Przewodnik Bluzelle

Na rynku pojawiło się wiele zdecentralizowanych rozwiązań blockchain do przechowywania plików. Do tej pory żadna firma nie podjęła się stworzenia rozwiązania problemu zdecentralizowanej bazy danych. Ponieważ wykorzystanie zdecentralizowanych aplikacji lub dApps rośnie w ekosystemie Ethereum, potrzeba odpowiedniego dostawcy zdecentralizowanej bazy danych jest już dawno spóźniona. Bluzelle pozycjonuje się jako rynek przechowywania danych i zarządzania nimi w ekonomii współdzielenia.

Witryna Bluzelle

Jakie są zalety Bluzelle?

Szacuje się, że do 2020 roku ponad 20 miliardów urządzeń będzie podłączać się do internetu. Każdy z nich będzie wymagał wysyłania i odbierania ogromnych ilości danych. Bluzelle zapewnia platformę dla rozwiązań bazodanowych klasy korporacyjnej w cenie, na którą mogą sobie pozwolić zwykli programiści dApp. Zapewnia również niezawodność, ponieważ węzły sieci są rozmieszczone na całym świecie i nie może być pojedynczego punktu awarii. Struktura bazy danych jest łatwo skalowalna, dzięki czemu dApps może rosnąć wraz z ilością gromadzonych informacji. Jest bezpieczny, ponieważ ryzyko wykorzystania exploitów hakerów jest minimalne, a dane są rozproszone na wielu różnych urządzeniach.

funkcje

Jak działa Bluzelle?

W swej istocie Bluzelle wykorzystuje technologię roju. Oznacza to, że sieć składa się z grup komputerów, które współpracują w celu zarządzania danymi i ich przechowywania. Węzły te są niezależnymi graczami i mogą dołączać do sieci lub opuszczać ją według własnego uznania.

Zdecentralizowane

Bluzelle jest w rzeczywistości meta-rojem, co oznacza, że ​​ma wiele rojów lub sieci w głównej sieci. U jej podstaw leży również technika zwana sharding lub system dla wysoce dostępnych replikowanych danych. Fragment można postrzegać jako pojedynczy fragment lub mały fragment danych. Działa to jak pobieranie torrenta internetowego, w którym dane są żądane równolegle z najbliższego roju lub ziarna. Małe porcje danych są następnie gromadzone w efektywny sposób, co z kolei przekłada się na wysoką wydajność. W ten sposób Bluzelle musi radzić sobie z konsensusem inaczej niż inne blockchainy.

Korzyści

Jak Bluzelle radzi sobie z konsensusem?

Nie ma potrzeby zawierania umów obejmujących całą sieć, jak w przypadku innych technologii blockchain, w których cały łańcuch bloków musi być zsynchronizowany. Konsensus jest osiągany na poziomie roju, gdzie urządzenia zgadzają się co do zlokalizowanych danych. Bluzelle ma dostosowany dowód konsensusu dotyczącego przechowywania, w którym węzły muszą udowodnić, że mają prawidłowe dane.

Jak używasz Bluzelle?

Możesz używać Bluzelle jako konsumenta lub producenta. Konsumenci to programiści, którzy używają usług baz danych dla swoich dApps i muszą kupować i wydawać tokeny. W blockchain jest wbudowana ochrona w postaci inteligentnych kontraktów Ethereum, w których konsument otrzyma zwrot tokenów, jeśli na przykład dostawca nie spełni ustalonych poziomów usług. Producentem jest każdy, kto wynajmuje swoje zasoby komputerowe w sieci Bluzelle i zarabia tokeny BLZ. Podstawowa infrastruktura Bluzelle obsługuje własne tokeny blockchain i BNT.

Czym są tokeny BLZ i BNT?

BLZ to token Ethereum ERC-20, który jest obsługiwany na giełdach i został sprzedany w ramach sprzedaży tokenów Bluzelle, która zakończyła się w styczniu 2018 r., Uzyskując 19 milionów dolarów finansowania dla firmy z całkowitą podażą tokenów wynoszącą 500 milionów. Gdy masz już tokeny BLZ, możesz je wymienić w sieci Bluzelle na tokeny BNT.

