Recenzja Ledger Nano X.

Ledger jest znany z produkcji wysoce bezpiecznych portfeli sprzętowych dla kryptowalut. Plik Ledger Nano X jest najnowszy i można go zamówić już teraz z dostawą pod koniec maja.

Ledger Nano X ma kilka nowych funkcji, które poprawiają poprzedni tryb (Nano S), ten ma Bluetooth, wbudowaną baterię i dodatkowe miejsce na więcej aplikacji. Podobnie jak w przypadku innych portfeli sprzętowych Ledger, Nano X jest bardzo bezpieczny, dzięki czemu idealnie nadaje się do przechowywania kluczy prywatnych i interakcji z portfelami i Dapps.

Odwiedź Ledger Nano X

Obsługa wielu walut

Możesz mieć jednocześnie do 100 aplikacji zainstalowanych na jednym urządzeniu, więc nie musisz wybierać. Ponadto obsługuje ponad 1100 zasobów, a co miesiąc więcej jest obsługiwanych.

Możesz wyświetlić pełną listę obsługiwanych zasobów w witrynie Ledger na stronie Obsługiwane zasoby kryptograficzne. Ta strona umożliwia przeszukiwanie zasobu, aby sprawdzić, czy jest obsługiwany, a dla każdego zasobu Ledger wyświetla listę urządzeń obsługujących ten zasób, przy czym Nano X prawie zawsze jest uwzględniony. Możesz nawet wyświetlić mapę drogową Księgi z tej strony, aby zobaczyć plany przyszłej obsługi aktywów.

Ledger Nano X

Bezpieczeństwo Ledger Nano

Jedną z wielu wyróżniających się cech Ledger Nano X jest najnowocześniejsze zabezpieczenia. Ledger twierdzi, że ten portfel sprzętowy wykorzystuje silny model bezpieczeństwa i na podstawie silnych recenzji i specyfikacji bezpieczeństwa poprzednich portfeli Ledger, nie jest przesadą, aby uwierzyć w to twierdzenie.

Aspekt Bluetooth Nano X budzi szczególne obawy, ale Ledger starannie zaplanował przed włączeniem Bluetooth i wdraża kilka kluczowych funkcji bezpieczeństwa. Połączenie Bluetooth pozostaje szyfrowane, więc możesz korzystać z zalet połączenia bez obaw o bezpieczeństwo.

Gdyby połączenie Bluetooth zostało w jakiś sposób zhakowane, bezpieczny element nadal chroniłby twoje krypto, prosząc o zgodę przed podjęciem jakichkolwiek działań. Ważne jest również, aby jedyne dane przesyłane przez Bluetooth były publiczne. Wszelkie krytyczne dane, w tym klucze źródłowe i prywatne, nigdy nie opuszczą Nano X.

Ledger Nano X

Ponadto implementacja Bluetooth w portfelu sprzętowym opiera się na najnowocześniejszym protokole. Zapewnia to uwierzytelnianie poprzez parowanie, które jest oparte na porównaniach numerycznych. Dodatkową poufność zapewnia szyfrowanie oparte na AES.

Dla tych, którzy nadal nie czują się komfortowo, korzystając z możliwości Bluetooth Ledger Nano X, możesz po prostu wyłączyć tę funkcję. Stamtąd zamiast tego użyj kabla USB-C.

Architektura Nano X & Wpływ na bezpieczeństwo

Nowa architektura Nano X różni się nieco od Nano S.Są dwa chipy, nowy Secure Element, który jest najnowocześniejszy, oraz dwurdzeniowe MCU z obsługą sieci bezprzewodowej.

Bezpieczny element działa jako proxy, podczas gdy MCU przejmuje kontrolę nad połączeniem z komputerem stacjonarnym lub smartfonem. Element Smart steruje również ekranem, wyświetlając krytyczne informacje i uzyskując dane wejściowe użytkownika.

Dba również o bezpieczeństwo, w tym przechowywanie kluczy prywatnych i seed, a także wdrażanie operacji kryptograficznych, które zarządzają kryptowalutami.

Możliwości Bluetooth

Mimo powyższych zapewnień większość ludzi chce dowiedzieć się więcej o Bluetooth i jego wpływie na bezpieczeństwo Ledger Nano X. Urządzenie wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy (BLE) i jak wspomniano, tylko informacje publiczne są przesyłane przez Bluetooth.

Nawet jeśli Twój komputer lub smartfon zostanie naruszony lub łącze Bluetooth, a nawet MCU STM32, Secure Element będzie wymagał zweryfikowania transakcji przed jej przetworzeniem. Ekran Nano X zawsze pokaże prawdziwe szczegóły transakcji i nigdy nie wyśle ​​podpisu transakcji bez Twojej zgody.

Najnowocześniejszy protokół Bluetooth używany przez Ledger Nano X jest protokołem dwufazowym z połączeniem BLE, w tym wymianą kluczy i wykorzystaniem kanału BLE. Zarówno smartfon, jak i Ledger Nano X generują unikalne klucze z losowym generatorem.

