Przewodnik po kartach żetonowych

TokenCard był pierwszym sprzedawcą typu „token-to-card”, który zdecydował się na to i zaoferował wygodę, której szukają ci, którzy posiadają tokeny. Dzięki TokenCard użytkownicy mogą załadować kryptowalutę na kartę i używać jej tak, jak każdej innej karty kredytowej lub debetowej. Pomimo tego, że TokenCard był pierwszym dostawcą token-to-card, jakoś został przeoczony, więc nie każdy, kto szuka tego typu usługi, wie, że istnieje.

Karta żetonowa

Wraz z rozwojem wykorzystania kryptowalut coraz więcej osób szuka sposobu na wykorzystanie swoich aktywów kryptograficznych tak, jak robią to zwykłe. Rozwiązania takie jak TokenCard należą do najprostszych metod. Ponieważ czekamy, aż więcej sprzedawców będzie akceptować płatności w kryptowalutach, TokenCard to najlepszy sposób, aby upewnić się, że możesz wydać swoje krypto jako fiat, gdy idziesz, aby dokonać zakupu.

Jak działa TokenCard?

Założenie TokenCard jest niezwykle proste, ale bardzo wygodne. Użytkownicy wpłacają do tokena TKN tyle swojej kryptowaluty, ile chcą, za pomocą inteligentnego kontraktu. Stamtąd otrzymasz zasiłek pieniężny. Jedną z największych zalet TokenCard jest to, że użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoimi środkami. Nie ma scentralizowanego kanału, przez który można by przejść. Zamiast tego ty jako użytkownik wchodzisz w interakcję bezpośrednio z łańcuchem bloków za pośrednictwem inteligentnej umowy.

Jakie są podstawy karty debetowej?

TokenCard to karta debetowa, z której można korzystać na całym świecie, gdzie akceptowane są karty debetowe i kredytowe, w tym w bankomatach. Jak wspomniano wcześniej, zasilasz swoją kartę kwotą z portfela zgodnego z ERC-20.

Karta debetowa

W chwili premiery masz już wiele opcji finansowania Twojej karty. Każdy użytkownik może zdecydować się na zasilenie swojej karty TokenCard za pomocą ETH i TKN. Możesz także wybrać aż pięć z następujących kryptowalut: REP, DGD, MKR, ICN, GNT, MLN, SNGLS i 1ST. Społeczność wybierze, które konkretne tokeny powinny zostać uwzględnione w funkcjonalności TokenCard.

Jak działa portfel kontraktowy na token?

Kluczem do funkcjonalności TokenCard jest Portfel kontraktowy na token. Ten inteligentny portfel kontraktowy Ethereum to miejsce, w którym przechowujesz swoje tokeny. Kiedy przesuwasz swoją TokenCard, środki są usuwane z tego portfela. Ze względu na portfel nie ma potrzeby wpłacania pieniędzy za pomocą karty TokenCard. Zamiast tego trzymasz wszystkie swoje środki w portfelu inteligentnych kontraktów, kontrolowanym wyłącznie przez Ciebie.

Jakie dodatkowe funkcje ma karta TokenCard?

TokenCard jest akceptowany w milionach bankomatów, a także u sprzedawców na całym świecie. Natychmiast rozlicza aktywa, korzystając z konkurencyjnych cen. Jeśli chcesz, możesz ustawić limity swoich wydatków, aby zawsze mieć kontrolę. Limity te są realizowane za pośrednictwem portfela kontraktów tokenów i mogą obejmować dzienne limity pieniężne, dzienne limity tokenów, limity procentowe i limity czasowe. Możesz również natychmiast zamrozić swoją kartę, jeśli ją zgubisz lub zostanie skradziona, aby nie stracić pieniędzy.

Co to jest aplikacja tokena?

