ u2019Prywatność \ r \ nJak wspomniano, NordVPN ma ścisłą politykę braku logów. Usługa nigdy nie śledzi, nie zbiera ani nie udostępnia prywatnych danych. NordVPN szczyci się tym, że gromadzi jedynie minimum informacji wymaganych do świadczenia Twojej usługi. Jest to bardzo ważne, ponieważ chociaż Twoja sieć VPN ukrywa informacje przed usługodawcą internetowym, może zbierać te dane samodzielnie. \ R \ n \ r \ nAby lepiej zrozumieć zasady braku logów w NordVPN, rozważ niektóre typy dzienników, których firma nigdy nie śledzi ani nie gromadzi . Jeśli chodzi o dzienniki połączeń, NordVPN nie śledzi używanych serwerów VPN ani ilości przesyłanych danych. Nie śledzi również czasu trwania połączenia, czasu ani przychodzących ani wychodzących adresów IP. Jeśli chodzi o dzienniki użytkowania, NordVPN nigdy nie śledzi odwiedzanych witryn, pobieranych plików ani używanego oprogramowania. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nPodczas gdy inni dostawcy VPN twierdzą, że mają zasady braku dziennika, nie zawsze rób to w takim samym stopniu. Wielu nadal będzie gromadzić dzienniki połączeń. Jest to problematyczne, ponieważ osoba trzecia może wykorzystać informacje zawarte w tych dziennikach połączeń, aby Cię zidentyfikować. \ R \ n \ r \ nNie tylko NordVPN ma politykę braku logów, ale nie musisz wierzyć firmie na słowo dla tego. Jedna z czterech firm audytorskich z Wielkiej Czwórki zakończyła audyt swoich roszczeń niezarejestrowanych. Jest to pierwsza w branży i stwierdzono, że NordVPN uczciwie i dokładnie opisał swoje zasady. \ R \ n \ r \ nWażne jest również, aby pamiętać, że NordVPN wybrał swoją lokalizację bazową, aby zmaksymalizować prywatność. Ponieważ NordVPN nie ma siedziby w jurysdykcjach USA ani UE, nie ma wymogów prawnych dotyczących gromadzenia danych osobowych. \ R \ n \ r \ nWszystko, co NordVPN o Tobie wie, to Twój adres e-mail, informacje o płatności i sygnatura czasowa statusu ostatniej sesji . Firma posiada również podstawowe informacje o obsłudze klienta i wie, jak korzystasz z jej strony internetowej. Poza tymi informacjami, Twoja prywatność ma pierwszeństwo. \ R \ nKluczowe cechy NordVPN \ r \ nWiele kluczowych funkcji NordVPN wiąże się z bezpieczeństwem online. Obejmuje to takie funkcje, jak podwójna sieć VPN, CyberSec i szyfrowanie na poziomie wojskowym. Połączenie funkcji chroni Twoją aktywność przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami. Może również blokować reklamy i zapewniać ochronę w publicznych sieciach Wi-Fi. \ R \ n \ r \ nDalsze środki bezpieczeństwa w celu ochrony danych obejmują ścisłą politykę braku dzienników i ochronę IP. NordVPN dodatkowo oferuje produkcję wycieków DNS, Onion Over VPN i automatyczny wyłącznik awaryjny. NordVPN działa również na każdym urządzeniu, więc możesz go używać w domu, w podróży lub gdziekolwiek indziej. \ R \ n \ r \ nKorzystając z NordVPN, możesz cieszyć się Internetem niezależnie od tego, gdzie jesteś. Oznacza to brak obaw o ograniczenia przepustowości lub cenzurę dzięki licznym serwerom, SmartPlay, obsłudze P2P i błyskawicznej szybkości. \ R \ nZablokuj reklamy & Złośliwe oprogramowanie z funkcją CyberSec \ r \ nCyberSec firmy NordVPN to zaawansowana technologia, która automatycznie blokuje podejrzane witryny. W rezultacie nie musisz martwić się o cyberzagrożenia, takie jak złośliwe oprogramowanie lub krzykliwe reklamy. CyberSec regularnie skanuje adresy internetowe, porównując je z listami blokowanymi, aby uchronić Cię przed cyberzagrożeniem lub phishingiem. Ta funkcja automatycznie blokuje dostęp do witryn internetowych znanych ze złośliwego oprogramowania, oprogramowania szpiegującego, programów śledzących i podobnego złośliwego oprogramowania. