Backdoor Zcash

Podczas gdy większość kryptowalut pokazuje pełną historię płatności w księdze publicznej, Zcash ma na celu zapewnienie prywatności użytkownikom. Jest to pierwsza otwarta kryptowaluta bez uprawnień, która może całkowicie chronić prywatność transakcji za pomocą kryptografii o zerowej wiedzy. Zcash to rodzaj otwartej i zdecentralizowanej kryptowaluty, która ma niezwykle silną ochronę prywatności.

Zcash korzysta z recenzowanych badań kryptograficznych i został stworzony przez zespół inżynierów specjalizujący się w bezpieczeństwie. Korzysta z platformy open source opartej na bazie kodu Bitcoin Core, która została rygorystycznie przetestowana.

Witryna ZCash

Kto stworzył Zcash?

Zespół inżynierów, naukowców i doradców z ZECC pracował nad opracowaniem i uruchomieniem pełnego protokołu Zcash. Zespół stojący za Zcash obejmuje prawie wszystkich twórców protokołu Zerocoin i wszystkich autorów protokołu Zerocash. Zespół stojący za Zcash składa się z naukowców, inżynierów, doradców, inwestorów i zewnętrznych doradców. Założyciel i dyrektor generalny, Zooko Wilcox, ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z otwartymi i zdecentralizowanymi systemami, bezpieczeństwem informacji i kryptografią oraz start-upami.

Zespół ZCash

Wśród naukowców jest profesor z Wydziału Informatyki w Technion-Israel Institute of Technology, wydział informatyki na UC Berkley, doktorant z kryptografii i informatyki na John Hopkins University, adiunkt w John Hopkins Information Security Institute z wieloma nagrody za badania naukowe, doktorant bezpieczeństwa komputerowego na tej samej uczelni, wykładowca w Szkole Informatyki Uniwersytetu w Tel Awiwie oraz doktorant informatyki na MIT. W skład zespołu wchodzi również dziewięciu inżynierów i siedmiu doradców, w tym ci z Bitcoin i Ethereum.

Istnieje również Zcash Foundation, organizacja non-profit, która ulepsza i utrzymuje protokół Zcash w celu wspierania interesów wszystkich użytkowników, zarówno obecnych, jak i przyszłych. W ciągu czterech lat fundacja otrzyma 1,44 procent podstawy pieniężnej na wykonanie tej pracy. Fundacja Zcash powstała w marcu 2017 roku.

W jaki sposób Zcash poprawia bezpieczeństwo?

Zcash oferuje transakcje chronione, więc łańcuch bloków nie pokazuje nadawcy, odbiorcy ani wartości transakcji. Twórcy wyjaśniają to w ten sposób: Pomyśl o Bitcoinie jako http dla pieniędzy, w którym to przypadku Zcash byłby https, bezpieczną warstwą transportową.

Aby jednostki kryptowaluty były równie wymienne, muszą odłączyć się od swojej konkretnej historii, zapewniając, że każda jednostka ma taką samą wartość jak inne. Zcash pozwala na tę zamienność w kryptowalutach poprzez możliwość rozłączenia zabezpieczonych monet, oddzielając je od ich historii pokazanej na blockchain.

Zcash zasadniczo łączy zalety anonimowości i poufności ze świata przed walutą cyfrową ze wszystkimi zaletami związanymi z publicznym blockchainem.

Należy zauważyć, że ponieważ Zcash używa protokołu open source, nawet firma Zcash nie może kontrolować swojej dystrybucji lub wydobywania ani uzyskiwać dostępu do informacji w ramach chronionych lub prywatnych transakcji. To dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa dla użytkowników, dzięki czemu ich dane osobowe i transakcje są naprawdę prywatne.

Jak działa Zcash?

Zcash szyfruje informacje w zabezpieczonych transakcjach. Ponieważ informacje o płatności nie są widoczne ze względu na szyfrowanie, protokół opiera się na nowej metodzie kryptograficznej. To jest zk-SNARK, konstrukcja odporna na wiedzę zerową. Zespół kryptografów stojący za Zcash opracował ten dowód, czerpiąc inspirację z ostatnich przełomów w kryptografii. System pozwala na szyfrowanie, a zk-SNARKs dowodzą, że nikt nie ukradł ani nie oszukał.

