Jak se zbavit starých nátěrů?

Jak se zbavit starých nátěrů na zdi

Osvědčeným způsobem, jak odstranit starou barvu ze zdi, je špachtle. Jedná se však opravdu o pracný a zdlouhavý způsob odstranění barvy. Manuální odstranění barvy ze stěny si můžete trochu usnadnit, pokud ji vyměníte za speciální škrabku na omítku, kterou běžně koupíte ve stavebninách a podobných prodejnách.
Archiv

Jak odstranit starý nátěr z plechu

Mechanické metody odstranění nátěru z kovu jsou tři: ruční, pískování a vypalování. Tradičně se používá ostrá kovová špachtle, kovový kartáč a smirkový papír. Práci lze urychlit pískováním speciální pistolí, která se osvědčila u povrchů s množstvím záhybů.

Jak sundat starý nátěr

K odstraňování nátěrů se používá plamene benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen, jehož délka se seřídí na 4–8 cm nahřívá nátěr, který vlivem tepla buď měkne, nebo se rozkládá, eventuálně pálí. Změklý nátěr se ihned odstraňuje starou stěrkou, nebo malířskou škrabkou.
Archiv

Jak odstranit starou barvu ze střechy

Jednoduchý pracovní postupNanést odstraňovač barev a nechat působit.Silné vrstvy rozvolněné barvy nebo nástřiku odstranit z povrchu seškrábnutím ostrou špachtlí nebo stěrkou.Na zbytky barev, pryskyřičných omítek nebo nástřiků opět nanést vrstvu odstraňovače barev.Vypláchnout horkou tlakovou vodou.

Jak škrábat starou malbu

Starou malbu pořádně namočíme vodou, namáčení provádíme malířskou štětkou. Nevětráme, máme zavřené okna i dveře aby se stěny zapotily a šly dobře škrábat. Namočíme jen tak velký úsek, který stihneme oškrábat, než nám stěna zaschne. Malbu škrábeme malířskou škrabkou, patentkou.

Jak překrýt starou malbu

Škrábání staré malby usnadní teplá voda

Vodu pak nechte zhruba půl hodiny působit. V druhé fázi znovu vodou potřeme už jen menší plochu, kterou můžeme ihned špachtlí oškrabat. „Oškrabu, nechám zeď vyschnout, zapenetruju a pak můžu začít malovat,“ říká host.

Jak odstranit starý nátěr ze židle

K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.

Jak odstranit starý nátěr z kovových Futer

Odpověď: Staré nátěry z kovových zárubní je možné odstranit opálením horkovzdušnou elektrickou opalovací pistolí nebo odstraňovačem starých nátěrů jako je p 8212.

Jak přetřít starou barvu

Možnosti se v zásadě nabízí tři: mechanické odstranění (obroušení, vydrhnutí); chemické odstranění (odleptání a rozpouštěním staré barvy) anebo odstranění nátěru teplem. Každá z variant má své pro a proti, specifika provedení. A dost často je asi budete kombinovat. Žádná z nich není úplně stoprocentní.

Jakou barvu na pozinkovanou střechu

Pro nátěry pozinkovaného plechu je určená barva Herbol – Protector. Její hlavní výhodou je přilnavost nejen na železné, ale i na neželezné kovy (zinek, hliník). U nových pozinkovaných střech se dávají dvě vrstvy, plech musí být předtím odmaštěn čpavkovou vodou (bližší v technickém listu na www.herbol.cz – produkty).

Jak nejlepe odstranit starou omítku

Jak odstranit omítku

Stačí poklepávat tupou stranou kladívka na stěnu tak, aby se omítka uvolnila a zbývající pevně držící částiodsekat buďto ostrou hranou kladívka nebo sekerkou či sekáčkem. Omítku osekávejte pod úhlem cca 30–40 stupňů ke stěně, abyste nepoškodili vlastní zeď.

Jak vymalovat bez škrábání

Asi nejčastější metodou je sázka na štěstí, jejíž nezbytnou součástí je velice opatrná práce s válečkem a nanášením barvy. Zásadní pravidlo v tomto případě zní – netlačit na váleček, používat jen přiměřené množství barvy a soustředit na jedno místo jen nezbytně nutnou dobu.

