Cena Bitcoin

Pomimo niedawnej zmienności, która spowodowała, że ​​Bitcoin spadł zaledwie do 9700 USD zaledwie kilka godzin temu, w ten weekend cena wiodącej kryptowaluty przekroczyła 10000 USD po raz pierwszy od miesięcy..

To osiągnięcie nie było łatwe; ceny utknęły pod kluczowym psychologicznym punktem cenowym przez wiele dni. Ale w końcu, w sobotni wieczór, byki przecisnęły się, przynosząc Bitcoin aż 10200 $.

Pomimo wspomnianego wcześniej trendu byka, analitycy są nadal przekonani, że kryptowaluta ma większy potencjał w sprzedaży, powołując się na czynniki techniczne i pozornie silny fundamentalny trend dla Bitcoin.

Bitcoin wybić 10000 USD potwierdza trend byka, mówią analitycy

W następstwie przełomu po 10 000 USD, Willy Woo – partner w kryptowalutowym funduszu hedgingowym Adaptive Capital – udostępniony jego przemyślenia na temat ostatniej akcji cenowej, pisząc co następuje:

To ucieczka to prawdziwa okazja. Fundamentalna działalność inwestycyjna wspiera to wybicie o wartości 10 000 USD.

To ucieczka to prawdziwa okazja. Fundamentalna działalność inwestycyjna wspiera to wybicie o wartości 10 000 USD. pic.twitter.com/IDWmhXX2Mj

– Willy Woo (@woonomic) 9 lutego 2020 r

Poczynił ten komentarz w odniesieniu do powyższego wykresu, na którym Woo pokazuje dane dotyczące prędkości inwestorów w odniesieniu do cen. Wybitny analityk sieciowy dodał, że podstawowe trendy są „mega uparte”, sugerując, że wzrost Bitcoina do 10 000 USD to dopiero początek czegoś jeszcze większego.

Rzeczywiście, w ostatnim biuletynie, znany handlowiec kryptowalut Filb Filb zwrócił uwagę na poziom 9550 USD dla Bitcoina, zamieszczając poniższy wykres, który pokazuje, że ten punkt cenowy zawsze był punktem przegięcia rynku.

Mówiąc dokładniej, kiedy ceny przekroczyły 9550 USD, wiodące aktywa kryptograficzne zyskały jeszcze większą siłę, a kiedy ceny nie zdołały przebić tego poziomu, wzrosty szybko przekształciły się w niedźwiedzi zwrot..

Gdy Bitcoin zamyka cotygodniową świecę powyżej 9550 USD tylko w niedzielę, cena mogłaby zostać rozliczona „szybko” w kierunku 11500 USD, co oznaczałoby wzrost o ponad 15% w porównaniu z obecnym poziomem cenowym wynoszącym 9900 USD.

To wezwanie o 11500 $ zostało powtórzone przez Dave the Wave – tradera, który w połowie 2019 roku nazwał, że Bitcoin osiągnie dołek około 6400 $. Ten pseudonimowy komentator niedawno zauważył, że BTC handluje „mini-miniparabolą”, która ma podnieść ceny do 11500 USD do końca miesiąca..

Z fundamentalnej strony wynika, że ​​pojawiają się czynniki, które pomogą zwiększyć popyt na Bitcoin. Współzałożyciel Fundstrat, Thomas Lee, niedawno zidentyfikował dwie z tych rzeczy, pisząc w poniższych tweetach, które mogą zwiększyć BTC:

  • Blokowa redukcja nagrody, znana również jako „halving” lub „halvening”. To wydarzenie obniży inflację Bitcoina o 50%, co powinno oznaczać, że stały lub zwiększony popyt, w połączeniu z wolniejszą produkcją nowych BTC, pomoże z czasem podnieść ceny. To wydarzenie ma się odbyć na początku maja.
  • Rozwój firm kryptograficznych wprowadzających na rynek fiat może pomóc we wzroście Bitcoina. Do firm tych należą Fidelity Investments, Bakkt i inne pracujące głównie z graczami instytucjonalnymi.

tak

Dobry znak #bitcoin wzrosła o 40% w pierwszych miesiącach 2020 roku

– budowanie tylnych wiatrów, w tym „zmniejszenie o połowę”, a także wzrost liczby samochodów fiat do krypto na rampach#zwyżkowy https://t.co/KSCxL3w4mZ

– Thomas Lee (@fundstrat) 9 lutego 2020 r

Niektórzy analitycy sygnalizują ostrożność

Chociaż istnieją wszystkie te czynniki sugerujące, że wzrosty są nieuchronne, niektóre sygnalizują ostrożność, szczególnie po silnym ponad 50-procentowym przebiegu Bitcoina w ciągu ostatnich 50 dni.

Według ostatnia analiza Wspólny dla ekonomisty i analityka kryptowalut Alexa Krügera, Bitcoin drukujący stopę finansowania powyżej 0,12% (co odpowiada szalonym 131% w ujęciu rocznym) był historycznie prekursorem stosunkowo dużych spadków. Mówiąc dokładniej, za każdym razem, gdy zaobserwowano wspomnianą wyżej stopę finansowania, Bitcoin spadał średnio o 7% w ciągu pięciu następnych dni.

Pod koniec ubiegłego tygodnia odnotowano wskaźnik na poziomie 0,12%, co oznacza, że ​​spadek może się utrzymać w najbliższych dniach.

Nie wspominając o tym, że Thomas Thorntown z Hedge Fund Telemetry niedawno zwrócił uwagę, że wskaźnik Demark Sequential Countdown, który nazywany jest dnem Bitcoina 6400 USD, drukuje potencjalną świecę sprzedaży, co oznacza, że ​​inwestorzy powinni być ostrożni.

#BITCOIN aktualizacja. Zalecamy dziś długą sprzedaż i zachowaj neutralność. Może trochę za wcześnie z oczekującym DeMark Sequential Countdown 13. Wzrost o 52% w stosunku do rekomendacji kupuj w grudniu, kiedy DeMark kupuj Countdown 13’s cc @DTAPCAP @RaoulGMI @MarkYusko @APompliano pic.twitter.com/m0D9wpjOSm

– Thomas Thornton (@TommyThornton) 7 lutego 2020 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me