Australia DTA Blockchain

Według ostatni artykuł w Computerworld, rządu Australii Agencja Transformacji Cyfrowej (DTA) jest na dobrej drodze do przygotowania prototypowej platformy blockchain do końca bieżącego roku finansowego. W tej chwili DTA jest w trakcie fazy odkrywania z Dane61, gdzie są, „badając znaczenie i zastosowanie łańcucha bloków dla rządu”.

Australia DTA Blockchain

Istnieje wiele obszarów, w których blockchain mógłby pomóc rządowi australijskiemu zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć ogólną wydajność. Randall Brugeaud, który został mianowany dyrektorem generalnym DTA na początku tego roku, określił australijski system opieki społecznej jako krótkoterminowy cel wdrożenia blockchain.

Pan Brugeaud powiedział na konferencji technologicznej na początku tego roku, której będzie szukało DTA,

„Innowacyjne sposoby bezpiecznego i wydajnego świadczenia usług rządowych przy użyciu technologii blockchain” oraz „Potencjał blockchain do bezpiecznego rejestrowania transakcji zostanie zbadany w oparciu o doświadczenia innych organizacji sektora publicznego i prywatnego”.

Australia jest wiodącą siłą we wdrażaniu Blockchain

Na 700 000 AUD, pieniądze, które zostały przeznaczone przez DTA na „zbadanie obszarów, w których technologia blockchain może zaoferować największą wartość usług rządowych”, są niewielkie jak na światowe standardy. Narody takie jak Korea Południowa i Chiny inwestują miliardy dolarów w badania nad blockchainem, a jedno miasto w Chinach przeznaczyło ponad miliard dolarów na rozwój lokalnego łańcucha blokowego.

Mimo wszystko Australia jest liderem w opracowywaniu technologii blockchain dla rzeczywistych przypadków użycia. Commonwealth Bank of Australia (CBA) zadebiutował na autorskiej platformie logistycznej blockchain kilka miesięcy temu, kiedy wykorzystał ją do wysyłki przesyłki migdałów z Victorii w Australii do Hamburga w Niemczech.

Australijska Giełda Papierów Wartościowych (ASX) również pracuje nad przeniesieniem platformy rozliczeń handlu na blockchain. ASX postanowił cofnąć datę uruchomienia na nową platformę rozliczeń blockchain od 2020 do 2021 roku. Nadal są na dobrej drodze, aby mieć pierwszą platformę blockchain do rozrachunku akcji na świecie, a ASX szuka również „innych klas aktywów, którymi instytucje finansowe nadal zarządzają w oparciu o starszą technologię i z procesami ręcznymi ”- twierdzi dyrektor generalny ASX Dominic Stevens.

Blockchain do zastosowań publicznych i prywatnych

Usługi społeczne to ogromny potencjalny obszar do wdrożenia blockchain. Większość usług pomocy publicznej można łatwo rozwiązać za pośrednictwem platformy blockchain, a liczne obszary, w których możliwe jest marnotrawstwo, można wyeliminować za pomocą inteligentnych kontraktów, które zapewniają korzyści zgodnie z wcześniej określonymi zasadami.

Nie ma potrzeby, aby urząd rządowy wycinał czek, a nawet korzystał z bezpośredniego depozytu, jeśli można go łatwo zautomatyzować za pomocą platformy blockchain, którą można automatycznie przeglądać zgodnie z krajowymi wytycznymi. Ograniczenie potrzeby nadzoru ludzkiego eliminuje potencjalne błędy i jednocześnie obniża koszty.

Ta sama przesłanka jest zasadniczo prawdziwa w przypadku zastosowań technologii blockchain w sektorze prywatnym. Organizacja Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO) niedawno utworzyła konsorcjum z kancelarią prawniczą Herbert Smith Freehills i IBM. Planują zbudować australijską platformę blockchain, która umożliwiłaby wykorzystanie inteligentnych kontraktów w kwestiach prawnych.

Konsorcjum planuje nazwać nową platformę Australian National Blockchain (ANB). Celem jest umożliwienie firmom korzystania z inteligentnych kontraktów w wielu aplikacjach, w tym: „Możliwość rejestrowania zewnętrznych źródeł danych, takich jak dane urządzeń Internetu rzeczy (IoT), umożliwiając samowykonanie tych klauzul w przypadku spełnienia określonych warunków umowy, ”Zgodnie z komunikatem prasowym grupy.

Rozwijanie zalet

Zyski, jakie Australia osiąga dzięki wsparciu technologii blockchain, są dwojakie. Po pierwsze, Australia odniesie korzyści ze wzrostu wydajności, który blockchain prawie na pewno przyniesie w wielu obszarach. Po drugie, będą mieli doświadczenie w przechodzeniu na systemy oparte na blockchain, co może pomóc im konkurować globalnie, gdy inne kraje przechodzą na blockchain.

ASX skomentował stan przejścia na blockchain i dlaczego jego uruchomienie zajmuje trochę więcej czasu,

„Kilku respondentów zwróciło uwagę na możliwe ryzyko, zwłaszcza w odniesieniu do zapewnienia gotowości wszystkich użytkowników do uruchomienia” – zauważyli i kontynuowali: „Kilku poparło bardziej etapowe podejście do wdrażania. ASX uznaje tę opinię, ale pozostaje poglądem – opierając się na wcześniejszych doświadczeniach w przenoszeniu krytycznych systemów infrastruktury rynkowej – że pojedynczy weekend przełączania jest najbardziej odpowiednim rozwiązaniem i wiąże się z mniejszym ryzykiem niż inne alternatywy, takie jak równoległe uruchamianie wielu systemów ”.

Oczywiste jest, że przeniesienie krytycznych systemów z jednej architektury rozliczeniowej do innej nie jest łatwym procesem. Teraz, gdy ASX podejmuje kroki, aby pozostać na czele, mogą być w stanie pomóc innym giełdom we wdrażaniu ich własnych programów. To samo dotyczy platformy logistycznej, z której ostatnio korzystała CBA, która może odgrywać znacznie większą rolę w światowym handlu w ciągu najbliższych kilku lat.