Niemcy

Niemiecki rząd oficjalnie określił swoje priorytety, jeśli chodzi o technologię blockchain.

18 września federalne Ministerstwo Finansów i Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii opublikowały swoje „Blockchain-Strategie,”, Który przedstawia, w jaki sposób Niemcy – wiodąca gospodarka Europy i ich najbardziej wpływowe państwo – obejmą i będą działać w ramach ekosystemu blockchain pod rządami kanclerz Angeli Merkel.

Niemcy

Rzeczywiście, ministerstwa stwierdziły, że będą dążyć do tego, aby kraj stał się centrum działań związanych z rozwojem blockchain:

„Młody i innowacyjny ekosystem blockchain w Niemczech powinien zostać zachowany i nadal się rozwijać. Niemcy powinny być atrakcyjną lokalizacją do rozwoju aplikacji blockchain i inwestycji w ich skalowanie. Jednocześnie duże firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz startupy, a także sektor publiczny, kraje, organizacje społeczeństwa obywatelskiego i obywatele powinni mieć możliwość podejmowania świadomych decyzji dotyczących wykorzystania technologii. ”

Plan gry

Aby osiągnąć nowo nakreślone cele związane z blockchainem, rząd niemiecki powiedział, że jednym z wysiłków, które chce podjąć, jest opracowanie „ram regulacyjnych zorientowanych na inwestycje i wzrost” dla krajowej kryptoekonomii, tak aby rynki mogły „działać bez interwencji państwa i zagwarantować zasadę zrównoważonego rozwoju” . ”

Ponadto ministerstwa oświadczyły, że zamierzają przyjąć wielopłaszczyznowe podejście do stania się hubem blockchain, a mianowicie poprzez promowanie przedsiębiorców, zachęcanie do inwestycji, gwarantowanie stabilności, umożliwianie uczciwej konkurencji, wspieranie współpracy międzynarodowej, wspieranie interesariuszy i gwarantując prywatność w ich zakątku. ekosystem.

Warto zauważyć, że cele te i leżąca u ich podstaw strategia zostały stworzone w drodze konsultacji z ponad 150 interesariuszami zajmującymi się kryptoekonomią w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Obecne zadanie polega teraz na wprowadzeniu tego wszystkiego w czyn.

Będziemy bronić naszych pieniędzy

W zeszłym tygodniu rządy Niemiec i Francji zaczęły wspólnie deklarować, że zgodziły się zablokować projekt Facebook Libra.

Był to ważny strzał w poprzeczkę dla głośnych wysiłków na rzecz stabilnych monet, kiedy to dwie europejskie potęgi zapewniły wówczas, że „żaden podmiot prywatny nie może rościć sobie prawa do władzy monetarnej, która jest nieodłącznym elementem suwerenności narodów”.

A więc ostatnia zła wiadomość dla Wagi? Ta deklaracja była czymś więcej niż tylko trudną rozmową dla Niemiec, jeśli nowa narodowa strategia blockchain jest jakąkolwiek wskazówką.

„Na poziomie europejskim i międzynarodowym rząd federalny będzie starał się zapewnić, aby stablecoiny nie stały się alternatywą dla walut państwowych” – czytamy w dokumencie strategicznym.

Tak więc, chociaż kraj jest zdeterminowany, aby ogólnie wspierać krajowe innowacje w zakresie technologii blockchain, nie oczekuj, że europejskie mocarstwo w najbliższym czasie polubi Librę..

Na razie głównym pytaniem jest, czy inne mniejsze kraje europejskie będą śledzić przewagę Niemiec i Francji w zajmowaniu tak surowego stanowiska wobec kryptowaluty Facebooka. Jeśli inne europejskie mocarstwa pójdą w ich ślady, Libra może zostać uregulowana poza kontynentem.

Ciekawe najnowsze osiągnięcia

Poza świeżym, strategicznym przyjęciem technologii blockchain przez rząd, w Niemczech sektor prywatny coraz bardziej zbliża się do technologii.

Na przykład w zeszłym miesiącu drugi co do wielkości bank w kraju – Commerzbank AG z siedzibą we Frankfurcie – ujawnił, że przetestował system płatności maszyna-maszyna (M2M), który wykorzystywał blockchain do automatyzacji płatności między ciężarówkami a stacjami ładowania..

„W przypadku tej transakcji Commerzbank wyemitował euro na blockchainie i dostarczył Daimler Trucks„ cash on ledger ”(tj. Pieniądze na blockchain), aby przetworzyć płatność” – podał bank.

Kolejny kluczowy rozwój miał miejsce w lipcu, kiedy BaFin – czołowy niemiecki organ nadzoru finansowego – zatwierdził ofertę obligacji nieruchomościowych o wartości 250 mln euro tokenizowanych na Ethereum od start-upu Fundament Group zajmującego się inwestycjami cyfrowymi.

„To rzeczywiście pierwszy raz, kiedy zatwierdziliśmy prospekt dotyczący obligacji na rynku nieruchomości opartych na blockchain” – skomentował to rzecznik BaFin. Jeśli nowa strategia blockchain w kraju okaże się sukcesem, spodziewaj się podobnych zmian w krótkim czasie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me