Prognozy cen Ethereum na 2020 rok

2019 był ogromnym rokiem dla Ethereum pod względem osiągnięć programistycznych i rosnącej popularności zdecentralizowanych aplikacji dominujących na rynku, czyli dApps.

Jednak w ciągu roku ta trakcja nie przełożyła się na poważne zmiany w cenie eteru (ETH), „gazu” będącego surowcem w łańcuchu blokowym Ethereum. ETH wzrósł tylko o dwa procent, ze 140,82 USD do 143,89 USD, między 1 stycznia 2019 r. A 1 stycznia 2020 r..

Żaden zwolennik eteru nie przypuszczał, że cena wzrosłaby bardziej w tym okresie, a inni sceptycy uważali, że druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wykrwawiłaby się dalej. Dlaczego więc 2019 był rokiem bocznym dla ETH?

Z pewnością było wiele czynników, które przyczyniły się do tego, ale jednym z nich było to, że wielu inwestorów kryptowalutowych ostro szukało schronienia w bitcoinie (BTC).

Po ostatnim szczycie kryptoekonomii w grudniu 2017 r., A następnie doświadczeniu głębokich i powtarzających się wyprzedaży w 2018 r., Wielu inwestorów zmieniło równowagę swoich portfeli w 2019 r. Na większe pozycje w bitcoinach, ponieważ BTC tradycyjnie radziło sobie lepiej niż większość altcoinów.

Prognozy cen Ethereum na 2020 rok

Monitoruj tutaj cenę Ethereum na żywo

 • Inne czynniki wpływające na wyniki ETH w 2019 r. Miały związek ze statusem „króla skoczni” Ethereum jako najbardziej udanej i najlepiej pozycjonowanej platformy inteligentnych kontraktów na świecie..
 • Jako miejsce boomu ICO, wiele projektów tokenowych nadal sprzedaje się do swoich skarbców eterowych w celu pokrycia kosztów operacyjnych, co naturalnie powoduje ostrą presję na spadek ceny ETH.
 • Co więcej, ponieważ coraz więcej platform zaczęło rozliczać się jako konkurenci „nowej generacji”, tacy jak Bitcoin i Ethereum, niektórzy inwestorzy raczej rozszerzyli, niż skonsolidowali swoje pozycje kryptograficzne..

Cena Ethereum w 2020 roku

Te punkty prowadzą nas do wielkiego pytania dla inwestorów eterowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy: czy cena ETH będzie podobnie kształtować się bokiem w 2020 r., Czy też rok okaże się nietrywialnym wzrostem lub spadkiem dla wyceny krypto?

 • Zwolennicy wymieniają niedawną kambryjską eksplozję zdecentralizowanych organizacji autonomicznych lub DAO i zdecentralizowanych finansów lub DeFi w Ethereum – i wiele wynikających z tego możliwości „pieniędzy lego” – jako powód, dla którego ETH ma wiele zalet, potencjalnie w bliskiej, środkowej części i długoterminowe.
 • Inni jednak powołują się na nadchodzące trendy deflacyjne, które pojawią się w eterze, a mianowicie za pośrednictwem propozycji poprawy Ethereum (EIP) 1559. Dzisiejszy zakup Ethereum, jak twierdzą niektórzy z tych zwolenników, może nie być całkowicie odmienny od kupienia kilku akcji Apple kiedy firmie jeszcze praktycznie brakowało garażu.
 • Z drugiej strony niedźwiedzie twierdzą, że może nadejść głęboka globalna recesja lub cała kryptoekonomia jest bańką, która ostatecznie zniknie, nie udając się do głównego nurtu. Krytycy twierdzą, że inne projekty zdecydowanie pokonają Ethereum i jego natywne kryptowaluty w przyszłości.

Ostatecznie nie jest więc jasne, kiedy i czy cena eteru ponownie osiągnie wysoki poziom swojego poprzedniego rekordu wszechczasów, czyli 1400 USD. Ale oczywiste jest, że Ethereum jest jednym z niewielu flagowych projektów, które trzeba obejrzeć w kosmosie, i istnieje wiele argumentów, które należy przedstawić, co do tego, dokąd zmierza ETH.