Jak brousit kov

Hrubé obroušení provedete s papírem o zrnitosti 40 až 120, finální opracování zase se zrnitostí 180 až 320. Je to však zdlouhavé a fyzicky náročné. Pohodlnější je sáhnout po elektrické brusce. S vibrační bruskou se dostanete i do rohů, excentrická (rotační) se zase hodí pro zakulacené plochy.

Jak zrenovovat Stare zárubně

Jak na obnovu zárubní

K těmto účelům nejlépe poslouží bezbarvý lak a lazura. V případě, že není dřevo suché, je vhodné na zárubně použít mikroporézní nátěry, jež umožní jeho dýchání a regulují přitom i jeho vlhkost. Na tento nátěr jsou vhodné vodouředitelné laky, případně lazurovací lak.

Jak odstranit staré zárubně

Nejlepším řešením bude nejdříve zárubně rozřezat úhlovou bruskou na menší díly. Začněte tím, že přeříznete v půlce horní část futer. Další řez veďte ve výšce cca 1 m od země. Případně můžete zárubeň rozříznout i dole u podlahy nebo si ji „naporcovat“ na více menších dílů.

Jak přemalovat starou barvu

Odpověď: Pokud není stávající vymalování stěny ve více vrstvách (silnější nátěry) nemělo by být přemalování na bílou problematické. Stávající nátěr bude potřebné dobře napenetrovat (zpevnit podklad) a následně použít kvalitní a dobře krycí bílou malířskou barvu jako jsou např. Remal sněhobílý, profi , forte a pod.

Jak natírat střechu

Jeden nátěr, žádný nátěr

A to mechanicky, ať už broušením, špachtlí, nebo drátěným kartáčem. Účinná bývá i tlaková voda z wapky. Barvy volíme stejně jako u nátěru ostatních kovů. Nejprve používáme podkladový antikorozní nátěr, který jednak ochrání povrch proti korozi, ale zároveň zvýší přilnavost druhé vrstvy.

Čím natřít starší pozinkovaný plech

Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.

Jak brousit starou malbu

3. ODSTRANĚNÍ MALBY VYSOKOTLAKÝM ZAŘÍZENÍM KRAKE. Pro odstranění starých maleb lze využít vysokotlaké čistící zařízení STORCH POWER KRAKE, které tlakem vodního paprsku odstraní veškeré nesoudržné části omítek a maleb. Tlakovou vodou omýváme stěny a odstraněný materiál i s vodou se ihned odsává do sběrné nádoby.

Jak vymalovat starou malbu

Malbu odstraňujeme vždy od shora dolů. Používáme malířskou štětku a širokou špachtli. Příliš netlačíme, abychom nepoškodili podklad. Nejsnáze odstraníme staré vrstvy vodových klihových barev.

Jak zrenovovat kov

Od smirkového papíru až po rotační kovové kartáče

Čili na nejméně porezlé předměty si vystačíme i se smirkovým papírem, v případě silné vrstvy koroze bude třeba použít rotační kovové kartáče, které se prodávají pro upevnění na vrtačku a nebo úhlovou brusku (vrtačka je v každém případě obvykle praktičtější).

Jak natřít staré zárubně

Natírání zárubní obnáší několik přípravných fází – nelze jen tak vzít štětec a barvu a začít natírat. Nejprve musíme zárubně odmastit, poté zbrousit a odstranit případné nesoudržné vrstvy starých nátěrů, první nátěr udělat základní barvou, druhý a třetí pak barvou na kov.

Jak ukotvit zárubně

Zárubeň se ukotví se do otvoru pomocí ocelových šroubů (např. ocelové šrouby + hmo dinky nebo turbošrouby) a pevných kotev přivařených v ústí zárubňového profilu. Kotvení se provádí pomocnými montá ními otvory zhotovenými v vi zárubňovém profilu.

Jak sundat zárubně

Rozmontování zárubně

Obložky povolíme pootočením excentrické spojky. Někteří výrobci na tomto místě používají spojky s dotažené šroubem, ten tedy povolíme. Ostění bývá u některých výrobců sešroubováno, jindy šroubovákem vypáčíme spojovací plechy.

Jak odmastit střechu

„Pro odmaštění doporučuji použít profesionální odmašťovadlo, nikoliv běžný saponát, který často neodmastí podklad zcela, což bývá příčinou zhoršené přilnavosti nátěrových hmot,“ upozorňuje Kříž. V další fázi je nezbytné povrch důkladně spláchnout proudem vody, ideálně tlakovou myčkou.