Ethereum i Bitcoin prowadzą Green Day w kategorii najlepszych monet podczas ostrego rajdu kryptowalut

Byczy zielona kryptowaluta

6 maja większość najważniejszych monet kryptoekonomii odnotowała gwałtowne skoki tego dnia, ponieważ niedawne postępy instytucjonalne ze strony głównych firm, takich jak Fidelity i eTrade oraz raportowanie o możliwych kontraktach terminowych na eter (ETH) w USA, najwyraźniej wywołały kolejny przypływ optymizmu – i tym samym kup presja – na rynkach kryptowalut.

Ether prowadził sprawę po tym, jak CoinDesk opublikował wczesny poranny raport, w którym anonimowe źródło w amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach (CFTC) powiedziało, że organy regulacyjne są skłonne do zielonego oświetlenia renomowanej oferty kontraktów terminowych na eter. „[D] my możemy czuć się komfortowo, kiedy pochodna eteru podlega naszej jurysdykcji” – skomentował insider.

Byczy zielona kryptowaluta

Krytycy raportu sugerowali, że tak dużo hałasu o niczym, argumentując, że prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim jakikolwiek eterowy produkt futures pojawi się w Ameryce. Ale inwestorzy nie zważając na to i przelewały się do eteru przez cały wieczór, powodując, że cena „gazu” sieci Ethereum wzrosła o 11 procent do 180 dolarów na pewien czas.

Ceny kryptowalut

Wzrost cen kryptowalut

Skok eteru wkrótce rozprzestrzenił się na inne najlepsze monety.

Cena bitcoina (BTC) poszła w ich ślady, zyskując na wartości około 250 USD, a następnie oscylując wokół znaku 5900 USD, gdy rozpoczął się 7 maja. XRP, stellar lumens (XLM) i bitcoin cash (BCH) wzrosły o około trzy procent w ciągu dnia, odpowiednio do 0,301 USD, 0,0973 USD i 290,60 USD.

Większe zyski to Litecoin (76,11 USD), EOS (4,90 USD) i ADA Cardano (0,0668 USD), z których wszystkie zyskały około pięć procent w ciągu dnia.

Odstającymi wartościami w projektach big-cap w kryptoekonomii na ten dzień były token giełdowy Binance, BNB, który spadł o jeden procent do 21,52 USD, a także stablecoin tether (USDT), który spadł o mniej niż jeden procent, osiągając 0,974 USD.

Ze swojej strony uwięziono w nowym skandalu, ponieważ biuro prokuratora generalnego Nowego Jorku oskarżyło Bitfinex o pożyczanie z rezerw gotówkowych Tether, aby ukryć 850 milionów dolarów w funduszach przejętych z giełdy przez organy ścigania w 2018 r..

Jednak dramat tego skandalu najwyraźniej nie stłumił rosnącego optymizmu, który narastał wokół stałego przepływu pozytywnych nagłówków, które ostatnio pojawiły się w kryptoekonomii.

Zaczynam czuć się bardzo uparty?

Sprawy mają się dobrze, szczególnie w przypadku dwóch najlepszych psów w ekosystemie kryptowalut, bitcoina i eteru.

Na froncie technicznym konstruktorzy obu projektów robią zdecydowane kroki w kierunku przyszłości. Projekt propozycji ulepszeń Bitcoin (BIP) z „regułami wydatkowania opartymi na podpisach Taproot, Schnorr i oddziałach Merkle” został właśnie Utworzony przez Pieter Wuille. I specyfikacje kodu w pierwszej fazie przejścia Ethereum na dowód stawki (PoS) można było przeprowadzić już w przyszłym miesiącu.

Projekt propozycji BIP Taproot i Schnorr jest dziś dostępny, jak zawsze @pwuille wykonuje niesamowitą pracę, gratulacje. https://t.co/M3Vhhgow1n

Jeśli jeszcze nie rozumiesz tych technologii, zacznij tutaj, aby lepiej zrozumieć Schnorr & Macica! https://t.co/3zQCdA5Y5v pic.twitter.com/3ygDoCDRw0

– Gustavo J. Flores E. (@GustavoJ_Flores) 6 maja 2019 r

Wydaje się, że także w kwestii adopcji sytuacja nabiera tempa.

Internetowy makler giełdowy eTrade podobno przygotowuje się do oferowania usług handlu bitcoinami i eterem. wierność, który obecnie zarządza aktywami wartymi około 7,5 biliona dolarów, przygotowuje się również do ułatwienia handlu bitcoinami dla instytucji.

W związku z tym kryptograficzne ramię firmy, Fidelity Digital Assets, może ostatecznie okazać się zmieniaczem gier w połączeniu z pokrewnymi platformami, takimi jak Bakkt i ErisX, jeśli chodzi o rozpowszechnianie bitcoinów i eterów – nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na arenie międzynarodowej..

Jeśli kiedykolwiek zostanie zatwierdzona, oferta kontraktów futures na eter w USA wywołałaby jedynie dalsze instytucjonalne zainteresowanie przestrzenią kryptowalut. Czy takie zatwierdzenie nastąpi w najbliższym czasie, okaże się. Ale dzięki raczkowemu rozwojowi platform, takich jak wspomniany wcześniej Bakkt i ErisX, jest jasne, że główny udział instytucji w krypto i krypto pochodnych wydaje się dopiero zaczynać.

W międzyczasie interesariusze Cryptoverse będą nadal obserwować ceny bitcoinów i eterów, gdy osiągną odpowiednio okrągłe 6000 i 200 USD..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map