W związku z tym rzućmy okiem na niektóre z bardziej wyjątkowych prognoz cen Ethereum na koniec roku 2020 i później. Spróbujemy również zrozumieć, jaki może być potencjał Ethereum, gdyby spełnił marzenia swoich zwolenników, by stać się kolejną wielką rzeczą w infrastrukturze publicznej od czasu pojawienia się Internetu.

Prognozy cen ETH

Aby zachować porządek, notowania i powiązane prognozy cenowe ETH zostaną wymienione w kolejności od najniższej do najwyższej ceny. Tam, gdzie było to możliwe, uwzględniono osie czasu, chociaż wielu ekspertów Ethereum lubi, aby ich prognozy były niejasne. W końcu prawie niemożliwe jest przewidzenie, co będzie dalej w kryptowalutach.

Jeśli chcesz zobaczyć, co myślą eksperci o cenie Bitcoina, zobacz ich prognozy tutaj.

Tuur Demeester: ~ 49 USD

Tuur Demeester jest analitykiem Bitcoin i partnerem-założycielem Adamant Capital, aktywnie zarządzanego funduszu skoncentrowanego na bitcoinach. Kolejna część sławy Demeestera pochodzi z tego, że stał się jednym z największych i najdłużej utrzymujących się sceptyków Ethereum, co doprowadziło do tego, że jest powszechnie krytykowany jako partyzancki krytyk w społeczności platformy inteligentnych kontraktów.

Odpowiednio więc Demeester zasłużył na zaszczyt – lub hańbę – podając najniższą namacalną szacunkową cenę ETH, jaką mogliśmy znaleźć na tej liście: ronda 49 dolarów.

Oczywiście Demeester nie spierał się dokładnie, że „eter za 49 dolarów zdecydowanie nadchodzi”, ale jasne jest, że uważa, że ​​dla ETH może nastąpić kolejna duża wyprzedaż, więc omówmy kontekst jego istotnych uwag.

ETH / BTC przebił się z linii wsparcia 0,02 po raz drugi w tym roku. W przypadku braku szybkiego przywrócenia cel techniczny IMO mógłby wynosić zaledwie 0,0075 (-60%). pic.twitter.com/1itwfFGbQh

– Tuur Demeester (@TuurDemeester) 17 grudnia 2019 r

Pod koniec grudnia 2019 roku Demeester za pośrednictwem tweeta podkreślił, że stosunek cen ETH / BTC odnotował drugi ostry spadek w ciągu roku. „W przypadku braku szybkiego przywrócenia [moim zdaniem] cel techniczny mógłby wynosić zaledwie 0,0075 (-60%)” – napisał.

Aby to trochę uprościć, w dniu tego tweeta, 17 grudnia, cena eteru zamknęła dzień na poziomie 122,60 USD. Ogólnie rzecz biorąc, Demeester oszacował, że ETH może potencjalnie spaść o kolejne 60 procent od tej wyceny. 60 procent ze 122,60 to 73,56, więc 122,60 – 73,56 = 49,04 USD.

Wydaje się jednak, że sugestia Demeestera „szybka regeneracja” już miała miejsce. Pierwszy tydzień 2020 roku zakończył się ostrą falą presji kupna w okolicach największych kryptowalut, ponieważ cena bitcoina osiągnęła ponad 8000 USD, a cena eteru przekroczyła 145 USD – o ponad 20 USD więcej niż trzy tygodnie wcześniej, kiedy Demeester wypowiedział się na ten temat..

Tanya Abrosimova: 80 do + 365 USD

Tanya Abrosimova jest analitykiem handlowym i redaktorem kryptowalut w FXStreet, popularnej publikacji o handlu na rynku Forex.