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nCyberSec zapobiega również kontroli botnetów. Oznacza to, że nawet jeśli Twoje urządzenie ma już złośliwe oprogramowanie, nie będzie brało udziału w ataku DDoS. Zamiast tego funkcja wykrywa, a następnie przerywa komunikację między serwerem poleceń i kontroli botnetu a Twoim urządzeniem. Jeśli chodzi o reklamy, CyberSec ukrywa automatycznie odtwarzane reklamy wideo, wyskakujące okienka i inne rodzaje reklam. Może to przyspieszyć ładowanie i usunąć irytację. \ R \ nNordVPN \ u2019s Double VPN \ r \ nDwukrotna sieć VPN firmy NordVPN zasadniczo podwaja Twoje bezpieczeństwo i prywatność online. W przypadku zwykłej sieci VPN Twój ruch online będzie przechodził przez wybrany przez Ciebie serwer VPN. To szyfruje wysyłane i odbierane dane oraz zmienia adres IP. Double VPN ukrywa całą aktywność za drugim serwerem. \ R \ n \ r \ nGdy ruch dociera do zdalnego serwera VPN, pozostaje zaszyfrowany. Następnie przechodzi przez inny serwer VPN w celu uzyskania kolejnej warstwy szyfrowania. Dzięki Double VPN Twoje dane otrzymują dwie warstwy szyfrowania zamiast jednej. To sprawia, że ​​włamanie jest jeszcze trudniejsze dla hakerów. \ R \ n \ r \ nDwukrotna sieć VPN również zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ połączenia wykorzystują protokoły TCP i UDP. Ponadto drugi serwer nie ma żadnych informacji o Tobie, odkąd pierwsza sieć VPN zmieniła Twój pierwotny adres IP. Ta metoda zapewnia pełną prywatność, ponieważ nikt nie może wyświetlić ostatecznego miejsca docelowego w Internecie. Zamiast tego zauważą, że korzystasz z VPN. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nNordVPN wskazuje kilka kategorii osób, dla których Double VPN jest istotną funkcją. Należą do nich działacze polityczni, dziennikarze, osoby, które chcą uniknąć inwigilacji rządowej i wszystkie osoby chroniące źródła. \ R \ n \ r \ nDwojna sieć VPN nie jest konieczna do codziennego przeglądania prywatnego, w takim przypadku wystarczy zwykła sieć VPN. Podwójne VPN mogą również spowalniać połączenia, czyniąc je niepraktycznymi, gdy potrzebujesz szybkości. Nie musisz też używać go do przeglądania sieci Tor, ponieważ NordVPN ma do tego oddzielną funkcję. \ R \ n \ r \ nPodwójna sieć VPN jest częścią każdej subskrypcji NordVPN. Jest dostępny dla systemów Windows, Android i macOS z OpenVPN. Możesz ją włączać i wyłączać, jak chcesz. \ R \ nCo to jest Onion Over VPN? \ R \ nOnion Over VPN to ekskluzywna funkcja NordVPN. Ulepsza Tor (The Onion Router) o dodatkowe zabezpieczenia tunelu VPN. Ta funkcja jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy jedno kliknięcie, aby przejść przez sieć Onion. Alternatywnie możesz go użyć, łącząc się z NordVPN, tak jak zwykle podczas korzystania z przeglądarki Tor. \ R \ n \ r \ nUżywanie Onion Over VPN zapewni Ci prywatność przed władzami i dostawcą usług internetowych. Dostawca usług internetowych zazwyczaj jest w stanie stwierdzić, że używasz Onion, ale nie widzi, co z nią robisz. W przypadku NordVPN dostawca usług internetowych nie może nawet tego zrobić. Dodano również szyfrowanie z zaszyfrowanego tunelu VPN NordVPN. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nUżywanie Onion Over VPN zapewnia wiele warstw anonimowości. Zaczynasz od połączenia się z siecią Onion przez losowy punkt wejścia. Stamtąd podróżujesz przez różne serwery, otaczając dane w szyfrowaniu. Później warstwy szyfrowania są usuwane pojedynczo. Po wyjściu dane zostaną odszyfrowane, zanim wyjdziesz przez losowy węzeł i trafią do sieci. \ R \ n \ r \ nJeśli miałbyś używać Onion bez NordVPN, Twój dostawca usług internetowych może powiedzieć, że używasz Onion. Jest to ryzykowne dla niektórych osób, szczególnie w krajach o silnej cenzurze. Istnieje również ryzyko związane z tym, że serwery Onion obsługują wolontariusze. Oznacza