Co to jest Kodak Coin?

Eastman Kodak Company nie jest nowicjuszem w dziedzinie fotografii i obrazowania cyfrowego. Po ogłoszeniu upadłości w 2012 r. I całkowitym wycofaniu się z branży obrazowania cyfrowego powróciła. Wracając do aktualnych trendów w kryptowalutach, niedawno ogłosił uruchomienie  KODAKOne, platforma do zarządzania poprawnymi obrazami dla fotografów, obsługiwana przez łańcuch bloków. Celem firmy KODAKOne jest sprawiedliwe wynagradzanie fotografów za wykonane przez nich obrazy i stanie się preferowaną walutą dla gospodarki wizerunkowej.

Co to jest Kodak Coin?

Z kim firma KODAK współpracowała, aby to się stało?

WENN Digital nawiązało współpracę z firmą KODAK, aby stworzyć kryptowalutę KODAKOne. Firma pierwotnie uruchomiła własną kryptowalutę o nazwie RYDE, ale ICO została porzucona. Zostało to pierwotnie opracowane dla niemieckiej firmy zajmującej się prawami medialnymi o nazwie Ryde. Obie firmy połączyły siły z firmą KODAK, aby kontynuować rozwój KODAKOne.

Firmy te mają już na pokładzie ogólnoświatową sieć fotografów, agencji i wydawców. Aby platforma została uruchomiona w drugim kwartale 2019 roku, programiści chcą mieć już na pokładzie 10 milionów obrazów. Firmy starają się połączyć swoją wspólną wiedzę z zakresu technologii blockchain, dużych zbiorów danych i zarządzania prawami autorskimi.

Na liście znajduje się również ICOX Innovations, który uruchomi wstępną ofertę monet KODAKOne (ICO).

Jak działa KODAKOne?

Podstawą platformy będą roboty sieciowe, które przeszukują sieć w poszukiwaniu obrazów w swojej bazie danych blockchain. Przeszukiwacze będą oznaczać wszystkie obrazy objęte licencją i wykonywać istniejące prawa autorskie do tych obrazów. Obecnie nie ma jednej, globalnej platformy zarządzania prawami do licencjonowania obrazów.

Jakie problemy rozwiąże platforma KODAKOne dla fotografów?

Większość użytkowników internetu nie ma pojęcia o prawach autorskich dotyczących obrazów w sieci. Często korzystają z funkcji wyszukiwania obrazów i używają ich bez pozwolenia, mimo że są objęte prawem autorskim. Niezależnie od tego, czy jest to zamierzone, czy nie, fotografowie i twórcy często tracą ogromne dochody. Nie jest możliwe, aby mogli licencjonować swoje zdjęcia i eliminować nielegalne wykorzystanie ich zdjęć. Często po prostu nie mają pojęcia, gdzie i jak są wykorzystywane ich obrazy. Istniejące platformy licencyjne często potrzebują 30 – 90 dni na wypłatę tantiem za użytkowanie fotografom. Oznacza to, że fotografowie nie mogą czerpać korzyści z nowych źródeł przychodów, które maksymalizują ich dochody. Innym problemem jest kwestia zaufania, jeśli chodzi o płatności tantiem.

Jedna platforma Kodak

Jaki jest problem z zaufaniem i tantiemami??

Ponieważ istniejące platformy zarządzania prawami do zdjęć są scentralizowane, fotografowie muszą ufać firmie, że ich tantiemy są prawidłowe. Brakuje przejrzystości, jeśli chodzi o szczegółowe zestawienia opłat licencyjnych. Ponieważ prawa do obrazów są często dzielone między wiele stron, obsługa tego administratora jest trudna i czasochłonna.

W jaki sposób firma KODAKOne zarządza płatnościami tantiem na rzecz wielu podmiotów?

Korzystanie z inteligentnych kontraktów Ethereum może zmniejszyć obciążenie administracyjne. W ramach jednej transakcji można wykonać wiele płatności za pomocą inteligentnych kontraktów łańcucha bloków Ethereum. Fotografowie otrzymują natychmiastowe płatności w KODAKCoin.

Jakie są zalety KODAKOne?

Platforma przyspiesza efektywność fotografów wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) i duże zbiory danych, oszczędzając im czas i zasoby. Zarządza całym procesem zarządzania zdjęciami, w tym rejestracją, ochroną i dystrybucją, przynosząc dodatkowe dochody, które mogły zostać utracone. KODAKCoin stworzy społeczność wokół własności intelektualnej związanej z obrazami (IP) i zwiększy zaufanie do kupna i sprzedaży obrazów objętych prawami autorskimi. Przejrzysty charakter łańcucha bloków zapewni zdobycie zaufania, a informacje o prawach autorskich nie będą mogły być modyfikowane.