W 2020 Prognoza cen ETH opublikowany w grudniu 2019 r., Abrosimova przedstawiła jej i jej współpracowników niedźwiedzie i bycze prognozy cenowe. Następujące pogrubione znaki są akcentami własnymi Abrosimovej:

„Nasz scenariusz niedźwiedzia zakłada, że ​​niepowodzenie w odzyskaniu obszaru 155,00-160,00 USD jest złym prognostykiem dla byków Ethereum i zwiększa możliwość dalszej wyprzedaży w kierunku 130,00 USD i ostatniego najniższego poziomu 129,71 USD. Ten ruch zniweczy wszystkie zyski z 2019 r. I otworzy drogę do 100,00 USD w 2020 r. Spowoduje to, że w 2018 r. Niski poziom 80,00 USD z powrotem stanie się przedmiotem zainteresowania i potencjalnie uruchomi samowystarczalną przepowiednię zagłady dla ETH..

Biorąc pod uwagę skierowany w dół RSI (Relative Strength Index zarówno na wykresach tygodniowych, jak i dziennych) sugeruje dalszą wyprzedaż. Jednak wskaźnik pozostaje blisko poziomów wyprzedanych, co oznacza, że ​​rynek będzie szukał okazji do zainicjowania korekty w górę. W tym przypadku możemy zobaczyć kolejny atak na 155,00 dolarów raczej wcześniej niż później.

W międzyczasie będziemy musieli zobaczyć trwały ruch powyżej obszaru 185,00-200,00 USD, aby scenariusz byka zaczął się rozwijać. Po jej przełamaniu trend wzrostowy może zyskać na sile, a następnie skupi się na 232,70 USD (tygodniowo SMA200) i 253,50 USD (38,2% zniesienie Fibo za wspomniany ruch). Jednak odwrócenie trendu zostanie potwierdzone dopiero po odzyskaniu przez monetę wysokości 365,25 USD w 2019 roku. Obszar ten jest uzupełniany co tydzień przez SMA100 ”.

Warto zauważyć, że szacowany „atak” Abrosimovej, polegający na presji zakupowej w kierunku 155 USD, był w grze pod koniec pierwszego tygodnia nowego roku, ponieważ 7 stycznia ETH osiągnął ponad 145 USD.

Ryan Sean Adams: ~ 1000 $ z ETH jako ekonomicznym pasmem dla DAI

Nie jest to prosta prognoza cen jako taka, ale raczej przybliżone przybliżenie. Mimo wszystko jest to dość interesujące, a pochodzi od Maestro biuletynu Bankless Ryan Sean Adams, jeden z najpopularniejszych analityków DeFi.

3 stycznia Adams wspomniał za pośrednictwem tweeta o celu na 2020 r. Przedstawionym przez Mariano Conti, szefa inteligentnych kontraktów w MakerDAO, które obsługuje ekosystem Maker dApp i Dai stablecoin. Celem firmy Conti było, aby całkowita podaż Dai osiągnęła poziom 1 miliarda. Dla porównania, w czasie prasy znakomita podaż Dai wyniosła 82,3 miliona.

Gdyby @nanexcool jest w porządku & W tym roku zdarza się, że 1 miliard DAI będzie wymagał przepustowości ekonomicznej ETH o wartości 2,5 mld USD

Przy obecnych cenach ETH oznacza to, że DAI zużywa 17% całego ETH

Aby utrzymać 2% zużycia dostaw ETH, cena ETH musiałaby przekroczyć 1000 USD

To ekonomiczna przepustowość

– Ryan Sean Adams – rsa.eth (@RyanSAdams) 3 stycznia 2020 r

W swoim tweecie Adams argumentował, że aby osiągnąć ten 1 miliard dolarów, wymagałoby to 2,5 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej Ether jako „przepustowości ekonomicznej”, wynikającej z tego, że ETH jest podstawowym zasobem wartościowym.

Adams wskazał następnie, że 2,5 miliarda dolarów stanowiło około 17 procent ówczesnej kapitalizacji rynkowej ETH wynoszącej 15 miliardów dolarów, do czego dodał:

„Aby utrzymać 2% zużycia dostaw ETH, cena ETH musiałaby przekroczyć 1000 USD… To ekonomiczna przepustowość”.