Oprócz samej karty TokenCard posiada własną aplikację. Dzięki temu możesz zarządzać swoimi zasobami i przeglądać je w jednym, wygodnym miejscu oraz śledzić wydatki dzięki informacjom w czasie rzeczywistym. Transakcje wyświetlają takie informacje, jak miejsce użycia karty TokenCard, rodzaj zakładu, ile wydałeś (zarówno w tokenach, jak iw lokalnej walucie fiducjarnej) oraz lokalizację transakcji za pośrednictwem interfejsu API Map Google. Aplikacja tokena

Korzystaj z aplikacji, aby odbierać i wysyłać zasoby w bezpieczny i szybki sposób. Za pomocą aplikacji możesz łatwo przełączać się z zasobów cyfrowych na euro, dolary lub funty za pomocą jednego przesunięcia. Korzystając z portfela aplikacji Token, możesz uzyskać dostęp do ICO, w tym możliwość inwestowania w nie i otrzymywania tokenów. Aplikacja posiada również funkcję czatu, która łączy Cię z zespołem TokenCard w celu uzyskania pomocy.

Co powinieneś wiedzieć o tokenie TKN?

Jak wspomniano, TKN to token znajdujący się za TokenCard. TKN działa jako aktywa proxy reprezentujące wartość twoich tokenów przechowywanych na twojej karcie TokenCard. Za każdym razem, gdy używasz karty TokenCard, pobierana jest opłata za przeciągnięcie, która stanowi 1% opłaty licencyjnej, która działa jako wynagrodzenie za korzystanie z protokołu oprogramowania z projektu TokenCard.

TokenCard utworzy tokeny TKN tylko przez ograniczony czas, z tylko stałą liczbą generowaną podczas przedsprzedaży. Następnie nie będą już tworzone żadne TKN. Osoby z TKN mają prawo do używania swojej karty TokenCard do transakcji bez płacenia wspomnianych wcześniej dodatkowych opłat licencyjnych. Oczywiście wszelkie opłaty transakcyjne od dostawcy systemu płatności lub zewnętrznych wydawców kart pozostaną w grze. Jeśli używasz swojej karty TokenCard do dokonywania płatności i nie używasz do tego TKN, będziesz musiał uiścić tę opłatę licencyjną oprócz opłat strony trzeciej od partnera, który ją wydał. Opłaty te są automatycznie przesyłane do umowy dotyczącej aktywów TKN, która jest całkowicie zautomatyzowana.

Jeśli posiadacze TKN sobie tego życzą, mają możliwość spalenia swojego TKN w zamian za proporcjonalne udziały w zgromadzonych opłatach licencyjnych. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi „Cash and Burn” firmy New Alchemy, na który licencjonowana jest karta TokenCard. Jeśli zdecydujesz się na „wypłać i wypalić” swoje TKN, zniszczysz TKN w sposób nieodwołalny i otrzymasz odpowiednie tokeny z umowy dotyczącej aktywów TKN.

W jaki sposób karta TokenCard zapewnia bezpieczeństwo?

Oprócz możliwości natychmiastowego zamrożenia karty i ustalenia limitów wydatków, TokenCard ma wiele innych funkcji bezpieczeństwa, w tym aplikację mobilną, która jest bezpieczna z założenia. Wszystkie zasoby są przechowywane w inteligentnym portfelu kontraktowym, który jest bezpieczny i poddawany potrójnej kontroli. Dzięki unikalnemu hasłu możesz przywrócić i wykonać kopię zapasową dowolnego urządzenia, znacznie zmniejszając prawdopodobieństwo włamań. Istnieje również wyjątkowa opcja natychmiastowego wycofania wszystkich aktywów w nagłych przypadkach.

Wniosek

TokenCard docenią ci, którzy chcą mieć możliwość wydawania kryptowaluty u większości sprzedawców i wypłacania jej w postaci gotówki z bankomatów. Jako pierwszy projekt tego typu, TokenCard miał mnóstwo czasu na rozwiązanie wszelkich problemów, zapewniając sprawne działanie produktu. Dzięki TokenCard użytkownicy mogą używać swoich aktywów kryptograficznych do codziennych zakupów, tak jak w przypadku każdej innej karty debetowej lub kredytowej, dodając warstwę wygody do posiadania kryptowaluty.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me