Ripple rozszerza swoją obecność w Azji dzięki partnerstwu DeeMoney

Ripple XRP News

Ripple ogłosił partnerstwo z tajlandzkim dostawcą usług finansowych DeeMoney. Umowa ma na celu wzmocnienie obecności Ripple w Azji.

Firma Fintech z siedzibą w Tajlandii wykorzystująca Blockchain do przekazów pieniężnych

Według informacja prasowa opublikowany w środę (18 marca 2020 r.), Potęga przekazów pieniężnych oparta na technologii blockchain, Ripple, podpisała umowę partnerską z DeeMoney.

DeeMoney, agencja technologii finansowych z siedzibą w Tajlandii, jest pierwszą instytucją pozabankową w kraju, która korzysta z sieci blockchain Ripple.

Ponadto firma fintech specjalizuje się w ułatwianiu cyfrowej transgraniczności płatności przekazów pieniężnych. DeeMoney wykorzysta korporacyjne rozwiązanie blockchain firmy Ripple, aby zoptymalizować swój obecny system przekazów pieniężnych, zgodnie ze szczegółami umowy.

Komentując umowę o partnerstwie, CEO DeeMoney, Aswin Phlaphongphanich powiedział:

„Ripple jest obecnie liderem w dziedzinie technologii i przepisów dotyczących zgodności. Jego technologia zapewnia pojedynczy, zautomatyzowany system, który mówi w ten sam sposób do wszystkich 300 partnerów na całym świecie, ułatwiając naszym zespołom technicznym integrację z naszym procesem. Cieszymy się, że możemy współpracować z Ripple, ponieważ wspólnie dążymy do demokratyzacji finansów w Tajlandii, wprowadzając nowy poziom wydajności i dostępności dla transakcji transgranicznych zi do tego kraju ”.

Phlaphongphanich zauważył ponadto, że rozwiązanie Ripple do przekazywania pieniędzy oparte na łańcuchu blokowym wzmocni wysiłki firmy fintech w celu zmniejszenia wskaźnika ręcznych ingerencji w proces transferu pieniędzy. Prezes uważa, że ​​pozwoli to DeeMoney znacznie obniżyć koszty działalności i zapewnić bardziej wydajną obsługę swoim klientom.

Zgodnie z komunikatem prasowym tajlandzka firma fintech wykorzysta rozwiązanie Ripple do przekazywania płatności w technologii blockchain w dwóch fazach. Pierwsza faza obejmuje DeeMoney przy użyciu RippleNet do przetwarzania przychodzących przekazów pieniężnych do kraju.

Priorytetem będą ustanowione korytarze płatnicze z krajów Azji Południowo-Wschodniej, takich jak Korea Południowa i Singapur, a także z krajów Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej. W drugiej fazie fintech wykorzysta rozwiązanie Ripple do obsługi przelewów wychodzących z Tajlandii do innych krajów..

Ripple wzmacnia przyczółek na azjatyckim rynku przekazów pieniężnych

Nowo zawarta umowa partnerska z DeeMoney jest podobno strategicznym posunięciem Ripple w celu umocnienia swojej obecności na rosnącym rynku przekazów pieniężnych w regionie Azji i Pacyfiku (APAC). Jeśli chodzi o Tajlandię, starszy wiceprezes ds. Sukcesu klientów w Ripple, Marcus Treacher powiedział, że kraj ten wyraził zamiar przekształcenia się w Smart Nation zdolny do korzystania z cyfrowych korytarzy płatniczych. Treacher dalej zauważył:

„Rewolucja w bankowości cyfrowej szturmem zdobywa Tajlandię, a DeeMoney jest w tym kluczowym graczem. Będąc pierwszą instytucją pozabankową w Tajlandii, która korzysta z RippleNet, na nowo wyznacza granice i zasady zaangażowania, zapewniając wydajne przelewy międzynarodowe po niskich opłatach i konkurencyjnych stawkach. ”

Wcześniej w styczniu 2020 r. Firma Ripple opublikowała raport zatytułowany „Rosnący rynek przekazów pieniężnych w regionie Azji i Pacyfiku: globalne możliwości płatności w 2020 r.”, Wskazujący na potencjał wzrostu rynku przekazów pieniężnych w regionie APAC. Według raportu Bank Światowy każdego roku odnotowuje szacunkowo 2 miliardy transakcji przekazów pieniężnych w krajach regionu APAC. W raporcie odnotowano również 12% wzrost przepływów przekazów pieniężnych w 2018 roku.

Ponadto, według raportu, przepływy przekazów pieniężnych do krajów takich jak Tajlandia i Filipiny miały osiągnąć 550 miliardów dolarów w 2019 roku, po osiągnięciu rekordowego poziomu 529 miliardów dolarów w 2018 roku. Ponieważ rynek APAC przedstawił się jako gotowy do cyfryzacji, Ripple skorzystał z okazji, aby wykorzystać swoje oparte na łańcuchu blokowym rozwiązanie przekazów dla interesariuszy branżowych w całym regionie, oferując tani i wydajny system do przetwarzania płatności..

Ponadto, blockchain heavyweight wyznaczył weterana płatności finansowych i bankowych Kevina Lee, aby przewodził wysiłkom ekspansji w regionie APAC. Lee może pochwalić się bogatym doświadczeniem zdobytym wcześniej na wyższych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach, takich jak Mastercard i Visa.

W innych wiadomościach związanych z Ripple gigant blockchain podpisał partnerstwo z europejską firmą zajmującą się przekazami pieniężnymi Azimo w lutym 2020 r., Jak donosi Blockonomi. Zgodnie z umową Azimo wykorzysta rozwiązanie Ripple w zakresie płynności na żądanie (ODL), aby zwiększyć przepływy przekazów pieniężnych na Filipiny.

Ponadto Ripple niedawno nawiązał współpracę z tajlandzkim bankiem Siam Commercial oraz ZEA Exchange i Unimoni w celu ustanowienia transgranicznych korytarzy płatniczych na odpowiednich platformach w celu przetwarzania płatności przekazów pieniężnych do Tajlandii za pomocą sieci blockchain RippleNet i jej natywnego krypto XRP..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map