Nie jest to więc trudne oszacowanie Adamsa, ale ilustruje to jego przypadek, że potencjalny przyszły sukces ETH jest ściśle powiązany z jej rolą w byciu „podstawowym zasobem SoV zapewniającym niezawodną przepustowość ekonomiczną”, jak to ujął.

ZeroHedge: 1000 $, jeśli ETH przeżuwa starsze płatności

ZeroHedge, popularny blog anty-establishmentowy, zwrócił uwagę zeszłej jesieni, kiedy jego pseudonim Tyler Durden opublikował artykuł pod tytułem „Przypadek spekulacyjny na 1000 USD ETH.”

W tym kontekście Durden argumentował, że inwestorzy „niedowartościowywali Ethereum” i przeceniali dotychczasowych dostawców usług płatniczych, takich jak PayPal. Autor zwrócił uwagę na przykład PayPal wymagającego 30 $ opłaty za wysłanie 1000 $, podczas gdy ta sama transakcja kosztowałaby z grubsza zaledwie 30 centów na Ethereum.

Zakładając, że arena płatności zmieni się z „opłat procentowych opartych na kwocie płatności do opłat stałych opartych na przeciążeniu sieci [blockchain]”, Durden stwierdził, że jeśli Ethereum będzie się dalej rozwijać i wykorzystywał kapitalizację rynkową starszych firm płatniczych, cena eteru może osiągnąć blisko 1000 USD za sztukę:

„Obecna marża zysku branży płatniczej to szansa na stablecoiny, a wszystkie stablecoiny, które mają znaczenie, znajdują się na Ethereum. Biorąc pod uwagę tę dynamikę, inwestorzy przeceniają kapitał własny dostawców usług płatniczych i niedowartościowują ETH. Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich dotychczasowych dostawców usług płatniczych, starego i nowego, wynosi obecnie na północ od 1 T USD. Jeśli Ethereum – prawdopodobnie najszybciej rozwijająca się platforma płatności fiducjarnych na świecie – zajmie zaledwie dziesięć procent tego udziału w rynku, będzie wart 100 miliardów dolarów, czyli około 1000 dolarów za monetę ”.

Warto zauważyć, że później w swoim utworze Durden zasugerował, że eter może sięgać nawet wyżej.

„Jeśli Ethereum jako platforma płatnicza nie jest warta tylko ułamka całkowitej wartości branży płatniczej, co z Ethereum jako nowym protokołem wartości całej planety” – zapytał na zakończenie.

Olaf Carlson-Wee: ~ 1380 $ (no może)

Dyrektor generalny Polychain Capital i pierwszy pracownik Coinbase, Olaf Carlson-Wee, sformułował prawdopodobnie najsłynniejszą prognozę Ethereum z 2017 roku, kiedy oszacował, że kapitalizacja rynkowa ETH przewyższy kapitalizację rynkową bitcoinów w 2018 roku.

Ta projekcja nigdy się nie powiodła, ale przypuszczalnie Carlson-Wee jest tak samo podekscytowany Ethereum, jak zawsze, o ile te same rzeczy, które wzbudziły go wcześniej na platformie, stały się o wiele bardziej imponujące, odkąd.

Olaf Carlson-Wee

Mając to na uwadze, załóżmy, że Carlson-Wee uważa, że ​​Ethereum, które stanie się kryptowalutą o największej kapitalizacji rynkowej, jest nadal w grze, a ponadto po prostu powiedzmy, że hipotetycznie stało się to teraz.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi obecnie nieco ponad 150 miliardów dolarów, więc podziel to przez dostawę Ethereum wynoszącą 108 milionów monet, a otrzymasz około 1390 USD na ETH.

„W Ethereum ten język programowania jest znacznie bardziej wyrazisty i ma wyższy poziom… więc to, co widzieliśmy w Ethereum, to znacznie bogatszy, organiczny ekosystem programistów, który rozwija się bardzo, bardzo szybko, co spowodowało wzrost cen Ethereum, który był bardzo bardziej agresywny niż Bitcoin… więc może do końca 2018 r. ” – Olaf Carlson-Wee

Antiprosynth: ETH w odległości uderzenia BTC

Antiprosynth to pseudonimowy agregator wiadomości Ethereum, który zyskał reputację czołowego publicznego obrońcy platformy inteligentnych kontraktów.