to, że ktoś o złych zamiarach może wdrożyć zagrożone serwery i śledzić Cię. Dzięki NordVPN \ u2019 Onion Over VPN ryzyko to jest wyeliminowane. \ R \ n \ r \ nNordVPN sugeruje Onion Over VPN jako szczególnie przydatną funkcję dla dziennikarzy i działaczy politycznych. Jest to również dobre dla tych, którzy są w autokratycznych reżimach, w których rząd monitoruje i rejestruje ruch online. Może być również przydatne dla każdego, kto pracuje z poufnymi danymi lub uzyskuje do nich dostęp. \ R \ nNordVPN \ u2019Szyfrowanie na poziomie wojskowym \ r \ nJedną z mocnych stron NordVPN jest szyfrowanie na poziomie wojskowym. To szyfrowanie zapewnia ochronę przed wścibskimi oczami, takimi jak hakerzy, dostawcy usług internetowych i rząd. Bez szyfrowania i VPN cały ruch przechodzi przez dostawcę usług internetowych (ISP). Pozwala to dostawcy usług internetowych na łatwe odczytanie danych. Dostawca usług internetowych może następnie zapisać te dane i udostępniać je lub wykorzystywać w dowolny sposób. Może to obejmować przekazanie go władzom lub sprzedaż reklamodawcom. Rząd może nawet wymagać od niego udostępniania danych. \ R \ n \ r \ nUżywanie sieci VPN z szyfrowaniem na poziomie wojskowym uniemożliwia dostawcy usług internetowych dostęp do Twojego ruchu internetowego. Cały ruch będzie przechodził przez tunel VPN. To jest zaszyfrowany tunel łączący Twoje urządzenie z miejscem docelowym w sieci. Zapewnia to nie tylko szyfrowanie, ale także ukrywa lokalizację i adres IP. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nNordVPN zapewnia szyfrowanie, tworząc zaszyfrowany tunel. Wszystkie dane przesyłane online są dzielone na pakiety. W związku z tym NordVPN dzieli prywatne dane, hermetyzuje je, a następnie przekazuje przez ten tunel VPN. Dane docierają do serwerów VPN, z których usuwany jest pakiet zewnętrzny. Następnie dostęp do danych uzyskuje się poprzez odszyfrowanie. W rezultacie nawet jeśli ktoś zdołałby przechwycić Twoje dane, nie mógłby ich odczytać. \ R \ n \ r \ nNordVPN wybiera szyfrowanie na poziomie wojskowym, czyli AES z 256-bitowymi kluczami. To właśnie zaleca NASA w przypadku informacji niejawnych, nawet danych ŚCIŚLE TAJNYCH. Klucz 256-bitowy wskazuje rozmiar klucza, z 256-bitowymi kluczami zawierającymi 1,1×1077 potencjalnych kombinacji. Aby przełamać ten poziom szyfrowania, konieczne są superkomputery, których jeszcze nie można zbudować. \ R \ nW jaki sposób NordVPN chroni przed wyciekami DNS? \ R \ nNordVPN wykorzystuje technologię ochrony przed wyciekiem DNS do ochrony prywatności i technologii online. Ta technologia ma zastosowanie, jeśli serwery DNS wysyłają zapytania, które nie są zaszyfrowane i nie znajdują się w bezpiecznym tunelu VPN. Aby zrozumieć tę ochronę, należy pamiętać, że DNS to skrót od Domain Name System. DNS tłumaczy nazwy domen lub adresy URL na adresy IP, z którymi się łączysz. \ R \ n \ r \ n Wycieki nazw DNS występują, gdy żądania DNS nie przechodzą prawidłowo przez tunel VPN, co oznacza, że ​​nie są szyfrowane. Wyciek DNS może się zdarzyć, jeśli ręcznie skonfigurujesz VPN lub użyjesz usługi VPN bez wystarczającej ochrony. Chroniąc przed wyciekami DNS, NordVPN uniemożliwia Twojemu dostawcy usług internetowych znajdowanie wycieków informacji związanych z ruchem online. \ R \ nCo to jest automatyczny wyłącznik awaryjny NordVPN? \ R \ nAutomatyczny wyłącznik awaryjny to kolejna funkcja zabezpieczająca usług NordVPN. To rodzaj zaawansowanego zabezpieczenia, które zapobiega wyciekowi danych do sieci. Kill Switch stale monitoruje, aby upewnić się, że masz połączenie z serwerem VPN. Jeśli to połączenie zostanie przerwane w dowolnym momencie, wyłącznik awaryjny tymczasowo zablokuje urządzeniu dostęp do sieci. \ R \ n \ r \ nPo istnieniu wyłącznik awaryjny służy jako ostatnia linia obrony, jeśli coś się stanie i połączenie z NordVPN zostanie zerwane. Bez tego spadek połączenia z NordVPN może spowodować, że Twój adres IP i prywatne dane staną się widoczne. Kill Switch automatycznie dezaktywuje się, przywracając dostęp do Internetu, gdy tunel VPN zostanie przywrócony. Alternatywnie, zawsze możesz wyłączyć tę funkcję wyłącznika awaryjnego. