Przegląd wymiany CoinBene

Duża giełda kryptowalut CoinBene zapewniła swoich użytkowników, że przedłużająca się konserwacja, która sprawiła, że ​​jej usługi były niedostępne dla tysięcy użytkowników, nie wynikała z naruszenia bezpieczeństwa.

Mówienie przez aktualizacja na Twitterze 27 marca CoinBene odpowiedziała na obawy użytkowników, którzy uważają, że przedłużające się opóźnienia wpłat i wypłat sygnalizują naruszenie jej portfeli. W oświadczeniu giełda wskazała, że ​​konserwacja była jedynie poprawą bezpieczeństwa ich portfeli.

Przegląd wymiany CoinBene

„Aktywa użytkowników na platformie CoinBene są w 100% bezpieczne, nasza platforma obiecuje, że jeśli jakiekolwiek zasoby użytkownika zostaną utracone, zrekompensujemy w 100%” – wyjaśniła giełda.

Idąc dalej, zauważ, że:

„Zespół bezpieczeństwa CoinBene przez cały czas monitoruje wszelkie anomalie i za pierwszym razem wyda ostrzeżenie, aby zapobiec ewentualnym zagrożeniom”.

Ogłoszenie CoinBene wywołuje panikę

Giełda z siedzibą w Singapurze ogłosił zaplanowana konserwacja na 26 marca, mówiąca, że ​​wpłynie to na funkcje takie jak wpłaty i wypłaty, „w celu zwiększenia komfortu użytkowania” ich użytkowników.

W drugim ogłoszeniu inwestorzy korzystający z giełdy wpadli w masową histerię, a wielu zgłosiło, że był to znak, że platforma została naruszona.

W usuniętym tweecie Nick Saporano, dyrektor ds.innowacji w startupie Blockchain, Divi Project, wyjaśnił, że dane na Etherscan, platformie śledzenia transakcji Ether, ujawniły masywny wydatki na aktywa platformy giełdy. Podsumowując swój punkt, stwierdził, że może to być oznaką przeprowadzonego już ataku na portfele giełdy.

Jednak odpowiadając na tweeta Saporano, użytkownik Twittera Steve Morrison wyjaśnił że najprawdopodobniej giełda przenosiła zasoby kryptowalut do zimnego portfela – który jest bezpieczny.

Tokeny zostały przeniesione do portfela skomentowanego jako plik "zimny portfel".

– Stephen Morrison (@HowManyMiles_) 26 marca 2019 roku

Zachowanie giełd podczas włamań stanowi uzasadnienie powszechnej paniki

Inwestorzy CoinBene mogą czuć się zagrożeni ogłoszeniem przez firmę „planowej konserwacji”. Wydaje się, że wiele giełd kryptowalut przyjęło zwyczaj zgłaszania włamań znacznie później, niż się one zdarzają.

Zamiast tego zamykają swoje usługi i nazywają je „nieplanowaną konserwacją”, „usługami konserwacyjnymi” lub po prostu wymyślają jakiś techniczny termin, próbując naprawić sytuację od końca. To był ten sam model wdrożony przez niedawno zhakowanego DragonEX, który wyłączył swoje serwery w celu konserwacji, a następnie ogłosił włamanie 24 godziny później.

Następnie, gdy akceptują porażkę i ostatecznie przyznają się do opinii publicznej, uciekają się do innego terminu technicznego (zwykle „naruszenie bezpieczeństwa”), aby zbagatelizować włamanie.

Biorąc pod uwagę ten trend i częstotliwość naruszania platform aktywów cyfrowych, każda wymiana, która zgłasza zaplanowaną konserwację – choć naprawdę – otrzyma kilka uniesionych brwi.

W raju nie ma nic złego

Jak już wspomniano, wyjaśnienie CoinBene nastąpiło dzień później, a giełda robiła wszystko, co w jej mocy, aby stłumić obawy użytkowników i szerszego społeczeństwa kryptowalutowego dotyczące jej statusu.

Wymiana ujawniła, że ​​otrzymali raporty z innych giełd kryptowalut na temat kradzieży funduszy ich użytkowników. Chociaż nie nazwali giełd, które dostarczają im te informacje, ich zespół ds. Bezpieczeństwa postanowił podjąć zdecydowane działania, aby zapobiec wystąpieniu takich giełd na ich platformie.

CoinBene również zapewniony swoich użytkowników o przedłużającej się konserwacji w osobnym tweecie, jednocześnie prosząc wszystkich, którzy mają zastrzeżenia co do bezpieczeństwa swoich funduszy, o skontaktowanie się z zespołem wsparcia.

Proszę wszystkich, pomóżcie nam w retweetowaniu tej wiadomości, aby więcej użytkowników się o tym dowiedziało, aby się tym nie martwili, dziękuję wszystkim !

– CoinBene Global (@CoinBene) 27 marca 2019 roku

Kilka godzin później firma ogłosiła, że ​​depozyty za Bitcoin (BTC), Tether (USDT) i Ethereum zostały ponownie otwarte dla ogółu społeczeństwa.

BTC ETH i USDT zostały otwarte, inne zostaną otwarte jak najszybciej, proszę się nie martwić

– CoinBene Global (@CoinBene) 27 marca 2019 roku

Według danych CoinBene jest obecnie 9. największą giełdą kryptowalut na świecie pod względem dziennego wolumenu handlu Dane Coinmarketcap. Odpowiada za 722,8 mln USD w transakcjach zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin. Niewątpliwie atak na zamianę jego pozycji wyśle ​​obawy do całego globalnego ekosystemu kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me