Oczekujące na zatwierdzenie przez użytkownika oba urządzenia będą używać wymiany kluczy Diffie Hellmana opartej na krzywej eliptycznej w celu określenia zaufania między urządzeniami. Protokół Bluetooth zawiera określone konfiguracje zaprojektowane w celu powstrzymania ataków Man-in-the-Middle, które są powszechne w BLE.

Porównanie liczbowe działa jak najnowocześniejsza konfiguracja zabezpieczeń. Oba urządzenia wyświetlą kod numeryczny, gdy zostanie wygenerowany wspólny sekret. Ty, jako użytkownik, weryfikujesz, czy kod jest taki sam. Kod nie może mieć ataków na starszą wersję ani kolizji, ponieważ jest obliczany za pośrednictwem AES-CMAC z kluczy publicznych i losowych wartości nonces. Zgodnie z protokołem wymiany kluczy, Ledger Nano X i smartfon mogą ustanowić bezpieczny kanał z szyfrowaniem opartym na AES.

Stos BLE jest implementowany za pośrednictwem stosu ST. Zespół ds. Bezpieczeństwa, Ledger Donjon, ocenił zabezpieczenia wdrożenia związane z najnowszymi atakami.

Prawdziwa mobilność

Coś wyjątkowego w Ledger Nano X w porównaniu z innymi podobnymi portfelami sprzętowymi na klucze kryptograficzne jest to, że jest naprawdę mobilny. Pomiędzy możliwościami Bluetooth i aplikacją mobilną Ledger Live, możesz naprawdę zarządzać swoją kryptowalutą bez względu na to, gdzie jesteś. Nie ma potrzeby otwierania komputera, aby zarządzać krypto.

Pamiętaj, że Nano X nie może działać samodzielnie. Aby instalować aplikacje, dodawać konta, sprawdzać saldo konta lub zarządzać bezpiecznymi transakcjami, musisz używać smartfona lub komputera stacjonarnego.

Warto też wiedzieć, że Ledger Nano X ma baterię 100 mAh. Ta bateria może wytrzymać kilka godzin w użyciu lub kilka miesięcy na biegu jałowym iw pełni naładowana. Baterii nie można wymienić, ale w prosty sposób można ją naładować za pomocą portu USB-C i dołączonego kabla.

Aplikacja Ledger Live

Ledger Live to kluczowy aspekt korzystania z Ledger Nano X lub dowolnego innego urządzenia Ledger. Korzystanie z tej aplikacji usprawnia proces korzystania z portfela sprzętowego i zapewnia dostęp do wszystkich kont w jednym miejscu, bez względu na to, gdzie jesteś. Aplikacja Ledger Live jest dostępna zarówno dla smartfonów, jak i komputerów.

Dzięki aplikacji Ledger Live możesz bezpiecznie i łatwo wysyłać lub odbierać aktywa kryptowalutowe bez względu na to, gdzie jesteś. Dokonywanie tych transakcji jest bardzo intuicyjne dzięki instrukcjom krok po kroku na ekranie.

Aplikacja Ledger Live

Aplikacja umożliwia również sprawdzenie salda aktywów kryptograficznych za pomocą kursów w czasie rzeczywistym, niezależnie od czasu i miejsca. Aby skorzystać z tej funkcji, Twój Nano X nie musi być nawet podłączony. Ledger Live pozwala również bezpośrednio instalować lub usuwać aplikacje z Ledger Nano X. Pozwala to dostosowywać aplikacje do potrzeb, jednocześnie chroniąc klucze prywatne. Konta pozostaną bezpieczne, nawet jeśli zdecydujesz się odinstalować aplikację.

Wdrażanie Ledger Live jest proste dzięki instrukcjom krok po kroku, szybkiej konfiguracji i sprawdzeniu autentyczności urządzenia. Możesz instalować lub usuwać waluty, znajdować nowe aplikacje i zarządzać pozostałym miejscem w Nano X..

Jeśli chodzi o zarządzanie kontem, Ledger Live umożliwia korzystanie z nieograniczonej liczby rachunków w kilku walutach, przeglądanie pełnej historii transakcji ze szczegółami każdej transakcji, wprowadzanie niestandardowych ustawień dla każdego konta, przeglądanie przeglądu konta jednym kliknięciem oraz importowanie, przywracanie, lub zarchiwizuj konta. Salda w czasie rzeczywistym obejmują przegląd Twoich aktywów, globalną wartość równoważną i inteligentne filtry. Możesz w intuicyjny sposób odbierać lub wysyłać środki, korzystając z pomocy krok po kroku, wizualnej weryfikacji adresów i obsługi niestandardowych opłat. Profil osobisty na koncie zawiera ustawienia niestandardowe i zaszyfrowane dane lokalne.

Co jest w pudełku?

 • 1 portfel sprzętowy
 • 1 kabel USB
 • 1 ulotka wprowadzająca
 • 3 arkusze odzyskiwania
 • 1 brelok do kluczy

Pudełko

Jak skonfigurować Ledger Nano X

W pudełku znajdziesz szczegółowe instrukcje konfiguracji, które poprowadzą Cię przez proces. Jeśli wcześniej skonfigurowałeś urządzenie Nano, proces będzie Ci znany.