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nIstnieją dwie oddzielne wersje wyłącznika awaryjnego z NordVPN w zależności od urządzenia. W systemie Windows i macOS masz możliwość całkowitego wyłączenia połączenia internetowego w przypadku awarii serwera. Możesz też ustawić Kill Switch tak, aby blokował określone aplikacje. Blokowanie wszystkiego jest bezpieczniejsze, ale blokowanie wybranych aplikacji jest idealne dla bardziej zaawansowanych użytkowników. \ R \ n \ r \ nW aplikacjach NordVPN na iOS, Kill Switch zapewni ogólnosystemową blokadę sieci po zerwaniu połączenia VPN. W przypadku Androida 7 i nowszych wersji możesz włączyć Kill Switch. Możesz to znaleźć w natywnych ustawieniach w obszarze sieci bezprzewodowe i sieci oraz VPN. \ R \ nCzy musisz używać wyłącznika awaryjnego z NordVPN? \ R \ nPodczas gdy NordVPN ma wiele serwerów w celu zapewnienia niezawodności, inne czynniki mogą prowadzić do problemów z połączeniem. Częściej zdarza się, że przerwanie połączenia będzie spowodowane niestabilnymi połączeniami internetowymi. Jest to szczególnie częste, jeśli Twoja sieć regularnie się rozłącza lub przekracza limit czasu. \ R \ n \ r \ nMożliwe jest również, że Twój program antywirusowy lub zapora sieciowa blokują NordVPN, więc nie można utworzyć tunelu VPN. Dopóki nie dodasz NordVPN do listy wyjątków, Kill Switch będzie aktywny. Czasami automatyczne aktualizacje mogą również prowadzić do ponownego uruchomienia bez ochrony VPN. Istnieje również szansa, choć niewielka, że ​​coś pójdzie nie tak na końcu NordVPN. Raz kabel został przecięty przez osobę trzecią w wypadku budowlanym, co spowodowało rozłączenia. To jedyny jak dotąd przypadek zakłóceń spowodowanych przez NordVPN, ale wyłącznik awaryjny był w tym momencie przydatny. \ R \ n \ r \ nNordVPN zdecydowanie zaleca, aby wyłącznik awaryjny był aktywny, gdy prywatność ma kluczowe znaczenie. Oznacza to, że osoby mieszkające w krajach z autorytarnymi rządami powinny zawsze mieć ją aktywną. Tak samo powinni postępować ci, którzy są działaczami politycznymi lub dziennikarzami. Osoby, które pracują z informacjami niejawnymi lub poufnymi, powinny zawsze mieć włącznik Kill podczas pracy. Każdy powinien przynajmniej włączyć funkcję Kill Switch przed wprowadzeniem jakichkolwiek danych, które mogłyby zagrozić prywatności, na przykład haseł. \ R \ nJakiego protokołu VPN używa NordVPN? \ R \ nNordVPN wykorzystuje dwa protokoły VPN do określenia formacji tunelu VPN . IKEv2 (Internet Key Exchange) współpracuje z najnowszą wersją wraz z IPsec (zabezpieczenia protokołu internetowego). Ta kombinacja zwiększa szybkość, stabilność i bezpieczeństwo. Wykorzystuje potężne klucze kryptograficzne i algorytmy, których superkomputery nie są w stanie złamać. NordVPN wybiera szyfrowanie nowej generacji (NGE) z tym IKEv2 \ / IPsec. NGE jest znany ze swojej wysokiej zdolności adaptacyjnej, więc może rozwijać się wraz z przełomami w kryptografii. \ R \ n \ r \ nInnym protokołem VPN jest OpenVPN. Jest to wszechstronny protokół bezpieczeństwa, który działa na portach UPD i TCP. Dzięki temu można go używać do przesyłania strumieniowego na żywo, gier i bezpiecznego przeglądania. W celu ochrony wrażliwych danych NordVPN opiera się na algorytmie szyfrowania AES-256-GCM wraz z kluczem 2048-bitowym DH. OpenVPN ma kod typu open source, więc każdy może go przejrzeć, zapewniając jego