Norwegian Air

W obliczu rosnących obaw regulacyjnych dotyczących przestrzeni kryptowalut, stosunkowo duża europejska linia lotnicza podjęła odważny krok, ujawniając niedawno, że może wkrótce akceptować płatności Bitcoinami za bilety lotnicze. Jeśli zostanie potwierdzona, ta metoda płatności oznaczałaby jedno z największych dotychczasowych wydarzeń adopcyjnych dla BTC.

Norwegian Air

Bitcoin przenosi się w niebo

Przepraszamy, wierzący w Bitcoin, kryptowaluta najpierw wzbija się w niebo przed księżycem. Według ostatni raport z Norweska gazeta Dagens Næringsliv, trafnie nazwana Norwegian Air, która jest sprzedawana jako tania, tania linia lotnicza, szuka bezpośredniego przyjmowania płatności Bitcoin za przeloty.

Według publikacji, ruch ten wynika z pro-kryptograficznej postawy syna Bjørna Kjosa, Larsa Kjosa. Młodszy Kjos rzekomo zainwestował ponad 400000 USD w rynek kryptowalut od co najmniej końca 2017 r..

Jego zwolennik dla tej klasy aktywów prawdopodobnie również skłonił jego ojca do stworzenia norweskiej giełdy blokowej (NBX), giełdy, która ma zostać uruchomiona w sierpniu i będzie obsługiwać wiele krajów w Europie..

Oczekuje się, że NBX zintegruje program nagród Norwegian Air, który da inwestorom kryptowalutowym możliwość zaoszczędzenia na biletach lotniczych i uzyskania dostępu do niektórych ulepszeń poprzez wykorzystanie giełdy zgodnie z jej przeznaczeniem. Z grubsza przetłumaczony fragment z lokalnych mediów brzmi:

„Klienci NBX mają możliwość zarabiania„ punktów gotówkowych ”na transakcjach na giełdzie kryptowalut, a także na płatnościach dokonywanych za pośrednictwem rozwiązania płatniczego, które NBX zapewnia liniom lotniczym.”

Dagens Næringsliv poinformował również, że NBX będzie medium, za pośrednictwem którego europejskie linie lotnicze będą akceptować płatności Bitcoin.

Crypto & Travel, a Match Made in Heaven

Podejście Norwegian Air do kryptowalut jest najnowszym z pozornego trendu kojarzenia kryptowalut z podróżami – globalną klasą aktywów z globalną rozrywką.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Blockonomi, Lolli, startupu Bitcoin fintech, który rozpoczął się kilka miesięcy temu, niedawno nawiązał współpracę z Hotels.com. Rozpoczęte pod koniec czerwca użytkownicy Lolli mogą zarabiać Bitcoin, rezerwując wakacje z Hotels.com.

Witryna, która każdego miesiąca odwiedza ponad 55 milionów odwiedzin, dołącza do firm Priceline, Hotwire, Hilton, Marriott i innych partnerów Lolli zajmujących się podróżowaniem. Chociaż dokładny system nagród dla Hotels.com jest różny, klienci Lolli mogą zarobić „do” 3,5% zwrotu na swoich rezerwacjach, nie mniej w Bitcoinie.

Podekscytowany oficjalnym ogłoszeniem partnerstwa Lolli z https://t.co/x6aEaNWpiS!

Od dzisiaj, @trylolli użytkownicy będą teraz mogli kumulować saty (czyli zarabiać bitcoiny), gdy rezerwują podróż w jednej z największych firm turystycznych na świecie.

&# 127853;&# 128156;&# 127976; pic.twitter.com/1YfgmKNJwa

– Alex Adelman &# 127853; (@alexadelman) 25 czerwca 2019 r

Ponadto Cheapair, internetowe biuro podróży ze zniżkami, od lat akceptuje Bitcoin. W szczególności Booking Holdings, konglomerat stojący za Booking.com, Priceline.com, Agoda.com, Kayak.com i innymi godnymi uwagi witrynami, został wymieniony jako partner w Stowarzyszeniu Libra.

Chociaż nie jest jasne, w jaki sposób gigant podróży będzie korzystał z Libry, zasugerowano, że jeśli kryptowaluta wspierana przez Facebooka zostanie pomyślnie uruchomiona i zostanie szeroko rozpowszechniona, spółki zależne Booking Holdings mogą zaakceptować ją jako właściwy środek płatniczy.

Adopcja Galore

Kryptowaluty zostały również przyjęte poza podróżami. Jak donosiło to gniazdo w poprzednim dniu, usługa przesyłania strumieniowego gier wideo Twitch ponownie zaczęła akceptować płatności subskrypcyjne za pośrednictwem BitPay, dając widzom szansę przyczynienia się do swoich ulubionych graczy za pomocą Bitcoin i Bitcoin Cash.

Ponadto dystrybutor elektroniki Avnet, przeglądarka Tor zorientowana na prywatność i gigant telekomunikacyjny AT&Niedawno dodano płatności kryptowalutowe.

Flexa, ekosystem płatności, który pozwala sprzedawcom akceptować kryptowaluty i otrzymywać dolary amerykańskie, umożliwia obecnie płatności Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin i Gemini Dollar w ponad 39250 sklepach (i wciąż rośnie) w całych Stanach Zjednoczonych..

Sieci sklepów i restauracji, które akceptują płatności wspierane przez Flexa, które są kierowane głównie przez Gemini, obejmują Baskin Robbins, Bed Bath & Beyond, GameStop, Nordstrom, Office Depot, Petco i Whole Foods.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me