Jak wydobywać Gravium

Gravium to nowa moneta wykorzystująca algorytm x16R. Moneta została zaprojektowana jako kryptowaluta odporna na ASIC. ASIC to wyspecjalizowany sprzęt, który może wydobywać określony algorytm znacznie szybciej niż wydobywanie GPU, a także jest znacznie bardziej wydajny. Głównym argumentem przeciwko układom ASIC jest to, że tworzy zdecentralizowane doświadczenie wydobywcze, ponieważ układy ASIC są droższe i trudniejsze do uzyskania w porównaniu z GPU lub CPU.

Algorytm x16R jest wyjątkowy, ponieważ wykorzystuje 16 różnych algorytmów, które są wybierane losowo na podstawie skrótu ostatniego bloku. Z tego powodu kolejność jest zawsze losowa, co bardzo utrudnia zbudowanie ASIC. Ten unikalny algorytm jest jednym z powodów, dla których monety Raven i inne monety algorytmu x16R zyskały na popularności.

Jak wydobywać Gravium

Niektóre unikalne cechy gravium to to, że zawierają masternody i funkcję natychmiastowego wysyłania. Podoba mi się fakt, że mają one również jedno kliknięcie i 3-stopniowe łatwe narzędzie konfiguracji GUI masternode.

Teraz, gdy znamy szczegóły dotyczące Gravium, przejdźmy do wydobycia GRV!

Kilka ogólnych wskazówek dotyczących górnictwa

Zanim więc zaczniemy ten samouczek, mam dwie wskazówki, jak najlepiej wykorzystać możliwości wydobycia. Najpierw upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swoich układów GPU. Po drugie, większość oprogramowania do kopania zostanie oznaczona jako wirus ze skanerów antywirusowych. Z tego powodu, jeśli wydobywasz na swoim zwykłym codziennym komputerze lub komputerze do gier z zainstalowanym programem antywirusowym, będziesz chciał wykluczyć oprogramowanie do wydobywania z programu antywirusowego. Lubię tworzyć jeden folder, a następnie umieszczać całe oprogramowanie do wydobywania w podfolderach. Następnie wykluczam folder najwyższego poziomu z programu antywirusowego, co wyklucza całe oprogramowanie do wydobywania.

Baseny górnicze

Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy, jest basen wydobywczy. Możesz kopać solo, ale wypłaty mogą zająć miesiące, w zależności od tego, jak potężna jest Twoja platforma wydobywcza, a pule wydobywcze zwykle pobierają bardzo niewielką opłatę (1% lub mniej). Korzystanie z puli umożliwia otrzymywanie stałych wypłat wiele razy dziennie.

W tym samouczku użyjemy https://blockcruncher.com/ . Wybrałem tę pulę, ponieważ ma niskie opłaty (0,25%) i dobre funkcje. Jeśli chodzi o ich funkcje, istnieje niewielka pula z kilkoma monetami x16r i x16s do wyboru.

Teraz, gdy mamy pulę, zacznijmy wydobywanie!

Wydobywanie CPU

Nie będziemy się skupiać na wydobywaniu procesorów, ponieważ nie jest to opłacalne w porównaniu z wydobywaniem GPU.

Wydobywanie GPU – Nvidia

Do wydobywania GPU jest wiele programów dla Nvidii, ale tym, który uważam za najlepszy, jest CCminer. Górnik nie ma opłaty deweloperskiej. To oprogramowanie do wydobywania jest kompatybilne z systemami Windows i Linux, jednak dostępne są tylko wstępnie skompilowane pliki binarne dla systemu Windows.

Oficjalną stronę i link do pobrania można znaleźć pod adresem https://github.com/tpruvot/ccminer/releases

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

ccminer-x64.exe -a algorytm -o warstwa + tcp: //mining_pool: port -u wallet_public_key -p c =coin_symbol

Zastąp „algorytm” algorytmem, którego chcesz użyć. W tym przypadku musimy użyć „x16r”

Zastąp „mining_pool” ciągiem blockcruncher.com

Zastąp „port” 3434

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela.