jakość. \ R \ n \ r \ nIKEv2 \ / IPsec jest domyślnym protokołem podczas korzystania z NordVPN w aplikacjach na macOS i iOS. OpenVPN jest domyślnym rozwiązaniem dla aplikacji na Androida, macOS i Windows. \ R \ nNordVPN Speed ​​\ r \ nNordVPN zapewnia szybkość i bezpieczeństwo. Sieci VPN mogą spowolnić przeglądanie Internetu, ponieważ ruch internetowy musi wykonać kolejny krok. NordVPN korzysta jednak z ultraszybkich serwerów, więc nie stanowi to problemu. Różnice prędkości podczas korzystania z VPN zwykle nie są zauważalne. Wyjątki pojawiają się podczas przesyłania strumieniowego lub udostępniania plików. W takich przypadkach ultraszybkie serwery NordVPN stają się ważne. \ R \ n \ r \ nNordVPN może również zapewnić szybki Internet, omijając ograniczanie przepustowości przez dostawcę usług internetowych. Nie ma obaw, że dostawcy usług internetowych spowalniają połączenie podczas przesyłania strumieniowego. Przesyłanie strumieniowe staje się nie tylko szybkie, ale także bezpieczne. Szybka usługa NordVPN zapewnia bezpieczeństwo, nawet w przypadku publicznego Wi-Fi. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nNa szybkość połączenia VPN wpływa wiele czynników, w tym jakość szyfrowania i prędkość Internetu. Zależy to również od odległości do serwera VPN i obciążenia serwera. Ponadto zależy to od programu antywirusowego lub zapory ogniowej i protokołu bezpieczeństwa. \ R \ n \ r \ nAby zmaksymalizować prędkość dzięki VPN, możesz ostrożnie wybierać serwery. Wybierz dostawcę takiego jak NordVPN z tysiącami serwerów. Daje to opcje i zmniejsza przepełnienie. Możesz także wybrać serwer, który jest bliżej Ciebie. NordVPN dba o to za Ciebie za pomocą przycisku Quick Connect. Ten przycisk automatycznie wybierze najlepszy dostępny serwer w danym momencie. \ R \ nCzy NordVPN nadaje się do przesyłania strumieniowego? Co to jest SmartPlay? \ R \ nNordVPN jest bardzo dobry do przesyłania strumieniowego treści. Dzięki możliwości wyboru serwera VPN możesz oglądać treści dostępne tylko w innych lokalizacjach geograficznych. Oznacza to również, że podczas podróży możesz uzyskać dostęp do swoich domowych treści. \ R \ n \ r \ nPodczas oglądania z NordVPN nie ma też buforowania lub jest ono minimalne. Filmy nie ładują się w nieskończoność, ponieważ dostawca usług internetowych nie narzuca ograniczania przepustowości. Twój dostawca usług internetowych nawet nie będzie wiedział, że przesyłasz strumieniowo. Co więcej, będziesz mógł skorzystać z szyfrowania na poziomie wojskowym, ciesząc się swoimi treściami. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nJedną z największych zalet korzystania z NordVPN do przesyłania strumieniowego jest unikanie przepustowości dławienie. Dostawcy usług internetowych często ograniczają przepustowość w godzinach szczytu. Może się to również zdarzyć z powodu priorytetów treści lub jeśli używasz zbyt dużej ilości danych w witrynach P2P lub witrynach strumieniowych. Mogą również istnieć ograniczenia przepustowości używane przez dostawcę usług internetowych do aktualizacji. \ R \ n \ r \ nAby strumieniowanie z NordVPN było jeszcze lepsze, usługa oferuje SmartPlay. SmartPlay umożliwia bezpieczny dostęp do treści, których w innym przypadku nie byłbyś w stanie. Czyni to bez żadnego wysiłku czy działania z Twojej strony. Funkcja SmartPlay łączy VPN z technologią Smart DNS. Funkcje VPN zapewniają prywatność i bezpieczeństwo. Technologia Smart DNS umożliwia strumieniowe przesyłanie większej ilości treści. \ R \ n \ r \ nDzięki SmartPlay nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności podczas przesyłania strumieniowego. Możesz także uzyskać dostęp do treści bez względu na to, gdzie jesteś, i robić to bezpiecznie. SmartPlay jest szczególnie przydatny do przesyłania