W związku z tym Antiprosynth szeroko argumentował, że kapitalizacja rynkowa Ethereum jest dobrze przygotowana, aby przewyższyć kapitalizację bitcoinów, ponieważ wcześniej powiedział, że takie szanse są „znacznie powyżej 50%”. Szybko cytują również, że Ethereum kiedyś znajdowało się w granicach 90 procent kapitalizacji rynkowej bitcoina i że podobne zbliżanie się jest daleki od wykluczenia jeszcze raz.

Wątpię, czy będą przewymiarowane w porównaniu do Ethereum. W rzeczywistości uważam, że prawdopodobieństwo, że Ethereum prześcignie pozycję # 1 kapitalizacji rynkowej Bitcoina, jest znacznie powyżej 50%.

– antiprosynthesis.eth (@antiprosynth) 18 maja 2019 r

Ryan Selkis: Byczy w obstawianiu

Ryan Selkis, założyciel centrum badawczego kryptowalut Messari, wywołał poruszenie swoim „Tezy kryptowalutowe na 2020 rok”Prognozy.

W tym miejscu Selkis przedstawił szeroki zakres spostrzeżeń i szacunków branżowych, a jednym z nich było to, że był optymistyczny na ETH w 2020 roku w porównaniu z tak zwanymi „zabójcami ETH”, ponieważ obstawianie Ethereum 2.0 rozpoczęło się na początku roku:

„Większość innych zabójców ETH też jeszcze się nie rozpoczęła, a ich społeczności są bardzo małe. Trudno sobie wyobrazić nadmiar drogich tokenów protokołu wspieranych przez VC uderzający w boczny rynek w tym samym czasie, gdy Ethereum soft wprowadza stawki (i związane z nimi nagrody) na swój łańcuch beacon, a to jest byczy dla nowicjuszy. Jestem uparty na ETH, skracam koszyk wszystkiego innego, mając to na uwadze, a to ma znaczenie, ponieważ nie możesz zabić ETH bez tej słodkiej, słodkiej premii pieniężnej. ”

Brian Schuster: 100 000 dolarów

Szef rozwiązań założycielskich w Ark Capital LLC przedstawia wzniosły obraz Ethereum osiągającego 100 000 USD za monetę – gdy tylko zastąpi złoto jako środek przechowywania wartości, to znaczy.

Ostateczna zamiana złota na kryptowaluty została przewidziana przez wielu innych obserwatorów rynku, chociaż Bitcoin jest częściej wymieniany jako prawdopodobny uzurpator.

Sięgając jeszcze wyżej, Schuster zasugerował, że możliwości platformy Ethereum mogą ostatecznie doprowadzić do tego, że stanie się rodzajem cyfrowej ojczyzny dla wszystkich przyszłych walut.

„A co, jeśli uważasz, że Ethereum nie jest jak pojedynczy biznes, a bardziej jak magazyn wartości, jak złoto? Daje nam to potencjalną kapitalizację rynkową około 10 bilionów dolarów, co prowadzi nas do przekonania, że ​​cena Ethereum może wzrosnąć nawet do 100 000 USD za monetę. Możemy nawet pójść o krok dalej i powiedzieć, że Ethereum nie jest jednym zasobem, ale aktywem, który zastąpi wszystkie istniejące waluty ”. – Brian Schuster

Brian Schuster

Co przyniesie przyszłość Ethereum?

Ethereum ma przed sobą wspaniałe perspektywy i wielkie wyzwania w 2020 roku i później, to jasne.

Z drugiej strony, stablecoiny, DAO i DeFi naprawdę zaczęły nabierać własnego znaczenia na Ethereum w 2019 roku i nic nie wskazuje na to, że dalsze powiązane innowacje będą spowalniać w najbliższym czasie – Ethereum ma zaledwie cztery lata, więc ekosystem platformy dopiero zaczyna swoją podróż.