Zastąp „coin_symbol” słowem GRV

Na przykład moja konfiguracja to:

ccminer-x64.exe -a x16r -o stratum + tcp: //blockcruncher.com: 3434 -u GN8gxb4Zd8qTqKnQeVmuTdYqszG6r9Bdo5 -p c = GRV

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić koparkę i powinieneś zobaczyć coś takiego

Czerwona strzałka wskazuje wykryty GPU i całkowitą prędkość.

Niebieska strzałka wskazuje prędkość zegara GPU, wartości skrótu na wat, całkowite zużycie energii, temperaturę i prędkość wentylatora.

Wydobywanie GPU – AMD

Do wydobywania GPU jest wiele programów dla AMD, ale moim zdaniem najlepszym jest sgminer-gm-x16r. Oprogramowanie do wydobywania jest kompatybilne z systemem operacyjnym Windows i Linux. Oprogramowanie do wydobywania nie ma opłaty deweloperskiej. To oprogramowanie do wydobywania jest kompatybilne z systemami Windows i Linux, jednak dostępne są tylko wstępnie skompilowane pliki binarne dla systemu Windows.

Oficjalną stronę i link do pobrania można znaleźć pod adresem https://github.com/aceneun/sgminer-gm-x16r/releases

Po pobraniu jest naprawdę prosty w użyciu.

Po prostu utwórz nowy plik wsadowy (lub plik skryptu, jeśli używasz Linuksa) w folderze, w którym znajduje się górnik i wklej go do pliku wsadowego

sgminer -k algorytm -o warstwa + tcp: //mining_pool: port -u wallet_public_key -p c =coin_symbol

Zastąp „algorytm” algorytmem, którego chcesz użyć. W tym przypadku musimy użyć „x16r”

Zastąp „mining_pool” ciągiem blockcruncher.com

Zastąp „port” 3434

Zastąp „wallet_public_key” adresem swojego portfela.

Zastąp „coin_symbol” słowem GRV

Na przykład moja konfiguracja to:

sgminer -k x16r -o stratum + tcp: //blockcruncher.com: 3434 -u GN8gxb4Zd8qTqKnQeVmuTdYqszG6r9Bdo5 -p c = GRV

Kliknij dwukrotnie plik wsadowy, aby uruchomić koparkę i powinieneś zobaczyć coś takiego

Czerwone pole wskazuje łączną prędkość wszystkich GPU.

Niebieskie pole wskazuje temperaturę każdego GPU, prędkość wentylatora i całkowitą prędkość.

Jeśli występują problemy, może brakować pamięci wirtualnej. Możesz potrzebować 16 GB pamięci wirtualnej (w przypadku procesorów graficznych Vega potrzebujesz więcej, np. 16 GB na GPU), aby to zmienić, przejdź do Panelu sterowania -> System i bezpieczeństwo -> System i kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Następnie kliknij ustawienia w zakładce zaawansowane. Następnie kliknij zmień, a następnie na trzecim ekranie odznacz automatycznie zarządzaj, wybierz rozmiar niestandardowy i wpisz rozmiar (w MB) dla obu pól tekstowych. Następnie naciśnij przycisk ustawiania, a następnie przycisk ok.

Ogólne rozwiązywanie problemów

Jedną rzeczą do monitorowania są nieaktualne lub odrzucone udziały. Jeśli widzisz dużo przestarzałych udziałów, możesz wypróbować serwer, który jest bliżej Ciebie. Jeśli widzisz dużo odrzuconych akcji, spróbuj obniżyć intensywność górnika, jeśli to możliwe.

Ile GRV zarobię dziennie?

