Szybkość mieszania Bitcoin Mining

Możesz liczyć na to, że w basenie Syczuan w północno-zachodnich Chinach każdej jesieni pada deszcz. Pytanie brzmi: jak deszczowo?

W tym roku sezonowe ulewy okazały się szczególnie ulewne, ponieważ ekstremalne powodzie w ostatnich dniach doprowadziły do ​​ewakuacji i ofiar śmiertelnych w regionie.

Według lokalnych raportów, dotknięte zostały również operacje wydobywania bitcoinów i kryptowalut w okolicy. Warto zauważyć, że Syczuan jest jednym z największych na świecie ośrodków wydobywania bitcoinów.

Szybkość mieszania Bitcoin Mining

Red Li, współzałożyciel chińskiej publikacji kryptograficznej 8btc, potwierdził, że kilka obiektów wydobywczych wydawało się „zlikwidowanych” po powodzi. Li opublikował na Twitterze kilka zdjęć przedstawiających zniszczoną lokalną infrastrukturę i wymyte, pokryte błotem platformy do wydobywania bitcoinów.

Niektóre obiekty górnicze zostały wczoraj zniszczone przez powódź w Syczuanie. pic.twitter.com/lZ12tapVga

– Red Li (@redtheminer) 21 sierpnia 2019 r

Poolin z siedzibą w Pekinie, obecnie czwarta co do wielkości pula wydobywcza bitcoinów na świecie, również zwróciła uwagę na katastrofę. Firma opublikowała filmy na swoim koncie na Twitterze, pokazujące coś, co wyglądało na zakład wydobywczy w Syczuanie, który został otoczony przez powódź i robotnicy kopiącymi w błotnistych platformach..

Klip 2/2 przedstawiający personel wykopujący górników z błota: pic.twitter.com/QebXEqBjrN

– Poolin (@officialpoolin) 21 sierpnia 2019 r

Miecz wodny obosieczny

W czerwcu, firma badawcza Coinshares, zajmująca się badaniami kryptowalut, opublikowała raport sugerujący, że większość operacji wydobycia bitcoinów na świecie jest zasilana z odnawialnych źródeł energii. Mając to na uwadze, wielu chińskich górników polega na energii wodnej jako taniej energii odnawialnej.

Ta tania hydroenergia ma pewien haczyk: zależy to od tego, czy w Chinach są mokre pory deszczowe. Wielu z tych górników i ich firm zależy od lokalizacji na obszarach, na których ulewne deszcze sezonowe są nie tylko normą, ale także potrzebną rzeczywistością. Gdyby Syczuan był suchy przez cały rok, górnicy nie mogliby tam polegać na energii wodnej (ale opcją byłaby wówczas energia słoneczna).

Tak więc czasami, gdy pada, leje, a kiedy katastrofalne ilości opadów uderzają w popularne centra wydobywcze w Chinach, źródło życia tych operacji staje się możliwym dzwonkiem śmierci, jak widzieliśmy w tym tygodniu. Niektóre obiekty wydobywcze w Syczuanie zostały w zeszłym roku szczególnie wstrząśnięte powodzią – wydaje się, że tak brzmi nazwa gry.

Na szczęście wydaje się, że szkody dotyczą kilku obiektów. Między innymi oznacza to, że powódź nie miała większego wpływu na szybkość mieszania Bitcoin. Od 21 sierpnia wskaźnik hashowania oscylował wokół 77,5 tryliona hashów na sekundę według Blockchain.com – niedaleko od 82,5 tryliona hashów na sekundę, które miały miejsce 18 sierpnia.

Lekcja przeciwdziałania kruchości

Powódź w Syczuanie raczej nie kwalifikuje się jako zdarzenie czarnego łabędzia, ponieważ prawie oczekuje się, że taka powódź nastąpi.

Mimo to, operacje wydobywcze, które przygotowują się do walki z sezonową furią regionu, mogą nadal zostać zniszczone przez siłę natury, ponieważ tylko tak wiele można zrobić w obliczu klęsk żywiołowych. Powodzie mogą uderzyć mocno i szybko, a także mocno zaskoczyć miejscową ludność.

Oddalając się od bitcoina, aby kryptowaluta działała jako nie-suwerenny globalny system pieniężny, musi być w stanie wytrzymać, nawet jeśli części jego sieci są dotknięte katastrofami lub wydarzeniami z czarnymi łabędziami.

Jeśli centralna szprycha w scentralizowanej sieci VISA zostanie dotknięta włamaniem lub ekstremalną pogodą, cały kontynent użytkowników może na pewien czas stracić dostęp do swoich pieniędzy. Z drugiej strony powódź może uderzyć w kapitał wydobywczy bitcoinów, a Bitcoin nawet nie jest bliski utraty czasu pracy. Taka ochrona przed kruchością jest jedną z największych propozycji wartości kryptowaluty.

Problem z porą deszczową / porą suchą?

Niektórzy lekceważą konsekwencje wydobywania bitcoinów na środowisko, ponieważ wskazują na zależność sieci od energii odnawialnej. Ale to nie jest takie proste, a trendy pogodowe w Chinach pokazują dlaczego.

Kiedy w Chinach pory deszczowe ustępują miejsca porom suchym, wielu górników przestawia się z energii wodnej na spalanie paliw kopalnych, np. przez elektrownie węglowe.

Ekspert PwC blockchain, Alex de Vries, wcześniej argumentował, że dynamika może doprowadzić do „budowy nowych elektrowni węglowych” w Chinach, co zwiększyłoby konsekwencje środowiskowe Bitcoina.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me