Świergot

Chociaż branża kryptowalut szczyci się swoją zdolnością do odłączenia się od niuansów biurokracji fiducjarnej i niedociągnięć korporacji głównego nurtu, przestrzeń blockchain jest nierozerwalnie związana z wydarzeniami mającymi miejsce w świecie zewnętrznym, że tak powiem..

Udowodniono, że miało to miejsce ponownie, kiedy niedawno ujawniono, że tak zwany „inwestor-aktywista” lub „aktywistyczny fundusz hedgingowy” próbuje przejąć Jacka Dorseya, obecnie prezesa Twittera, z jego stanowiska.

Ponieważ Dorsey był jednym z najbardziej prominentnych zwolenników Bitcoina w Dolinie Krzemowej – otwarcie mówiąc, że „kocha Bitcoin” w rozmowie o zarobkach dla innej firmy, którą prowadzi, Square – wielu z branży kryptowalut szybko zareagowało.

Hedge Fund chce Oust Jack Dorsey jako CEO Twittera

To prawie pewne, że dyrektorzy platform mediów społecznościowych są kontrowersyjni. Jack Dorsey, szef Twittera, nie jest wyjątkiem od tej reguły.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy i lat Dorsey wyraził wiele krytyki na temat swojej platformy i sposobu, w jaki działa jako dyrektor generalny jednej z najważniejszych na świecie firm zajmujących się mediami społecznościowymi. Rzekome problemy związane z liderem Twittera obejmują takie kwestie, jak twierdzenie, że chce przenieść się do Afryki na trzy do sześciu miesięcy, jego jednoczesne kierowanie dwiema firmami wartymi wiele miliardów dolarów oraz domniemana preferencyjna cenzura niektórych kont na Twitterze w niektórych sferach..

Jednak niewiele zrobiono, aby zmienić te kwestie, przynajmniej do teraz.

Według raport Bloomberga cytujący „osoby zaznajomione z tą sprawą,”Dyrektor pro-kryptograficzny może wkrótce zostać zastąpiony z powodu Elliot Management Corp, aktywistyczny fundusz hedgingowy, mający znaczny udział w Twitterze.

Źródła wyjaśniły, że ten udział (niektóre raporty mówią, że wynosi około 5% akcji firmy) pozwala Elliotowi nominować część swoich ludzi do rady dyrektorów, potencjalnie dając im możliwość przejścia w celu zastąpienia obecnego dyrektora generalnego Twittera.

To posunięcie ze strony Elliot Management nastąpiło po Scott Galloway, wybitna postać na Twitterze, która również uczy w NYU Stern School of Business, napisał na swoim blog że jako posiadacz 334 000 udziałów na Twitterze „zastrzega sobie prawo do nawiązania dialogu z podobnie myślącymi akcjonariuszami w sprawie nominacji dyrektorów klasy III i / lub uchwały o braku zaufania do Ciebie i dyrektora generalnego Jacka Dorseya”.

Galloway przytoczył wiele obaw, w tym wspomniane powyżej w tym raporcie.

Crypto Community broni Dorsey

Wielu przybyło, aby bronić Dorseya w tych trudnych czasach, w tym w przestrzeni kryptowalut.

Vitalik Buterin, rosyjsko-kanadyjski założyciel Ethereum, niedawno napisał, że stoi po stronie Jacka, dodając, że uważa, iż dyrektor generalny wykonał „znacznie lepszą robotę niż to, czego się spodziewam / obawiam się od dyrektora generalnego wyznaczonego na fundusz hedgingowy, który zastąpi go. ” Buterin odpowiedział na komentarz profesjonalisty Dorseya od Elona Muska z Tesli, który jest jednym z największych obserwatorów na Twitterze.

ja również #StandWithJack. Twitter z pewnością ma wady, ale @Jacek wykonał znacznie lepszą robotę niż to, czego się spodziewam / obawiam się od dyrektora generalnego wyznaczonego na fundusz hedgingowy, który wkroczył, aby go zastąpić.

Kontekst: https://t.co/GuuWBGLmoj https://t.co/EFUZpYr4b8

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 5 marca 2020 r

Ponadto, Tuur Demeester z Adamant Capital powiedział niedawno, że Dorsey wykonał „znakomitą pracę na rzecz ochrony swojej misji: znalezienia zdrowej równowagi między wspieraniem wolności słowa, dyskursu obywatelskiego i monetyzacji platformy”.

Dlaczego ma to znaczenie dla Bitcoina?

Powtarzam, ta wiadomość jest istotna dla Bitcoin ze względu na status Dorsey jako mistrza wiodącej kryptowaluty.

W Square przedsiębiorca jest pionierem Square Crypto, oddziału skupiającego się na budowaniu Bitcoin i innych otwartych łańcuchów bloków. Firma niedawno wydała Lightning Development Kit, który powinien zapewnić dostawcom usług kryptograficznych łatwy dostęp do wiodącego rozwiązania do skalowania bitcoinów, które ma potencjał, aby umożliwić natychmiastowe i skutecznie bezpłatne płatności.

Nie wspominając o tym, że Elliot Management w 2018 roku opisał aktywa kryptograficzne jako „jedno z najbardziej błyskotliwych oszustw w historii”.

Rzeczywiście, jak Business Insider zgłosił w tej sprawie, fundusz powiedział klientom w liście, że „kryptowaluty to nic innego jak marketingowa siła wynalazców, finansistów i innych osób, które uwielbiają pomysł zakupu czarnej skrzynki”. Zaczęli walczyć z kryptowalutami jako nie tylko bańką ”i„ nie tylko oszustwem ”, co oznacza jedno z najbardziej„ brutalnych przejęć ”Bitcoina i im podobnych przez firmę z Wall Street.

Usunięcie Dorseya z Twittera oznaczałoby cios dla Bitcoin, ponieważ pojawiły się plotki, że firma w jakiś sposób używa kryptowaluty na polecenie Dorseya.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me