Ustawiać

A także karty do zapisywania słów wyjściowych, są one używane jako fraza naprawcza, jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba przywrócenia urządzenia.

Nasionko

Aby rozpocząć proces instalacji, będziesz potrzebować pliku Aplikacja Ledger Live którego można używać na smartfonie z systemem iOS 9 lub Android 7 lub na komputerze z systemem Windows 8 (64-bit), macOS 10.8 lub Linux.

Po zainstalowaniu możesz rozpocząć, wykonując następujące kroki:

 1. Naciśnij przycisk obok portu USB, aż pojawi się logo Ledger, aby włączyć urządzenie.
 2. Przeczytaj instrukcje wyświetlane na ekranie. Naciśnij prawy przycisk, aby kontynuować, lub lewy przycisk, aby wrócić.
 3. Naciśnij oba jednocześnie, gdy Skonfiguruj jako nowe urządzenie jest wyświetlany.

Następnie musisz wybrać kod PIN dla urządzenia:

 1. Naciśnij oba przyciski, gdy Wybierz kod PIN jest wyświetlany na urządzeniu.
 2. Naciśnij lewy lub prawy przycisk, aby wybrać cyfrę. Naciśnij oba przyciski, aby zatwierdzić cyfrę.
 3. Wprowadź ponownie kod PIN, aby go potwierdzić.

Kod PIN

Będziesz musiał zapisać frazę odzyskiwania, która jest serią 24 słów.Uważaj, fraza odzyskiwania zostanie wyświetlona tylko raz.

 1. Weź pusty arkusz odzyskiwania dostarczony w pudełku.
 2. Naciśnij oba przyciski, gdy Zapisz swoją frazę odzyskiwania jest wyświetlany.
 3. Zanotować słowo nr 1 na arkuszu odzyskiwania. Sprawdź, czy poprawnie skopiowałeś go na pozycji 1. Naciśnij prawy przycisk, aby przejść do następnego słowa.
 4. Powtarzaj proces do Słowo # 24 jest zapisane na pozycji 24. Naciśnij oba przyciski na ostatnim ekranie, aby kontynuować.
 5. Naciśnij oba przyciski, gdy Potwierdź swoją frazę odzyskiwania jest pokazane.
 6. Wybierz pierwsze słowo zapisane w pozycji 1 arkusza odzyskiwania. lewym lub prawym przyciskiem. Zatwierdź słowo, naciskając oba przyciski. Powtórz to, aby potwierdzić całą frazę odzyskiwania 24 słów.
 7. Twoje urządzenie jest gotowe jest wyświetlany po pomyślnym zakończeniu procesu konfiguracji. Naciśnij oba przyciski, aby Dostęp do pulpitu nawigacyjnego. Następnie przejdziesz do pulpitu nawigacyjnego.

Ustawiać

Specyfikacje techniczne The Ledger Nano X

Wyświetlacz Ledger Nano X to dwa razy więcej pikseli niż Nano S, 128 × 64. Ten większy wyświetlacz pozwala na łatwiejszą weryfikację otrzymanych adresów i szczegółów transakcji.

Aby korzystać z Ledger Nano X, musisz mieć port USB w urządzeniu, do którego możesz podłączyć kabel USB-C w celu ładowania. Będziesz także potrzebował smartfona lub komputera do korzystania z Ledger Live w celu aktualizacji oprogramowania układowego i instalowania aplikacji.

Ledger Nano X nie posiada wodoodporności. Jeśli przypadkowo zamoknie, wyłącz go natychmiast i całkowicie wysusz przed ponownym użyciem. Element zabezpieczający Ledger Nano X ma ocenę CC EAL5+.

 • Wymiary & waga Rozmiar: 72 mm x 18,6 mm x 11,75 mm Waga: 34 g
 • Materiały Szczotkowana stal nierdzewna i plastik. Bateria 100 mAh
 • Mikrokontrolery & Złącze: USB Type-C, poziom certyfikacji: CC EAL5 +, chipy: ST33J2M0 (bezpieczne) + STM32WB55
 • Zgodność 64-bitowy komputer stacjonarny (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux), bez procesorów ARM lub smartfon (iOS 9+ lub Android 7+)

Jak przywrócić swój Ledger Nano X?

Ledger oferuje szczegółowe instrukcje, jak przywrócić Nano X za pomocą frazy odzyskiwania, która pozwala klonować, zastępować lub przywracać urządzenie. Powinieneś ustawić je jako nowe urządzenie, jeśli chcesz zapisać nową frazę odzyskiwania i / lub wygenerować nowe klucze prywatne. Aby rozpocząć proces, należy zainstalować aplikację Ledger Live na swoim smartfonie lub komputerze. Zdobądź swoją frazę regeneracyjną do przywrócenia; istnieje wsparcie dla BIP39 / BIP44.

