IBM wprowadza platformę Blockchain „Food Trust” na żywo: główni detaliści na pokładzie

IBM Blockchain

IBM był w centrum komercyjnego rozwoju technologii blockchain. W tym tygodniu ogłosili, że uruchomią nową platformę o nazwie „IBM Food Trust”. Firma współpracowała również z Walmart nad zastrzeżoną platformą śledzenia żywności opartą na blockchain. Plik globalny system dystrybucji żywności jest ogromny, co oznacza, że ​​ten nowy produkt firmy Big Blue może być głównym producentem pieniędzy.

IBM Blockchain

Supermarket Carrefour wagi ciężkiej najwyraźniej już jest w akcji. W ogłoszeniu Food Trust podano, że Carrefour będzie jednym z jego pierwszych dużych klientów. Inne firmy mogą kupić subskrypcję, aby korzystać z Food Trust, a w zależności od ich wielkości ceny wahają się od 100 do 10000 USD miesięcznie.

Pojawia się pytanie, jak obowiązkowy będzie udział w tych nowych systemach śledzenia żywności. Kilka tygodni temu Walmart ogłosił, że będzie wymagał od niektórych swoich dostawców korzystania z systemu śledzenia łańcucha blokowego w przyszłym roku. Na początek tylko dostawcy zielonych warzyw liściastych będą zmuszeni wskoczyć na blockchain. W takim przypadku więcej dostawców może być zobowiązanych do udziału lub ryzykować utratę Walmart jako klienta.

Walmart Blockchain

Przeczytaj: Walmart wymaga, aby dostawcy warzyw używali Blockchain do śledzenia zanieczyszczenia

IBM prowadzi do bezpieczniejszej żywności

Bez względu na to, jakie ramy czasowe mają dostawcy i osoby zajmujące się handlem żywnością, aby zreorganizować swoje systemy ewidencjonowania, wymuszenie przyjęcia blockchain w śledzeniu żywności jest prawdopodobnie mądrym pomysłem. Carrefour planuje do 2022 r. Umieścić wszystkie własne markowe produkty na łańcuchu blokowym IBM Food Trust. Rozpoczną one od przetestowania platformy we Francji, Hiszpanii i Brazylii, zanim nadadzą platformie ważniejszą rolę..

Emmanuel Delerm, który jest dyrektorem ds. Blockchain w Carrefourm, skomentował CoinDesk po tym, jak ich udział został upubliczniony: „Dla nas to kwestia rozsądku dla konsumenta” i dodał: „To naprawdę popycha nas do powiedz naszym producentom, partnerom lub dostawcom, czy pojawią się na platformie? Jest naprawdę zorientowany na konsumenta; robimy to naprawdę dla nich ”.

Znacznie lepszy system

Jest prawie pewne, że platforma śledzenia żywności oparta na łańcuchu bloków będzie działać lepiej niż istniejący system, który jest zarówno powolny, jak i brakuje mu jakiegokolwiek centralnego rejestru. Wiceprezes IBM ds. Rozwiązań blockchain, Ramesh Gopinath, wyjaśnił CoinDesk, że „IBM Food Trust jest pierwszym produkcyjnym łańcuchem blokowym na rzeczywistą skalę i jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu udostępniamy produkt na szeroką skalę”.

Wydaje się, że IBM Food Trust uosabia wiele zalet, które może zapewnić blockchain. Według Ramesha Gopinatha nowa platforma może prześledzić zanieczyszczenie do źródła w ciągu kilku sekund, ale może również znaleźć inne produkty, na które mogły mieć wpływ skażone przedmioty.

Zamiast przeprowadzać żmudne śledztwo, które zajmowałoby dni lub tygodnie, wytropienie potencjalnie śmiercionośnego jedzenia może zająć mniej niż minutę. Pan Gopinath powiedział, że ta platforma „… oczywiście wymaga od hodowców, dostawców i detalistów, aby wszyscy byli częścią rozwiązania, przesyłając informacje w sposób zaufany i dozwolony, a my łączymy to wszystko razem”.

Wydaje się, że przemysł spożywczy lubi Blockchain

Carrefour jest jedną z wielu firm zajmujących się dystrybucją żywności, które dołączają do IBM Food Trust. Topco Associates jest również członkiem zespołu Food Trust i reprezentuje 15 000 sklepów. Beefchain, Dennick Fruit Source, Wakefern i Smithfield również wchodzą w grę, prawdopodobnie dlatego, że jest to tylko kwestia, kiedy tego rodzaju system stanie się wymaganiem dla dostawców żywności..

Frank Yiannas jest wiceprezesem firmy Walmart ds. Bezpieczeństwa żywności i tak określił cel współpracy Walmart z IBM w zakresie śledzenia żywności w technologii blockchain: „Staramy się stworzyć równoważność śledzenia FedEx dla żywności; że w każdym punkcie kontinuum od farmy do żywności, gdy zachodzi zdarzenie identyfikowalności, czyli przejście, informacje o tym produkcie są zapisywane w sieci blockchain. ”

Teraz wygląda na to, że prawie każda firma może dołączyć do IBM Food Trust. Gdyby ktokolwiek wątpił, że blockchain spowoduje szybkie zmiany, te pomysły można odłożyć. Lepsze pytania mogą brzmieć: która platforma blockchain stanie się standardem branżowym i kiedy jej przyjęcie stanie się obowiązkowe?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map