Crypto Custody

Przechowywanie kryptowalut. Ostatnio stało się to popularne hasło, ale co to jest i dlaczego jest takie ważne?

Dołącz do nas, gdy będziemy omawiać tę ekscytującą nową ofertę, która napędza masowy napływ gotówki instytucjonalnej do aktywów i rynków kryptowalut. To jest duże, więc czytaj dalej.

Crypto Custody

Informacje o areszcie

W Blockonomi ostatnio pisaliśmy wiele artykułów na temat opieki. To sugeruje, że to całkiem ważne. Przejdźmy teraz do podstaw tego, czym jest przechowywanie, a następnie przyjrzyjmy się, co może oznaczać dla kryptowalut w dłuższej perspektywie.

Najprostszą definicją powiernictwa (w kategoriach finansowych) jest sytuacja, w której instytucja przechowuje aktywa w imieniu innej osoby. Różni się to od wpłaty na rachunek bieżący lub oszczędnościowy. Posiadając konto czekowe lub oszczędnościowe, bank może pożyczać pieniądze pożyczkobiorcom, próbując zarobić na odsetkach. W przypadku relacji powierniczej bank ani powiernik nie mają prawa pożyczać nikomu Twoich aktywów. Zamiast tego mogą je przechowywać i zabezpieczać tylko w Twoim imieniu.

Innym ważnym aspektem opieki jest to, że dostawca usług powierniczych (zazwyczaj bank, ale nie zawsze) jest odpowiedzialny za Twoje aktywa w przypadku ich zgubienia lub kradzieży. Oznacza to, że jeśli powiernik zostanie okradziony lub Twoje obligacje na okaziciela wyemitowane na papierze zostaną zniszczone w pożarze, dostawca usług powierniczych jest zobowiązany do przywrócenia w całości Twoich aktywów, ponieważ były one odpowiedzialne za stratę. Oznacza to, że instytucje oferujące opiekę zazwyczaj mają bardzo drogie polisy ubezpieczeniowe, aby uchronić się przed tego typu stratą.

Ostatnim podstawowym najemcą opieki jest to, że depozyty powiernicze nie są oprocentowane. Dzieje się tak, ponieważ jak wspomnieliśmy powyżej, firma przechowująca Twój depozyt nie może pożyczać go innym. Wręcz przeciwnie, porozumienie o utrzymaniu zazwyczaj wymaga od deponenta uiszczenia opłat zwanych opłatami za przechowywanie w zamian za zapewnienie bezpieczeństwa i ubezpieczenia na wypadek straty.

Aby przełożyć to na kryptowaluty, istnieje obecnie wiele firm, które świadczą usługi przechowywania kryptowalut. Oznacza to, podobnie jak w tradycyjnym układzie, będą one chronić Twoje aktywa i zabezpieczać je na wypadek utraty. Zazwyczaj pobierają również opłatę za tę usługę – a ta opłata może być dość wysoka.

Wielki pomysł

To wszystko brzmi dość prymitywnie, prawda? Ale jeśli to takie nudne, dlaczego ludzie o tym mówią i poświęcają temu tyle uwagi? Odpowiedź jest prosta, ale najpierw musimy zrozumieć kilka rzeczy.

Instytucje chcą zarabiać. Jednym ze sposobów, w jaki to robią, jest podejmowanie ryzyka, które uważają za dobry zakład. Kryptowaluty, takie jak bitcoin, od dłuższego czasu są dobrym zakładem, pomimo ich tymczasowych wzlotów i upadków. Ale ponieważ kryptowaluty są nadal stosunkowo nieodkrytym terytorium dla hiperkonserwatywnych instytucji finansowych, takich jak fundusze inwestycyjne i posiadacze kont emerytalnych, dzięki temu miliardy pieniędzy instytucjonalnych nie trafiają do kryptowaluty. To znaczy do niedawna.

Nadzór jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Pozwala to dużym graczom, którzy nie chcą bezpośrednio wchodzić w interakcję z kryptowalutą, ale chcą czerpać korzyści z inwestowania w nią, aby to zrobić, jednocześnie trzymając ręce wolne od niej.

Ponadto, jeśli nie zadbasz o kryptowalutę, możesz ją zgubić lub ukraść. Poleganie na zaufanym dostawcy usług powierniczych, który ma udokumentowane doświadczenie w zabezpieczaniu aktywów, sprawia, że ​​nie stanowi to problemu.

Kawałek stawki

Co jest szczególnie interesujące w kryptowalutach jako formie długoterminowych aktywów przechowywanych u dostawcy usług powierniczych, to fakt, że w niektórych przypadkach może stanowić formę pseudo zainteresowania.

Coinbase, główna giełda kryptowalut, marketer i dostawca usług powierniczych, ujawniła, że ​​ich usługa powiernicza umożliwia kryptowalutom, które wykorzystują dowód stawki, aby pomóc deponentom, którzy posiadają te monety, w zdobywaniu nagród. To może brzmieć jak kęs, ale po prostu oznacza to, że jest to rodzaj aktywów, które można przechowywać w ramach umowy o opiekę i mogą również przynosić pasywny zwrot.

Kładąc wszystko razem

Krótko mówiąc, największym powodem, dla którego opieka jest ekscytująca, jest to, że pozwala graczom z głębokimi kieszeniami na zaangażowanie się w kryptowaluty i poszerzenie zasięgu rynku. Według Coinbase, z setkami milionów dolarów zalewanych przez Coinbase, przechowywanie kryptowalut jest gigantycznymi otwartymi drzwiami dla wcześniej wstrzymanej gotówki, aby wkroczyć i wykupić aktywa w lewo i prawo, podnosząc całkowity pułap rynkowy wszystkich kryptowalut jako całości.

Oprócz potencjalnego wzrostu cen w czasie, tego rodzaju duzi gracze mogą pomóc ustabilizować ceny, blokując ogromne zasobniki monet i uniemożliwiając mniejszym graczom przewracanie ich w tę iz powrotem, co szybko wpływa na ceny..

To przejście może również zachęcić bardziej długoterminowych graczy do angażowania się w monety potwierdzające stawkę, ponieważ mogą czerpać korzyści z obstawiania bez konieczności uruchamiania własnych maszyn z potencjalnie ryzykownymi gorącymi portfelami. Jeśli dostawcy usług powierniczych będą w stanie dodać masternody do tej listy, może to zapewnić jeszcze większą zachętę do inwestowania w kryptowaluty, takie jak Dash, które wykorzystują tę technologię.

Przechowywanie kryptowalut może wydawać się nudnym tematem z pozoru, ale jego potencjał dodania miliardów do rynku jest pewny, ponieważ już się dzieje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me