Następnie należy wybrać kod PIN, naciskając przycisk przy USB przez trzy sekundy, czytając instrukcje wyświetlane na ekranie i naciskając oba przyciski, aby wybrać opcję „Przywróć z frazy odzyskiwania”. Naciśnij przycisk w lewo lub w prawo, aby wybrać cyfrę i zatwierdź ją, naciskając oba przyciski. Kod PIN może mieć 4 lub 8 cyfr. Musisz wprowadzić go ponownie w celu potwierdzenia.

Następnie wybierz długość frazy odzyskiwania z 12, 18 lub 24 słów. Zatwierdź go, naciskając oba przyciski. Litery słowa 1 wprowadza się za pomocą prawego i lewego przycisku, zatwierdzając litery obydwoma przyciskami. Możesz wybrać słowo z sugerowanej listy i nacisnąć oba przyciski w celu potwierdzenia. Powtarzaj to, aż uzyskasz pełną frazę odzyskiwania. W tym momencie Twoje klucze prywatne powinny zostać przywrócone na Nano X.

Ledger Nano X vs Ledger Nano S?

Ledger Nano S będzie nadal dostępny, ponieważ każdy z nich będzie służył innym celom i był atrakcyjny dla innego rodzaju klientów. Ledger Nano X może być używany w podróży za pośrednictwem smartfona z aplikacją Ledger Live, co nie jest możliwe w przypadku Ledger Nano S. W związku z tym niektórzy ludzie mogą zdecydować się na posiadanie jednego z nich i zostawić Nano S w domu. Nano X jest również nieco bardziej responsywny, ale ogólna wydajność jest porównywalna. Architektura Nano X jest również uważana za ewolucję od Nano S, dzięki nowemu chipowi Secure Element i dodatkowej pamięci.

Wniosek

Ledger Nano X to najnowszy portfel sprzętowy firmy Ledger. Opiera się na funkcjach poprzednich portfeli sprzętowych i wyróżnia się łącznością Bluetooth, która umożliwia korzystanie z niej z Ledger Live na smartfonie. Podobnie jak inne portfele sprzętowe Ledger, Nano X jest wysoce bezpieczny dzięki szyfrowaniu i wielu protokołom bezpieczeństwa, aby zapobiec różnym rodzajom ataków.

Ledger szybko stał się najpopularniejszym producentem portfeli sprzętowych wśród silnej konkurencji ze strony swojego głównego rywala Trezora. Ale wraz z uruchomieniem Nano X ulepszyli grę i wyprodukowali bardzo dobry produkt – proces konfiguracji może być nieco zawiły dla początkujących, ale większość ludzi powinna być w stanie skonfigurować go zgodnie z instrukcjami dokładnie.

Jeśli szukasz dodatkowego portfela sprzętowego lub chcesz kupić swój pierwszy, zalecamy sprawdzenie Nano X.

Odwiedź Ledger Nano X

Ledger Nano X

src = “~ images \ ledger-nano-x-review-hands-on-with-the-latest-hardware-wallet.gif”

alt = “Ledger Nano X”

class = “foto-wrapup wppr-product-image” /> 9.3

Łatwość użycia

9,0 / 10

Reputacja

9,0 / 10

Cena £

9,0 / 10

Wsparcie walutowe

10,0 / 10

Plusy

 • Łączność Bluetooth
 • Doskonała reputacja
 • Obsługuje wiele kryptowalut
 • Dobra konstrukcja
 • Aplikacja Ledger Live