strumieniowego w publicznych sieciach Wi-Fi, z ograniczaniem przepustowości i za granicą. \ R \ nCzy NordVPN nadaje się do udostępniania P2P? \ R \ nNordVPN szczyci się tym, że jest najlepszą siecią VPN dla tych, którzy chcą korzystać z udostępniania P2P . Sieci peer-to-peer to wygodna i szybka metoda udostępniania plików w większych grupach. Każda osoba jest zarówno osobą przesyłającą, jak i pobierającą, ale dostawcy usług internetowych tego odradzają. Wynika to w wielu przypadkach z negatywnej reputacji udostępniania plików. Mimo to udostępnianie plików jest bardzo legalne i przydatne. Jest to dobre rozwiązanie do wewnętrznego udostępniania dużych ilości danych korporacyjnych i przesyłania aktualizacji oprogramowania. Przydaje się również do publicznego rozpowszechniania danych, do których dostęp jest bezpłatny. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nBezpieczeństwo jest jednak problemem przy udostępnianiu P2P. Dzieje się tak częściowo dlatego, że każdy może zobaczyć swoje adresy IP. Chociaż pomaga to zwiększyć wydajność, szkodzi prywatności. Ponadto wielu dostawców usług internetowych odmówi Ci dostępu do witryn P2P lub ustawi limit przepustowości, aby Cię spowolnić. \ R \ n \ r \ nGdy używasz NordVPN do udostępniania P2P, Twój adres IP jest zabezpieczony, zapewniając prywatność. Uniemożliwia również usługodawcy internetowemu zobaczenie, że udostępniasz pliki. To z kolei zapobiega ograniczaniu przepustowości. Co więcej, sieci VPN, takie jak NordVPN, szyfrują wszystkie wysyłane dane i pliki. To chroni Twoje prywatne informacje. \ R \ nObsługa urządzeń NordVPN & Aplikacje \ r \ nNordVPN jest dostępny dla prawie każdego urządzenia, którego używasz regularnie. Niezależnie od tego, czy masz komputer z systemem Linux, Windows czy Mac, to zadziała. Istnieją również specjalne aplikacje na Androida, iOS i Android TV. NordVPN oferuje również zaszyfrowane rozszerzenia proxy dla przeglądarek Firefox i Chrome. \ R \ n \ r \ nKorzystając z NordVPN na urządzeniach mobilnych, otrzymujesz łatwą w użyciu i intuicyjną aplikację na iOS lub Androida. Dostępność mobilnych usług VPN ma kluczowe znaczenie, ponieważ dostęp do publicznej sieci Wi-Fi na tych urządzeniach jest bardziej powszechny. Mobilna wersja NordVPN zapewnia ten sam wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności. \ R \ n \ r \ nJednocześnie jej konstrukcja jest ukierunkowana szczególnie na kwestie mobilne. Na przykład dokona automatycznych korekt, gdy wyjdziesz z zasięgu lub między połączeniami Wi-Fi. Aplikacje mobilne NordVPN są zoptymalizowane pod kątem sieci bezprzewodowych o małej przepustowości. Mają także zoptymalizowaną prędkość i mniejsze ścieżki pamięci. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n Rozszerzenia proxy oferowane przez NordVPN dla przeglądarek Firefox i Chrome są lekkie. Te rozszerzenia umożliwiają zmianę adresu IP, tak jak robi to VPN. Umożliwiają również bezpieczny dostęp do witryn internetowych, niezależnie od tego, czy mają one ochronę HTTPS, czy nie. To rozszerzenie działa w przeglądarkach na Androida lub na komputerach. Rozszerzenie umożliwia również wyłączenie protokołu WebRTC, który może przypadkowo ujawnić Twój prawdziwy adres IP. \ R \ n \ r \ nGdy zarejestrujesz się w celu uzyskania konta NordVPN, możesz używać go na sześciu urządzeniach jednocześnie. Pamiętaj, że połączenie NordVPN z routerem liczy się tylko jako jedno z sześciu urządzeń. Jednocześnie jednak zabezpieczy każde urządzenie korzystające z sieci routera. Pokrycie sześciu urządzeń pomaga NordVPN wyróżnić się na tle konkurencji. Jest to również ważna funkcja, dzięki której zawsze jesteś chroniony, nawet jeśli korzystasz z wielu urządzeń. \ R \ nJak korzystasz z NordVPN? \ R \ nNordVPN został specjalnie zaprojektowany, aby