Platforma

Co to jest KODAKCoin?

KODAKCoin to token ERC-20, który działa w sieci Ethereum. Jest kompatybilny z każdym portfelem Ethereum. Monety to funkcjonalne żetony, które mają siłę nabywczą na platformie KODAKOne dla towarów lub usług.

Gdzie można kupić KODAKCoin?

Nie możesz jeszcze kupić monet bezpośrednio. Firma KODAKOne ogłosiła Prostą umowę na przyszłe tokeny lub SAFT, aby zebrać fundusze na projekt. Oznacza to, że inwestorzy mogą zainwestować określoną ilość pieniędzy w KODAKOne, a firma obiecuje przekazać im określoną liczbę tokenów KODAKOne w nadchodzącym ICO. Jest to jednak otwarte tylko dla „akredytowanych inwestorów”, ponieważ jest regulowane przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, powszechnie znaną jako SEC.

Co można kupić za pomocą KODAKCoin?

Platforma KODAKOne będzie miała rynek, na którym użytkownicy będą mogli kupować, sprzedawać i rezerwować produkty i usługi. Zakres produktów obejmuje sprzęt fotograficzny. Usługi obejmują loty, hotele, apartamenty, modele, wynajem lokali i rezerwacje studiów. KODAKCoin może być również używany przez sprzedawców do ulepszania ich ofert w celu uzyskania lepszej widoczności oraz do promowania swoich zdjęć i usług na rynku.

Co potrafi platforma KODAKOne?

Fotografowie mogą rejestrować swoje obrazy w łańcuchu bloków. Jest niezmienna, więc prawa własności do zdjęć nie można zmienić na usunięte. Platforma wykorzystuje również inteligentne kontrakty do licencjonowania obrazów odpowiednim osobom, czy to osobom fizycznym, czy wielu stronom. Publiczny charakter łańcucha blokowego Ethereum oznacza, że ​​wszystkie opłaty licencyjne są przejrzyste. Płatności są dokonywane natychmiast, gdy należne są tantiemy w ramach inteligentnych kontraktów, które są realizowane automatycznie po spełnieniu określonych warunków. Fotografowie i posiadacze praw mogą dokładnie śledzić, gdzie są wykorzystywane ich zdjęcia. Pobierane są również opłaty licencyjne. Można to postrzegać jako usługę kontroli obrazu. Gdy ktoś już użył obrazu i robot sieciowy wykryje jego użycie, zostanie obciążony opłatą za użycie lub za szkody wynikające z jego użycia.

W jaki sposób firma KODAK zarabia pieniądze?

KODAKOne pobiera opłaty za transakcje. Są to fotografowie, którzy udzielają licencji na swoje zdjęcia na platformie lub użytkownik, który kupuje prawa do wykorzystania obrazu. Istnieją również opłaty mające zastosowanie do Urzędu ds. Praw Autorskich USA (USCO). WENN Digital będzie również sprzedawać na platformie swoją bibliotekę zdjęć stockowych. Platforma będzie również zawierała pakiety dostosowane do projektów dla klientów korporacyjnych, którzy muszą śledzić określone kampanie lub którzy wymagają niestandardowych usług śledzenia obrazu.

Źródła przychodów

Jak wygląda zespół?

Prezesem jest Jan Denecke. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prawie autorskim. Jest także założycielem Ryde, technologii indeksowania stron internetowych, na której opiera się platforma KODAKOne. Matthew Walker, dyrektor generalny WENN Media ma ponad 15-letnie doświadczenie w licencjonowaniu treści.

Jak wygląda plan działania?

Celem zespołu programistów jest uruchomienie usługi robotów indeksujących po udzieleniu licencji do końca 2018 r. Wprowadzi również specjalną ofertę dla agencji kreatywnych, zwaną fazą beta MVP. Platforma zostanie oficjalnie uruchomiona w połowie 2019 roku.

Wniosek

Platforma KODAKOne ma solidne zastosowanie. Blockchain z natury jest publiczny, niezmienny i pozbawiony zaufania. Usługi zarządzania prawami do zdjęć w przeszłości były bardzo scentralizowane, a tylko kilka dużych firm medialnych kontrolowało prawa fotografów i właścicieli praw autorskich. Zdecentralizowany charakter łańcucha bloków zapewni, że publiczne rejestry praw autorskich do obrazów będą dostępne dla każdego. Tych informacji o prawach autorskich nie można usunąć ani zniszczyć. Fotografowie nie muszą ufać żadnej firmie w zakresie swoich danych, ponieważ informacje są przechowywane w bazie danych blockchain i są uzgadniane w drodze konsensusu za pośrednictwem sieci. Z niecierpliwością czekamy na to, co koalicja KODAKOne i KODAKCoin zapewnią w przyszłości.

Przydatne linki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me