NASA Blockchain

Blockchain staje się gorącą pozycją w przemyśle lotniczym. Wydaje się również, że NASA rozgrzewa się do technologii blockchain i praca nad drogami (PDF) aby wdrożyć go w systemach nowej generacji. Inżynier komputerowy z NASA Ames Research Center o nazwisku Ronald J. Reisman uważa, że ​​systemy komunikacji oparte na blockchain mogą pomóc w zapobieganiu fałszowaniu i atakom typu „odmowa usługi” na amerykański system kontroli ruchu lotniczego..

System Automatic Dependent Surveillance-Broadcast (ADS-B) ma zostać uruchomiony w 2020 r., Ale Reisman twierdzi, że system jest zagrożony atakiem. ADS-B nie chroni planów lotów i pozycji samolotów, co stwarza szereg potencjalnych problemów. Blockchain może być rozwiązaniem, a NASA nie jest jedyną organizacją, która chce wykorzystać blockchain do rozwiązywania problemów w sektorze lotniczym.

NASA Blockchain

Inżynier NASA postrzega Blockchain jako rozwiązanie

Reisman z NASA proponuje użycie struktury blockchain z licencją typu open source jako rozwiązania dla luk w ADS-B. Platforma blockchain umożliwiłaby bezpieczną i wydajną komunikację między służbami ruchu lotniczego, wsparciem operacyjnym lub innymi uprawnionymi podmiotami, bez ryzyka równie łatwego uzyskania dostępu przez złych aktorów.

Platforma Reisman wykorzystuje „urząd certyfikacji, obsługę inteligentnych kontraktów i kanały komunikacyjne o większej przepustowości”, aby zapewnić, że komunikacja między samolotami a upoważnionymi uczestnikami pozostaje bezpieczna lub przynajmniej znacznie bezpieczniejsza niż w obecnym systemie.

Z artykułu Reismana:

„(System) proponuje wykorzystanie przemysłowego szkieletu blockchain o otwartym kodzie źródłowym o nazwie Hyperledger Fabric, aby zademonstrować potencjalne rozwiązania irytujących problemów technicznych, które zagrażają przyjęciu ADS-B przez wojsko, korporacje i innych operatorów statków powietrznych, którzy tego nie robią chcą, aby ich działania i ruchy były dostrzegalne dla ogółu społeczeństwa ”.

Ponadto Reisman uważa, że ​​prototyp łańcucha blokowego można „ekonomicznie i szybko wdrożyć” na dużą skalę. Cytuje wykorzystanie Hyperledger Fabric w wielu branżach poza finansami i uważa, że ​​coś podobnego można by zastosować w systemach komunikacji lotniczej..

Honeywell jest już w Blockchain

Honeywell jest głównym producentem części do samolotów i niedawno zaczął sprzedawać swoje części lotnicze za pośrednictwem należącego do firmy portalu internetowego. Ich nowa platforma sprzedaży online jest oparta na blockchain, a firma uważa, że ​​blockchain ma do odegrania znacznie większą rolę w branży części lotniczych.

Według Lisy Butters, która pracuje dla Honeywell Aerospace, mniej niż 2,5% transakcji dotyczących komponentów lotniczych odbywa się online. Przestrzeń online jest nie tylko dużym rynkiem dla części, ale Honeywell może wyznaczyć standardy ich dystrybucji dzięki platformie blockchain.

Prezes Aeron, Artem Orange, powiedział o tym, jak blockchain może pasować do rynku części lotniczych,

„Przestrzeń lotnicza jest złożona. Tak więc nie ma miejsca na naruszenia. Bez wdrożenia technologii blockchain branża jest już efektywna i bezpieczna. Oznacza to, że trudno byłoby znaleźć przypadki użycia technologii blockchain w już funkcjonującej branży. Niezależnie od tego zastosowanie technologii blockchain przez firmy Honeywell i Aeron jest dobrym przykładem tego, jak można ją efektywnie zastosować ”.

Szersze przypadki użycia Blockchain są tutaj

Kryptowaluty były pod ostrzałem od ponad roku. Wraz ze spadkiem cen wiele osób stało się znacznie bardziej pesymistycznie nastawionych do swoich perspektyw na przyszłość. Blockchain pokazał, że obiecująca nowa technologia może wejść do ugruntowanych branż i stworzyć zmiany, które pomogą wszystkim.

Chociaż kryptowaluty nie są tak popularne wśród globalnej populacji, jak blockchain w dużych firmach, istnieją powody, by sądzić, że ich wykorzystanie rośnie, choć być może nie tak szybko, jak by niektórzy tego chcieli. W miejscach, w których waluta fiducjarna wyszła z łask, kryptowaluty wypełniły luki.

Ponieważ blockchain przenika do większej liczby branż, jest prawdopodobne, że wszystko, co za nim stoi, w tym kryptowaluty, zyska na popularności. Które kryptowaluty skorzystają na akceptacji blockchain, jest niepoznawalne, ale kilka z nich prawdopodobnie stanie się globalnymi aktywami rezerwowymi w ciągu następnej dekady. Jeśli w globalnym systemie bankowym pojawią się poważne problemy, zmiany te mogą nastąpić znacznie wcześniej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me