Cons

 • Konfiguracja może być trochę myląca

Odwiedzić {"@kontekst":"http: \ / \ / schema.org \ /","@rodzaj":"Produkt","Nazwa":"Ledger Nano X","wizerunek":"https: \ / \ / blockonomi-9fcd.kxcdn.com \ / wp-content \ / uploads \ / 2019 \ / 01 \ /ledger-nanox-review.gif","opis":"Ledger jest znany z produkcji wysoce bezpiecznych portfeli sprzętowych dla kryptowalut. Ledger Nano X jest najnowszym i można go już zamawiać z dostawą pod koniec maja. Ledger Nano X ma kilka nowych funkcji, które poprawiają poprzedni tryb (Nano S), ten ma Bluetooth, wbudowany…","oferuje": {"@rodzaj":"Oferta","Cena £":"0,00","priceCurrency":"$","sprzedawca": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Oliver Dale"}},"przejrzeć": {"@rodzaj":"Przejrzeć","recenzjaRating": {"@rodzaj":"Ocena","najlepsza ocena":"10","najgorsza ocena":"0","ratingValue":"9.25"},"Nazwa":"Ledger Nano X","reviewBody":"Ledger jest znany z produkcji wysoce bezpiecznych portfeli sprzętowych dla kryptowalut. Ledger Nano X jest najnowszym i można go już zamawiać z dostawą pod koniec maja. \ R \ n \ r \ nLedger Nano X ma kilka nowych funkcji, które ulepszają poprzedni tryb (Nano S), ten ma Bluetooth , wbudowana bateria i dodatkowe miejsce na więcej aplikacji. Podobnie jak inne portfele sprzętowe Ledger, Nano X jest bardzo bezpieczny, dzięki czemu idealnie nadaje się do przechowywania kluczy prywatnych i interakcji z portfelami i Dapps. \ R \ nOdwiedź Ledger Nano X \ r \ n \ r \ nWsparcie wielowalutowe \ r \ nMożesz mieć aż 100 aplikacji zainstalowanych jednocześnie na jednym urządzeniu, dzięki czemu nie musisz wybierać. Ponadto obsługuje ponad 1100 zasobów, z których co miesiąc obsługiwane są kolejne. \ R \ n \ r \ nPełną listę obsługiwanych zasobów można wyświetlić w witrynie Ledger na stronie Obsługiwane zasoby kryptograficzne. Ta strona umożliwia przeszukiwanie zasobu, aby sprawdzić, czy jest obsługiwany, a dla każdego zasobu Ledger wyświetla listę urządzeń obsługujących ten zasób, przy czym Nano X prawie zawsze jest uwzględniony. Możesz nawet wyświetlić mapę drogową Ledger na tej stronie, aby zobaczyć plany przyszłej obsługi zasobów. \ R \ n \ r \ n \ r \ nLedger Nano Security \ r \ n \ r \ nJedna z wielu wyróżniających się funkcji Ledger Nano X to jego najnowocześniejsze zabezpieczenia. Ledger twierdzi, że ten portfel sprzętowy wykorzystuje silny model bezpieczeństwa i na podstawie silnych recenzji i specyfikacji bezpieczeństwa poprzednich portfeli Ledger, nie jest przesadą, aby uwierzyć w to twierdzenie. \ R \ n \ r \ nWspomaga Bluetooth Nano X szczególne obawy, ale Ledger dokładnie zaplanował przed włączeniem Bluetooth i wdraża kilka kluczowych funkcji bezpieczeństwa. Połączenie Bluetooth pozostaje zaszyfrowane, więc możesz korzystać z zalet połączenia bez obaw o bezpieczeństwo. \ R \ n \ r \ nJeśli połączenie Bluetooth zostanie w jakiś sposób zhakowane, bezpieczny element nadal będzie chronił Twoje krypto, prosząc o zgodę przed podjęciem jakichkolwiek działań. Ważne jest również, aby jedyne dane przesyłane przez Bluetooth były publiczne. Żadne krytyczne dane, w tym klucze źródłowe i prywatne, nigdy nie opuszczą Nano X. \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nPonadto implementacja Bluetooth w portfelu sprzętowym opiera się na stanie protokół sztuki. Zapewnia to uwierzytelnianie poprzez parowanie, które jest oparte na porównaniach numerycznych. Dodatkową poufność zapewnia szyfrowanie oparte na AES. \ R \ n \ r \ nDla tych, którzy nadal nie czują się komfortowo przy korzystaniu z funkcji Bluetooth Ledger Nano X, możesz po prostu wyłączyć tę funkcję. Stamtąd możesz zamiast tego użyć kabla USB-C. \ R \ nArchitektura Nano X. & Wpływ na bezpieczeństwo \ r \ n \ r \ nNowa architektura Nano X różni się nieco od Nano S. Istnieją dwa chipy, nowy bezpieczny element, który jest najnowocześniejszy, oraz dwurdzeniowe mikrokontrolery z obsługą sieci bezprzewodowej. \ r \ n \ r \ n Bezpieczny element działa jako serwer proxy, podczas gdy MCU przejmuje kontrolę nad połączeniem z komputerem stacjonarnym lub smartfonem. Inteligentny element steruje także ekranem, wyświetlając krytyczne informacje i uzyskując dane wejściowe użytkownika. \ R \ n \ r \ nDbają również o bezpieczeństwo, w tym przechowywanie kluczy prywatnych i seed, a także wdrażanie operacji kryptograficznych zarządzających kryptowalutami. \ R \ nMożliwości