Rise of the DEX: Uniswap przepuszcza 1 milion eteru (ETH) w obrocie

Uniswap

W tym tygodniu zespół Uniswap ogłosił, że jego zautomatyzowany protokół wymiany oparty na Ethereum świeżo przekroczył 1 milion eterów (ETH) w dotychczasowym całkowitym wolumenie obrotu. Twórcy giełdy DeFi potraktowali ten kamień milowy jako okazję do wprowadzenia nowych funkcji Uniswap.

Uniswap

Uruchomiony pod koniec 2018 roku i wsparty grantem Fundacji Ethereum w wysokości 100 000 USD, Uniswap szybko stał się popularny w ekosystemie Ethereum, ponieważ jest uproszczoną wersją protokołu Bancor bez potrzeby posiadania tokena BNT Bancor – lub ogromnej początkowej oferty monet.

Uniswap przekroczył 1M ETH w całkowitym wolumenie obrotu i wprowadził nowe funkcje, w tym tryb ciemny i regulowany poślizg. Gratulacje dla @UniswapExchange zespół! https://t.co/Cxd3RjnguS

– DeFi Pulse &# 127815; (@defipulse) 14 sierpnia 2019 r

Jako twórca Uniswap Hayden Adams wyjaśniono w listopadzie ubiegłego roku przy odsłonięciu projektu:

„Nie ma centralnego tokena ani opłaty za platformę. Nie traktuje się w specjalny sposób wczesnych inwestorów, użytkowników ani deweloperów. Lista tokenów jest otwarta i bezpłatna. Wszystkie funkcje inteligentnych umów są publiczne, a wszystkie aktualizacje wymagają zgody ”.

Ta skromna struktura i płynne wrażenia użytkownika protokołu są w dużej mierze powodem, dla którego Uniswap osiągnął obecnie przepustowość przekraczającą 1 milion ETH. A gdy ten kamień milowy się skończył, nowo ujawnione funkcje Uniswap mają na celu pomóc protokołowi beta w usprawnieniu kolejnego miliona eterów w transakcjach i nie tylko.

Funkcje te obejmują tryb ciemny dla traderów nocnych, regulowany mechanizm poślizgu w celu zmniejszenia „dozwolonego poślizgu dla transakcji” oraz ulepszony interfejs użytkownika do wyboru tokenów, który ułatwia handel zasobami cyfrowymi.

Rozpocznij tworzenie własnego imienia

Szybkie wznoszenie się Uniswap dowiodło ekosystemowi Ethereum, że wiele można zdziałać przy stosunkowo niewielkich nakładach.

W najgorszym przypadku wzrost Uniswap stanowi wyraźny kontrast w stosunku do innych zdecentralizowanych giełd, które uruchomiły ICO dla tokenów opartych na Ethereum.

Rozważmy przypadek wspomnianego wcześniej Bancora, który w 2017 roku posiadał ICO o wartości 150 milionów dolarów. Automatyczna giełda Bancor była innowacyjna i okazała się przydatna dla niektórych handlowców tokenami ERC-20, ale pozornie traci.

Na przykład, patrząc na statystyki DEX za 13 sierpnia, wydaje się, że Uniswap prawie trzykrotnie przekroczył obroty w danym dniu niż Bancor. Oczywiście jest to bardzo mały rozmiar próbki, a platformy mogą z czasem rosnąć i opadać. Mimo to powiększenie pokazuje, jak duży postęp zrobił Uniswap w stosunku do swoich faktycznych konkurentów w tak krótkim czasie.

24 godziny #DEX Wolumeny &# 127878;

1) @KyberNetwork – 1 080 632 USD

2) @idexio – 927 752 USD

2) @ 0xProject – 848 218 USD

3) @UniswapExchange – 627 831 USD

4) @Airswap – 420 486 USD

5) @Bancor – 225 774 USD#Ethereum #Exchanges #DeFi

– DEX 24-godzinny bot objętościowy (@DexWars) 14 sierpnia 2019 r

Co dalej z Uniswap, twórca protokołu Hayden Adams powiedział podczas ankiety wywiad wiosną, że nie było intencji, by projekt w najbliższym czasie zwolnił:

„Plan średnioterminowy jest nadal opracowywany, ale może obejmować zwiększenie pul płynności, skalowanie, prywatność, złożone mechanizmy / instrumenty pochodne / aplikacje finansowe zbudowane na bazie Uniswap. Mnóstwo memów i być może przyjęcie do głównego nurtu […] Długofalowy plan to wciąż globalna dominacja. I powiększanie puli płynności ”.

Sieć Kyber również rośnie

W zeszłym miesiącu twórcy protokołu płynności w łańcuchu Kyber Network ogłosili, że Kyber zbliża się również do 1 miliona ETH w całkowitym wolumenie transakcji.

W tym czasie zespół Kyber ujawnił również, że ich sieć spaliła już milion Kyber Network Crystals (KNC), tokena opłaty deflacyjnej protokołu Kyber.

Rosnące wykorzystanie protokołu następuje w momencie, gdy jego KyberSwap DEX właśnie uruchomił nieupoważnione zlecenia z limitem i po tym, jak Binance zwrócił się do Kyber, aby zapewnić płynność portfelowi Trust Wallet na Malcie.

„Obserwujemy silny, rosnący wzrost zdecentralizowanych produktów finansowych, a konsekwencje tego dla finansów, bankowości i handlu są ogromnie zaniżone” – zauważył w lipcu dyrektor generalny Kyber i współzałożyciel Loi Luu.

Oczywiście z wieloma możliwościami wiąże się konkurencja. Nawet pomimo ich gwałtownie rosnącej popularności, Kyber i Uniswap nadal mają takie marki jak Airswap, Bancor, 0x i inne, z którymi mogą walczyć na dłuższą metę. Na przykład Ethfinex DEX właśnie zmienił nazwę na DeversiFi i ma nadzieję, że wykorzysta pivot, aby stać się najlepszym DEXem w kraju..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map