był bardzo łatwy w użyciu. Wszystkie aplikacje mają opcje konfiguracji, więc możesz zacząć od razu. Możesz po prostu otworzyć program i wybrać Szybkie połączenie. Dzięki tej opcji system NordVPN automatycznie wybierze najlepszy dla Ciebie serwer. Możesz też wybrać kraj, z którego chcesz się połączyć z serwerem, a następnie pozwolić systemowi wybrać. Zaawansowani użytkownicy mogą przeglądać określone serwery na karcie Serwery. Tutaj możesz wybrać serwer na podstawie odległości i czasu ładowania. \ R \ n \ r \ nW menu ustawień są również dodatkowe intuicyjne opcje. Obejmuje to przełączanie z portów UDP na TCP z protokołem OpenVPN lub odwrotnie. Możesz też włączyć zaciemnione serwery lub skonfigurować automatyczne uruchamianie i automatyczne łączenie. Tutaj również znajdziesz proste konfiguracje dla CyberSec, Kill Switch i niestandardowych serwerów DNS. \ R \ nJakie plany oferuje NordVPN? \ R \ nJak w przypadku wielu innych dostawców VPN, NordVPN oferuje kilka planów z podobnymi funkcjami. Główna różnica polega na tym, że plany z dłuższymi terminami dają większe oszczędności. Jeśli zdecydujesz się płacić co miesiąc, miesięczny plan kosztuje 11,95 USD. Ta kwota jest rozliczana miesięcznie. Wybór rocznego planu przekłada się na 6,99 USD miesięcznie, oszczędzając 41 procent. Roczna opłata wynosi 83,88 USD. \ R \ n \ r \ nPlan dwuletni prowadzi do oszczędności w wysokości 66% miesięcznie, czyli 3,99 USD. To jest rozliczane jako 95,75 USD co dwa lata. Najlepsza oferta to ekskluzywny trzyletni plan dostępny przez ograniczony czas. Ma 75 procent oszczędności, więc płacisz 2,99 USD miesięcznie. Opłata jest naliczana co trzy lata i wynosi łącznie 107,55 USD. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nNie ma znaczenia, jaki plan wybierzesz w NordVPN, otrzymasz te same wspaniałe funkcje. Obejmują one dostęp do 51800 serwerów na całym świecie i możliwość podłączenia sześciu urządzeń jednocześnie. Zawsze istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy i polityka braku logów. Pamiętaj, że możesz później przejść na dłuższy plan między cyklami rozliczeniowymi. \ R \ n \ r \ nJeśli potrzebujesz osobistego statycznego adresu IP, zwanego dedykowanym adresem IP, wiąże się to z dodatkową opłatą. Możesz dodać to do swojego planu NordVPN w sekcji o nazwie Moje usługi. Kosztuje 70 USD rocznie, a adres IP może znajdować się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Holandii lub Niemczech. \ R \ nCzy istnieje bezpłatna wersja próbna od NordVPN? \ R \ nNordVPN nie oferuje bezpłatnej wersji próbnej. Możesz jednak zapisać się do planu i otrzymać pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni. Wynika to z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. \ R \ nOpcje płatności NordVPN \ r \ nIstnieje wiele metod płatności za NordVPN. Należą do nich karty kredytowe, kryptowaluty, PaymentWall, AliPay i WeChat. Możesz także skorzystać z Google Play lub iTunes. Osoby mieszkające poza Stanami Zjednoczonymi mogą również być w stanie zapłacić gotówką. Można to zrobić w niektórych sklepach, w tym w Micro Center i Fry \ u2019s Electronics. Po dokonaniu płatności zobaczysz pełną listę opcji płatności. \ R \ n \ r \ n \ r \ nProgram partnerski NordVPN \ r \ nW programie partnerskim NordVPN otrzymasz prowizję za udane skierowanie do NordVPN. Program jest wyposażony w dedykowanego opiekuna klienta do indywidualnego wsparcia. Istnieją konwersje dla wszystkich typów ruchu i lokalizacji geograficznych. Prowizje są również hojne, w tym dożywotnie udziały w przychodach i jedne z najlepszych prowizji w sieciach VPN. \ R \ n \ r \ nSzczególne stawki prowizji zależą od planu, który wybrał Twój polecony oraz od tego, czy jest to nowa rejestracja czy odnowienie. Otrzymujesz 100 procent