Bluetooth \ r \ nMimo powyższych zapewnień większość ludzi chce dowiedzieć się więcej o Bluetooth i jego wpływie na bezpieczeństwo Ledger Nano X. Urządzenie wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy (BLE) i jak wspomniano, przez Bluetooth przesyłane są tylko informacje publiczne . \ r \ n \ r \ nNawet jeśli Twój komputer lub smartfon zostanie naruszony lub połączenie Bluetooth tak się stanie, lub nawet MCU STM32, bezpieczny element będzie wymagał zweryfikowania transakcji przed jej przetworzeniem. Ekran Nano X zawsze pokaże prawdziwe szczegóły transakcji i nigdy nie wyśle ​​podpisu transakcji bez Twojej zgody. \ R \ n \ r \ nNajnowocześniejszy protokół Bluetooth używany przez Ledger Nano X to protokół fazowy z połączeniem BLE, w tym wymianę kluczy i wykorzystanie kanału BLE. Zarówno smartfon, jak i Ledger Nano X generują unikalne klucze za pomocą generatora losowego. \ R \ n \ r \ nW oczekiwaniu na zgodę użytkownika oba urządzenia wykorzystają wymianę kluczy Diffie Hellman na krzywej eliptycznej do określenia zaufania między urządzeniami. Protokół Bluetooth zawiera określone konfiguracje zaprojektowane w celu powstrzymania ataków typu Man-in-the-Middle, które są powszechne w BLE. \ R \ n \ r \ nNumeryczne porównanie działa jak najnowocześniejsza konfiguracja zabezpieczeń. Oba urządzenia wyświetlą kod numeryczny, gdy zostanie wygenerowany wspólny sekret. Ty, jako użytkownik, weryfikujesz, czy kod jest taki sam. Kod nie może mieć ataków na starszą wersję ani kolizji, ponieważ jest obliczany za pomocą AES-CMAC z kluczy publicznych i losowych wartości nonces. Zgodnie z protokołem wymiany kluczy, Ledger Nano X i smartfon mogą ustanowić bezpieczny kanał z szyfrowaniem opartym na AES. \ R \ n \ r \ nStos BLE jest implementowany przez stos ST. Zespół ds. Bezpieczeństwa, Ledger Donjon, ocenił zabezpieczenia implementacji związane z najnowszymi atakami. \ R \ nPrawdziwa mobilność \ r \ nW porównaniu z innymi podobnymi portfelami sprzętowymi do kluczy kryptograficznych Ledger Nano X wyróżnia się tym, że jest naprawdę mobilny. Pomiędzy możliwościami Bluetooth a aplikacją mobilną Ledger Live, możesz naprawdę zarządzać swoją kryptowalutą bez względu na to, gdzie jesteś. Nie ma potrzeby otwierania komputera, aby zarządzać swoją kryptowalutą. \ R \ n \ r \ nPamiętaj, że Nano X nie może działać w pełni samodzielnie. Aby instalować aplikacje, dodawać konta, sprawdzać saldo konta lub zarządzać bezpiecznymi transakcjami, musisz używać smartfona lub komputera stacjonarnego. \ R \ n \ r \ nWażne jest również, aby wiedzieć, że Ledger Nano X ma 100 mAh bateria. Ta bateria może wytrzymać kilka godzin w użyciu lub kilka miesięcy na biegu jałowym iw pełni naładowana. Nie możesz wymienić baterii, ale możesz ją łatwo naładować za pomocą portu USB-C i dołączonego kabla. \ R \ nAplikacja Ledger Live \ r \ nLedger Live to kluczowy aspekt korzystania z Ledger Nano X lub dowolnego innego urządzenia Ledger. Korzystanie z tej aplikacji usprawnia proces korzystania z portfela sprzętowego i zapewnia dostęp do wszystkich kont w jednym miejscu, bez względu na to, gdzie jesteś. Aplikacja Ledger Live jest dostępna zarówno dla smartfonów, jak i komputerów. \ R \ n \ r \ nDzięki aplikacji Ledger Live możesz bezpiecznie i łatwo wysyłać lub odbierać aktywa kryptowalutowe bez względu na to, gdzie jesteś. Dokonywanie tych transakcji jest bardzo intuicyjne dzięki instrukcjom krok po kroku wyświetlanym na ekranie. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nAplikacja umożliwia również sprawdzenie salda aktywów kryptograficznych przy użyciu kursów w czasie rzeczywistym, niezależnie od czasu lub miejsca. Aby skorzystać z tej funkcji, Twój Nano X nie musi być nawet podłączony. Ledger Live pozwala również bezpośrednio instalować lub usuwać aplikacje z Ledger Nano X. Pozwala to dostosowywać aplikacje do potrzeb, jednocześnie chroniąc klucze prywatne. Konta pozostaną bezpieczne, nawet jeśli zdecydujesz się odinstalować aplikację. \ R \ n \ r \ nWłączenie Ledger Live jest proste dzięki instrukcjom krok po kroku, szybkiej konfiguracji i sprawdzeniu autentyczności urządzenia. Możesz instalować lub usuwać waluty, znajdować nowe aplikacje i zarządzać pozostałym miejscem w Nano X. \ r \ n \ r \ nJeśli chodzi o zarządzanie kontami, Ledger Live umożliwia korzystanie z nieograniczonej liczby kont w