Jak uchovat houbu na kefír?

Jak se starat o Kefirovou houbu

Houbičky propláchněte alespoň 1x za 2 týdny. Pokud houbu nevyužíváte, můžete ji uskladnit v lednici v uzavřené sklenici, aby byla celá ponořená do mléka. Houbu dáte do lednice, za 2 dny vyměníte mléko, pak za týden nebo podle potřeby, když mléko zhoustne.
Archiv

Jak vyrobit Kefírovou houbu

Ideální je vyrábět si kefír z mléka z mlékomatu.

Ze zkušenosti je nejlepší 4% BIO mléko, které seženete snad v každém obchodě. Studené mléko nebo o pokojové teplotě (kefír bude dříve) dejte do sklenice a přidejte houbu. Nádobu je vhodné zakrýt čistým plátýnkem, aby se tam nedostaly žádné nečistoty. Pak už jen čekejte.
Archiv

Jak zmrazit Kefirovou houbu

Houbičky dobře propláchněte ve vodě, poté je vložte do sklenice s čistou vodou a nechte je na pár hodin vychladit do lednice, aby jejich kontakt s chladem byl pozvolný, poté je vložte do dobře uzavíratelného sáčku s trochou vody a dejte je zmrazit.
Archiv

Jak často pít tibetskou houbu

Nejlepší je pít kefír denně a to v takovém množství, jaké je ti příjemné. Někdo pije kefír před každým jídlem, někdo jiný hrnek kefíru ráno a hrnek kefíru před spaním. Pokud ho piješ před spaním, vypláchni si na závěr pusu nebo vyčisti zuby, protože některé bakterie v kefíru se kamarádí s kazy.
Archiv

Co je Kefírová houba

Tibetská (kefírová) houba (kefírová zrna) je společenství bakterií a mléčných a octových kvasinek (mikroorganismy se živí zejména mléčnou laktózou) které vzhledově připomíná houbu krémové barvy nebo růžičky květáku, je původem z Kavkazu a Tibetu.

Jak často pít kefír

Někteří odborníci doporučují užívat kefír každý den v neomezeném množství. Jiní zas 3 až 5krát týdně v množství 1 až 2 dcl. Je to však hodně individuální. Nejlepší je, vyzkoušet různá množství a režimy pití kefíru a najít ten správný poměr, který vám bude dělat dobře.

Kde sehnat Kefirovou houbu

Kde koupit kefírovou houbu Houbové kultury seženete velmi snadno přes internet. Název stačí zadat do vyhledávače a poohlédnout se po vhodném prodejci. Rozšířená pověra o tom, že příznivé účinky vrchlíků se násobí, pokud je houba poskytnuta darem způsobují, že ji často seženete jen za poštovné.

Kdy se má pít kefír

Někdo zase pije kefír před každým jídlem (to pomáhá například těm, kdo touží zhubnout, jelikož se žaludek zaplní kefírem, a pak už nám nezbyde tolik místa na jídlo), někdo jiný hrnek kefíru ráno a hrnek kefíru před spaním. Nejlepší je podle mého názoru pít kefír tehdy, kdy nám to vyhovuje nebo kdy máme na kefír chuť.

Jak na houby do mrazáku

Jak zamrazit houby

Houby můžete bez obav uchovávat i v mrazničce. Jednoduše je očistěte, nakrájejte na menší kousky a zhruba tři minuty povařte. To proto, že některé druhy hub zmrazené za syrova mají tendenci hořknout a rychlým povařením se tomu snadno vyhnete.

Jak dlouho vydrží kefír z tibetské houby

První je vložení houbičky s mlékem do lednice, kde vydrží týden bez problémů. Tedy třeba v době dovolené. Až maximálně měsíc se dá uchovávat v lednici s větším množstvím mléka s maximálním poměrem ale 1:50.

Jak si udělat domácí kefír

Kefír – je nejjednodušší

Nechte stát PET lahev (pootevřete uzávěr) plnou nepasterizovaného mléka v teplotě okolo 20°C po dobu 24 hodin. Pak přendejte někam do komory s teplotou okolo 12-16°C a nechte opět 24 hodin a pak přendejte do ledničky. V té době by už měl být dobrý. Dalším skladováním získává ostřejší chuť.

Jak je prospěšný kefír

Mezi hlavní přínosy kefíru pro lidské zdraví patří: Příjem vitamínů a minerálů: Kefír obsahuje řadu vitaminů a minerálních látek, jako jsou vitamíny skupiny B či vitamín C, A, K. Dále je přirozeným zdrojem hořčíku, vápníku, draslíku nebo selenu a kyseliny listové.