prowizji za nowe rejestracje w przypadku planów miesięcznych i 30 procent za odnowienia. W przypadku ofert sześciomiesięcznych, rocznych lub dwuletnich prowizje wynoszą 40 procent za nowe zapisy. Odnowienie wynosi 30 procent. \ R \ nObsługa klienta NordVPN \ r \ nObsługa klienta NordVPN zapewnia wielokrotnie nagradzaną obsługę klienta przez całą dobę. W szczególności zdobył tytuł Najlepszej Obsługi Klienta 2018 podczas BestVPN.com Awards. Możesz rozmawiać za pomocą pływającego przycisku w prawym dolnym rogu strony. Możesz też skontaktować się z nimi za pośrednictwem Centrum pomocy. Główne metody znajdowania odpowiedzi na NordVPN to czat na żywo, pomoc przez e-mail i Centrum pomocy. \ R \ n \ r \ nPo wysłaniu wiadomości e-mail zespół NordVPN skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin. Czat na żywo zapewnia pomoc na żywo. Przed połączeniem poprosi Cię o kilka podstawowych informacji, takich jak temat. Następnie zostaniesz przekierowany do agenta z odpowiednią wiedzą. \ R \ n \ r \ nStrona Skontaktuj się z nami w serwisie NordVPN zawiera również informacje umożliwiające skontaktowanie się z firmą w innych sytuacjach. Istnieją określone adresy e-mail do rozwoju firmy, VPN do współpracy biznesowej, prasowej i partnerskiej. \ R \ n \ r \ nCentrum pomocy NordVPN to zbiór artykułów związanych z VPN i usługami firmy. Sekcja jest dobrze zorganizowana i zawiera również samouczki. Możesz przeglądać według kategorii lub skorzystać z pola wyszukiwania. Dla wygody zobaczysz również najpopularniejsze pytania u góry. \ R \ nInni dostawcy VPN \ r \ nNiektórzy inni dostawcy, których omówiliśmy wcześniej w Blockonomi, to: \ r \ n \ r \ n \ tCyberGhost \ r \ n \ tAvast Secureline \ r \ n \ r \ nWniosek \ r \ nNordVPN należy do liderów w świecie usług VPN. Firma posiada ponad 5200 serwerów w 60 krajach. Zapewnia to więcej opcji geograficznych i lepsze prędkości ze względu na brak przepełnienia. \ R \ n \ r \ nJedna subskrypcja NordVPN umożliwia podłączenie sześciu urządzeń, z których jednym może być router z nieograniczoną liczbą podłączonych urządzeń. NordVPN jest silny pod względem bezpieczeństwa i prywatności dzięki szyfrowaniu i polityce braku logów. Ta zasada braku logów została nawet sprawdzona przez firmę zewnętrzną. \ R \ n \ r \ nGwarancja zwrotu pieniędzy w NordVPN jest również świetna, zasadniczo pozwala potencjalnym klientom wypróbować usługę przez 30 dni. Są nieco zawiedzeni brakiem bezpłatnej wersji próbnej, którą obecnie oferuje wielu innych dostawców. \ R \ n \ r \ nOgólnie rzecz biorąc, uważamy, że NordVPN jest jednym z najlepszych dostawców na rynku, więc jeśli szukasz bardzo solidną ofertę wspieraną przez firmę o doskonałej reputacji, a następnie wypróbuj ją. \ r \ nOdwiedź NordVPN","autor": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Oliver Dale"},"Data opublikowania":"2020-01-02"},"extraType":"nieokreślony","Alternatywna nazwa":"nieokreślony","nagroda":"nieokreślony","nagrody":"nieokreślony","Marka":"nieokreślony","Kategoria":"nieokreślony","kolor":"nieokreślony","głębokość":"nieokreślony","ujednoznaczniający Opis":"nieokreślony","gtin":"nieokreślony","gtin12":"nieokreślony","gtin13":"nieokreślony","gtin14":"nieokreślony","gtin8":"nieokreślony","wysokość":"nieokreślony","identyfikator":"nieokreślony","logo":"nieokreślony","mainEntityOfPage":"nieokreślony","materiał":"nieokreślony","Model":"nieokreślony","mpn":"nieokreślony","nsn":"nieokreślony","ID produktu":"nieokreślony","Data produkcji":"nieokreślony","Data zakupu":"nieokreślony","Data wydania":"nieokreślony","taki sam jak":"nieokreślony","sku":"nieokreślony","hasło reklamowe":"nieokreślony","url":"nieokreślony","waga":"nieokreślony","szerokość":"nieokreślony"}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map