kilku walutach. historia transakcji ze szczegółami dla każdej transakcji, wprowadzanie niestandardowych ustawień dla każdego rachunku, przeglądanie przeglądu konta jednym kliknięciem oraz importowanie, przywracanie lub archiwizowanie kont. Salda w czasie rzeczywistym obejmują przegląd Twoich aktywów, globalną wartość równoważną i inteligentne filtry. Możesz w intuicyjny sposób odbierać lub wysyłać środki, korzystając z pomocy krok po kroku, wizualnej weryfikacji adresów i obsługi niestandardowych opłat. Profil osobisty na koncie zawiera ustawienia niestandardowe i zaszyfrowane dane lokalne. \ R \ nCo jest w pudełku? \ R \ n \ r \ n \ t1 portfel sprzętowy \ r \ n \ t1 kabel USB \ r \ n \ t1 pierwsze kroki ulotka \ r \ n \ t3 arkusze odzyskiwania \ r \ n \ t1 pasek do pęku kluczy \ r \ n \ r \ n \ r \ nJak skonfigurować Ledger Nano X \ r \ nW pudełku znajdziesz szczegółowe instrukcje konfiguracji, które poprowadzą przez cały proces. Jeśli wcześniej skonfigurowałeś urządzenie Nano, proces będzie Ci znany. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nA także karty do zapisywania słów wyjściowych, są one używane jako fraza przywracająca kiedykolwiek będziesz musiał przywrócić urządzenie. \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nAby rozpocząć proces konfiguracji, będziesz potrzebować aplikacji Ledger Live, której możesz używać na smartfonie z systemem iOS 9 lub Android 7 lub na komputerze z Windows 8 (64-bitowy), macOS 10.8 lub Linux. \ R \ n \ r \ nPo zainstalowaniu możesz rozpocząć od wykonania następujących czynności: \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ tNaciśnij przycisk obok portu USB, aż pojawi się logo Ledger \ u00a0w celu włączenia urządzenia. \ r \ n \ tPrzeczytaj instrukcje wyświetlane na ekranie. Naciśnij prawy przycisk, aby kontynuować, lub lewy przycisk, aby cofnąć. \ R \ n \ tNaciśnij oba jednocześnie, gdy zostanie wyświetlony komunikat Skonfiguruj jako nowe urządzenie. \ R \ n \ r \ nNastępnie musisz wybrać kod PIN dla urządzenia : \ r \ n \ r \ n \ tNaciśnij oba przyciski, gdy na urządzeniu wyświetli się Wybierz kod PIN \ u00a0. \ r \ n \ tNaciśnij lewy lub prawy przycisk, aby wybrać cyfrę. Naciśnij oba przyciski, aby potwierdzić cyfrę. \ R \ n \ tWprowadź ponownie kod PIN, aby go potwierdzić. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nNastępnie będziesz musiał zapisać frazę odzyskiwania, która jest seria 24 słów \ u00a0Uważaj, fraza przywracania zostanie wyświetlona tylko raz. \ r \ n \ r \ n \ tWeź pusty arkusz odzyskiwania dostarczony w pudełku. \ r \ n \ tNaciśnij oba przyciski podczas Zapisz frazę odzyskiwania \ u00a0jest wyświetlany. \ r \ n \ t Zapisz słowo nr 1 w arkuszu odzyskiwania. Sprawdź, czy poprawnie skopiowałeś go na pozycji 1. \ u00a0Naciśnij prawy przycisk, aby przejść do następnego \ u00a0 słowa. \ R \ n \ tPowtarzaj proces, aż słowo # 24 zostanie zapisane na pozycji 24. Naciśnij oba przyciski na ostatnim ekranie aby kontynuować. \ r \ n \ tNaciśnij oba przyciski, gdy \ u00a0Potwierdź wyświetloną frazę odzyskiwania. \ r \ n \ tWybierz pierwsze słowo, które zapisałeś na pozycji 1 w arkuszu odzyskiwania. lewym lub prawym przyciskiem. Zatwierdź słowo, naciskając oba przyciski. Powtórz tę czynność, aby potwierdzić całą 24-wyrazową frazę odzyskiwania. \ R \ n \ tTwoje urządzenie jest gotowe – po pomyślnym zakończeniu procesu konfiguracji. Naciśnij oba przyciski, aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego. \ U00a0Przejdziesz do pulpitu nawigacyjnego. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nDane techniczne księgi Nano X \ r \ nWyświetlacz w księdze Nano X to dwa razy więcej pikseli niż Nano S, 128×64. Ten większy wyświetlacz pozwala na łatwiejszą weryfikację adresów i szczegółów transakcji. \ R \ n \ r \ nAby korzystać z Ledger Nano X, musisz mieć port USB w urządzeniu, do którego można podłączyć kabel USB-C ładowanie. Będziesz także potrzebował smartfona lub komputera do używania z Ledger Live w celu aktualizacji oprogramowania układowego i instalowania aplikacji. \ R \ n \ r \ nNie ma wodoodporności dla Ledger Nano X. Jeśli przypadkowo zamoknie, natychmiast go wyłącz i dokładnie wysusz przed ponownym użyciem. Element bezpieczeństwa Księgi Nano X ma ocenę CC EAL5 +. \ R \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ tWymiary & waga Rozmiar: 72mm x 18,6mm x 