Blockfi

Ogólnie rzecz biorąc, kryzys na rynku kryptowalut w 2018 roku był czasem strat, nawet dla najbardziej inteligentnych i doświadczonych inwestorów Bitcoin. Firmy również ucierpiały, zwalniając pracowników na lewo i prawo.

Od szczytu na początku 2018 roku, łączna wartość wszystkich kryptowalut spadła z 830 miliardów dolarów obecnie do 130 miliardów dolarów – strata 84%. Ale startup, wspierany przez znakomitego Mike’a Novogratza, zamierza dać inwestorom sposób na układanie satoshi (frakcji BTC) i gwei (frakcji eteru), nawet gdy zima wciąż nęka skrajności tego rynku.

Blockfi

BlockFi zaoferuje 6,2% APR na Bitcoinie & Depozyty Ethereum

Forbes raporty że BlockFi, firma, która w lipcu ubiegłego roku zebrała 52,5 miliona dolarów od inwestorów takich jak Galaxy Digital Novogratz, wystartował produkt potencjalnie zmieniający zasady gry. BlockFi podobno dało klientom na całym świecie możliwość dokonywania do 6,2% rocznych odsetek od depozytów Bitcoin i Ethereum. Ta oferta „rachunku odsetkowego” będzie współgrać z ofertą pożyczkową BlockFi, która umożliwia użytkownikom pożyczenie ponad 2000 USD przy oprocentowaniu 4,5%, jeśli zdeponują zabezpieczenie denominowane w trzech wiodących kryptowalutach. W ogłoszeniu Zac Prince z BlockFi wyjaśnił:

„BlockFi jest pierwszym bankiem kryptowalutowym. Pożyczki bitcoinowe i kryptowalutowe, zwłaszcza dla inwestorów detalicznych, to wschodzący rynek. Jednak w ciągu ostatniego roku był on forsowany przez zainteresowanie instytucjonalne ”.

Gemini Trust Winklevoss Twins będzie wspierać nowatorską ofertę poprzez opiekę, która ma pełne ubezpieczenie.

Zagorzały bitcoin Anthony „Pomp” Pompliano, który zainwestował w BlockFi poprzez swój fundusz venture w Morgan Creek Digital, dokonał szczegółowej analizy oferty w Poczta na Off The Chain. We wtorkowym wydaniu publikacji, na czele której stoi Pomp, wyjaśniono, że rachunki odsetkowe mogą być najbardziej dochodowym narzędziem depozytowym w finansach. Co więcej, zapewnia odsetki składane, bezpieczeństwo i bezpieczeństwo funduszy za pośrednictwem Gemini oraz system wypłat kryptowalut, który może być atrakcyjny dla zagorzałych inwestorów w tej przestrzeni.

Czy ta oferta kryptograficzna może zostać przyjęta przez iskrę?

Dla wielu osób oprocentowanie inwestycji w wysokości 6,2% może być kuszące. Per Ryan Todd, analityk z The Block, miękki start oferty finansowej w Japonii odniósł duży sukces, a zespół BlockFi stwierdził, że ich próba w kraju azjatyckim była „bardzo silna”.

BlockFi oferując 6,2% zarówno na depozyty BTC, jak i ETH zmienia grę. Ciekawie będzie zobaczyć, czy / jak wpływają scentralizowani przyjmujący depozyty kryptograficzne i pożyczkodawcy #DeFi objętości nadgodzin. Wątek:

– Ryan Todd (@_RJTodd) 5 marca 2019 roku

Ale najprawdopodobniej najnowsze przedsięwzięcie BlockFi prawdopodobnie nie wywoła jakiejkolwiek formy powszechnej adopcji na całym świecie. A oto dlaczego.

6,2% może wydawać się świetne iw ogóle, ale wszystko jest opłacane w kryptowalutach, co oznacza, że ​​wartość fizyczna kont BlockFi może spaść, a nawet gorzej, o więcej niż odsetki, które otrzymują. Może to w pojedynkę zniechęcić mamę i inwestorów popowych do alokacji swojego kapitału na Bitcoin i Ethereum w celu złożenia depozytu na platformie pożyczkowej z obsługą blockchain. Ponadto można argumentować, że podobne (nawet lepsze) zwroty są osiągane w przypadku bardziej ugruntowanych inwestycji, zwłaszcza na tradycyjnych rynkach akcji.

Ale może kryptowaluty nie potrzebują możliwości inwestycyjnych o wysokim zwrocie, aby zyskać popularność w Ameryce korporacyjnej i wśród ogółu społeczeństwa. Może potrzebujemy tylko solidnej infrastruktury. Co ciekawe, tak ważne aspekty tej przestrzeni mogą być tuż za rogiem.

Na przykład Kroger z Ohio niedawno zrezygnował z obsługi kart kredytowych Visa z powodu rosnących opłat interchange. W ciągu kilku godzin od ogłoszenia, entuzjaści kryptowalut zaczęli bombardować sprzedawcę wiadomościami, wzywając sieć, aby zaczęła akceptować Bitcoin lub inny zasób cyfrowy jako akceptowany środek wymiany. Pompliano przyłączył się do zabawy, pingując Krogera na Twitterze, starając się skłonić amerykańską firmę do przetestowania obsługi próbnej transakcji Lightning Network, których transakcje kosztują znacznie mniej niż te dokonywane przy użyciu kredytu Visa. Co ciekawe, przedstawiciel odpowiedział i potwierdził, że rozmawia w tej sprawie z Pompliano. Potencjalna akceptacja Bitcoina przez Krogera może być absolutnie monumentalna.

Okazało się również, że Bakkt, startup integralnie powiązany z Intercontinental Exchange (ICE), poczynił postępy w upowszechnianiu kryptowalut. Wiarygodne źródła rozmawiające z The Block niedawno twierdziły, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że sieć palarni z siedzibą w Seattle będzie akceptować transakcje Bitcoin w 2019 r., Powołując się na współpracę z Bakkt, która podobno obejmowała transakcję kapitału.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me