Aby to rozgryźć, poszedłbyś do http://whattomine.com i użyj ich kalkulatora. Kalkulator zapewnia przybliżone oszacowanie, więc możesz otrzymać wyższą lub niższą kwotę niż ta, którą faktycznie podaje kalkulator. Kalkulator monet Gravium znajduje się pod adresem https://whattomine.com/coins/262-grv-x16r

Większość wartości jest już poprawnie wprowadzona i wystarczy edytować tylko kilka wartości.

Współczynnik skrótu: Wprowadź całkowitą prędkość (w megahasach na sekundę) dla wszystkich swoich komputerów górniczych. Byłaby to wartość „całkowitej prędkości” w oprogramowaniu do wydobywania. Upewnij się, że dodałeś wszystkie komputery, których używasz do wydobywania Gravium.

Moc: Wprowadź całkowitą moc (w watach), którą wykorzystuje Twoja platforma wydobywcza. Niektóre programy wydobywcze zmierzą to za Ciebie. Możesz także zmierzyć całkowite zużycie energii przez komputer za pomocą specjalnego oprogramowania lub kilowatomierza. Wolę używać kilowatomierza, ponieważ uważam go za najbardziej dokładny. Upewnij się, że dodałeś wszystkie komputery, których używasz do wydobywania Gravium.

Koszt: Wprowadź koszt za kilowatogodzinę, który płacisz firmie energetycznej. Udało mi się znaleźć te informacje w moim miesięcznym rachunku, a także na ich stronie internetowej.

Opłata za basen: Wpisz opłatę za pulę + opłatę za programowanie dla górników. W naszym przykładzie wpiszesz 0,25 + 0 = 0,25

Koszt sprzętu: Wprowadź całkowity koszt całego sprzętu.

Na przykładzie mojego systemu AMD Vega pokażę, jak odczytywać dane. Na powyższym obrazku są naprawdę 3 rzeczy, których szukam.

# 1 Spójrz na Trudność 24h i Trudność 7 dni. Chcemy, żeby były mniej więcej takie same, czym są. To mówi nam, że obliczenia, którym przyjrzymy się na drugim obrazku poniżej, będą dokładne przez nadchodzące dni, o ile cena nie będzie zmienna.

# 2 Spójrz na DAWNY. objętość 24h i Kapitalizacja rynkowa. Ogólnie rzecz biorąc, im są one większe, tym mniej zmienna będzie cena. Chcemy, aby cena nie była niestabilna, więc nasze obliczenia będą dokładne przez kolejne dni. W tym przykładzie kapitalizacja rynkowa jest niewielka, więc cena może się nieco zmieniać z dnia na dzień.

# 3 Spójrz na Utwórz 1 BTC w i Włam się. Zawsze interesujące jest zobaczenie, ile czasu zajmie twojej platformie wydobywczej stworzenie 1 BTC. Włamanie pokaże przybliżone oszacowanie, ile czasu zajmie spłata twojej platformy wydobywczej poprzez wydobycie tej konkretnej monety. Jest to świetne rozwiązanie przed zbudowaniem platformy wydobywczej, aby zobaczyć, ile czasu zajmie, zanim zobaczysz zyski.

Na tym obrazku możemy szybko zobaczyć, ile monet i wartości USD uzyskamy w określonych ramach czasowych. Chcesz spojrzeć na kolumnę Zysk, ponieważ jest to wartość po zapłaceniu za zużycie energii elektrycznej. Zwykle skupiam się na codziennych wypłatach w USD. Skupiając się tylko na tej liczbie, możesz uruchomić kalkulator dla kilku różnych monet i szybko sprawdzić, która moneta jest najbardziej opłacalna dla Twojej konfiguracji platformy górniczej. Pamiętaj, że chcesz również zważyć dzienną wypłatę z kapitalizacją rynkową. Moneta o niskiej kapitalizacji rynkowej może pewnego dnia być naprawdę opłacalna, a jutro może mieć połowę wypłaty.

Otóż ​​to. Powinieneś teraz wydobywać Gravium! Upewnij się, że wpisałeś swój klucz publiczny na pulpicie nawigacyjnym puli wydobywczej, aby śledzić swoje statystyki.