Łańcuch & amp; Google

Połączenie Google i Chainlink (LINK)? Bez żartów.

W czwartek zespół Google Cloud opublikował artykuł zatytułowany „Tworzenie hybrydowych aplikacji opartych na łańcuchu bloków / w chmurze za pomocą Ethereum i Google Cloud”. W tym dokumencie rzecznik programisty pakietu chmurowego Allen Day przedstawił, jak Technologię oprogramowania pośredniego Chainlink można wykorzystać do pingowania danych z BigQuery, bezserwerowej hurtowni danych Google typu platforma jako usługa, do łańcucha bloków Ethereum.

Łańcuch & amp; Google

To potrójne połączenie może doprowadzić do tego, co zespół Google Cloud nazwał aplikacjami hybrydowymi w chmurze i łańcuchu bloków, jak podkreślił Day:

„Możliwych zastosowań jest niezliczona liczba, ale skupiliśmy się w tym poście na kilku, które naszym zdaniem mają wysoką i natychmiastową użyteczność: rynki prognoz, kontrakty futures i prywatność transakcji”.

Rzecznik deweloperów przedstawił krótkie techniczne wyjaśnienie, jak precyzyjnie zdecentralizowane aplikacje Ethereum lub dapps mogą pobierać dane z BigQuery za pośrednictwem umowy Chainlink oracle, która mogłaby odpowiednio aktywować „wykonanie logiki biznesowej specyficznej dla Dapp”.

Cieszymy się, że Google jest jedną z najlepszych firm integrujących #Ogniwo łańcucha w ich podejściu do przyjmowania inteligentnych kontraktów. Oto jak @GCPcloud użytkownicy mogą używać Chainlink do łączenia się z BigQuery, jedną z najpopularniejszych usług chmurowych Google. https://t.co/TfaGPP5TlS

– Chainlink – oficjalny kanał (@chainlink) 13 czerwca 2019 r

W szczególności taki system dałby dapps możliwość wywoływania danych łańcucha bloków z programu Google Cloud Public Datasets, który obsługuje zbiór danych platformy chmurowej z ośmiu publicznych łańcuchów bloków. Współzałożyciel Coinmetrics.io, Nic Carter, wyjaśnił osobno na Twitterze, rozwój oznaczał, że łańcuchy bloków mogą teraz „wiedzieć coś o sobie”, że tak powiem.

Fascynujący rozwój. Zaufane wyrocznie, które są w stanie wstawiać dane do kontraktów w łańcuchu, umożliwiają blockchainom _wiedzenie rzeczy o sobie_, co pozwala na rozliczanie wszelkiego rodzaju skomplikowanych zakładów. https://t.co/avejIjAJDz

– nic Carter (@nic__carter) 13 czerwca 2019 r

Jak zasugerował Carter, tę dynamikę można wykorzystać do tworzenia zabezpieczeń i zakładów przeciwko wszelkiego rodzaju rzeczom związanym z technologią blockchain. Day posłużył się przykładem cen gazu Ethereum we własnym wyjaśnieniu:

„Kontrakty finansowe, takie jak kontrakty terminowe i opcje, zostały pierwotnie opracowane w celu umożliwienia przedsiębiorstwom ograniczenia / zabezpieczenia ryzyka związanego z zasobami krytycznymi dla ich działalności. Podobnie dane o działalności w łańcuchu, takie jak średnie ceny gazu, można wykorzystać do stworzenia prostych instrumentów finansowych, które zapewniają wypłaty ich posiadaczom w przypadkach, gdy ceny gazu wzrosną zbyt wysoko ”.

Rzecznik deweloperów zauważył również, że wyrocznia BigQuery Chainlink może zostać wykorzystana do poprawy prywatności w sieci i rynków prognoz. Day powiedział, że on i jego współpracownicy oczekują, że zarysowana „technika interoperacyjności” doprowadzi ogólnie do rozwoju „aplikacji hybrydowych, które wykorzystają to, co najlepsze z tego, co oferują platformy inteligentnych kontraktów i platformy chmurowe”.

LINK Cena gwałtownie rośnie w wiadomościach

Ta przypuszczalna możliwość nadejścia większych rzeczy nie została również utracona przez handlowców LINK. Presja na zakup gwałtownie eksplodowała wokół tokena zdecentralizowanego projektu Oracle, gdy wieść o pracy Google Cloud rozprzestrzeniła się, a LINK osiągnął nawet 1,94 USD, ponieważ jego cena skoczyła o ponad 60 procent dziennie w pewnym momencie.

Wiadomość pojawia się, gdy projekt Chainlink był rozdarty w ostatnich tygodniach. Po pierwsze, token LINK był jednym z największych wzrostów w tym roku, ponieważ jego cena wzrosła obecnie o ponad 150 procent w stosunku do miesiąca i ponad 760 procent od początku stycznia.

Dlaczego? Optymizm krążył w społeczności projektu przed i po uruchomieniu sieci głównej Chainlink na Ethereum, co miało miejsce pod koniec maja. Po wydaniu, mistrz projektu Siergiej Nazarow podziękował interesariuszom, którzy pomogli w drodze:

„Cały zespół i ja jesteśmy głęboko wdzięczni, że mamy podekscytowaną, wnikliwą i szczerze zainteresowaną społeczność, która dostrzega długoterminową wartość tego, co budujemy. Dziękuję za całe wsparcie. ”

Spektakl wyroczni również nabiera rozpędu po ostatnich kolaboracjach. W zeszłym miesiącu Chainlink zawarł partnerstwo z Hedera Hashgraph w celu obsługi rozproszonej księgi tego projektu za pomocą zdecentralizowanych wyroczni.

Dzięki tej umowie wielkość partnerstwa w dziedzinie kryptoekonomii osiągniętej przez Chainlink do około 30. Niedawno Matic Network – dowód projektu sidechain stawki – ogłosił w tym tygodniu, że będzie integracja Technologia Chainlink do swojego systemu. Prawdopodobnie jest to tylko ostatnia z wielu przyszłych takich partnerstw.

Przeczytaj więcej o Chainlink w naszych przewodnikach:

  • Co to jest Chainlink?
  • Czym są Wyrocznie?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me