Przewodnik ZK-Snarks

Podczas korzystania z Zcash system jest bardzo podobny do Bitcoin. Główna różnica polega na tym, że użytkownicy mogą szyfrować lub chronić swoje informacje. Zcash obsługuje przezroczyste i chronione adresy, więc możesz wybrać, czy chcesz wysłać Zcash publicznie, czy prywatnie. Płatności można nawet przesyłać z chronionego adresu na przezroczysty lub odwrotnie. W pierwszej sytuacji otrzymane saldo będzie widoczne, aw drugiej będzie ukryte.

Na podstawie adresu portfela łatwo jest stwierdzić, czy adres jest przezroczysty. Jeśli adres zaczyna się od „t”, jest przejrzysty i działa tak jak Bitcoin. Jeśli zaczyna się od „z”, zawiera ulepszenia prywatności, które pochodzą z dowodów o zerowej wiedzy i jest chronionym adresem. Możesz również używać Zcash do transakcji z wieloma podpisami, ale nie będą one obejmować zwiększonej prywatności. Każdy rodzaj transakcji, które można wykonać za pomocą Bitcoin, jest również obsługiwany przez Zcash.

Jakiej nowej technologii używa Zcash?

Aby lepiej obsługiwać klientów, Zcash wykorzystuje nowe aplikacje, pionierskie w świecie kryptowalut. Ta innowacja jest szczególnie prawdziwa w przypadku dowodów o wiedzy zerowej. Zcash wykorzystuje istniejącą technologię blockchain, a następnie stosuje najnowocześniejszą kryptografię. Dowody z wiedzą zerową pozwalają, aby transakcje, które są w pełni zaszyfrowane, nadal otrzymywały potwierdzenie jako ważne. Ta właściwość pozwala na budowę nowych klas aplikacji dla łańcucha bloków.

Jedną z najważniejszych technologii w Zcash są zk-SNARKs, a Zcash jest pierwszym zastosowaniem tych, które są szeroko rozpowszechnione. Zk-SNARK to nowy rodzaj kryptografii o zerowej wiedzy. Zk-SNARK reprezentuje zwięzły, nieinteraktywny argument wiedzy o zerowej wiedzy. Jest to konstrukcja dowodowa, która pozwala systemowi udowodnić, że posiada informacje (w tym przypadku tajny klucz), bez konieczności ich rzeczywistego wyświetlania. Nie wymaga też żadnej interakcji między weryfikatorem a weryfikatorem.

Jak korzystasz z Zcash?

Aby korzystać z Zcash, musisz najpierw upewnij się, że masz portfel dla tego. Istnieje oficjalny klient Zcash stworzony dla użytkowników Linuksa. Członkowie społeczności stworzyli zmodyfikowane wersje tego dla MacOSX i Windows. Możesz także zdecydować się na aplikację portfela innej firmy.

Portfele ZCash

Inną opcją przechowywania ZCash jest Portfel wielowalutowy Rahakott który pozwala na przechowywanie różnych monet, takich jak Zcash, Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash i Dash. Jest to portfel online, który umożliwia tworzenie tylu portfeli i adresów, ile potrzebujesz, i bezpieczny dostęp do nich przy użyciu uwierzytelniania 2FA, a także generowanie zapasowego materiału siewnego na wypadek konieczności odtworzenia portfeli.

Portfel Zcash

Jeśli przechowujesz znaczną ilość ZCash, zalecamy portfel sprzętowy, portfele Trezor i Ledger obsługują ZEC.

Następnie możesz zdobyć Zcash, kupując go na giełdzie lub wydobywając. Tam są kilkadziesiąt giełd, w tym Zcash. Firmy, które chcą akceptować płatności w Zcash, mogą skontaktować się z programistami w celu uzyskania pomocy. Użytkownicy mogą również zaangażować się w społeczność za pośrednictwem forum lub czatu społeczności.

Wniosek

Dla tych, którzy cenią sobie wygodę kryptowalut, takich jak Bitcoin, ale chcą dodatkowej prywatności, Zcash oferuje doskonałą alternatywę. Ponieważ zapewnia te same funkcje, co Bitcoin, z opcją chronionych adresów, można go łatwo używać w podobny sposób bez poświęcania prywatności użytkowników. Jako taka powinna mieć świetlaną przyszłość i rozwijać się. Zastosowanie innowacyjnych technologii również jest obiecujące, ponieważ metody te się rozwijają, a Zcash zyskuje na popularności.

Przydatne linki