Sprzedaż tokenów

BNT to wewnętrzny token wymagany w łańcuchu bloków Bluzelle. Tokeny są automatycznie konwertowane z BLZ na BNT w Bluzelle Token Gateway, aby zapewnić użytkownikom bezproblemowe wrażenia. Blockchain Ethereum w obecnym kształcie jest zbyt wolny i drogi w użyciu do operacji odczytu i zapisu bazy danych w czasie rzeczywistym, więc token BNT zajmuje się tym procesem bez dodatkowych kosztów. Tworzy równoległy łańcuch bloków do głównej sieci Ethereum, który zapewnia wysoką wydajność.

Żetony BLZ

Jak można kupić Bluzelle BLZ?

Nie możesz kupić BLZ za pomocą waluty „Fiat”, więc musisz najpierw kupić inną walutę – najłatwiej kupić Bitcoin lub Ethereum, które możesz zrobić w Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub zakupu kartą debetową / kredytową, a następnie handlować tym za BLZ na giełdzie takiej jak Binance.

Zarejestruj się w Coinbase

Kupującym po raz pierwszy kryptowalutę zalecamy skorzystanie z Coinbase, aby dokonać pierwszego zakupu – jest łatwy w użyciu, w pełni regulowany przez rząd USA, dzięki czemu wiesz, że jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej renomowanych miejsc do zakupu kryptowaluty. Coinbase oferuje możliwość zakupu Bitcoin, Litecoin i Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej lub poprzez wysłanie przelewu bankowego. Opłaty są wyższe w przypadku kart, ale walutę otrzymasz natychmiast.

Podczas rejestracji będziesz musiał przeprowadzić weryfikację tożsamości, ponieważ muszą przestrzegać surowych wytycznych finansowych.

Upewnij się, że korzystasz z naszego linku do rejestracji, gdy dokonasz pierwszego zakupu o wartości 100 USD, otrzymasz 10 USD w postaci darmowych bitcoinów.

Strona internetowa Coinbase

Aby rozpocząć, kliknij przycisk „Zarejestruj się”, gdzie zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, w którym będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać hasło.

Kup Ethereum

W tym przewodniku kupujemy Ethereum, aby zamienić naszą docelową kryptowalutę. Powodem tego jest to, że ma znacznie tańsze opłaty niż bitcoin za wysyłanie, a transakcja odbywa się również znacznie szybciej. W Coinbase przejdź do zakładki „Kup / Sprzedaj” u góry, wybierz „Ethereum”, wybierz metodę płatności i wprowadź kwotę, którą chcesz kupić – możesz podać kwotę w dolarach amerykańskich lub liczbę Ether.

Kup Etherum

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie transakcji, jeśli płacisz kartą, być może będziesz musiał przeprowadzić weryfikację u dostawcy karty. Gdy to zrobisz, Twój Ethererum zostanie dodany do Twojego konta.

Kup BLZ w Binance

Możesz teraz wysłać swój Ether do Binance, aby dokonać zakupu BLZ, zapoznaj się z naszą recenzją Binance tutaj, aby zobaczyć, jak zarejestrować się i kupić na ich giełdzie.

Portfele Binance

Jakie są aplikacje dla Bluzelle?

Rynki prognostyczne, które wymagają szybkiego dostępu do wiarygodnych danych, aby przyciągnąć nowych klientów i zapewnić godną zaufania usługę. Wymaga to ogromnej ilości danych do podejmowania świadomych decyzji. Dane historyczne mogą pomóc ludziom w dokonywaniu lepszych prognoz opartych na faktach, a nie tylko na spekulacjach. Następnie zdecentralizowane giełdy walutowe potrzebują zewnętrznej bazy danych dla przekaźników. Relayery to mechanizmy, które zajmują się przechowywaniem i aktualizacją księgi zleceń oraz naliczaniem opłat na podstawie transakcji. Wreszcie sieci przesyłania strumieniowego danych podłączone do urządzeń Internetu rzeczy (IoT), takich jak inteligentne samochody, również wymagają baz danych. Urządzenia te zbierają ogromne ilości danych, które muszą być przechowywane i zarządzane. Dostarczają to do sieci po kosztach, ale także uzyskują informacje z sieci, za którą muszą płacić tokenami BLZ.

