Tajlandia kryptowaluta

Tajlandia wyróżnia się na tle innych krajów, jeśli chodzi o blockchain i kryptowalutę. Kraj południowoazjatycki jest na dobrej drodze do posiadania jednej z pierwszych na świecie walut cyfrowych banków centralnych (CBDC) i zalegalizował już korzystanie z głównych kryptowalut w granicach Tajlandii. Wiele krajów wspiera rozwój technologii blockchain, ale Tajlandia jest stosunkowo rzadka w swojej otwartości na kryptowaluty.

Tajlandia kryptowaluta

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin cash, Ethereum classic, Litecoin, Ripple i Stellar są w pełni legalne w Tajlandii. Oprócz tego Tajlandia stworzyła ostateczny proces regulacyjny dla nowych ICO, który jest pomocny dla inwestorów, którzy są ostrożni wobec możliwych nadużyć na rozwijającym się rynku ICO.

Całkowicie nieuregulowane rynki mogą stanowić problem dla zaufania inwestorów i wygląda na to, że Tajlandia wyprzedziła konkurencję w szeroko zakrojonych przepisach dotyczących kryptowalut.

Nadal istnieje duża przepaść między tym, co kryptowaluta i łańcuch bloków są w stanie zrobić dla społeczeństwa, a tym, do czego są faktycznie wykorzystywane. W prawdziwym świecie. Region ASEAN był wiodącą siłą w rozwoju technologii blockchain, a kiedy do mieszanki dodano sąsiadów, takich jak Japonia, Korea Południowa i Chiny, łatwo jest zrozumieć, dlaczego blockchain jest rosnącą siłą w szerszej azjatyckiej gospodarce.

Tajlandia wdraża technologię Blockchain

Nietrudno jest znaleźć niezliczone firmy zajmujące się blockchainem i kryptowalutami, które pracują nad wielkimi pomysłami, które mogą odnieść sukces komercyjny lub nie. W Tajlandii istnieje kilka przypadków użycia w świecie rzeczywistym, które należy obserwować. Jednym z najbardziej znanych projektów jest powstające CBDC Tajlandzkiego Banku Centralnego (Bank of Thailand (BoT)), które jest budowane z sieci blockchain Corda firmy R3.

BoT nazywa swoją platformę CBDC „Project Inthanon”, a faza pierwsza najwyraźniej już trwa. Podobno osiem banków komercyjnych współpracuje z BoT nad projektem Inthanon i mają to do powiedzenia na temat ewolucji projektu,

„BOT i uczestniczące banki wspólnie zaprojektują i opracują prototyp sprawdzający koncepcję dla hurtowego transferu środków poprzez emisję hurtowej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC)”.

Projekt Inthanon nie ma zastępować kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum, i prawdopodobnie będzie dostępny tylko dla banków. Jest to zgodne z nowoczesnym modelem bankowości centralnej, który wielu entuzjastów kryptowalut pozostawia niezbyt ekscytującymi. Architektura R3 Corda nie jest otwarta tak, jak inne platformy blockchain, co jest źródłem krytyki. Banki centralne mogą nie przejmować się tym aspektem blockchain, ponieważ mają ugruntowaną pozycję, która jest tworzona przez rządowy mandat.

Otwarty rynek

Kolejny projekt blockchain, który wkrótce zostanie uruchomiony, jest obsługiwany przez australijską firmę. Pomoże on mieszkańcom dzielnicy Sukhumvit w Bangkoku w handlu siłami między sobą oraz z państwowym zakładem energetycznym. Power Ledger Platforma umożliwi wymianę. Program rozpocznie się od 635 KW, które będzie sprzedawane między centrum handlowym, szkołą, szpitalem dentystycznym i kompleksem mieszkaniowym. Energia będzie przenoszona z sieci elektrycznej w Bangkoku.

David Martin, dyrektor zarządzający Power Ledger, powiedział Reuterowi, dlaczego ta platforma pomoże konsumentom energii,

„Umożliwiając handel energią odnawialną, społeczność zaspokaja własne zapotrzebowanie na energię, prowadząc do niższych rachunków dla kupujących, lepszych cen dla sprzedawców i mniejszego śladu węglowego dla wszystkich” – skomentował i rozwinął zalety: „Zachęci to więcej konsumentów, aby przestawić się na energię odnawialną, ponieważ koszt można zrekompensować sprzedając nadwyżkę energii sąsiadom ”.

Power Ledger nie jest jedyną firmą, która pracuje nad platformą blockchain, która pomogłaby drobnym producentom energii sprzedawać energię za pośrednictwem istniejącej sieci. Walmart opatentował podobny pomysł, chociaż nie ma informacji, jak planują wdrożyć swój system. Power Ledger wyraźnie ma przewagę jako pionier, a ich nadchodzący debiut w Tajlandii, miejmy nadzieję, dostarczy im rzeczywistego przypadku użycia, który umożliwi dalsze wdrażanie.

Przepisy obowiązują w Tajlandii

Oprócz pionierskich zastosowań blockchain, które wykraczają poza FinTech na poziomie konsumenckim, Tajlandia zatwierdziła również licencjonowanie giełd kryptograficznych i upoważniła Pundi X do wdrożenia swojej platformy płatniczej w swoim kraju. Chociaż istnieją bogate obszary Tajlandii, istnieje również wiele obszarów dotkniętych ubóstwem. Pundi X może pomóc przyciągnąć populację nieobankową i pomóc im w korzystaniu z tego samego rodzaju usług finansowych, jakie oferują banki.

Zalety, jakie krypto może zaoferować zubożałym, dopiero zaczynają być rozumiane. Możliwość wyjścia z gospodarki gotówkowej może przynieść ogromne korzyści. Biedni byliby w stanie uratować swój majątek bez ponoszenia stosunkowo dużych kosztów, kiedy musieliby wysyłać lub otrzymywać pieniądze. Tajlandia wydaje się być otwarta na kryptowaluty i blockchain w większym stopniu niż wiele krajów, co prawdopodobnie im pomoże, ponieważ branża ewoluuje na całym świecie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me