11,75mm Waga: 34g \ r \ n \ tMateriały Szczotkowana stal nierdzewna i plastik. Bateria 100 mAh \ r \ n \ tMikrokontrolery & Złącze: USB typu C, poziom certyfikacji: CC EAL5 +, chipy: ST33J2M0 (bezpieczny) + STM32WB55 \ r \ n \ t Kompatybilny komputer stacjonarny z 64-bitowym systemem (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux), z wyłączeniem procesorów ARM lub smartfona (iOS 9+ lub Android 7 +) \ r \ n \ r \ n \ r \ n \ r \ nJak przywrócić swoją Ledger Nano X? \ r \ nLedger oferuje szczegółowe instrukcje przywracania Nano X za pomocą odzyskiwania fraza, która umożliwia sklonowanie, zastąpienie lub przywrócenie urządzenia. Powinieneś ustawić je jako nowe urządzenie, jeśli chcesz zapisać nową frazę odzyskiwania i \ / lub wygenerować nowe klucze prywatne. Aby rozpocząć proces, należy zainstalować aplikację Ledger Live na swoim smartfonie lub komputerze. Zdobądź swoją frazę odzyskiwania do przywrócenia; jest obsługa BIP39 \ / BIP44. \ r \ n \ r \ nStamtąd wybierasz swój kod PIN, naciskając przycisk przy USB przez trzy sekundy, czytając instrukcje na ekranie i naciskając oba przyciski, aby wybrać \ u201c Przywróć z frazy odzyskiwania. \ u201d Naciśnij przycisk w lewo lub w prawo, aby wybrać cyfrę i zatwierdź ją, naciskając oba przyciski. Kod PIN może mieć 4 lub 8 cyfr. Musisz wprowadzić go ponownie w celu potwierdzenia. \ R \ n \ r \ nNastępnie wybierz długość frazy odzyskiwania z 12, 18 lub 24 słów. Zatwierdź go, naciskając oba przyciski. Litery słowa 1 wprowadza się za pomocą prawego i lewego przycisku, zatwierdzając litery obydwoma przyciskami. Możesz wybrać słowo z sugerowanej listy i nacisnąć oba przyciski w celu potwierdzenia. Powtarzaj to, aż uzyskasz pełną frazę odzyskiwania. W tym momencie Twoje klucze prywatne powinny zostać przywrócone na Nano X. \ r \ nLedger Nano X kontra Ledger Nano S? \ R \ nKlucze Ledger Nano S będą nadal dostępne, ponieważ każdy z nich będzie służył innym celom i odwoływał się do innego typu klienta. Ledger Nano X może być używany w podróży za pośrednictwem smartfona z aplikacją Ledger Live, co nie jest możliwe w przypadku Ledger Nano S. W związku z tym niektórzy ludzie mogą wybrać jeden z nich i zostawić Nano S w domu. Nano X jest również nieco bardziej responsywny, ale ogólna wydajność jest porównywalna. Architektura Nano X jest również uważana za ewolucję od Nano S, dzięki nowemu chipowi Secure Element i dodatkowej pamięci. \ R \ nWniosek \ r \ nLedger Nano X to najnowszy portfel sprzętowy firmy Ledger. Opiera się na funkcjach poprzednich portfeli sprzętowych i wyróżnia się łącznością Bluetooth, która umożliwia korzystanie z niej z Ledger Live na smartfonie. Podobnie jak inne portfele sprzętowe Ledger, Nano X jest bardzo bezpieczny dzięki szyfrowaniu i wielu protokołom bezpieczeństwa, które zapobiegają różnym rodzajom ataków. \ R \ n \ r \ nLedger szybko stał się najpopularniejszym producentem portfeli sprzętowych pośród silnej konkurencji ze strony ich główny rywal Trezor. Ale wraz z premierą Nano X ulepszyli grę i wyprodukowali bardzo dobry produkt – proces konfiguracji może być nieco zawiły dla początkujących, ale większość ludzi powinna być w stanie skonfigurować go dokładnie zgodnie z instrukcjami. \ R \ n \ r \ nJeśli szukasz dodatkowego portfela sprzętowego lub chcesz kupić pierwszy, zalecamy wypróbowanie Nano X. \ r \ nOdwiedź Ledger Nano X","autor": {"@rodzaj":"Osoba","Nazwa":"Oliver Dale"},"Data opublikowania":"2020-04-02"},"extraType":"nieokreślony","Alternatywna nazwa":"nieokreślony","nagroda":"nieokreślony","nagrody":"nieokreślony","Marka":"nieokreślony","Kategoria":"nieokreślony","kolor":"nieokreślony","głębokość":"nieokreślony","ujednoznaczniający Opis":"nieokreślony","gtin":"nieokreślony","gtin12":"nieokreślony","gtin13":"nieokreślony","gtin14":"nieokreślony","gtin8":"nieokreślony","wysokość":"nieokreślony","identyfikator":"nieokreślony","logo":"nieokreślony","mainEntityOfPage":"nieokreślony","materiał":"nieokreślony","Model":"nieokreślony","mpn":"nieokreślony","nsn":"nieokreślony","ID produktu":"nieokreślony","Data produkcji":"nieokreślony","Data zakupu":"nieokreślony","Data wydania":"nieokreślony","taki sam jak":"nieokreślony","sku":"nieokreślony","hasło reklamowe":"nieokreślony","url":"nieokreślony","waga":"nieokreślony","szerokość":"nieokreślony"}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me