Jak Bluzelle zarabia pieniądze?

Za konwersję tokena BLZ na wewnętrzny token BNT pobierana jest niewielka opłata transakcyjna. Jest to automatycznie odejmowane od transakcji i wysyłane do portfela Ethereum należącego do Bluzelle.

W jaki sposób system jest modernizowany w celu zapewnienia jakości?

Każdy producent na blockchainie będzie miał ocenę w systemie „indeksu Karma”. To jest wynik, który pokazuje, jak dobrze przyczynili się do powstania sieci. Ten wynik wzrośnie wraz z dobrym zachowaniem, a punkty zostaną usunięte za zachowanie negatywne. Wynik odnosi się do całości ich występów. Na przykład, jeśli jedno z ich urządzeń zapewniło niską jakość usług, to ma to wpływ na całą ich ocenę w systemie.

Czy zespół jest wiarygodny?

Zespół Bluzelle składa się z 10 głównych członków, którzy są wykwalifikowani w biznesie, marketingu i technologii. Współzałożyciele mają ogromne doświadczenie cyfrowe. Prezes Pavel Bains założył własny startup technologiczny, a także zarządzany przez klientów Disney Studios dla firmy zajmującej się grami wideo. Jego partner biznesowy Neeraj Murarka jest doświadczonym inżynierem i architektem systemów komputerowych, a przede wszystkim czwartym pracownikiem startupu blockchain Zeroblock.

Zespół Bluzelle

Co to jest mapa drogowa?

Zespół Bluzelle opracował obszerną mapę drogową, która zostanie wdrożona w ciągu najbliższych dwóch lat. Ich krótkoterminowe cele obejmują zbudowanie społeczności programistów Bluzelle skupionej wokół programistów. Deweloperzy są łatwo dostępni online i stanowią idealny rynek docelowy dla nowych rozwiązań. Celem jest wykorzystanie ich pasji do technologii i skłonienie ich do tworzenia ekscytujących produktów, które funkcjonują w ekosystemie Bluzelle. Pomoże to również w uzyskaniu opinii, aby stworzyć solidny produkt dla przyszłych konsumentów Bluzelle.

Mapa drogowa

Jak wygląda ekosystem Bluzelle?

Celem jest zintegrowanie Bluzelle z produktami chmurowymi, z których korzystają programiści, aby mogli łatwo je znaleźć i wdrożyć. Chodzi o to, że gdy programiści wdrażają swoje aplikacje dApps przy użyciu usługi hostingu w chmurze, mogą łatwo wybrać zdecentralizowaną bazę danych Bluzelle bez dodatkowej wiedzy o tym, jak ją skonfigurować. Ponadto integracja Bluzelle z najpopularniejszymi programistycznymi IDE będzie skierowana do twórców aplikacji natywnych. Planowane są również wbudowane narzędzia dla systemów operacyjnych i popularnych przeglądarek, aby programiści mogli łatwo uzyskiwać dostęp do danych tabelarycznych i je przechowywać.

Czy Bluzelle ma charakter regionalny??

Firma ma biura w Singapurze i Kanadzie. Ich celem jest zdobycie przyczółka w dwóch najbardziej oczekiwanych regionach wzrostu w gospodarce dApps, a mianowicie w USA / Kanadzie i regionie Azji i Pacyfiku..

Wniosek

Bluzelle ma bardzo dobre uzasadnienie biznesowe i wypełnia niszę w rozproszonych usługach przetwarzania baz danych. Usługa ma być używana w połączeniu z innymi zdecentralizowanymi ofertami w chmurze, takimi jak zdecentralizowany hosting plików w celu tworzenia niezawodnych i skalowalnych aplikacji dApps, które są niedrogie i bezpieczne.

Przydatne linki