Jak se pozná zkažený kefír

Je podezřelé, když bez nějakého barviva mění samovolně barvu. V případě, že vám kefír začíná páchnout, hořknout a vůbec chutnat podezřele, je něco špatně. Co s tím, to najdete dále v článku.

Jak si vyrobit vodní kefír

Sáček s vodními kefírovými kulturami pouze vysypete do vody s cukrem (či sladké šťávy) a směs nechte stát cca 48 hodin. Po cca 48 hodinách je kefír hotov. Čím déle kefír necháte stát (třeba i 3 dny), tím bude méně sladký, kefírové kultury totiž stihnout požrat více cukru. Kolik času jim dáte je na vás.

Jaký je rozdíl mezi Acidofilním mlékem a Kefírem

Výhoda kefíru oproti acidofilnímu mléku je v tom, že díky kvasinkám dodává tělu rozmanitější škálu probiotik. Obsahuje cca 3,5 % tuku, ale k dostání jsou i speciální odtučněné varianty.

Jak poznat že je kefír zkažený

Je podezřelé, když bez nějakého barviva mění samovolně barvu. V případě, že vám kefír začíná páchnout, hořknout a vůbec chutnat podezřele, je něco špatně. Co s tím, to najdete dále v článku.

Jak uchovat houby na zimu

Kromě tradičního sušení je můžete blanšírované zamrazit, zavařit, naložit do octa, usušit v soli, nebo využít mléčného kvašení. Nejstarší způsob, jak houby uchovávat, je sušení. Postupným odpařováním vody zbyde z původního obsahu 90 % vody jen 14 %.

Jak dlouho skladovat houby v mrazáku

Osobně se přikláním k tomu, že zamrazené potraviny neskladujte nikdy déle jak 12 měsíců. Jednoduše mražené houby vydrží do následující houbařské sezóny, kdy původní houby nahradíte novými. Neskladujte je déle.

Jak dlouho vydrží domácí kefír

Hotový kefír můžete ihned pít.

Pokud si ho chcete uchovat na později, dejte ho do lednice, kde vydrží teoreticky až týden aniž by se s ním něco stalo.

Kdy je nejlepší pít kefír

Někdo zase pije kefír před každým jídlem (to pomáhá například těm, kdo touží zhubnout, jelikož se žaludek zaplní kefírem, a pak už nám nezbyde tolik místa na jídlo), někdo jiný hrnek kefíru ráno a hrnek kefíru před spaním. Nejlepší je podle mého názoru pít kefír tehdy, kdy nám to vyhovuje nebo kdy máme na kefír chuť.

Jak dlouho vydrží kefír

Slitý kefír, pokud zamezíte přístupu vzduchu, vydrží v chladu léta a při pokojové teplotě měsíce.

Na co je dobrý kefír

Podpora imunity: Kefír díky svému obsahu probiotik podporuje zdravý imunitní systém a dokonce přizpůsobuje imunitní systém tak, aby potlačoval virové infekce. Pevné kosti: Kefír je přirozeně vynikajícím zdrojem vápníku – což je klíčová živina pro podporu zdravých kostí.

Jak zavařit houby na zimu

Houby očistíme, pokrájíme na větší kusy (tak 3×3 cm) a povaříme cca 5 minut ve slané vodě. Pak několikrát propereme ve studené vodě, abychom je zbavili šlemu a necháme okapat na sítu. Naplníme sklenice po okraj, zavíčkujeme a sterilujeme ve vodní lázní – varem dvě hodiny nebo hodinu a druhý den znovu hodinu.

Jak naložit houby do soli

Do soli nakládáme jen tvrdé plodnice hříbků, křemenáčů, čirůvek, holubinek a dalších hub. Houby očistíme bez omývání a nakrájíme na menší kousky. Můžeme je nechat na slunci trochu zaschnout, potom je v míse promícháme se solí v poměru 200 g soli na 1 kg hub. Napěchujeme do sklenic, abychom vytlačili přebytečný vzduch.

Jak zamrazit houby na zimu

Použít můžete i mikrovlnnou troubu. Pevnější houby očistěte, pokrájejte a zakryjte, v míse vložte do mikrovlnné trouby s trochou másla nebo sádla. Nechte tuk rozpustit a promíchejte, ještě chvíli v mikrovlnce poduste. Zchlaďte, dejte do mikrotenových sáčků nebo plastových krabiček a dejte zmrazit.