Kolejnym ważnym punktem intrygi i obietnicy dla Ethereum w tym roku jest początek wdrożenia Ethereum 2.0, które ma nastąpić do końca I kwartału 2020 r..

 • Pierwsza faza tej aktualizacji obejmie przejście Ethereum do konsensusu PoS, który pozwoli posiadaczom eteru na obstawianie ETH w celu zabezpieczenia łańcucha blokowego w zamian za płatności za blokowe nagrody.
 • Ta dynamika jest ogromna, ponieważ przyniesie roczne zyski stakerom ETH, rzeczywistość, która poprawi przepustowość ekonomiczną ETH, jak powiedziałby Ryan Sean Adams.

Z drugiej strony, ważne pytania również pozostają, gdy wkraczamy w rok 2020. Czy przejście na Ethereum 2.0 przebiegnie gładko i czy DeFi doświadczy swojego pierwszego poważnego incydentu z czarnym łabędziem?

To są prawdopodobnie dwa największe krypto-rodzime pytania, ale publiczna dyskusja wokół nich sprawia, że ​​zwolennicy Ethereum są zawsze czujni.

Istnieją również większe problemy z makrami. Co się stanie, jeśli światowa gospodarka wpadnie w kolejny kryzys finansowy lub co, jeśli napięcia w geopolitycznych hotspotach nadal będą narastać, a wojna wybuchnie na arenie międzynarodowej? Co się wtedy stanie z ETH?

Na razie cokolwiek się wydarzy, Ethereum jest pod wieloma niepodważalnymi względami królem wzgórza, jeśli chodzi o platformy inteligentnych kontraktów, a fosa między nim a najbliższymi konkurentami jest ogromna i poszerza się.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Ethereum będzie się nadal rozwijać, ponieważ „wiarygodnie neutralne”Infrastruktura publiczna, która jest pozbawiona zaufania i otwarta do użytku dla każdego i wszędzie.

Bibliografia

 1. https://www.youtube.com/watch?v=shpwPNLqq4U
 2. https://twitter.com
 3. https://coinmarketcap.com/
 4. https://medium.com/token-news/devere-group-predicts-ethereum-could-be-2-500-by-the-end-of-2018-381e390fc68e
 5. https://www.barnesandnoble.com/w/investing-in-ethereum-jeff-reed/1124796051
 6. https://walletinvestor.com
 7. http://messari.io
 8. https://twitter.com/schusterdev?lang=en
 9. https://moneymorning.com/2018/07/06/these-are-2-ethereum-price-predictions-you-have-to-see/
 10. fxstreet.com

{"@kontekst":"https://schema.org","@rodzaj":"Strona FAQ","mainEntity": [{"@rodzaj":"Pytanie","Nazwa":"Co może spowodować wzrost Ethereum?","zaakceptowano Odpowiedz": {"@rodzaj":"Odpowiedź","tekst":"Zwolennicy cytują niedawną eksplozję kambru zdecentralizowanych organizacji autonomicznych lub DAO i zdecentralizowanych finansów, czyli DeFi, na Ethereum. Inni jednak powołują się na nadchodzące tendencje deflacyjne, które pojawią się w eterze, a mianowicie poprzez propozycję poprawy Ethereum (EIP) 1559"}}, {"@rodzaj":"Pytanie","Nazwa":"Co może spowodować upadek Ethereum?","zaakceptowano Odpowiedz": {"@rodzaj":"Odpowiedź","tekst":"Niedźwiedzie twierdzą, że może nadejść głęboka globalna recesja lub cała kryptoekonomia jest bańką, która ostatecznie zniknie, nie udając się do głównego nurtu. Krytycy twierdzą, że inne projekty zdecydowanie pokonają Ethereum i jego natywne kryptowaluty w przyszłości."}}, {"@rodzaj":"Pytanie","Nazwa":"Jaką cenę przewidują eksperci?","zaakceptowano Odpowiedz": {"@rodzaj":"Odpowiedź","tekst":"Nasza grupa ekspertów przewidziała ceny w przedziale od 49 do 1000 USD za ETH. "}}]}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me