Uwaga bomba: Libra gromadzi ogromną publiczność w Chinach i konkuruje z AliPay / WeChat

Chiny

Waga zyskuje na popularności w Chinach. Tak, dobrze to przeczytałeś, Chiny. Pomimo faktu, że większość zachodnich mediów i sam Facebook są zakazane w tym kraju, chińscy internauci rzekomo uważnie śledzą dramat związany z kryptowalutą Facebooka. Dziwne, prawda?

Chiny

Jedno zdanie stało się trendem dla wagi w Chinach

Zauważył Chiński komentator kryptowalut CnLedger w czwartek, dane z Google Trends sugerują, że „Facebook Libra” jest popularnym hasłem wyszukiwanym w Chinach. W rzeczywistości piszą, że internauci w Stanach Zjednoczonych są zainteresowani tym hasłem tylko o około 10% tak samo jak chińscy internauci. Dziwne jest to, że Google jest technicznie zakazany w narodzie azjatyckim, co sprawia, że ​​te statystyki są jeszcze lepsze.

Libra jest popularna nie tylko w chińskim Google, ale także w Weibo. Dovey Wan, specjalista od kapitału podwyższonego ryzyka kryptowalut i filantrop Bitcoin, zwrócił uwagę, że Libra stała się drugim co do wielkości tematem na platformie Twitter. Dodała, że ​​na podstawie danych z Weibo temat obejrzał ponad 220 milionów odsłon i dziesiątki tysięcy komentarzy.

#LIBRA był drugim najpopularniejszym tematem na chińskim Twitterze Weibo &# 128293;&# 128293;

W przeciwieństwie do pierwszego przesłuchania nie wywołało dużego rozprysku poza grupami kryptowalut, w drugim Marcus przyznał, że „Libra będzie konkurować z Alipay / Wechat”, co szeroko uruchamia bombę uwagi @nlw zegarek narracyjny pic.twitter.com/9UeLn4dvop

– Dovey 以德服人 Wan &# 128477; &# 129430; (@DoveyWan) 18 lipca 2019 r

Według Wana ten trend można łatwo wytłumaczyć. Pisze, że ta „bomba uwagi” w Chinach została uruchomiona z powodu wzmianki Davida Marcusa o Alipay i WeChat Pay, dwóch najważniejszych w kraju ekosystemach płatności cyfrowych.

Podczas środowego przesłuchania szef Blockchain na Facebooku zauważył, że jeśli Libra wejdzie na rynek, prawdopodobnie będzie konkurować z dwoma chińskimi usługami płatniczymi. Tak więc przypuszczalnie ze względu na kulturę patriotyzmu w Chinach dziesiątki tysięcy osób na Weibo szybko zareagowało na ten popularny temat. Przykładem może być pięć z sześciu komentarzy Weibo, które Wan wyselekcjonował w popularnym temacie, jasno pokazały, że miejscowi nie spodziewają się sukcesu Libry, nie mówiąc już o kradzieży części, powiedzmy, udziału WeChat w rynku.

Ludowy Bank Chin przygotowuje się do premiery Libry

Co ciekawe, Ludowy Bank Chin jest znacznie mniej pesymistyczny co do szans Libry. W rzeczywistości chiński bank centralny ujawnił nawet plany uruchomienia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w odpowiedzi na Librę, gdyby się to udało, to znaczy.

Może to pokazać, że władze finansowe postrzegają kryptowalutę, która jest wspierana przez niektóre z największych nazwisk amerykańskiej technologii i finansów – firmy, których Pekin oczywiście chce uniknąć – jako zagrożenie.

Zgodnie z wcześniejszymi raportami Blockonomi, szef działu badań Ludowego Banku Chin, Wang Xin, powiedział zebranym na Uniwersytecie w Pekinie, że Waga może wpłynąć na międzynarodową stabilność fiskalną, a tym samym na kurs juana..

Wang boi się, że kryptowaluta będzie w większości wspierana przez dolara amerykańskiego, ale będzie dostępna na całym świecie, dając USA jeszcze większy wpływ na politykę i finanse, niż już ma.

Cyfryzacja juana, która prawdopodobnie jest już na dobrej drodze dzięki WeChat Pay (dosłownie 90% sklepów i usług akceptuje ten środek płatniczy na obszarach miejskich), teoretycznie dałby Chinom szansę na walkę ze wzrostem wagi. Nie jest jednak jasne, czy „kryptowaluta” juana odniesie sukces w prawdziwym świecie.

Powrót w dobrym stylu

Nagłe zainteresowanie Chin Wagą tylko cementuje odrodzenie branży kryptowalut w tym kraju.

Na początku tego miesiąca Sina Finance, główny dostawca wiadomości i danych finansowych, dodał do swojej aplikacji dane o cenach bitcoinów i kryptowalut. Kanał zawiera dane dotyczące Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum i XRP Ripple.

Według lokalnych raportów dane te są dostępne tylko za pośrednictwem aplikacji Sina, a nie za pośrednictwem strony internetowej. Zgłoszono również, że ta nowa sekcja w aplikacji Sina Finance zawiera wiadomości związane z kryptowalutą i blockchainem, ale nie jest zbyt jasne, z jakich źródeł Sina pobiera wiadomości o wydarzeniach.

Ponadto analiza słów kluczowych WeChat odnotowała ogromny wzrost ilości „Bitcoin”. W rzeczywistości w ciągu ostatnich dziewięćdziesięciu dni liczba słów kluczowych dla chińskiego terminu „Bitcoin” wzrosła pięciokrotnie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map